Istanbul'da ki favori mekanlarımız..

miklacım daha başka mekanlar bulursan bekliyoruz evlilik yıldönümümüz var şimdiden karar vereyim bari yada şiddetle tavsiye edebileceğin bir yer varmı al jamal çok güzel ama yemekleri nasıl acaba?

crazy ben size evlilik yıldönümü için al jamal değil 360 ya da lebideryayı tavsiye ederim.ya da develi samatya.baharın yazın ıık esintisini boğaza denze karşı hissetmek ve sakin güzel romantik bir gece geçirmek için güzel yerler buralar lebideryanın yemekleri pek iyi değildir.ama develide kesinlikle aç kalmazsınız ayrıca fiyatlarıda çok uçuk değildir.al jamalde yemekler antik kuntik aç kalabiirsiniz:)değişik mezeler var ve birçoğu en azından benim damak zevkime hitap etmiyor.ben ki yemek ayrımı yapmam.al jamal kışın eğlence olsun diye gidilir ancak.bu arada allah daim etsin evliliğinizi a.s.

Kesinlikle Istiklal cad. "Cremeria Milano" Dodurmacisini siddetle tavsiye ediyorum dondurma canavarlarina..kaydirigubbakcemile5

Asmalimescit mah. 164 /A , Istiklal/Beyoglu

Tünele 200-300 metre yakinlikta..!

Afiet olsun..! sırnaşık şey

eh ben dıyım sız gunduz vakdı tadına doyulmıycak tek lezzetın adresı ıst.tıp.fak.karsısında altın kapı rest.ınanın lezzetlerınde yok yok bıttım resmen ..
besıktasda ıse ıskenderı harıka ustu olan ıkı yer var bırı alibaba rest..dıgerı hacıdayı..yok bole bı lezzet gercekdende..
ayrıca manzara dersenız tophanede hem okey oyun salonları hem surıyeden gelen nargılelerı hemde turk ve ıtalyan mutfagı ıle monaco yu tercıh ederım ama ramazan aylarında yer bulmanız cok zor bıde butun unululerın takılg bı mekandır..pazar kahvaltısı superdır..denıze sıfırdır tum ıst.manzarası ıle:)..degme keyfıne..

Kebap için kurtköyde özsu(cnn türk de tanıtılmıştı)
BJK Maçlarını izlemek için bostancı beers
Fasıl için kartal samare

Kesinlikle Istiklal cad. "Cremeria Milano" Dodurmacisini siddetle tavsiye ediyorum dondurma canavarlarina..kaydirigubbakcemile5

Asmalimescit mah. 164 /A , Istiklal/Beyoglu

Tünele 200-300 metre yakinlikta..!

Afiet olsun..! sırnaşık şey

bir topu 4 lira ve italyada ki dondurmaların üstüne su dökemez...ben beğenmedim normal dondurma bence yani o parayı hakedecek offf muhteşem diyebileceğim bir yer değil...ali ustanın bile daha güzel dondurmaları:)))
:icecream:

eh ben dıyım sız gunduz vakdı tadına doyulmıycak tek lezzetın adresı ıst.tıp.fak.karsısında altın kapı rest.ınanın lezzetlerınde yok yok bıttım resmen ..
besıktasda ıse ıskenderı harıka ustu olan ıkı yer var bırı alibaba rest..dıgerı hacıdayı..yok bole bı lezzet gercekdende..
ayrıca manzara dersenız tophanede hem okey oyun salonları hem surıyeden gelen nargılelerı hemde turk ve ıtalyan mutfagı ıle monaco yu tercıh ederım ama ramazan aylarında yer bulmanız cok zor bıde butun unululerın takılg bı mekandır..pazar kahvaltısı superdır..denıze sıfırdır tum ıst.manzarası ıle:)..degme keyfıne..

iskender bursamızda yenir:))))maalesef gerçeği gibi yapamıyorlar ve garsonları çok yapışkan alibabanın.
gerçek iskende için beşiktaşta yıldızda iskenderoğlunu tavsiye ederim sanırım anadolu yakasına da açmışlar şube falan.bursadaki iskenderin şubesi bunlar ve gerçekten harikaaa
cokacimcoook

beyoğlunun arka sokakalrında CANIM CıĞERıM vardır. Şiş et ve ciğer yemek için çok güzel bir
mekan.
Öyle sosyetik değil üç bıçak iki çatal vermiyorlar. Ama bir çok ünlünün gttiği ve bir menü aldığında
fazlasıyla hem gözünü hem de mideni doyuran biryer.
Üstüne de künefeni yedin mi senden iyisi yok. Ben ilk kez künefeyi burda yedim . Ve üstüne başka
biryerde yediğimde künefe CANIM CıĞERıMDE yediğim gibi olurmuş dedim.
tereyağının ve antep fıtdığının tadını çok güzel alıyorsunuz.
Kesinlikle tavsiye ederim. Taksim haricinde biryerde görürseniz aslı değildir çünkü şubesi yok

Kizlar, bugün Mecidiyeköy´de Caprice Restauran´ta bi esimle yemek yedik ilk kez...tek kelime ile harikaydi yemekleri ve tatlisi...! Ben "Ali nazik" yedim ve eti pamuk gibiydi..ben daha önce öyle birsey yemedim yaaaa....!

Mekanin kendisi hos ve güzel ama tek eksisi servisteki beyler...islerini 100 % takip etseler ortam kusursuz olacak..! Yemegini et seven herkese tavsiye ederim..! :lepi:

bir topu 4 lira ve italyada ki dondurmaların üstüne su dökemez...ben beğenmedim normal dondurma bence yani o parayı hakedecek offf muhteşem diyebileceğim bir yer değil...ali ustanın bile daha güzel dondurmaları:)))
:icecream:

Demek öyle margarin...şakkıdı olsun, ben yinede cok seviyorum ve Kanyon AVM´de "Haagen-Dazs" dondurmasini tavsiye ediyorum...! opuyorumnanaktan

iskender bursamızda yenir:))))maalesef gerçeği gibi yapamıyorlar ve garsonları çok yapışkan alibabanın.
gerçek iskende için beşiktaşta yıldızda iskenderoğlunu tavsiye ederim sanırım anadolu yakasına da açmışlar şube falan.bursadaki iskenderin şubesi bunlar ve gerçekten harikaaa
cokacimcoook

bana daha yapıskan garson denk gelmedı ama hızmet ıyı olsun dıyedort donuyolar buda bı gercek ..
bıde zıncırlıkuyuda kı uludag ıskendercıyı tavsıye ederım..

E Bende bir yeri tavsiye edeyim..cokacimcoookUZUNYA BEACH RESTAURANTcokacimcoook..Kilyos sahili demircöyde..Gizli kalmış bir cennet, Balık bir tek burda yerim..Evimizde demirciköyün bir sitesinde zaten..Komşularımız bilinen ünlülerdir.Gazeteciler filan bilmez, bilinsede yakınına yaklaştırmazlar zaten.
Gündüz denize girin, Camp yapın, güneşlenin, eğlenin, akşam o nefis denizden taze çıkmış balıkları mideye indirin.İstediğiniz balığın deniz mevsimi değilse korkmayın akvaryumda istediklerinizi bulabilirsiniz.Yemeğinizi içeride veya dışarıda yedikten sonra şömine başında kahve keyfini mutlaka yaşayın.( şimdi yaz şömine çekilmez demeyin gündüzleri kavruluyor burası akşamlarıda serin, rüzgar esiyor) Fiyatlarıda uygundur.Ne yeyip içtiğinize bağlı tabiki..
Bir deneyin bakalım bir daha başka balıkçıya gidip o lezzeti bulabilecekmisiniz.
Sabahları da bruch keyfi harika oluyor..Başka yerlerde başka yerlerde bulamayacağınız harika kahvaltılıklar var..

Resimlerine ve adresine bakmak için Uzunya yazın arama motoruna..
Şidettle tavsiye ederim...cokacimcoook

Benim için çok özel bir mekan Baltalimanı Oba Restaurant..
Boğaza nazır süper bi mekan yemekleri çok güzel,ortamı çok güzel öyle aman amanda pahalı değill..
Oba Restaurant & Cafe

evlilik yıldonumunde eşimle Cerciş murat konağına gittim.suadiyede denize manzaralı cok hos bir restorant. ismini ilk duydugumda cok komik gelmişti. köşe bası dönercisi felan sandım ama yemekleri cok hos. hele mezeleri super.avrupa yakası dizisiznde duydugum ve cok guldugum Küşnemeyi burda yedim ve gercekten guzel. garsonların hizmetleri cok yerinde ve kibarlar. tavsiye ederim. bi de dibek kahvesi içmeden kalkmayın. muthiş bi kahve. işte bu da web adresi
Cercis Murat Konağı - Geleneksel Mardin Mutfağı

kebapları ve mezeleri ile tek gecebilecegim bir mekan varsa o da köşebaşı.
www.kosebasi.com
fenerbahçe dalyan ve leventteki yerleri çok güzel.
bu kalite ve lezzete göre fiyatları da kişi başı 40-60 arası
şaşlık kebabını şiddetle tavsiye ederim

daha aparatif olarak dürüm cekerse canınız göztepe eğitim (SSK) hastanesi arkasındaki
fırat dürüm evi enfestir. lavaşı bile kendileri yapıyor ve sıcacık olarak geliyor.
üstüne başka dürümcü tanımam istanbulda

döner için anadolu yakasında maltepe carrefour yanındaki dönerci ali usta yı denemenizi tavisye ederim.

iskender için üsküdar niyazibey ya da küçükyalıda kebap ustası
ama tabi ki asıl iskenderi bursa da uludağ kebapta yenek lazım arkadaşlar
çok salaş bi mekan ama iskender süper

pazar sabahı güzel tereyağlı bir trabzon pidesi içinse hem manzarası hem de servisi hem de lezzeti güzel olan karpi ye gitmenizi öneririm.
karpi beylerbeyinde sahilde.
akçaatbat köftesi de guzel ama sarmısak fazla ona göre.
ama piyazını da tatmadan gecmeyin. hatta piyaz yerine salata piyaz (karışık yaptırın) eşim öle yaptırıyor çok nefis oluyor.

X