İzmir'de Doğum için doktor ve hastane tavsiyeleri...

kelebek002

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2017
5
1
36
Şuan İzmir dışında yaşıyorum ama doğumu İzmir'de yapmayı düşünüyorum.
24 haftalık hamileyim. İzmir de sağlık sektörü, özel hastane... batmış gibi, rezalet... hiç bir şekilde güvenemiyorum. Haftalarım ilerledikçe de doktor ve hastane bulamamış olma stresi beni bitiriyor.
Öncelikle kendi tecrübelerimi paylaşayım ve fikirlerinizi bekleyeyim...
Çınarlı 'da başlangıç yaptık, anestezi konusunda tecrübeli olmaları (epudural doğum için), ilk kadın doğum hastanelerinden olması, yeni doğan yoğun bakım ünitesi falan... Hastanede doktor seçeneği az, ve sonradan farkettiğim üzere doktorlarıyla ilgili internette ciddi şikayetler, memnuniyetsizlikler de var. Hoş doktoruma ısınabilseydim şikayetlere kulak asmayacaktım ama 2. randevuda daha beni sallamaya başlaması sonucunda ilişkiyi kestim. İnternette de bahsedildiği gibi, bina eski, odalar kömürlük gibi, hastane çok yoğun ve saatinde gitsen bile randevuna çok bekliyrsun.
Sonraki tecrübem Egepol. ilk yargılarım radyoloji uzmanının ayrıntılı ultrasonumu 5 dk da bitirip vermesiyle ve burdaki devlet hastanesindeki doktorumun bu ultrasonu pek ayrıntılı bulmayıp beni başka yere sevk etmesiyle oluştu. Radyolojide resmen bizimle dalga geçip bıraktılar. Çok basit hastanelerde bile ultrason çekiminin tamamı Cd veya DVD ye aktarılıp hastaya teslim ediliyor, biz de böyle bir talepte bulunduk, 50 tl özel hizmet parası istendi, ödedik, yapamayız demediler çünkü. Doktor içerde kakara kikiri, cd mi istediniz siz, paranıza yazık, bebek bu hafta görüntü vermez ki vs... Ayrıntılı ultrasonun çabuk bittiğini,çok ayrıntılı olmadığını ben de farkettim odadan çıkarken ama elimde ultrasonun cd ve DVD si var ya, gerekirse başka uzmana gösteririm diye düşünerek çıktım ordan. Eve gelince farkettim ki cd ve DVD içinde toplamda 13+26 sn lik iki hareketli görüntü ve 4 er fotoğraf var... o an içimden saydıklarımı yazmama gerek yok heralde. Bebeğin ne eline ne koluna bakıldı, 200+50 tl hastaneye bayıldım ve çıktım. (50 si benim özel hizmetimdi hadi, saymayalım) Devlet hastanesindeki doktorumun yeniden sevk etmesiyle Alsancakmr a gidip bir 150 tl de oraya verdik, ama sağolsunlar %100 inceledi radyoloji uzmanı bebeğimizi. (kesinlikle tavsiye edilir)
Egepolu değerlendirmeye devam edersek, hastane karmaşık, düzensiz, vasıfsız bir sürü çalışan, iş bilmezlik... Doktorlar iyi ama hastanede muhatap olabileceğiniz başka bir çalışan yok, yoğun... yani biz ultrason ile ilgili problemimizi çözecek yada konuşacak biri yoktu.
Egepol'de tavsiye üzerine gittiğim kadın doğum hekimiyle görüştük, Cem bey, çok memnun kaldım, ilk görüşmede oldukça yardımcı oldu, numarasını verdi, rahatlatı... ancak Egepol'de de doğum için şöyle bir sistem varmış: hangi kadın doğum hekiminin nöbetine denk gelirsen kendi hastası gibi ilgilenir, doğumuna girermiş. Özetle doktorunun doğumuna denk gelme ihtimali düşük. Bu düşük ihtimal için de öyle bir hastaneye gidip gerilemem diye düşünüyorum. doğum ücretini 1900 dediler, ama ekstraların çıkmayacağının garantisi yok, 1 gece refakatçiyle kalış var içinde ve kapı süsü, doğumhane fotoğrafları...
Son olarak Egepolden de vazgeçince Özel Su Hastanesini araştırmaya başladım tavsiye üzerine, (bu arada bu 3 hastanenin de yenidoğan yoğunbakım ünitesi var) en çok memnun kalınan doktoru Melek hanım, karar verdim, randevu alayım dedim ki... Melek hanım aralık ayı sonunda hastaneden ayrılıyormuş... :KK43:
Ve Su hastanesinde de öyle hakkında fazla iyi şeyler yazılan bir kadın doğum uzmanı daha bulamadım... kötü yazılan da yok gerçi de... hastane ile ilgili birkaç şikayet var ama...
Tecrübesi olanlardan tavsiye ve bilgi rica ediyorum....

Merhaba ben de aynı durumdayım. Benzer bir başlık ta ben açmıştım dün. Çınarlıda aslı hanımı çok önerdiler onu düşünüyorum ama dediğiniz gibi binası çok eski ve çok yoğun bir hastane. Sadece 3 dr var. Ama sadece doğum üzerine olması ve doğum öncesi sonrası eğitim vermeleri beni çekiyor. Aklımda ki diğer hastane özel ata sağlık binası güzel int de ebeler ve hemşirelerle ilgili güzel yorumlar var ama dr larında öne çıkan birini göremedim. Medine, pınar veya alev hanımdan birini denemeyi düşünüyorum fikri olan varsa sevinirim arkadaşlar. Egepol hakkında sizinle aynı fikirdeyim kelebek002 ilk hamileliğimde düşük yaptığımı orda öğrendim. Gülsün hanıma gitmiştim o kadar kendinde değildi ki (belki yoğunluktan) hcg me bakıp evet gebelik var dedi. Hayır dedim düşmüş değerlerim daha yüksekti haa o zaman düşük olmuş evet dedi. Yani bilemiyorum ben o gün (bir de bu doğuma kendi dr un gelmeme olayı bedeni ile) o hastaneyi sildim kafamda. Su hospital da melek hanıma gittim ancak ocak ayında ayrılıyor evet. Bir de düşük önlemesi için bana progesteron verdi ama hormon değerlerime bakmadı bile ezbere hateket etti gibi geldi. Yani çok beğenilen bir dr ama ben ondan da emin olamadım. Yeni bir bilgi edinirsen paylaşırsan sevinirim :) hayırlı olsun tekrar:)

bende hamileliğimin başlarında çok araştırdım nereye gitsem özel doktora mı gitsem diye en son iki arkadaşın da aynı doktorda yakın zamanda doğum yapması sebebiyle karataşa başladım şimdilik memnunum doktorun ilgisi hastane öyle çok yoğun değil egepolu da herkes tavsiye etti ama çok yoğun bir hastane olması nedeniyle gitmedim

Evet diğer başlıklarda da karataş hastanesi arzu ve aysel hanımı önerdiklerini gördüm. Siz kskada hangi dr a gidiyorsunuz acaba?

Öncelikle hayırlı olsun hepimizin :)
Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
Özel Ata Sağlık hastanesini doğum konusunda hiç duymamıştım, yeni doğan yoğun bakımı da varmış üstelik.
Acaba doğum ve muayene ücretlerini biliyor musunuz?
Egepolu denemenize bile gerek yok kskada eğer karataştan memnunsanız.
Henüz farklı bir bilgi edinemedim ama bir değişiklik olduğunda mutlaka paylaşırım. Lütfen siz de eksik etmeyin...

Öncelikle hayırlı olsun hepimizin :)
Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
Özel Ata Sağlık hastanesini doğum konusunda hiç duymamıştım, yeni doğan yoğun bakımı da varmış üstelik.
Acaba doğum ve muayene ücretlerini biliyor musunuz?
Egepolu denemenize bile gerek yok kskada eğer karataştan memnunsanız.
Henüz farklı bir bilgi edinemedim ama bir değişiklik olduğunda mutlaka paylaşırım. Lütfen siz de eksik etmeyin...
Özel ata sağlıkla görüştüm ama tek doğumhaneleri varmış arkadaşın da dediği gibi. Ayrıca doğuma nöbetçi dr giriyormuş. Ben karataşa daha sıcak bakmaya başladım?

Eğer illaki hastanede calisan bir doktora gidicem derseniz medical park hastanesinde gulin hanim var tavsiye ederim.kime tavsiye ettiysem memnun kaldı.
Ama özel muayene de olur diyorsanız alsancakta evrim berberoğlu ve karşıyaka mavisehirde ciğdem karası tavsiye ederim.
Evrim berberoğlu ile ilk.kizimi doğurdum çok ilgili alakalı izmirde sizin seçeceğiniz bir çok hastanede doğum yaptırıyor.
Çiğdem hanıma da şimdi gidiyorum ondan da çok memnun kaldım.dogumu o da hemen hemen her yerde yaptırıyor.o da çok alakalı her aradığınızda ulaşabileceğiniz ilgili ve samimi bir doktor. Siz sormadan herşeyi anlatır.

Eğer illaki hastanede calisan bir doktora gidicem derseniz medical park hastanesinde gulin hanim var tavsiye ederim.kime tavsiye ettiysem memnun kaldı.
Ama özel muayene de olur diyorsanız alsancakta evrim berberoğlu ve karşıyaka mavisehirde ciğdem karası tavsiye ederim.
Evrim berberoğlu ile ilk.kizimi doğurdum çok ilgili alakalı izmirde sizin seçeceğiniz bir çok hastanede doğum yaptırıyor.
Çiğdem hanıma da şimdi gidiyorum ondan da çok memnun kaldım.dogumu o da hemen hemen her yerde yaptırıyor.o da çok alakalı her aradığınızda ulaşabileceğiniz ilgili ve samimi bir doktor. Siz sormadan herşeyi anlatır.
Teşekkür ederiz Hayırlı olsun :)

Çok teşekkürler

Tavsiyeler ve paylaşımlar için teşekküler
Açıkçası ben hala içime sinecek bir hastane ve doktor bulamadım...
Haftalar da geçiyor...
Sizde bir gelişme var mı Kezban ad?
Karataşa gidip memnun kaldınız mı?

Selamlar... Bugün özel su hastanesinde Şebnem hanıma muayene oldum. İnşallah doğuma da birlikte devam ederiz.
Ben ilgisinden, konuşmasından çok memnun kaldım.
Artık güvenip devam etmeye ihtiyacım var.
Su hastanesi, egepol ve çınarlıdan sonra hastaneye benziyor, çalışanlar yardımcı oluyor. SGK ile doğum ücretleri 1100-1250 arası, normal, sezeryan, epidurale göre... Sezeryanda 2 gece kalış dahil.
İnşllh güzel sonuçlar alırız hepimiz...

Selamlar... Bugün özel su hastanesinde Şebnem hanıma muayene oldum. İnşallah doğuma da birlikte devam ederiz.
Ben ilgisinden, konuşmasından çok memnun kaldım.
Artık güvenip devam etmeye ihtiyacım var.
Su hastanesi, egepol ve çınarlıdan sonra hastaneye benziyor, çalışanlar yardımcı oluyor. SGK ile doğum ücretleri 1100-1250 arası, normal, sezeryan, epidurale göre... Sezeryanda 2 gece kalış dahil.
İnşllh güzel sonuçlar alırız hepimiz...
Karar verebilmenize sevindim ben salı gününe randevu aldım karataş arzu hanımdan izlenimlerimi paylaşırım.

Merak edenler için arkadaşlar gerçekten karataş hastanesinden arzu hanım çok güler yüzlü ve ilgili herşeyi açıklıyor ve telefonla istediğiniz zaman rahatsız edebiliyorsunuz:) bir de duyduğum kadarıyla doğuma kendi dr nuz giriyor ama bundan emin değilim henüz.

Medical park Gülin hanimi kesinlikle öneriyorum. Hamile olduğumu bilmeden 5 haftalikken adet gecikmesi için gidip hamilelik haberini ondan almistim. O günden doğuma kadar onunla devam ettim rastgele seçmeme rağmen verdiği pozitif enerji bu kararı vermemde etkili oldu.
Tüm süreç boyunca hiç sorun yaşamadık. Doğumumda da verdiği kritik kararla bebegimi sağ salim kucağıma aldım çok şükür. 2.çocuğum olursa yine devam edeceğim doktor olacak Gülin hanim :)

Merak edenler için arkadaşlar gerçekten karataş hastanesinden arzu hanım çok güler yüzlü ve ilgili herşeyi açıklıyor ve telefonla istediğiniz zaman rahatsız edebiliyorsunuz:) bir de duyduğum kadarıyla doğuma kendi dr nuz giriyor ama bundan emin değilim henüz.
Bende arzu hanıma gdiiyrum ve evet doğuma kendi Doktorunuz giriyormus

X