İsmimi nasıl değiştirebilirim?

biblicallywrong

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2023
57
52
19
Birçok hukuk bürosunun websitesini gezdim.Çoğu avukatsız değiştirmek çok zor kabul edilemez vs diyor.Benim ismim gülünç,dine aykırı vs değil.Ama ben bu isimle yaşarken çok zor şeyler geçirdim.Şu an yakın çevrem bana başka bir isimle hitap ediyor ama okul/iş gibi yerlerde kimliğimdeki ismim kullanılıyor ve bu beni rahatsız ediyor.Değiştirmek isteme sebebim bu aslında.Sizce şansım var mı dilekçe vs ile dava kazanmak konusunda?Böyle bir deneyimi olan,yol gösterebilecek birileri var mı ?

Birçok hukuk bürosunun websitesini gezdim.Çoğu avukatsız değiştirmek çok zor kabul edilemez vs diyor.Benim ismim gülünç,dine aykırı vs değil.Ama ben bu isimle yaşarken çok zor şeyler geçirdim.Şu an yakın çevrem bana başka bir isimle hitap ediyor ama okul/iş gibi yerlerde kimliğimdeki ismim kullanılıyor ve bu beni rahatsız ediyor.Değiştirmek isteme sebebim bu aslında.Sizce şansım var mı dilekçe vs ile dava kazanmak konusunda?Böyle bir deneyimi olan,yol gösterebilecek birileri var mı ?
Evet sansiniz var birde isminizi kim koymus neyi düşünmüş komikse hangi anne baba cocuguna bunu yapar

Benim arkadaşım değiştirmişti avukat falan tutmadı. Gitti değiştirdi geldi.

Sicil kaydiniz temizse zaten zor degildir değiştirmek

Hayır ismim komik değil hatta güzel bir isim.Ama dediğim durum var bu isim çocukluk travmalarımı hatırlatıyor ve benimseyemiyorum.Babam koymuş bu arada
Anladim bu yuzden hamileyim ve çocuklarıma iki isim vericem hangisini kullanmak isterlerse hayatında onu kullansinlar ismini sevememene üzüldüm

Dava açarak değiştirebilirsiniz,nufu idaresinden tamamen değişme olmuyor isminizde harf yanlışlığı var ise o değişiyordu,misal adınız Ayşe ama nüfusta Ayşa diye yazılmış bunun gibi.

X