istenmeyen tüylere etkili olduğunu düşündüğüm yeni bitkisel karışım

hayır zübeyda ben senin için demedim
genel bir yorum yaptım
buradaki biçok başlığı takip ediyorum
bazen sert çıkan arkadaşlar oluyor
onlarda kendilerine göre haklılar belki
ama kıldan tüyden muzdarip biçok bayan var ve hassas bir konu
şuan estetik problemlerin birinci sırasında geliyor neredeyse
onun için dedim
en önemli şey sağlık için zararlı olanları kullanmaktan kaçınmak olacaktır hiç şüphesiz
....

bahsettiğim patates bildiğimiz afyon patatesi olacak
hani kızartmalıkta kullandığımız beyaz patates

bebekbeklerken süpersin valla.azmetmişsin ne güzel yararlı bilgiler bulmuşsun.ben de en kısa zamanda deniycem senin formuü.ben de karınca yumurtası yağını denedim hiç etkili olmadı hatta kullandıktan sonra daha bile arttı ve kalınlaştı gibi geldi bana:KK43:bir de gecenlerde suna dumankaya derya baykalın programında söylemişti limon suyuyla pudrayı karıştırım sürün diye uzun süreli faydasını görürsünüz dedi.ben de onu denemeye basladım.inş. senin formulü de yaptıktan sonra kurtulurum bu kıllarda.sana başarılar diliyorum cnm.

TENTÜR HAZIRLAMAK:Tentürler, 35-40 derece alkol içerikli damıtılmış içkilerin veya aynı derecede etil alkol, kanyak veya elma sirkesi kullanımı ile elde edilirler. Bir şişe veya ağzı kapanabilir bir kavanoz, ince kıyılmış bitkilerle gevşekce doldurulur (Kuru bitkiler için kavanozun 1/5' i, taze bitkiler için kavanozun 2/5' i) ve üstüne etil alkol, kanyak veya elma sirkesi eklenir. Sıvı, bitkilerin üstüne çıkmalı ve kavanozun çalkalanacak kadarlık bir kısmı boş kalmalıdır. Ağzı iyice kapatılan şişe veya kavanoz, 14 gün güneşte bekletilir ve her gün 2-3 kez çalkalanır. Süre sonunda ince delikli bir süzgeç veya tülbentle birkaç kez süzülür ve bitki posasının suyu sıkılır. 1-2 gün bekledikten sonra bir kez daha süzülür ve koyu renkli şişelere aktarılır. Elde edilen bu başlangıç tentürü, serin bir ortamda saklandığında, kullanım süresi 2-3 yıl civarındadır. Tentürler, içten doğrudan veya çaya ve suya eklenerek, dıştan da kompres veya friksiyon (sürülme) biçiminde kullanılırlar.

bu karışımda etil alkol kullanmamın sebebi karışımdaki bitkilerin enzimlerini bırakması daha iyi geliştiğindendir,ben sadece nette araştırma yapmıyorum,başka kaynaklardanda faydalanıyorum
lokman hekim kültüründe daha çok elma sirkesi kullanılır mesela
ama hepsinde etki farklıdır
bizim karışım için ideal olan kullanım alkolle ekstredir ....
^^^^
tşk ederim april ,dilerim sende iyi sonuçlar elde edersin

hatta hazırladığınız tentürü inceltme tekniğiyle bikaç kez inceltmeyi becerebilirseniz daha etkilidir,ben inceltmeden kullandım ama ,şimdi yeni hazırladığım ekstremi incelteceğim ..
kafanız daha fazla karışmasın diye bundan bahsetmemiştim
ama hazırladığımız karışımı 3-4 kat tülbentten geçirmek daga yararlı olacaktır...

limon suyunu kullanacaksanızda ,kabuğunuda rendeleyip suyuna karıştırın ,kabuğuda işe yarar azda olsa ,ama limon kullanımı çok uzun zaman alır

ben bitki tentürünü hazırladım bugün.umarım işe yarar...15 gün sonrasını iple çekicem valla...

benim sorularım olacak. üzerliği biliyorum tohum gibi sert bişey.. çörek otu bu bildiğimiz susama benzeyen siyah çörek otu dimi bide kekik demişsin kuru kekik mi yaprak yaprak olan ??? aktara gidip hepsini çektirip toz haline getiricem etil alkolü eczaneden almamızı söylemişsin. bunların toplam maliyeti ne kadar bide belirttiğin miktarlar yeterli mi ?? sorularımı cevaplarsan çok sevinirim canım...

ayrıca bugün ağda yaptım patatesi rendeledim ağdadan sonra hiç yıkamadan patatesle iyice ovdum 15 dk bekledim daha sonra duşaldım. az durdum etkisi olmaz sanırım. ilk deneyen ben olmuş oldum. ne kadar durmamız gerekiyordu

callisto kolay gelsin
papatya kekikte bildiğimiz kekik ama hepsi aktardan taze olarak temin edilecek
miktarı istediğiniz kadar artırabilir azaltabilirsiniz
3 bitkide aynı gramajda olacak en az 30 grlık (hr bitkiden tek tek) yeterli
...
patates afyon patatesi olacak,suyunu katı meyva sıkacağı yada rendeden geçirip suyu kullanılacak
suyu sürelecek
ben epi yaptığım günden itibaren 3 gün kullanıcam
günde 2 kez

maliyti çok düşük ben topluca almıştım ama etil alkol 500 ml olsa 9-10 tl arası bişey
bitkilerde 5 tl yi geçmez sanıyrum
ağırlığına göre değişir fiyat

hmm tamam canım çok teşekkür ederim... vaktim olduğu zaman hemen alıp deneyeceğim.

bebekbeklerken, azmine hayran kaldım. Allah razı olsun paylaştığın için
inşallah sen de bizler de bu çözümle artık istenmeyen tüylerimizden kurtuluruz
kolay gelsin

ya ben aktardan kuru aldım bitkileri yani bildiğimiz baharat olarak kullandığımız kekik,çörek otu ve üzerlik.hepsinden 10 gram alıp çektirdim 250 mL %30 luk alkol ile karıştırdım toplam maliyet 5 lira tuttu...umarım doğrudur...

ya ben aktardan kuru aldım bitkileri yani bildiğimiz baharat olarak kullandığımız kekik,çörek otu ve üzerlik.hepsinden 10 gram alıp çektirdim 250 mL %30 luk alkol ile karıştırdım toplam maliyet 5 lira tuttu...umarım doğrudur...

cnm doğru almışsın kurutulmuş bitkiler olacaktı,taze dememden kasıt nemlenmiş uzun süre bekletilmiş şekilde olabiliyor ,onun için aktardan alınsın dedim

benim toplam 4 seansım bitti bu karışımla
bugün baktım çıkmaya başlayan kıllarımda çok cansızlaşmış
bazıları elimle koparabiliyorum
..
üzerliğin miktarı diğer bitkilere nazaran fazla olsun
bi arkadaşımız 10 gr lık aldım demiş 10 gr yeterli olmayabilir
atıorum diğer bitkiler 20 gr ise üzerlik 30 gr olsun
en büyük etkiyi sağlayan üzerliktir
ben 15 günde bir tüylerimi alıp bu karışımı uygulamamı çok yararlı buldum
bıyığımada uyguladığımı söylemiştim,regl günüm yaklaşmış olmasına rağmen tek kıl çıkmadı hala bıyığımda,ve 1-2 seans sonra inş göreceksiniz kıllar ağdayla alınacak hale bile gelmiyor ,ancak epilatörle yada cımbızla çekebilecek vaziyete geliyorlar 15 günde ...

bebekbeklerken,benim karisimim bugun 15 gunu tamamladi.yarin 16.gun olacak..fakat ilk gunlerde gunes gormeyen bir yerdeydi ve karistirmayi unutmustum.sonra dogrudan gunes goren bir yere koydum ve her gun duzenli olarak karistirdim.malum yarin dolunay...karisimi yarin kullanabilirim degil mi?yoksa biraz daha bekletmeli miyim?
tekrar mi olacak bilmiyorum ama karisimi bir pamukla falan mi yoksa dogrudan elimizle mi suruyoruz?ve minimum ne kadar bekletiyoruz?

merhaba puha
bence yarın kullanabilirsin karışımı ,hazr olan bu karışımı 3-4 kat bir tülbentten süz,uzun süreli kullanmak istediğin kadarını koyu renkli şişelere doldur ,yarın kullanacağın kadarınıda boş ,kokusuz herhangi bir şişeye koy,ben fısfıslı bi kolonya şişemi çamaşır suyuyla iyice yıkadım ve bikaç gün ağzı açık balkonda kurumaya bıraktım kokusu gitsin diye,sonra tekrar yıkayıp kuruladıktan sonra karışımı koydum içine ve böyle kullandım ,daha pratik oldu kullanım
öncedende plastik hiç kullanılmamış şişeye koyuyordum uygulayacağım kadarını

elimizle sürüyoruz doğrudan karışımı ,oamuk vs ile değil
24 saat içerisinde 7-8 saatte bir uyguluyoruz ve tercihen kullandığımız gn yıkanmıyoruz hiç,hatta ben ertesi günde yıkamıyorum iyice etkisi kalsın diye

ya ben yaptım şu an 8. gündeym ama tariften baya uzaklaştım:KK43:(
ben yaptığımda bu konuda bilgi olarak sadece ilk sayfa vardı o yüzden tam bilgi alamadım ne yazık ki keşke ilk sayfada da her şey tam yazsaydı insanlar tam bilgiyi almak için tüm yorumları okumak zorunda kalıyor. neyse ben de o gün aktara gidicektim aldım ama hepsi 50 şer gramlık paketteydi.

sonra ne kadar alkol olcağını bilmdiğim için orta boy bi şişe aldım 250 ccymiş. otları ölçemediğim için göz kararı ayırdım hepsi eşit olcak şekilde bilseydim üzerlik daha fazla yapardım. ama en önemli sorun şu ki alkol az geldi. yani 5 de bir oranında değilde 5 de 2 ya da 3 oranında bitki tozları. umarım zararı olmaz :)

morfaree haklısın cnm
bazı detaylar gözden kaçtı ilk sayfada(detay derken sadece üzerliğin miktarı )
ben düzenleyeyim hemen
oranlar ilk sayfadaki gibi doğru olmalı yani bitkiler 1/5 etil alkol 4/5 olmalı cnm
senin karışım 2/5 gibi bişeyse üzülme hiç üstüne hemen ilave etil alkol koyabilirsin ,her gün bikaç kez çalkala ,sorun olmaz inş...

X