Istifa dusuncesi

biraz kendini sıkıp yeni iş görüşmelerini online falan yapma şansın yok mu ?
artık iş görüşmeleri online oluyor en azından ilk görüşmeler
eğer böyle olabiliyorsa daha ciddi aşamada yüz yüze görüşme durumunda artık izin mizin koparıp o görüşmeye gitmek lazım
iş işte bulunur olayı şuradan geliyor, elinde zaten işi olan kişiyi daha değerli görüyor işverenler
işsiz insan muhtaç insan onların gözünde
ama elinde çalışmakta olduğu işi olan kişiyi kapmaya daha hevesli oluyorlar

Ebet evet mülakat ve yazılı sınavlar için izin alabiliyorum. Elimden geldiğince bu mülakat ve sınavlara hazırlanmaya da çalışıyorum. Ama sanki daha iyi hazirlanabilirmisim gibi geliyor yani belki de ise suç atıyorum bilmiyorum. Evet beni korkutan en büyük faktör de "neden istifa ettin" sorusunu sorabilirler.

Ebet evet mülakat ve yazılı sınavlar için izin alabiliyorum. Elimden geldiğince bu mülakat ve sınavlara hazırlanmaya da çalışıyorum. Ama sanki daha iyi hazirlanabilirmisim gibi geliyor yani belki de ise suç atıyorum bilmiyorum. Evet beni korkutan en büyük faktör de "neden istifa ettin" sorusunu sorabilirler.
neden ayrıldınız sorusu fix zaten neresiyle görüşürsen görüş bunu soracaklar
işyerini fazla kötülemeden kendinle alakalı şeyleri söyleyebilirsin
sırf sevdiklerinle, ailenle ayrı şehirlerde olmak zorunda kalmak bile yeterli bi neden
9 sene az bi zaman değil, 9 senede herkes bi çemberin içine sıkışıp kalıyor. bu kaçınılmaz ve gayet anlaşılabilir bişi
bu ülkede aldığın maaşı yükseltmenin en iyi yolu 2 senede bir iş değiştirmektir mesela
bende aynı yerde senelerdir çalışan biriyim ve yorgunluklarım var. seni anlıyorum
gelişemiyorum, yeni şeyler öğrenemiyorum, deneyemiyorum falan
kaç tane kendi projemi erteledim mesela konfor alanımdan çıkamadığım için

Ben biraz garanticiyim bu konularda baska bi is bulmadan diger isi birakmam.
Ama hicbir isimde bicak kemige dayandi noktasina gelmedim belki ondandir.
Bahsettiginiz diger isten cevap bekleyin olmazsa istifa edin bence. Kotu gun parasi dediginiz paraya gelince bu da bir cesit kotu gun. Ruhsal sagliginiz zarar goruyor burda da.
Diger sehirde kira derdim olmucak demissiniz, ailenizle mi yasamayi planliyorsunuz? Yalniz yasadiktan sonra aile evine donmek zorlayabilir. Bu konuyu da degerlendirmek gerekir.

Ben biraz garanticiyim bu konularda baska bi is bulmadan diger isi birakmam.
Ama hicbir isimde bicak kemige dayandi noktasina gelmedim belki ondandir.
Bahsettiginiz diger isten cevap bekleyin olmazsa istifa edin bence. Kotu gun parasi dediginiz paraya gelince bu da bir cesit kotu gun. Ruhsal sagliginiz zarar goruyor burda da.
Diger sehirde kira derdim olmucak demissiniz, ailenizle mi yasamayi planliyorsunuz? Yalniz yasadiktan sonra aile evine donmek zorlayabilir. Bu konuyu da degerlendirmek gerekir.

Çok teşekkürler. Ben de garantici bir insanim o yuzden cok endiseleniyorum issiz kalma dusuncesi cok korkutuyor. Ev aileme ait bir ev kardeşim tek yaşıyor ama yanına gelmemi istiyor genelde iyi anlaşıyoruz daha önce de beraber yaşadık. Ruh sağlığım depremden sonra hasar gördü, abuk sabuk şeyler yaşadık bütün isyeri olarak. Mobbing sayılabilecek davranışlar da yaşıyorum. Erkek arkadaşımla da uzak mesafe iliskisindeyiz bulundugum sehri sevmiyorum. Ama artı yanları maasim yatıyor. İşin kendisini hala cok seviyorum. Alıştığım bildiğim ve iyi bir reputasyonumun olduğu bir kuruluş. Arkadaşlarımla aram kötü değil. Hani karnım tok sırtım pek. Ama bu hayat bana yetmiyor gibi bir yandan.

Arkadaşlar şu şartlarda istifa eder miydiniz:
  • 9 senedir çalıştığınız ancak sizi kariyer olarak pek bir yere götürmeyen ve tüketen zor şartları olan bir işiniz olsa ve bu iş aktif bir iş arama sürecine pek de uygun olmasa
  • iş yüzünden yıllardır kimseyi tanımadığınız yerlerde yalnız yaşıyor olsanız ve sevdikleriniz başka şehirde olsa
  • gitmek istediğiniz şehirde kira derdiniz olmasa
  • uzun süre kendinizi idare edecek kadar birikmis paranız olsa (ama öte yandan birikimlerinize dokunmaya içinizin elvermemesi onlar kötü gün parası diye)
  • ve şimdilik yeni iş bulamıyor olsanız

Yine de "aman ne olursa olsun" der istifa eder şehir değiştirir misiniz? İşsiz kalmak ve belirsizlik çok korkuyor ama bu şekilde de devam etmek istemiyorum. Bir süre ara verip tekrar iş bulan var mı? Yoksa iş işte bulunur diyip bu ekonomide işten çıkmayıp dişimi sıkıp başvurulara devam mı etmeliyim? Istifa edince moralman iyice cokmekten de korkuyorum. Bu süreçleri yaşayan insanlardan fikir almak istedim 😊
ederim ya hayat bunun için kısa en kötü bu kadar uzun zamandır deneyimin var başka şeyler dene sertifika al neye ilgi duyuyosan. bundan önemli mi önemli olan mutluluğun

Neden istifa ettin sorusu hep gelir. Bunda gerilecek bi sey yok, makul sebepleriniz var isten ayrilmak icin. Ben genelde, kendimi daha cok gelistirebilecegim bir yerde calismak istiyorum vb. seyler soyluyorum. Calistiginiz sektore gore de cevap cesitlendirilebilir.

Çok teşekkürler. Ben de garantici bir insanim o yuzden cok endiseleniyorum issiz kalma dusuncesi cok korkutuyor. Ev aileme ait bir ev kardeşim tek yaşıyor ama yanına gelmemi istiyor genelde iyi anlaşıyoruz daha önce de beraber yaşadık. Ruh sağlığım depremden sonra hasar gördü, abuk sabuk şeyler yaşadık bütün isyeri olarak. Mobbing sayılabilecek davranışlar da yaşıyorum. Erkek arkadaşımla da uzak mesafe iliskisindeyiz bulundugum sehri sevmiyorum. Ama artı yanları maasim yatıyor. İşin kendisini hala cok seviyorum. Alıştığım bildiğim ve iyi bir reputasyonumun olduğu bir kuruluş. Arkadaşlarımla aram kötü değil. Hani karnım tok sırtım pek. Ama bu hayat bana yetmiyor gibi bir yandan.
Baska reputasyonlu is bulursunuz merak etmeyin. Evet issizlik var ama, belli alanlarda tecrubeli calisana da ihtiyac cok fazla oluyor. Siz hangi sektordesiniz? Bir de maasiniz yeni is bulunca daha cok artar merak etmeyin.
Saydiginiz sebepler yeterli is degistirmek istemeniz icin, su durumda o sehirde sadece isiniz icin duruyor gibisiniz. Sizi hayata baglayan sey isiniz degil. Is sadece hayatimizi idame ettirmek icin yaptigimiz bi sey. Isinizi hayatiniza gore sekillendirin, kendinizi isinize gore degil.

Garanticiyim ben.Hep birşeyi yapmadan böyle oturur sizin gibi yazar bakar tartar düşünürüm.Bazen plansız olduğumda oldu başka konularda ama.İs para dediniz mi bence iş bulmadan hayır diyorum ben.Sizde tükendim diyorsunuz.Psikolojik olarakmi? Yani gittiğiniz yerde daha iyi iş şartları daha iyi çalışanlar vs olacakmi.? Elbette bıçak kemiğe dayandıysa yani bu derece kararliysaniz virajı dönün derim.Ben olsaydım bir süre daha beklerdim kırmızı ışıkta.Siz ben değilsiniz tabiki.Yinede iş bulmadan gitmeyin diyorum

Şer gibi görünen de bir hayır vardır derler, bilemeyiz. Benimde başımdan geçmişti hem de sizin kadar çalışmışlığım da yoktu. 1 hafta içinde daha önce başvuru yaptığım bir yerden olumlu cevap aldım. Ve tamda istediğim gibi yermiş. Bazen risk almak gerekir. Endişelerinizi bastırmaya çalışın. Çalışamazsanız en fazla ne olur ki? Çünkü o endişeler hali hazırda çalıştığımız işimizden de (her hangi bir sebeple sağlık mesela) olma sebebi.

Tercih tamamen size ait, götürebiliyorsanız bir süre daha çalışırken iş aramaya devam edebilirsiniz. Ama yok ben artık yapamıyorum diyorsanız da kendinizi akışa bırakın.

Kesinlikle isi birakmazdim ve son hiz is arardim, mutlaka bulursun ama bulmadan ayrilirsan ve is bulman uzarsa seni su ankinden daha strese sokar...kilo ile isin ilgisi yok zayiflayabilirsin bu bi bahane

Baska reputasyonlu is bulursunuz merak etmeyin. Evet issizlik var ama, belli alanlarda tecrubeli calisana da ihtiyac cok fazla oluyor. Siz hangi sektordesiniz? Bir de maasiniz yeni is bulunca daha cok artar merak etmeyin.
Saydiginiz sebepler yeterli is degistirmek istemeniz icin, su durumda o sehirde sadece isiniz icin duruyor gibisiniz. Sizi hayata baglayan sey isiniz degil. Is sadece hayatimizi idame ettirmek icin yaptigimiz bi sey. Isinizi hayatiniza gore sekillendirin, kendinizi isinize gore degil.

Evet bu sehirde hiç arkadaşım yok hayatım yok, sadece işten ibaret bir hayat yaşıyorum ve senelerdir böyle bu. Sektorum insani yardım ve göç. Uzmanlık olarak insan hakları masteri yapmis avukatim. Daha önce 3 sene doğu afrikada çalıştım 3 senedir de güneydoğuda büyük bir şehirdeyim. Farklı bir alanda çalışmak istiyorum ancak bunun için nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum. 35 yaşına geldim ve sanki hayatım henüz başlamadı gibi geliyor. Istanbulda erkek arkadaşım var istediğim kadar görüşemiyoruz cidden çok yoruldum. İsteyken iş bulayım diyorum yüzlerce başvuru yapıyorum ama dönüş olmuyor. Mülakata giriyorum olmuyor filan. İstifa etsem de is bulamayabilirim.

Garanticiyim ben.Hep birşeyi yapmadan böyle oturur sizin gibi yazar bakar tartar düşünürüm.Bazen plansız olduğumda oldu başka konularda ama.İs para dediniz mi bence iş bulmadan hayır diyorum ben.Sizde tükendim diyorsunuz.Psikolojik olarakmi? Yani gittiğiniz yerde daha iyi iş şartları daha iyi çalışanlar vs olacakmi.? Elbette bıçak kemiğe dayandıysa yani bu derece kararliysaniz virajı dönün derim.Ben olsaydım bir süre daha beklerdim kırmızı ışıkta.Siz ben değilsiniz tabiki.Yinede iş bulmadan gitmeyin diyorum

Psikolojik olarak gerçekten tükendim. Depremden sonra cok uzun sure gece gündüz demeden çalıştık ofiste yerde uyuduk. Ölen arkadaşların bedenlerini teşhis ettik. Her gun travmatik seyler yasadim. Çok stresli bi ortama maruz kaldım. İzin alsam bile evden çalışmaya zorlandığım bir ortam var ve değiştiremiyorum.

O zaman yapın gitsin ağır yani kosullar zormuş madem öyle siz en iyisini bilirsiniz ben bu kadar ağır olduğunu anlamadım koşulların size hangi yol iyi gelecekse ruhen onu seçin tabiki psikoloji çoğu zaman paradan önemlidir

Arkadaşlar şu şartlarda istifa eder miydiniz:
  • 9 senedir çalıştığınız ancak sizi kariyer olarak pek bir yere götürmeyen ve tüketen zor şartları olan bir işiniz olsa ve bu iş aktif bir iş arama sürecine pek de uygun olmasa
  • iş yüzünden yıllardır kimseyi tanımadığınız yerlerde yalnız yaşıyor olsanız ve sevdikleriniz başka şehirde olsa
  • gitmek istediğiniz şehirde kira derdiniz olmasa
  • uzun süre kendinizi idare edecek kadar birikmis paranız olsa (ama öte yandan birikimlerinize dokunmaya içinizin elvermemesi onlar kötü gün parası diye)
  • ve şimdilik yeni iş bulamıyor olsanız (yani henüz bulamadınız bulacağınızin garantisi de yok)

Yine de "aman ne olursa olsun" der istifa eder şehir değiştirir misiniz? İşsiz kalmak ve belirsizlik çok korkuyor ama bu şekilde de devam etmek istemiyorum. Bir süre ara verip tekrar iş bulan var mı? Yoksa iş işte bulunur diyip bu ekonomide işten çıkmayıp dişimi sıkıp başvurulara devam mı etmeliyim? Istifa edince moralman iyice cokmekten de korkuyorum. Bu süreçleri yaşayan insanlardan fikir almak istedim 😊
Sevmediğim işte calisamazdim. Yerinizde olsam iş değişimi yapardim

Senin cv çok iyi sen iş bulamazsan kimse bulamaz bu ülkede :KK70:

Çok teşekkürler ozguvenim vardı ama neredeyse 1 bucuk senedir basvurmadigim yer kalmadı ve olmuyor. Bir yerde hata mı yapıyorum, 9 senedir ayni iste körelmiş miyim ve kimsenin işine yaramıyor muyum cidden anlamadım. Aynı sektördeki işlerden de başka işlerden de dönmediler.

X