Bir garip depresyon hikayesi..

Allah daha büyk skıntı vermesin cnm.
burda okudğm konulara göre senin şükretmen lazm haline... hallolunmayacak şeyler deil yaşadğn..

Neden ücretli öğretmenlik yapıyorsun dersane yada temel liselerde daha cok veriyorlar.istanbuldanısın bilmiyorum ama tarihçi arkadaşım 2500 alıyor dersanede.ve yeni girdi işe
Hangi dershaneymiş o 7 yıllık öğretmenim dershneden para kazanan bırını görmedim . Üstelikte tarıh!!!!

Bende ayni durumda sayilirim atanamiyorum. Atanmak icin ders calisamiyorum ailede yiginla problem. Dersaneye gidemiyorum para yok. Evlenemiyorum adaybadayi bile yok. Zaten atanamadigim icin istedigim gibi bi aday beni almaz. Diger turlude ben evlenmek istemiyorum istemedigim biriyle mutsuz olmak istemiyorum. Es dost akraba hepsinin cani cehenneme nebyapsan yaranamazsin.
Evde kalmis olmakda berbat birsey.
Ucretli bile almadilar yasadigim sebirde norm fazlasi cok ve torpil diye bir bela var,
Dersaneler 3 kurus para veriyor siglrta bile yapmiyo verdikleri yola gidiyo.
Onca okudukdan sonra sifirdan baska sektorde baslamak zor. Insanlarin Okudunda ne oldun bakisindan biktim.
atanan arkadaslarimi gorunce sinirim zipliyo torpilliler. Sinifin en gerizekalilari atandi ne hikmetse.
Ne bileyim kardesim sansi bahti acik olanin horozu bile altin yumurtlarmis diyorlar.
Bense dogdum dogali sikinti cekiyorum tek okuyayim kurtulayim bu talihsizlikden dedim o da olmadi.
Cok caresisim isin kotusu artuk bu caresizlige alistimda. Ufak tefek market islerine gidiyodum onuda birakdim uste kalmadi basta kalmadi babam evi terkedeli 3 yil oldu.
Herkesin beni ve ailemi hor gormesindende nefret ediyorum. Bilmiyorum beni seven kimsede yok esasinda bi annem bide yegen var.kardeslerim bile sirtini dondu el oldu.
Zirt pirt bide fitneciler cikiyor ogullarina varmayonca biz almadik diye dedikodu cikariyolar.
Devlete kredi borcum var.
Sevdigim cocuk okuldan biri vardi atandi bide sevgili yaptu netten bakip bakip catliyorum.
Olmusumde aglayanim yok anliyacagin.

Seninkide zormus be kardes beterin beteri var Allah yardimcin olsun insalkah tez zamanda hayirlisiyla atanirsin

Su torpil olayinada kimler canak tutuyorsa du bakalım ahirette bunca insanin hakkini hesabini nasıl ödeyecekler

Doğru söylüyorsun.. Malesef gerçekler değişmedikçe psikolog da bir yere kadar.. Belli ki çok sıkıntılısın. Sen bana üzüldün, ben sana üzüldüm. İnşallah biran önce ayağı kalkmayı başarabilir ve herşey ikimiz içinde çok güzel olur :KK200:
Insallah hersey bekleyenler icinde ikimoz icinde cok guzel olur

3 kuruş paraya şanslı yaratılmışları daha da zengin etmek için tüm ömrünü iş temposunda geçiren, tüketen ve bitiren herkese de burdan selam olsun.. Aynı deneyin fareleriyiz.

Yazını sanki blog ya da köşe yazısı okuyormusum gibi okudum. Uzun ama çok keyif aldım okurken. Yani yanlış anlama sıkıntılarından değil tabii ki, anlatış tarzından ve tespitlerinden.. kendini ifade edebilmenden.. en çokta alintiladigim tespitini sevdim. Öyle doğru ki.. adaletsiz hayat, adaletsiz insanlar..

Pek bilgim yok ama dersanede öğretmenlik yapamaz misin? Hem ağustos gibi açılıyor dersaneler, sınavlara hazırlığa başlıyorlar. Belki de daha erken bilemiyorum ben giderken böyleydi.

Bir de internetten para kazanmak zor ama güzel bi dilin var, blog açsan belli bir kitleye ulaşınca para kazanma fırsatı elde ediyorsun. Bunun dışında özel ders verebilirsin. ilan as ya da sosyal hesaplarından duyur. Eşe dosta söyle bilgileri olsun, yönlendirme yapsinlar. Ücreti çok yüksek tutma ki daha fazla talep gelsin. Benim aklıma gelenler bunlar. Neden ban yedin bilmiyorum, yorumları okumadım tartışma çıkmış olabilir :) geldiğinde onerilerime bi göz at bence.

Eşine de fazla yüklenme.. çalışmayan evde yatan tiplerden olsa haklısın derim de adamcağızın ne suçu var :)

Bir de işe evini temizleyerek başla, emin ol iyi geliyor insana, sanki ruhunu temizliyor gibi oluyorsun. Dağınık çöp ev seni daha çok bunaltir..

Bu arada tdk görevlisi gibi yorum yapanlara ya da tartışma ve igneleme amaçlı yorum yapanlara cevap bile verme bence. Bi bitmediler :deli::KK14::KK47:

Of bu sorunlarin arasinda ben de yigildim kaldim.Yardim edecek arkadaslara basarilar sana kolayliklar diliyorum Queen Bee.

Queen' cigim Merhaba :KK24:

Ayy senin yazını görünce uslubunu sevdigimi hatirladim.:) Çok uzun zamandır buralarda yoktum. biara konuşmuştuk sevgilin vardı evlilik düşündüğün cok seviyordun hatirliyorum sen hatirlar misin beni bilmiyorum:KK58:. Sonunda evlenmissiniz cok sevindim. :KK37:

Lakin böyle depresyon falan duyunca olmadı ama..

Önce asil sorunun atanamamak olduğunu görüyorum ve bu konuda kelin melhemi olsa diyebilirim bende senin gibi atamasi zor bi öğretmenlik bölümündeyim seni o kadar iyi anlıyorum ki.. bu süreç insanı çok yipratiyor. Sen sanırım ciddi bi çalışma içine girmemişsin henüz ama bu sene eğer durumunuz el verirse çocukta yokken sıkı bi çalışma yapmani tavsiye ederim nasibimizi kovalamaliyiz. Eger kitap vs önerisi istersende yazabilirsin artık bu işin piri olmus biriyim:KK53: elimden geldiğince yardimci olurum

Esinin durumunun zamanla düzeleceğini düşündüm ben yeni olduğu için sanırım böyle..

Depresyona neyim girme topla kendini :sopa:

Eger ciddilestigini duaunursen psikologa da görülebilirsin tabi daha profesyonel birinden yardım almak iyi gelir. hazircevap ve aşık bi kiz olarak kalmissin hafizamda vallah. :-)Allah bozmasin:KK200:

Bu atanamamış öğretmenlerin derdi ve hikayesi aşağı yukarı aynı oluyor galiba. Benzer duyguları yaşamışız.

Henüz yeni evlisin, ve daha çok başındasın bana göre. 8 yıldır evliyim, depresyona pas vermeyip, sütün içindeki kurbağa gibi devamlı çırpınmayı ve çıkış kapısı aramayı şiar edindim kendime aylar süren ağlama nöbetleri ve değersizlik, tükenmişlik hissinin ardından. Akıllı, mantıklı bir kızsın ve senin de başarabileceğine inanıyorum.

Anlattıklarında kendimle benzer yönler bulduğum için ben de paylaşmak istedim hikayemi, inşallah biraz yardımcı olur.

Üniversiteme dereceyle girdim, dereceyle mezun oldum, ki türkiyedeki en iyi ünilerden biri. Başarısızlık hissiyşe hiç karşılaşmadım yani, hep parmakla gösterildim.

Sonra evlendim, çocuğumuz oldu, eşim iflas etti, özel ders verdim, evin geçimini sağladım. 4 senelik fukaralığın ardından eşim iş kurdu, artık çalışmama gerek kalmadı, oğlum da kreşe başladı. Ben hemen kpss ye girdim o sene, önceden tek bir kpss sorusu çözmeden. 73 aldım, doğuya atanabiliyordum, o zaman terör yoktu, barış süreci filan, oğlumu alıp gidecektim. Eşim istemedi. Ben yanında kimse olmadan genç bir kadın ve 5 yaşında bir oğlanı Doğuya göndermem, bak daha çalışmadın bile, bu sene çalış, 10 puan daha alsan istanbul a atanırsın dedi.

Çok büyük pişmanlığımdır, allah hayırlara vesile eylesin inşallah diyeyim, eşimi dinledim ve o sene şehir dışı tercih etmedim. Dersaneye başladım, hep koşuşturmaca, çok hevesliyim filan derken fakirlik zamanında halin nicedir, bir yardım edelim demeyen ailem, dersaneye başladığım sene kardeşim sözlenince bütün düğün işlerini bana bıraktı. Annem, babam ameliyat oluyorlar, ben hep yanlarında. Ders çalışma filan hak getire, eskiden bir baltaya sap olamadın derken, bundan sonra zaten kocan artık kazanıyor, boşver sen bu hayalleri, bizim işlerimiz için lazımsın dediler.

E ben bunca sene bunun için emek vermiştim, sıkıntılı zamanlarda, bir tek allah ın yardımıyla bunun hayaliyle kendimde güç bulup çırpınmışım. Çocuğum 6 yaşına gelmiş, ona ilk oyuncağını ancak 3 yaşındayken alabildiğim için bunca zaman ikinci çocuğu ertelemişim, hem para kazanıp, hem ders çalışmışım, hem evimi çekip çevirmişim.yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişim. Ne bileyim işte, bir sürü şey..

Şimdi bir de kadın doğumla uğraşıyorum, bu kadar sene korunduğum için rahmin florası bozulmuş, tüp bebek bile tutmayabilir diyor gittiğim doktor. Yazın kardeşimin düğününden sonra tam teşekküllü bir hastaneye gidip tedavilere başlayacağım. Bu sırada da olduğu kadar çalışıp bulduğum her kpss ye gireceğim, bakalım mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

Bu da böyle bir yorum oldu, içimi döktüm biraz da galiba bu sahur vaktinde, kusuruma bakma olur mu? Görünce duramadım, çünkü biliyorum ben bu duygu durumlarını, bam telime dokundu gibi. Anlatmak istedim. Çok şeyler yaşanıyor, ama atlatılıyor bir şekilde. Güçlü durup mücadele edersen, hedeflediğin şey olmasa da ama ondan başka pek çok yetenek kazanırsın. Ben bundan sonra çok daha ümitliyim atanmak konusunda, ama tek çıkış kapısı olarak da görmüyorum artık. Başarılar diliyorum sana da.

Dediğiniz gibi şartlarım öyleydi. Ben evlendiğimden dolayı pişman değilim, aksine verdiğim en doğru karardı. İşleri yoluna koymamış olmam, zamanından biraz erken olması bunu asla değiştirmez lütfen böyle söylemeyin. Atanmayı bekleyecek, dershaneye gidecek ortamım kesinlikle yoktu. Karşıdan kızmak kolay olabilir içerde işler tahmin ettiğiniz gibi olmayabilir. Yoksa kim istemezki zaten işleri yoluna koyduktan sonra evlenmeyi, ama malesef hayat herkese bu zemini hazırlamıyor. Ben en doğru zamanda en doğru kararı verdim her ne olursa olsun.. Kpss içinde çabalayacağım özellikle matematik için. İnşallah karşılığını alırım.. Teşekkür ederim, sevgiler :KK200:
Ben sizin evlilik kararınızı sorgulamadım ya da neden evlenmiş demedim. Genel olan fikrimi dile getirdim. Neticede evlenmişsiniz, bu saatten sonra ne söylense hoş olmaz. O kısma takılmasanız daha iyi olurdu çünkü bunu sizin için söylemedim. Dediğim gibi içinde bulunduğunuz durumu ben bilemem. En kısa zamanda her şeyi yoluna koymanız dileğimle.

Depresyonda değilsin. .şartların zor..şartların değişirse gayet mutlu olabileceğin bir kocan var anladigim kadariyla..Özel okullara falan başvursan ni acaba?bizim bir akrabamiz tarih bölümünü bitirdi..senelerce atamaya çalıştı. .olmadı. .şimdi özel okulda çalışıyor ve memnun..
Bu çektiğin ekonomik sıkıntıları malesef çoğumuz çekiyor..aileden şanslı değilsen herseyini sen yapıp öduyorsun senelerce..hepimiz kredi batagindayiz..sana tavsiyem hemen bir hobi edin..ucuz yollu ..seni rahatlatacak ve çevre edinebileçek. .en azından rahatlarsin biraz..

valla hepsini okudum ve kimi yerde beni çok güldürdün.Anlaşılan muzip ve de eğlencelisin fakat sıkıntılarınla hapsolmuş gibisin.Sana tavsiyem gezi rehberliği yapabilirsin,abimde tarihçi hem gezi rehberliği yapıyor hem de öğretmenlik.İstanbul da İsmek kursları var ücretsiz eylülde o kurslardan birine mutlaka başvur boş zamanlarında hobi edinmiş olursun,kurslar ücretsiz.bir hobin olmazsa eşine sararsın hem onu üzer hem sen üzülürsün.

Seninkide zormus be kardes beterin beteri var Allah yardimcin olsun insalkah tez zamanda hayirlisiyla atanirsin

Su torpil olayinada kimler canak tutuyorsa du bakalım ahirette bunca insanin hakkini hesabini nasıl ödeyecekler
Sağolasın Allah razı olsun.
O torpilliler simdi rahat mutlu herkeain torpil yaptıgı bu zamanda cogu artik bir hak olarak goruyor kendilerinde.

Kaynanizla ilgili yazdığınız kısma bayıldım çok tatlısınız ya. Bende kaynanamdan boşanmak istiyorum.
Teşekkür ederim :) Öyleyse hep birlikte toplaşıp kaynanalarımıza boşanma davası açalım :halay: Eminim gelmek isteyecek çok fazla üye vardır :KK45:

Kadroluyum. O yuzden cok dikkatimi cekiyor. Mesela okulda 100 kusur ogretmeniz ve hic bir ogretmene yapilmayan dogum gunu ucretli bir arkadasimiza ayni gun 5 sinif tarafindan ayri ayri yapilmisti. :)
Cümlelerinizden aldığım samimiyetten anladığım kadarıyla ücretlileri ezmeye çalışan burnu büyük kadrolulardan değilsiniz. Ücretli bir öğretmene yapılan bu hoş muameleyi bile ne kadar güzel karşılayarak anlatıyorsunuz. Hatta bu yüzden önce sizi ücretli öğretmen sandım :KK70: Ne kadar güzelsiniz ya, keşke her kadrolu sizin gibi olsa.. O zaman işimiz çok daha kolay olurdu :KK200:

Ne denir ki ücretli kölelik geliyor şimdi de:KK43: Allah yardımcınız olsun sözün bittiği yer... Ama gecenin en karanlık olduğu noktadan sonra başlar gündüz. İnşallah bütün yaşadıklarınız anılarda kalır sadece ve çook mutlu olur hakettiğiniz hayata kavuşursunuz bir an önce:KK36:
Ne güzel dilekler.. Çok teşekkür ederim, amin.. :KK200:

Okudum ve demek ki dedim bölüm ortak olunca dertlerden yakın duruyormuş o kadar iyi anlıyorum ki şuan içinde bulunduğun durumu bende başlarda ücretli yaptım sonra ders çalışma gazıyla ayrıldım öğrencilerimi gözü yaşlı bırakıp sonra olmadı bölümümüz malum yeni sene yeni umutlar derKen bu arada farklı sektörde işe başladım ama dersle gitmeyince aşırı yoğun yorucuydu bıraktım işi Ee yine olmadı şimdi de sözleşmeli yok bilmem mülakatı öğretmenlik geliyor yani bizim gibi atanması zor bölümdekiler için iş zor evet bende deprosyonun dibine vurdum ama baktım en çok zararı bana şimdi öğretmenlik hayalini koyuyorum bir köşeye eski çalıştığım yere dönüş sağlam yakında başlayacağım inş. orda yükselme imkanlarıda oluyor ekmeğimizan peşinden koşacağız artık
Branşınız nedir ? Bence ne olursa olsun hayallerinizin peşinden koşmaktan vazgeçmeyin.. Sözleşmeli öğretmenlik geldi şimdi, tam bir safsata ama ne bileyim düşünmez misiniz ?

X