kaç kilo aldınız?

bende 13+6 yım 5 kilo aldım ilk hamileliğimde 20 almıştım ama bunda az almak istiyorum düşük tehlikem var onu atlatayım doktoruma sorup beslenme planı isteyeceğim birde spor

ben de ilk hamile kaldığımda 65 kiloydum, boyum da 169 cm. ilk 3 ay mide bulantısı ve reflu nedeniyle hiç bişey yemedim desem yeridir ve 61 kiloya kadar düştüm. 3 ay bittikten sonra yavaş yavaş bulantılar azaldı ve yemek yemeye başladım ve 4. ayda 63 kilo oldum. yani kaybettiğim 4 kg dan 2 kg nı aldım, 5. ayda ise 66 kg oldun yani 4. ayla 5. ay arasında 3 kilo birden aldım. dr um 1 ayda 3 kilo çok almışsın biraz daha yavaş git dedi. hamur işi
ekmek ve tatlıları azalt ve ölçülü ye dedi. şimdi daha dikkat ediyorum. son 20 gündür yarım kilo ile 1 kg arası gidip geliyorum. yani şu an 66.5 kg oldum. ama son aylar özellikle 8. ve 9 ayda çok kilo alınıyor diye duydum. hatta son 2 ay 10 kg birden alan oluyormuş taabi bunun hepsi kilo değildir, bebeğin kilosu artıyor, plesanta, su falan derken birden ağırlaşır insan o yüzden ilk 5-6 ay kilolara dikkat etmekte fayda var ama hamile iken insanın canı çok şey yemek istiyor. doğumdan sonra kolayca veririz inşallah.

ben de ilk hamile kaldığımda 65 kiloydum, boyum da 169 cm. ilk 3 ay mide bulantısı ve reflu nedeniyle hiç bişey yemedim desem yeridir ve 61 kiloya kadar düştüm. 3 ay bittikten sonra yavaş yavaş bulantılar azaldı ve yemek yemeye başladım ve 4. ayda 63 kilo oldum. yani kaybettiğim 4 kg dan 2 kg nı aldım, 5. ayda ise 66 kg oldun yani 4. ayla 5. ay arasında 3 kilo birden aldım. dr um 1 ayda 3 kilo çok almışsın biraz daha yavaş git dedi. hamur işi
ekmek ve tatlıları azalt ve ölçülü ye dedi. şimdi daha dikkat ediyorum. son 20 gündür yarım kilo ile 1 kg arası gidip geliyorum. yani şu an 66.5 kg oldum. ama son aylar özellikle 8. ve 9 ayda çok kilo alınıyor diye duydum. hatta son 2 ay 10 kg birden alan oluyormuş taabi bunun hepsi kilo değildir, bebeğin kilosu artıyor, plesanta, su falan derken birden ağırlaşır insan o yüzden ilk 5-6 ay kilolara dikkat etmekte fayda var ama hamile iken insanın canı çok şey yemek istiyor. doğumdan sonra kolayca veririz inşallah.

inşallah canım..ben 33haftamdayım 20 kilo aldım ama hiç takmıyorum çünkü bakıldığında sadece karnım kocaman gözüküyor kullandığım ilaçlarında etkisi var tabi kilomda yanlızca yemekle değil dahada alıcam tabi ama bebeğim için herşeye değer..

ben 32.haftadayım toplamda 9 kilo aldım 8 haftada ne alırım bilmiyorum ama son aylarda dikkat ediyorum haftada 500 gr civarı alıyorum. böyle gidersem 4 kilo daha alırım yani 13 kilo ile bitiririm gibi geliyor

benim de 4.5 aylık 53 kılo ile hamile kaldım şuan 56.5 kılodayım 3.5 kılo almışım ama bakalım onumuzdekı gunlerde ne olucak özellıkle 7. ayda cok kılo alındığını soyledı doktorum boyuma ve başlangıc kıloma gore en fazla 13 kılo almalıyım:emir_bebek:

24 haftayi bitirdim ve 10 kilo aldimakannehir yapim müsait zaten kilo almaya..dikkat ederdim hep ama simdi nasi diyet yapim mecbur ne yesek yariyo

26.haftamın ıcındeyım 6 kılo aldım henuz... zaten dıyete baslattı doktor hersey yagsız tuzsuz daha ne kadar alırım hıc bılmıyorum...

toplam 20 kilo aldım hAMİLELLİKTE İLK 6 AY 1 ER KİLO ALDIM SON 3 AY 14 KİLO ALDIM VE EVRİM DEĞİŞTİRDİM DESEM YERİ....
ŞUAN BEBEĞİM 3 AYLIK VE BE 18 19 KİLO VERDİM

26.haftamın ıcındeyım 6 kılo aldım henuz... zaten dıyete baslattı doktor hersey yagsız tuzsuz daha ne kadar alırım hıc bılmıyorum...

Canım yaa 26 haftada 6 kilo normal değil mi?
Ben de 26. haftayı bugün bitiriyorum ve 6 kilo almışım. Doktor kilo alımım için normal diyor, neticede 6. ayı bitirdik ve ay başına 1 kilo almış oluyoruz.

Senin doktor neden diyete başlattı ki?

ben 8 haftalık hamileyim 2 kilo almışım.
ama ben bunun şişlik olduğunu düşünüyorum çünkü yemek yememde bir farklılık yok.
:uhm:

25 haftamin icindeyim ve 10 kilo almisimakannehir asiri yemiyorum ama biraz hareketsiz kaldim bu aralar sürekli uyukum geliyor belkide ondandir....bana göre fazla ama doktorum herhangi bi uyarmada bulunmadi

25.haftadayım sanırım 16 kilo aldım:sinifsinif:
doktora gittimde ortaya çıkıcak en son 14 idi

Doktora çok gittim ama hiç tartmadılar beni. Kiloyla ilgili bir şeyde sölemedi doktor. Boyum 1.55 hamile kaldığımda 60 kiloydum. şimdi 17 haftalık hamileyim 6 kilo aldım. 66 kilo oldum. Fazlamı bu kızlar. Ekmek çok az yiyorum ama diğer bütün vitaminleri alıyorum. Demir hapıda kullanıyorum. Doktor bana günde 15 su bardağı su içeçeksin dedi. En fazla 10 bardak su içiyorum.

X