Saç Rengi ve Saç Boyama Işıl Işıl Sımsıcak Bir Kahverengi :)) (Resimli-öneri, yardım lütfen)

Alminaaa

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2010
424
94
MERHABA ARKADAŞLAR; :KK71:
AÇTIĞIM KONULARDAN DA BİLİRSİNİZ, SİYAH SAÇLARIMI ÇOK AÇIK KÜLLÜ SARI İLE BOYADIM TAVSİYE ÜZERİNE... İSTEDİĞİM RENK KÜLLÜ KUMRALDI, ÇOK SEVERİM KUMRALI :KK16: AMAÇ SAÇ RENGİMİN AÇILMASI İDİ TABİ Kİ, ANCAK SAÇLARIM ÇOK ÇİĞ Bİ TURUNCU, BERBAT OLMUŞTU. BAYRAM AREFESİ SAÇLARIMI KOLESTON 7.1 KÜLLÜ KUMRAL İLE BOYADIM, SADECE BİRAZ KOYULAŞTI PEK Bİ FARK OLMADI... TURUNCU, BAKIR, KIZIL YANSIMALAR HALA BENİMLEYDİ :44:
ŞU AN SAÇLARIM BİRAZ AKTI VE ÇOOOOK SOLGUN BİR RENK (KÜLLÜ RENKLER İLE BOYADIĞIM İÇİN BÖYLE OLDU). BUĞDAY TENLİYİM. BU SAÇ RENGİ BENİ HASTA GİBİ GÖSTERİYO, AYNAYA BAKTIKÇA ÜZÜLÜYORUM :KK43: YÜZÜM ÖYLE SOLGUN ÖYLE MAT GÖZÜKÜYO Kİ...
ARTIK VAZGEÇTİM, KÜLLÜ RENKLERDEN BANA HAYIR YOK, ORTAYA ÇOK KÖTÜ TONLAR ÇIKIYO GERÇEKTEN :KK45:.
BUGÜNLERDE YENİDEN BOYAYACAĞIM. KÜLLÜ RENKLER HA TURUNCULUĞU KAPATIR HA TURUNCULUĞU KAPATIR DİYEREKTEN TEKRAR KÜLLÜ KUMRALA BOYAMAYACAĞIM. ŞU AN DÜŞÜNDÜĞÜM RENK SIMSICAK, IŞIL IŞIL AMA DOĞAL AMA GÜZEL KAHVE TONLARI... :KK71:
SİZLERİN ÖNERİLERİ VE TECRÜBELERİ İLE İNŞALLAH KURTULURUM BU SAÇLARDAN :78:
AYYY BIKTIM LASTİK GİBİ OLDU GÜZELİM SAÇLARIM :KK43:
İŞTE İSTEDİĞİM RENK BU TONLAR ARKADAŞLAR; ÖZELLİKLE 1-2 VE 3 NUMARALI FOTOĞRAFLAR. HEPSİ SÜPER GERÇİ, HANGİSİ OLABİLİYOSA ARTIK İNŞALLAH :KK54:

BİTTİİİİİİİİ :KK1:
ŞİMDİ SORULARIM ŞUNLAR;
1- ZEMİN RENGİMİN ÜZERİNE BU RENK TUTAR MI ?
2- BÖYLE SICAK BİR TON ELDE EDEBİLMEK İÇİN; ZEMİN RENGİMDE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK HANGİ MARKA BOYA VE HANGİ NUMARALARINI TERCİH ETMELİYİM ?
3- VE UYGULARKEN DİKKAT ETMEM GEREKEN EKSTRA DURUMLAR NELER ?

ÇOK GENİŞ KAPSAMLI BİR KONU OLDU ARKADAŞLAR; TECRÜBELİ OLAN, BİLEN ARKADAŞLARIMDAN YARDIM BEKLİYORUM. VE BU KONU BİR ÇOK KİŞİYİ DE AYDINLATACAKTIR UMARIM :KK70:

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ''K.K.'' :KK54: :KK71: :KK54:

Son düzenleme:
ilk 4 fotoğrafta ışıltı aralara atılmış gibi duruyor diğer fotoğraflar için ise
yani saçınızın tamamında yansımalr ışıltlar istiyorsanız igora royal 4-57(kahve altın bakır) ya da 5-57(açık kahve altın bakır)
bakır yansıma değilde sadece altın yansıma istiyorsanız 4-5 (kahve altın) ya da 5-5 (açık kahve altın)

ilk 4 fotoğrafta ışıltı aralara atılmış gibi duruyor diğer fotoğraflar için ise
yani saçınızın tamamında yansımalr ışıltlar istiyorsanız igora royal 4-57(kahve altın bakır) ya da 5-57(açık kahve altın bakır)
bakır yansıma değilde sadece altın yansıma istiyorsanız 4-5 (kahve altın) ya da 5-5 (açık kahve altın)

Teşekkür ederim cevap için canım. Söylediğin renklere baktım çok güzel. Ancak 4 numaralı olan kahvelerin bana çok koyu olacağını düşünüyorum. Koyu istemiyorum siyah olan saç rengim bu dereceye kadar açılmışken koyu yapmiyim diyorum. 5 numaralılar daha iyi sanırım.
Aynen ışıltı aralara atılmış, evet. Peki benim saç rengimin üstüne 5 numaralılar tam tutar mı ?
Bi de canım ben bakır yansıması istemiyorum aslında. Bu resimlerde ilk dört resimde; ana renk ve yansımalar ne ? Ana renk kumral mı yoksa açık kahve mi ? Yansımalar altın mı yoksa bakır mı ? Kafam karıştı :KK9:
Benim bütününde yansıma olsa da olur, farketmez canım.
Ama ıgoranın ikili renkleri gerçekten çok hoşuma gitti sağol canım :KK74:

Teşekkür ederim cevap için canım. Söylediğin renklere baktım çok güzel. Ancak 4 numaralı olan kahvelerin bana çok koyu olacağını düşünüyorum. Koyu istemiyorum siyah olan saç rengim bu dereceye kadar açılmışken koyu yapmiyim diyorum. 5 numaralılar daha iyi sanırım.
Aynen ışıltı aralara atılmış, evet. Peki benim saç rengimin üstüne 5 numaralılar tam tutar mı ?
Bi de canım ben bakır yansıması istemiyorum aslında. Bu resimlerde ilk dört resimde; ana renk ve yansımalar ne ? Ana renk kumral mı yoksa açık kahve mi ? Yansımalar altın mı yoksa bakır mı ? Kafam karıştı :KK9:
Benim bütününde yansıma olsa da olur, farketmez canım.
Ama ıgoranın ikili renkleri gerçekten çok hoşuma gitti sağol canım :KK74:

ilk resim bakır altın zannediyorum,diğer 3 resim aralara atılmış ama onda bakırlık yok gibi
sanırım sen ilk resimdeki gibi istiyorsun :21:
ilk resimde saçın tepesine bakarsan boya yok gibi yani ya dip boyası gelmiş :nazar:
ya da saçın dibinin 5 cm gerisinden ışıltı atılmış :KK55:

eğer bu saç renginin üzerine ışıltı attırmak istiyorsan kuaföre gidip istediğin renkte cila attırabilirsin ama ayda bir cilalatman gerek .
yada boya olarak yaparlar

ama tamamını öyle istiyorsan 5-5 açık kahve altın olur gibime geliyo ilk boyamada olmasada 2 boyamada oturur renk .

şöyle anlatiyim numaralandırma şöyle oluyor ; tireden önceki numara yani ilk numara saç zeminini ne renk istiyorsan ona göre seçiceksin
5(açık kahve)

tireden sonraki ilk numara da 1. yansıyan renktir. 5-5 (altın)

ama mesela 5-57 olursa eğer 3. yansıyan renk de bakır olur ve yansımada hakimiyet 3 yansıyan renktedir.

mesela atıyorum 5-55 olursa kahve yoğun altın yani yansıyan renk çok baskın demek

markette satılan boyalardansa tüp boyaları tavsiye ederim marka olarakta igorayı :nazar:

eğer kendin boyamak istemiyorsan ;

google > igora yaz > ilk çıkan 'eczacibasi-schwarzkopf...' ye gir > oradan 'salon listelesi'ne gir > igora marka boyayı kullanan kuaförleri görebilir sana yakın olana gidebilirsin :KK8:

ilk resim bakır altın zannediyorum,diğer 3 resim aralara atılmış ama onda bakırlık yok gibi
sanırım sen ilk resimdeki gibi istiyorsun :21:
ilk resimde saçın tepesine bakarsan boya yok gibi yani ya dip boyası gelmiş :nazar:
ya da saçın dibinin 5 cm gerisinden ışıltı atılmış :KK55:

eğer bu saç renginin üzerine ışıltı attırmak istiyorsan kuaföre gidip istediğin renkte cila attırabilirsin ama ayda bir cilalatman gerek .
yada boya olarak yaparlar

ama tamamını öyle istiyorsan 5-5 açık kahve altın olur gibime geliyo ilk boyamada olmasada 2 boyamada oturur renk .

şöyle anlatiyim numaralandırma şöyle oluyor ; tireden önceki numara yani ilk numara saç zeminini ne renk istiyorsan ona göre seçiceksin
5(açık kahve)

tireden sonraki ilk numara da 1. yansıyan renktir. 5-5 (altın)

ama mesela 5-57 olursa eğer 3. yansıyan renk de bakır olur ve yansımada hakimiyet 3 yansıyan renktedir.

mesela atıyorum 5-55 olursa kahve yoğun altın yani yansıyan renk çok baskın demek

markette satılan boyalardansa tüp boyaları tavsiye ederim marka olarakta igorayı :nazar:

eğer kendin boyamak istemiyorsan ;

google > igora yaz > ilk çıkan 'eczacibasi-schwarzkopf...' ye gir > oradan 'salon listelesi'ne gir > igora marka boyayı kullanan kuaförleri görebilir sana yakın olana gidebilirsin :KK8:

Çok teşekkür ederim canım ne güzel anlatmışsın sağol.
Hıhım evet ilk resimde dipleri çıkmış zaten bayağı. Ben özellikle numaralandırdığım fotolardaki renk olsun istiyorum. Ama ilk resimdeki uclar gibi daha ışıltılı işte.
Kuaföre gitmem canım bi kere gittim mahvettiler. Bi ton da para aldılar. Şu an kuaföre ayırıcak o kadar param yok malesef :KK17:
Evet canım katalogda numaraların hepsinin açıklaması var. Kesin igora ile boyucam canım çünkü bu yansımalı renkleri çok hoşuma gitti :KK9:

Canım bakır yansıma olmasa mı acaba bilemedim ki şimdi bu fotoğraflarda var mı yok mu bakırlık :KK43:( Bi de açık kahve yani 5 numaralar koyu tutar diye korkuyorum zemin rengim koyu biraz istediğim renklere göre sanki. Acaba kumral altın mı alsam o zaman açık kahve olur mu ?
Sence ne yapmalıyım canım :KK59:

Son düzenleme:
''Ben boyadım bu tonlar oldu'' diyen, bana yardımcı olabilecek arkadaşlarım... Şu saçlara bi el atsanız deyom :78:

''Ben boyadım bu tonlar oldu'' diyen, bana yardımcı olabilecek arkadaşlarım... Şu saçlara bi el atsanız deyom :78:

canım ben igoranın 9-5 sarı altına boyadım saçımın bi kısmını (kendi saç rengim beyaz platin hiç yansıma yok) ve altın yansımalar oldu.
bana kalırsa bakır tonlarına boyama benim hoşuma gitmiyor çünkü

zaten bu boyalar çoğu yerlerde satılımıyor kuaför malzemelerini toptan satılan yerlerde satılıyor.
ne kadar zemini açık alsan da tutmicaktır ilk boyamada 2. boyamada oturur ancak renk diye düşünüyorum :KK54:

canım ben igoranın 9-5 sarı altına boyadım saçımın bi kısmını (kendi saç rengim beyaz platin hiç yansıma yok) ve altın yansımalar oldu.
bana kalırsa bakır tonlarına boyama benim hoşuma gitmiyor çünkü

zaten bu boyalar çoğu yerlerde satılımıyor kuaför malzemelerini toptan satılan yerlerde satılıyor.
ne kadar zemini açık alsan da tutmicaktır ilk boyamada 2. boyamada oturur ancak renk diye düşünüyorum :KK54:

Benim saçımda yeteri kadar bakır var zaten eminim onlar yine belli olacaktır :90: Zaten ben de bakır pek sevmiyom, burdaki ışıltı altın zaten demi canım ? Ne kadar güzel bi ton olmuş ayy ama kadın da çok güzel zaten :KK69:

Açık kahve altın ile kumral altın arasında kaldım canım ... Saçlarım biraz koyu ya hani 5.5 çok mu koyu tutar acaba :KK43:(
1-2 ve 3 numaralı fotoğrafın ana rengini yakalayabilmek için hangisi ile boyasam. Açık kahve altın mı yoksa kumral altın mı ? Hani boyalar hep bi-iki ton koyu tutar ya o yüzden diyom kumral mı yapsam diye. Yoksam açık kahve diretk tutar mı burdaki ton gibi ? Netteki 5.5 çooook koyu gibi duruyo.
Aman yine mi 2 boyama, çok pişman oldum keşke boyamasaydım. bu ard arda 3.boyayışım olucak zaten saçlarım çok dökülüyo :KK43:
Umarım ilk boyamamda da iyi bi renk olur. Yoksam bu sefer çıldırır dazlak yaparım kendimi valla yetti gayriii :90::90::90:

Son düzenleme:
canım benim en son aldığım bi boya var palette altın parıltılı çikolata ona boyadım saçlarımı ve cok güzel oldu ondan gittim 3 4 kutu daha aldım sonraki boyamalarım için bulma derdi olmasın diye öneririm sanada. :)

Benim saçımda yeteri kadar bakır var zaten eminim onlar yine belli olacaktır :90: Zaten ben de bakır pek sevmiyom, burdaki ışıltı altın zaten demi canım ? Ne kadar güzel bi ton olmuş ayy ama kadın da çok güzel zaten :KK69:

Açık kahve altın ile kumral altın arasında kaldım canım ... Saçlarım biraz koyu ya hani 5.5 çok mu koyu tutar acaba :KK43:(
1-2 ve 3 numaralı fotoğrafın ana rengini yakalayabilmek için hangisi ile boyasam. Açık kahve altın mı yoksa kumral altın mı ? Hani boyalar hep bi-iki ton koyu tutar ya o yüzden diyom kumral mı yapsam diye. Yoksam açık kahve diretk tutar mı burdaki ton gibi ? Netteki 5.5 çooook koyu gibi duruyo.
Aman yine mi 2 boyama, çok pişman oldum keşke boyamasaydım. bu ard arda 3.boyayışım olucak zaten saçlarım çok dökülüyo :KK43:
Umarım ilk boyamamda da iyi bi renk olur. Yoksam bu sefer çıldırır dazlak yaparım kendimi valla yetti gayriii :90::90::90:

canım o zaman kumrla altın al içinde kalmasın, saç boyamasından sonra diğer boyama arasında en az 2 hafta geçmesi lazım boyaman şart ise bakım yap sürekli :KK55:

igoranın kutu boyaları (palette'dir) :nazar:

canım o zaman kumrla altın al içinde kalmasın, saç boyamasından sonra diğer boyama arasında en az 2 hafta geçmesi lazım boyaman şart ise bakım yap sürekli :KK55:

igoranın kutu boyaları (palette'dir) :nazar:

Ayyy canım benim, sen benim içimi boşver olmicak bişiyse bırak içimde kalsın :90:
Açık kahve altının koyu tutmasından korktuğumdan öle diyom.. Ashley Green'in ana rengi açık kahve demi tatlım fotoğraflarda :KK17:

canım benim en son aldığım bi boya var palette altın parıltılı çikolata ona boyadım saçlarımı ve cok güzel oldu ondan gittim 3 4 kutu daha aldım sonraki boyamalarım için bulma derdi olmasın diye öneririm sanada. :)

Önerin için teşekkür ederim kuzum. Numarası 5.5 olan yani... Peki zemin rengin neydi, bu çok önemli. Görüyosun ki benim saçlarım kızıllı-küllü-bakırlı her yansıma var :90:
Nasıl olur kestiremiyorum ki işte :2:
Fotoğraf paylaşsan iyi olurdu aslında :) 5 numaralılar koyu olur mu sence ? 6 ve 7 numaralılara bakıyom ama onlarda kahve değil kumral kategorisine giriyo :KK53:

sana tavsiye edilen 5.5 tonları çok koyu.boyasan simsiyah tutar. 7 ve 8. tonlarından boyamalısın.

Son düzenleme:
sana tavsiye edilen 5.5 tonları çok koyu.boyasan simsiyah tutar. 7 ve 8. tonlarından boyamalısın.

Ben de öyle düşünüyorum canım 5 numaralar çok koyu yapar. O yüzden hala boyamadım bekliyorum :KK43:( Ama 7 ve 8 tonları da kumral kategorisinde kahve değil :KK43:(
Nasıl tutturabilirim istediğim rengi peki, bi fikrin var mı ?

''Koyu kumral altın'' (6.5) aldım .. Daha önce 7 numara ile boyadığım için almadım 7 numaralıları almadım, çünkü kapatmamıştı turuncuları hiç. Şimdi nasıl olur bilmiyorum, kimse yardım etmicek mi bana :KK59:

cnm boyadıysan resim eklermisin merak ettim nasıl oldu bende boyucam sanada 6.7 noyu öneriyorum istediğin renk o bence çikolata renkleri yani:KK3:

cnm boyadıysan resim eklermisin merak ettim nasıl oldu bende boyucam sanada 6.7 noyu öneriyorum istediğin renk o bence çikolata renkleri yani:KK3:

X