İzdivaç programında hamile gelin adayı skandalında yeni gelişme

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Önceden görüştükleri için programdan kovulan çift, daha sonra birlikte yaşadı ve genç kadın hamile kaldı. Yapımcılar yeniden davet ettikleri kadının hamileliğini gizleyip damat adaylarıyla görüştürmeyi sürdürdü. Set görevlisi Erin Durdu, çocuğun babası olan genç adamı arayak durumu söyledi. İşine son verilen set görevlisi, skandalı ortaya çıkardığı için Zuhal Topal ve ekibi tarafından silahla tehdit edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Capture.JPG

YazdırGaziantepli Timuçin Fırat Kaşıkçıoğlu, 7 ay önce damat adayı olarak programa katıldı. Gelin adayı Selin Gayıp, Kaşıkçıoğlu'na talip oldu. Ancak iki gün sonra ikili, daha önce dışarıda görüştükleri ortaya çıkınca programdan kovuldu. Gaziantep'e giden çift, bir süre birlikte yaşadı ve Gayıp hamile kaldı. 4 aylık hamile Gayıp, yeniden davet edildiği programda hamile olduğunu bilmeyen damat adaylarıyla görüşmeyi sürdürdü. Bu arada hamileliği duyan Kaşıkçıoğlu, Gayıp'a ulaşmak istedi. Ancak program ekibi izin vermedi. Set ekibi Gayıp'ın kürtaj olduğunu söyledi. Set görevlisi Erin Durdu ise Kaşıkçıoğlu'na ulaşarak Gayıp'ın kürtaj olmadığını, kendisine yalan söylendiğini anlattı. İddiaya göre Zuhal Topal ve yapımcılar Erin Durdu'ya bilgi sızdırdığı için tehdit ve hakaretlerde bulundu. İşine son verilen Durdu, şikâyetçi oldu.

'KÜRTAJ OLDU' DİYE KANDIRDILAR

Kaşıkçıoğlu, "Selin'in hamile olduğunu bilmiyordum. 4 ay sonra ultrason fotoğraflarını gönderip benden hamile kaldığını söyledi. Program ekibi bu gerçeğin ortaya çıkmasından korkuyordu. Duyulmasını istemediler. Babalık haklarımı kullanıp şikayetçi olacağım" dedi. Durdu ise "İkiliye her şeyi anlatınca program yapımcıları beni odaya çağırdı. Silahlı iki kişi vardı. Beni sorguya çekip korkuttular. Zuhal Topal bana küfretti. Hakaretlerde bulundu. Hayatımla oynayacaklarını söylediler" diye konuştu.

Kaynak: Sabah
http://www.milliyet.com.tr/hamile-gelin-adayi-skandalinda-magazin-2226224/

Bunu da mı seda sayan yapmış şimdi

Hadi bi yere kadar Esra Erol'da olsa böyle şeyler belki inandırıcılığı sorgulanabilir, kadın izdivaçta marka oldu, o ismi yıkmak istemez. Arada 3-5 oyuncu bulundursa bile sahici olanlar çoğunlukta Esra Erol'da.

Ama Zuhal Topal ve ekibi, reyting savaşlarını her -yol mubah- mantığı ile götürüyorlar zaten bunu biliyoruz, ilk vukuatları değil bu. Nikah memuru diye yutturmaya yeltendikleri adamın sade hayatını da bulandırdılar; iş ile tehdit edip oturtmuşlardı şoförü hatırlarsanız.
Bunlarda reklamın iyisi kötüsü yok, bundan da nemalanırlar şimdi.

Nerede şov var evlilik ile alakalı, ilk sırada Zuhal, ikincide Seda...
Ya bizim kp çok fena izliyor bunları bana da bulaştırdı huyunu :))
Resmen genel izleyici kitlesinin bir parçası olduğumu fark ettim şu an :KK70:

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu yasakçı hükümet herşeyi yasaklıyorda şu ahlaksız, rezil, beyin yakan programlara bişey yapmıyor ya pes yani. Bu programlar uyuşturucu, toplumu yok ediyor, duyarsızlaştırıp, içini boşaltıyor, yeter ya artık kaliteli işler yapın.

Şu yasakçı hükümet herşeyi yasaklıyorda şu ahlaksız, rezil, beyin yakan programlara bişey yapmıyor ya pes yani. Bu programlar uyuşturucu, toplumu yok ediyor, duyarsızlaştırıp, içini boşaltıyor, yeter ya artık kaliteli işler yapın.

Var ya ZeyMurEl ZeyMurEl tam bir münazara - sohbet konusu bu programlar başlı başına.
Ben bu programlara artık insanların ihtiyaç duyar hale geldiğini düşünüyorum.

Yasaklanmasından ziyade, sabitleri belirlenip işi bi kalıba sokmaları ve yayın saatleri, katılımcılar, sunucular vb. her yönüyle yeniden bir yapılanmaya gidilmesi gerektiği taraftarıyım bu tip programlar için. Hatırlar mısın bilmem, bir ara dedektifçilik programları revaçtaydı, takip ediyorlardı adamları basıyorlardı filan ama bu Türkiye'de tutmadı. Yabancılarda hala var sanırım.

Deneme yanılma gidiyorlar, tutanın da mokunu çıkarıyorlar.

Aklıma gelmişken, bir de reklamcılıkla ilgili kanunlar var gelişmiş ülkelerin uygulamakta olduğu, normalde hiçbir çocuğu, doğrudan onu ilgilendirmeyen bir ürünün reklamında oynatamazsın. Ama Türkiye'de meyve suyu reklamından kredi kartı reklamına kadar çocukları oynatırlar. Açıp bakacaktım bi RTÜK'te var mı bu ibare diye ama yok galiba, ya da bizim millet bilmediğinden bu şikayet hakkını kullanamıyor.

Vs vs vs...
Sabaha kadar konuşulur :)

Selin naber ya olayındaki kız değil mi bu?hani Korcan Cinemrenin trollediği bölümde korcanı ciddiyetsiz bulduğu için paravanı açtırmayan pek bi ciddi hanım kızımız! yapmaz öyle şeyler.Bu tür programlardakiler cast ajanslarından kiralanan maaşlı eleman oldukları için hiç de şaşırmadım.

Var ya ZeyMurEl ZeyMurEl tam bir münazara - sohbet konusu bu programlar başlı başına.
Ben bu programlara artık insanların ihtiyaç duyar hale geldiğini düşünüyorum.

Yasaklanmasından ziyade, sabitleri belirlenip işi bi kalıba sokmaları ve yayın saatleri, katılımcılar, sunucular vb. her yönüyle yeniden bir yapılanmaya gidilmesi gerektiği taraftarıyım bu tip programlar için. Hatırlar mısın bilmem, bir ara dedektifçilik programları revaçtaydı, takip ediyorlardı adamları basıyorlardı filan ama bu Türkiye'de tutmadı. Yabancılarda hala var sanırım.

Deneme yanılma gidiyorlar, tutanın da mokunu çıkarıyorlar.

Aklıma gelmişken, bir de reklamcılıkla ilgili kanunlar var gelişmiş ülkelerin uygulamakta olduğu, normalde hiçbir çocuğu, doğrudan onu ilgilendirmeyen bir ürünün reklamında oynatamazsın. Ama Türkiye'de meyve suyu reklamından kredi kartı reklamına kadar çocukları oynatırlar. Açıp bakacaktım bi RTÜK'te var mı bu ibare diye ama yok galiba, ya da bizim millet bilmediğinden bu şikayet hakkını kullanamıyor.

Vs vs vs...
Sabaha kadar konuşulur :)

Yabancı kanallarda da reality şovlar var ama böyle değil ya, hani insanların birbirine bi saygısı var, seviye var. Mesela D-Smart kanallarında çok güzel reality şovlar var, özellikle ABD'ye ait inanılmaz eğlenceli, öğretici ve naif oluyor.

Bu evlendirme programlarının patenti biz türklere aitmiş, yurt dışına da verilmiş ama Türkiye'deki gibi moku çıkmıyor yani. Bu gelin kaynanalı ev programları da mesela yurt dışına satılmış. Ama biz de hakaretli, üstünlük tasmalı, seviye yerlerde sürünüyor resmen.

Hele şu İşte benim stilim falan, o gencecik kızlara neler yaptırılıyor, hayatları giyim kuşam, gezme tozma, instagramda herşeyini paylaşma ve özentilik şeklinde. Ve bunları izleyenler 18 yaş altı kızlar. Bu çocuklar bu gerzekleri rol model alıyor, okumak yerine bol makyaj ve dekolte ile meşhur olma derdine düşüyor. Yani yapımcılar reyting ve para için kan emiyorlar farkında değiller. Karşımda lise var, çocuklar öğle arası dükkanın önüne geliyor, sigara içmek, konuşma tarzları, tavırları cidden berbat. Kızlı erkekli küfür etme şeklinde diyaloglar, dertleri okumak değil flört etmek, gezmek, sigara, belki uyuşturucu. Bu yeni nesilin sorumlusu da işte bu tv programcıları ve sosyal medya canavarları..

Bunları kim izliyo gerçekten çok merak ediyorum. Bazen çok hararetli biseyler oluyo 'noluyo ya bi bakayim' diyorum. 5 dk dayanamıyorum. Biz bu insanları neden tv de görüyoruz. Bu insanların vasfı ne ? Neyi başarmış, ne öğretiyor bu insanlar ? Hani bunları eleştirenlere 'siz sanki bütün gün belgesel mi izliyosunuz' diyorlar yaa. İnanın dönüp dolaşıp belgesel kanallarinda kalıyoruz. İzleyecek hiç birşey yok.

Esra Erol hariç hiç bir izdivaç programını sevmiyorum ama artık esra erolda ilgi çekici gelmemeye başladı... Herşey sahte gibi. Dizi yapın daha iyi en azından gerçek olmadığına emin oluyoruz.

inşallah bu tür rezillikler daha çok olur da bu tür programların toptan kaldırılmasına sebep olur,iyice mide bulandırmaya başladılar , bunların reytingi azalıp kendi kendine yok olacakları yok .

bu evlilik programları çıktığından beri herkes aynı şeyi söylüyor. "kim izliyor bunları, kaldırılsın, ahlak bozucu vs. vs". reyting almayan program zaten kaldırılır. internette okuduğum yorumlara göre 4-5 tane bu programdan var. demekki sıkı izleniyor ya da bazıları izleyipte izlemiyorum diye yalan söylüyor. aynı ben tv de sadece belgesel izliyorum diyenler gibi. bazen diyorumki herkes ben izlemiyorum diyor, acaba izleyen ben miyim diye kendimden şüpheleniyorum.

Şu ewlilik programları yüzünden gündün tv hiç izlemiyorum buradaki gerçek seyleri okumak örnek almak yada ders çıkarmak daha mantıklı geliyo.
Bide bunların değişik bi wersiyonu war kısmetse olur, bi ara bende ona sarmıştım ama baktım hep yalan dolan bıraktım. İnsanlar böyle seyleri, dizileri falan izliyo ama haber izleyen çok az ne yazık ki...

X