Kaç yıl beraber olduğum eski sevgilim sözlenecekmiş. Yıkıldım kızlar yardım :((

Okudum güncel halini.
İlk yaptığım yorumumu da tekrar alıntıladim. Yeniden güncelleme yapayım yorumuma.

Şimdi bu sözlenme konusuyla ilgili aklımda 2 seçenek var;

1. seçenek ya adamın hayatında hep o sözlüsü vardı. Onunla cinsellik yaşamayadi sizinle yaşayacaktı. (Yada hem onunla hem sizinle işte farketmez)

2.seçenek ise eğer bu aradaki ortak tanıdıklar dediğiniz yakın erkek arkadaşlarıysa bilerek size bunu duyuyorlar. Bence söz möz kız mız yok. Ya Siz üzülüp karalar bağlayacaksınız intikam gibi düşünün. Yada msj atmanız için yem olarak diye düşündüm.

Ama birinci seçenek doğruysa şerefsizmiş
İkinci seçenek doğruysa da ergence saçma bişey işte.

Sonuç olarak iyiki bitmiş bence.

Bu arada yaşlar kaç bu adam da mı öğretmen?
Yaşlar 30-31 o öğretmen değil ama devlet memuru

ayrılmışsın engellemişsin vs o da ister sözlenir isterse yıldırım nikahıyla evlenir
artık seni ilgilendiren bir durum yok
insan ilk başta duyunca tabi ki tuhaf hissedebilir ama geçer gider yani yıkılacak bi durum yok ortada
en fazla biraz efkarlanırsın birkaç gün sonra unutursun kafan başka şeylerle meşgul olur

Gittiğim bir gezide tanışmıştık. 2 yıl uzaktan ilişki yürüttük sonraki sene ben yanına tayin istedim. Ben tayin olduktan 2-3 ay sonra ayrıldık. Çok baskı yapıyor aşırı kıskançlıklarıyla beni boğuyor öğrencilerimden bile kıskanıyordu.bu sebepten ayrıldık. Sürekli ayrıl barış ayrıl barış bi süre devam etti. Geliyor özür diliyor bir daha yapmayacağım diyor sonra gene aynı. En son canıma tak etti komple bitirdim. 1 sene sonra hala unutamamıştım. Ama uzun süredir peşimde koşan biri vardı. Şans vereyim dedim. Eski sevgilimi unutamadığımı söyledim buna rağmen ben unuttururum dedi. Bi süre beraber olduk ama maalesef yine unutamadım. Bu sebepten değil ama farklı sebeplerden aramızdaki başka problemlerden dolayı ayrıldık. Ayrılığımızdan bir süre sonra unutamadığım adam bana mesaj attı noldu çok aşıktın ayrıldın mı beni unutamadığım için sürekli yaşadığım yere gezmeye geliyorsun vs dedi ben de tersledim ora tapulu malın değil gezmeye geliyorum senle alakası yok vs dedim. Uzun süre iletişimi kestik. Herhangi bir ilişkim olmadı. Sonra yine başka bi yerde karşılaştık selam verdi sonra mesaj attı. Çay ikram edeyim uğra falan dedi. Kabul etmedim. Çok sık bir şekilde mesaj atmaya davet etmeye başlamıştı. Sonra pişmanlığını dile getiren bir mesaj attı. Birlikte tatile çıkalım iyi gelir ikimize de dedi. Kabul etmedim. Başta direndim ama sonra görüşmeye başladık. Herşey güzel ilerliyordu. Sıkça görüşüyor yemek yiyor film izliyorduk. Zamanla. İşi cinselliğe kaydırmaya çalıştı bu da beni rahatsız etti. Bu konu İle alakalı defalarca kez kavga ettik her seferinde derdin beni kullanmak mı ciddi ilişki mi sen benim eskiden tanıdığım adam değilsin diyordum özür diliyor bir daha olmayacak diyor bir süre sonra gene aynı. Sonunda canıma tak etti ve ondan artık ümidi tamamen kestiğimi beni sevdiğine inanmadığımı sürekli kaçamak görüşmeler ile gizli saklı ilişki yalıtaca yaşta olmadığımı bu davranış tarzının beni çok incittiğini değersizleştirdiğini söyledim beni bir daha aramamasını söyledim ve cevap veremeden engelledim. 2-3 ay geçti görüşmemiştik hiç sosyal medyadan arada hikayelerime bakıyor ama ulaşmıyordu bana ben de öyle . Bugün ortak tanıdıklarından sözleneceğini duydum. Görüşüyor musunuz dedi yok bayadır görüşmedik dedim he aman iyi yoksa ortalık karışır yenge çıldırır sözlenecek yakında dedi. Suratıma yumruk yemiş gibi oldum. Ben onu hala unutamamışım ne ara 5 senelik beni unutup birini buldu da 2 ay içinde sözlenecek noktaya geldi. Bana o söylediği pişmanlıkları seni çok sevdiğimi anladım demeleri neydi kendime gelemiyorum arkadaşlar nasıl atlatacağım

Detaylar önemli değil, fırtınalı aşk meşk falan siz aranızdaki sağlıklı/sağlıksız ilişkiyi bitirmişsiniz.
Adam evlenir, boşanır, nişanlanır, yas tutar/tutmaz, çapkın olur, ıssız adam olur kendi bileceği iş sizi ilgilendirmez ki? Çünkü ilişki bitmiş.
Siz de aklı başında bir insan olarak duygusal olarak etkilenseniz dahi kendi hayatınız ile ilgilenecek kendinize rota çizeceksiniz. Sosyal bir statüsü olan insansınız, geliriniz var, iyi kötü iş ortamınız var. Saplantılı bir şekle dönüştürmeden kendinizi toparlayın. Baş edemiyorsanız eğitimli biri olduğunuz için psikolojik destek almanız gereken yerde bunu göz ardı etmeyin. Size zarardan başka bir şey getirmez.
Hakkınızda hayırlısı olsun🌸

Ay sizi sapık konumuna koymuş, öğrencilerinizden kıskanmış... Ki öğrencilerinizi o gözle bakmıyorsunuzdur...

Normalde zaten adamı siz birakmişsiniz, engellemişsiniz. Arada siz de başka biriyle görüşmuşsünüz. Gayet normal değil mi onun da hayatında başka biri olması? Bu tip durumlarda ,istenmeyen adamların hayatına biri girince o adamlar cazip oluyor .Sizin en başta yaptığınız bir hata var ; o da onun yaşadığı şehre tayin istemek.Erkekler bu tip davranışı olan kadınları cepte görüyor ve onları üzüyor.İlişkiniz zaten toksikleşmiş.Bundan sonra sizde yolunuza bakın.
Buna bir şey demiyorum. Ben ayrıldım bi süre geçti 1 sene kadar hayatıma başkasını aldım. Onunla da olmadı 1 sene sonra kendisi geri ulaştı anlamadığım şey o kadar pişmanlık sözlerinden iki ay sonra bunu yapması

Zaten ayrılmışsınız yani adamın sözlenmesinden niye rahatsız oluyorsunuz. Biraz kendinize gelin yıkıldım bittim diyerek sadece değerinizi düşürürsünüz

Buna bir şey demiyorum. Ben ayrıldım bi süre geçti 1 sene kadar hayatıma başkasını aldım. Onunla da olmadı 1 sene sonra kendisi geri ulaştı anlamadığım şey o kadar pişmanlık sözlerinden iki ay sonra bunu yapması
İşte siz engelleyip onun konuşmasına ,geri dönmesine bile izin vermemişsiniz ya ,o da elinin altındakileri değerlendirme fırsatı bulmuş o sırada.Erkekler bizim gibi değil maalesef.Ne kadar üzülenler de daha çabuk avunup daha çabuk unutabiliyorlar.Unutabiliyorlar ama boşta kalınca geri de dönebiliyorlar, hiç bizim gibi değil onların duygusal yapısı.Bu aşamadan sonra ,yerinizde olsam asla arkama bakıp üzülmem.Zamanla unutursunuz ,alışırsıniz emin olun.

Klişe olacak ama “erkeklerin özeti” işte. Size söylediği pişmanlık sözleri, aşık adam tavırları vs hepsi rol. Gerçekten sevebilen bir erkek olduğunu sanmıyorum dünyada. Varsa da binde bir falandır sanırım. Çoğu aşık rolünü mükemmel oynuyor. Ayrılırsak mahvolurum ölürüm biterim diyip iki gün geçmeden normal hayatlarına dönüyorlar. O yüzden mantık aramamak lazım. Ayrıca kesin sizle konuşurken o sözleneceği kızla da görüşüyordur. Bir sadakatsiz ruh hastasından kurtulmuşsunuz. Sizi öğrencilerinizden kıskanacak kadar paranoyak birinin ‘unutulmaz adam’ sıfatını kaldırın ve dua edin bence. Sağlıklı düşünebilen ve hayırlı biri çıkar karşınıza inşallah.

Gittiğim bir gezide tanışmıştık. 2 yıl uzaktan ilişki yürüttük sonraki sene ben yanına tayin istedim. Ben tayin olduktan 2-3 ay sonra ayrıldık. Çok baskı yapıyor aşırı kıskançlıklarıyla beni boğuyor öğrencilerimden bile kıskanıyordu.bu sebepten ayrıldık. Sürekli ayrıl barış ayrıl barış bi süre devam etti. Geliyor özür diliyor bir daha yapmayacağım diyor sonra gene aynı. En son canıma tak etti komple bitirdim. 1 sene sonra hala unutamamıştım. Ama uzun süredir peşimde koşan biri vardı. Şans vereyim dedim. Eski sevgilimi unutamadığımı söyledim buna rağmen ben unuttururum dedi. Bi süre beraber olduk ama maalesef yine unutamadım. Bu sebepten değil ama farklı sebeplerden aramızdaki başka problemlerden dolayı ayrıldık. Ayrılığımızdan bir süre sonra unutamadığım adam bana mesaj attı noldu çok aşıktın ayrıldın mı beni unutamadığım için sürekli yaşadığım yere gezmeye geliyorsun vs dedi ben de tersledim ora tapulu malın değil gezmeye geliyorum senle alakası yok vs dedim. Uzun süre iletişimi kestik. Herhangi bir ilişkim olmadı. Sonra yine başka bi yerde karşılaştık selam verdi sonra mesaj attı. Çay ikram edeyim uğra falan dedi. Kabul etmedim. Çok sık bir şekilde mesaj atmaya davet etmeye başlamıştı. Sonra pişmanlığını dile getiren bir mesaj attı. Birlikte tatile çıkalım iyi gelir ikimize de dedi. Kabul etmedim. Başta direndim ama sonra görüşmeye başladık. Herşey güzel ilerliyordu. Sıkça görüşüyor yemek yiyor film izliyorduk. Zamanla. İşi cinselliğe kaydırmaya çalıştı bu da beni rahatsız etti. Bu konu İle alakalı defalarca kez kavga ettik her seferinde derdin beni kullanmak mı ciddi ilişki mi sen benim eskiden tanıdığım adam değilsin diyordum özür diliyor bir daha olmayacak diyor bir süre sonra gene aynı. Sonunda canıma tak etti ve ondan artık ümidi tamamen kestiğimi beni sevdiğine inanmadığımı sürekli kaçamak görüşmeler ile gizli saklı ilişki yalıtaca yaşta olmadığımı bu davranış tarzının beni çok incittiğini değersizleştirdiğini söyledim beni bir daha aramamasını söyledim ve cevap veremeden engelledim. 2-3 ay geçti görüşmemiştik hiç sosyal medyadan arada hikayelerime bakıyor ama ulaşmıyordu bana ben de öyle . Bugün ortak tanıdıklarından sözleneceğini duydum. Görüşüyor musunuz dedi yok bayadır görüşmedik dedim he aman iyi yoksa ortalık karışır yenge çıldırır sözlenecek yakında dedi. Suratıma yumruk yemiş gibi oldum. Ben onu hala unutamamışım ne ara 5 senelik beni unutup birini buldu da 2 ay içinde sözlenecek noktaya geldi. Bana o söylediği pişmanlıkları seni çok sevdiğimi anladım demeleri neydi kendime gelemiyorum arkadaşlar nasıl atlatacağım
Defalarca denemissiniz olmamış işte adam baya bir peşinizden koşmuş zaten engellemissiniz umudu tamamiyle kesmiş bu yüzden de kendi yoluna bakmış.

X