İsmimi nasıl değiştirebilirim?

Merhaba benim iki ismim vardı ikinci ismimi sildirdim.
Bunun için nüfus müdürlüğüne dava açmanız lazım.
Çevrenizde stajyer tanıdık avukat vs bulmaya çalışın uygun fiyatlı.
Size dilekçe yazarken yardımcı olacaklar.
Dilekçe yazıp dava için adliyeye gidip dosya oluşturuluyor ve size dava günü veriliyor.
Bu arada bi miktar para da yatırmanız lazım ( ne kadardı unuttum)
Dava 2 dk falan sürüyor hakim kısaca neden değiştirdin diye soruyor dilekçede yazan şeyleri söylüyorsunuz ve onaylıyor dava bitiyor.
Sonra ilan edilme süreci falan var.
Kısaca 1 ayda hallolmus oluyor.
Bence kesinlikle değiştirin ben keşke daha önce yapsaydim dedim.
Bu arada benim dilekçemi de avukat arkadaşım yazmıştı ben sadece dava ücreti ödedim.

Bizim lisede bı kiz vardı adı Faizeydi kızla faiz çıktı düştü faiz haram vs vs salak salak dalga gecerlerdi kızı mezun olduktan sonra görmüştüm adını değiştirmiş ama avukat vs yok baroya danışın bence

Birçok hukuk bürosunun websitesini gezdim.Çoğu avukatsız değiştirmek çok zor kabul edilemez vs diyor.Benim ismim gülünç,dine aykırı vs değil.Ama ben bu isimle yaşarken çok zor şeyler geçirdim.Şu an yakın çevrem bana başka bir isimle hitap ediyor ama okul/iş gibi yerlerde kimliğimdeki ismim kullanılıyor ve bu beni rahatsız ediyor.Değiştirmek isteme sebebim bu aslında.Sizce şansım var mı dilekçe vs ile dava kazanmak konusunda?Böyle bir deneyimi olan,yol gösterebilecek birileri var mı ?
Bir dilekçe ile asliye hukuk mahkemesinde dava açmanız lazım sonrasında çevrenizdeki insanların kimlikteki ismi değilde farklı söyledikleri isim için şahitleriniz olması lazım. Sonrasında değişiyor zaten. Küçük bir kızım var onun adını pandemi döneminde mahkeme kararı ile değiştirmiştik oradan biliyorum.

Merhaba benim iki ismim vardı ikinci ismimi sildirdim.
Bunun için nüfus müdürlüğüne dava açmanız lazım.
Çevrenizde stajyer tanıdık avukat vs bulmaya çalışın uygun fiyatlı.
Size dilekçe yazarken yardımcı olacaklar.
Dilekçe yazıp dava için adliyeye gidip dosya oluşturuluyor ve size dava günü veriliyor.
Bu arada bi miktar para da yatırmanız lazım ( ne kadardı unuttum)
Dava 2 dk falan sürüyor hakim kısaca neden değiştirdin diye soruyor dilekçede yazan şeyleri söylüyorsunuz ve onaylıyor dava bitiyor.
Sonra ilan edilme süreci falan var.
Kısaca 1 ayda hallolmus oluyor.
Bence kesinlikle değiştirin ben keşke daha önce yapsaydim dedim.
Bu arada benim dilekçemi de avukat arkadaşım yazmıştı ben sadece dava ücreti ödedim.
Çevremde stajyer avukat var ama ne avukatı olduğu fark ediyor mu? Teşekkür ederim bu arada yönlendirmeniz için

Çevremde stajyer avukat var ama ne avukatı olduğu fark ediyor mu? Teşekkür ederim bu arada yönlendirmeniz için
Rica ederim. Bu çok basit bir dava hiç gozunuzde büyütmeyin.
Benden tanık istemediler bile hatta.
Sizden de bı ihtimal belki bı tanık isterler.
Herhangi bir avukat olabilir böyle ufak bir meblağ teklif edersiniz ilgilenirler dilekçeyle falan.

X