Doğal Saç Bakım Kürleri Jojoba,Badem,Avokado,Hindistan Cevizi

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Busranka

Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2019
158
86
32
Merhaba kızlar. Jojoba, hindistan cevizi, portakal, lavanta, avokado, tatlı badem yağı aldım bugün. İnternetten bu yağların kullanım şekillerini ve yararlarını araştırdım ama bir de birinci ağızdan deneyim duymak istiyorum. Saç ve cilt bakımında kullanmak istiyorum bu yağları. Jojoba, hindistan cevizi, badem ve avokado yağını karıştırıp saçıma maske yaptım bugün, portakal ve lavanta yağlarından da biraz ekledim. Avokado yağı kuru ciltlere daha iyiymiş galiba, o yüzden onu ablama vermeyi düşünüyorum, saçlarıma da fazla ağırlık yapmaması açısından. Saçlarım ince telli, omzumun biraz üzerinde, şu an saçımda işlem yok ve yeni kestirdiğim için kırık da yok. Saçlarımı güçlendirmeye ve biraz da gürleştirmeye çabalıyorum, olduğu kadar artık. Cildim ise karma, alın bölgemde yağlanma olabiliyor ama yanak bölgem pek kuru da değil. Bu yağlardan faydalananlar ne şekilde kullandılar acaba? Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar, cilt ve saç tipime göre bu yağları nasıl kullanmam gerektiği hakkında öneride bulunabilirler mi? Göz altı ve çevresinde de bu yağlardan kullanabilir miyim? Yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler

Ben saçıma bu saydığınız yaglardan portakal yağı hariç hepsini karistirip kullanıyorum bir de doğal zeytinyağı ve Hint yağı ekliyorum. Cildime de hindistan cevizi yağı lavanta e vitamini kapsulu ve aloevera jelini karıştırıp krem seklinde sürüyorum hepsinin de çok faydasını gördüm. Özellikle bu yaglar saçı nemlendirip güçlendiriyor.

X