İşsizlik param eksik mi yatiyor.

angelface

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2024
22
10
37
Merhaba yaklasik 10 yıldır bir şirkette çalışıyorum. Aralık ayinda isten cikartildim.
Bana 8 aylık işsizlik odenegi bağlandı. Ben de 10 aylık neden bağlanmadı 1080 günü geçkin benimki diyorum alo 170 e.
Alo 170 bana şu cevabı veriyor. Son üç yıl 1080 gün ödenmesi gerekiyor. Siz Aralık 29 nda işten cikarildiginiz için işsizlik ödeneği alamazsınız diyor.
Ben de dedim ki neye göre üç yıl. Sorun 29nda cikarilmam mi ,illa 31nde mi cikarilmam lazım dedim evet diyorlar.
Ama çok mantıksız değil mi
Ben 10 yıldır aynı yerde çalışıyorum neden , şimdi işveren beni 29 nda işten çıkardı diye ben cezasını çekiyorum.
Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

baktınız mı sgknıza kendiniz ben günleri sayıp o güne kadar çalışmıştım mesela 170in eksik bilgi verdiğini düşünüyorsanız sosyal güvenlik kuruluna detaylı sorabılırsınız ama genelde doğru bilgi veriyorlar 1 gün eksik olsa bile vermıyorlar

baktınız mı sgknıza kendiniz ben günleri sayıp o güne kadar çalışmıştım mesela 170in eksik bilgi verdiğini düşünüyorsanız sosyal güvenlik kuruluna detaylı sorabılırsınız ama genelde doğru bilgi veriyorlar 1 gün eksik olsa bile vermıyorlar
Merhaba 2014 yılından beri kesintisiz bir şekilde sgk'lıyım sigortam da her ay eksiksiz şekilde yatar 170'in bana söylediği Aralık ayında 29'unda çıkışı olduğu için 31 Aralık'ta çıkışım olmadığı için 3 yılı tamamlamıyorsunuz diyor neye göre 3 yıl ben yani haziranda çıkmış olsaydım neye göre hesaplanacaktı haziranın 25'inde çıksaydım haziran'ın 1'inde çıksaydım ne diyeceklerdi bana iki buçuk sene mi çalışmışsınız diyeceklerdi neye göre 3 yıl hesaplıyorlar onu anlamıyorum aslında bunu öğrenmeye çalışıyorum çünkü sonuçta 2014 yılından beri kesintisiz bir şekilde sigortam yatıyor

Merhaba 2014 yılından beri kesintisiz bir şekilde sgk'lıyım sigortam da her ay eksiksiz şekilde yatar 170'in bana söylediği Aralık ayında 29'unda çıkışı olduğu için 31 Aralık'ta çıkışım olmadığı için 3 yılı tamamlamıyorsunuz diyor neye göre 3 yıl ben yani haziranda çıkmış olsaydım neye göre hesaplanacaktı haziranın 25'inde çıksaydım haziran'ın 1'inde çıksaydım ne diyeceklerdi bana iki buçuk sene mi çalışmışsınız diyeceklerdi neye göre 3 yıl hesaplıyorlar onu anlamıyorum aslında bunu öğrenmeye çalışıyorum çünkü sonuçta 2014 yılından beri kesintisiz bir şekilde sigortam yatıyor
Çok anlamsız denilen çıkış tarihi herhangi bir gün olabilir. Ya yanlış aktardılar ya yanlış anladiniz kesinlikle tekrar arayin

X