İşe başladım ama sözleşme sıkıntılı

BerryBlossom

🌠🌠🌠
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2021
533
1.003
Merhaba arkadaşlar ben işe başladım fakat 3 gündür işe geliyorum daha benim zorlamamla sözleşme hazırladılar o da baştan sona yanlış sözleşme tarihi bile 6 ay önce dolmuş gözüküyor ve bir sorum var özel bir kolejde işe başladım beni ders saat ücretli öğretmen olarak mebte göstermişler bunun eksileri nedir aylık maaşa tabi değil de ders saati ücreti üzerinden gözüküyor iyice sinir oldum brüt ders saati ücreti demişler hesapladıgımda anlaştığımız maaş etmiyor

Özel okullarda ne dolaplar çevirdiklerini bir bilseniz. İki ayrı ders defteri doldurursunuz; biri Meb için biri kendileri için. Hak ettiğiniz parayı vermemek için kırk takla atarlar. Sözleşmede her şey yazmalı ve doğru olmalı. Sakın farklı bir şey yazmasın. Diretin bu konuda. Ciğerini bilirim özel okulların. Korkunç bir ortam. Tam bir emek sömürüsü.

Anlaşırken ücret karşılığı mı maaş karşılığı mı anlaştınız?
Ücret karşılığı ise tatillerde ücret almazsınız. Yine de her özel okulun kendine göre bir düzeni var net bir şey söylemek mümkün değil.
Bir de dönem ortasında kadrolu atama yapılamıyor diye biliyorum. Size tam maaş verseler bile mebe gönderdikleri sözleşmede bu şekilde ücretli gösterebilirler. Bu ayrıntıların hepsi yönetimde dolayısıyla ne desek boş.

X