Kaçinci haftada bebek dogum kanalina girdi

4. aydan sonra bebeğim hep başaşağı pozisyondaydı.ama 38. haftamda miyomlarımdan dolayı sezeryan oldum ve sezeryan sırasında doktorum bebeğin doğum kanalına girmediğini ve çok yukarda olduğunu söylemişti.yani 38. haftamda baş doğum pozisyonundaydı ama hala doğum kanalına inmemişti kızım

son kontrolüme 38+5 te gitmiştim daha doğum kanalına girmemişti 39+4 te normal doğum yaptım

37+6 dayım son 1 aydır ters pozisyonda oğlum 6cı aydan sonra baş aşağı pozisyon almıştı halbuki :KK43: eğer haftayada dönmezse sezeryanla alırım diyor doktorum ben normal istiyordum çok dönmesi için yapabileceğim birşey bilen varsa yardımcı olsun noolur

Benim 29-30.haftalardaki muayenemde bebiş baş aşağı duruyor demişti,şu anda da hala öyle galiba,çünkü midem rahat.Eğer erken zamanda baş aşağı durmuşsa doğum kanalına da kolay mı girer sizce?

Benimsuan 30.haftalardaki muayenemde bebiş baş aşağı duruyor demişti,şu anda da hala öyle galiba,çünkü midem rahat.Eğer erken zamanda baş aşağı durmuşsa doğum kanalına da kolay mı girer sizce?
Benim 29-30.haftalardaki muayenemde bebiş baş aşağı duruyor demişti,şu anda da hala öyle galiba,çünkü midem rahat.Eğer erken zamanda baş aşağı durmuşsa doğum kanalına da kolay mı girer sizce?
36
Benm bebegim de 28 haftalik ken bas asagi pozidyondaydi suan 36 hafta altı günlük hamileym bebeğim ayni pozisyon da doktorum artik zor pozisyon degistrir normal doğum yaparsı dedi ama bebeğim iri olduğu için sezaryen olma durumum var yarin kontrole gideceğim bakalım son durum ne bas asagi olunca dogum daha kolay diye biliyorum

Ben anlayamadım?Baş aşağı pozisyonda durunca kanala girme pozisyonu daha kolay olmaz mı ki?Neden zor dedi size?

Ben anlayamadım?Baş aşağı pozisyonda durunca kanala girme pozisyonu daha kolay olmaz mı ki?Neden zor dedi size?
Yani artik bebek sekil degistrmez yeri dar olduğu için o pozisyonu almis dedi normal dogum yapicam ama bebek daha da iri olursa mecbur sezaryen olabilirmisim

37+6 dayım son 1 aydır ters pozisyonda oğlum 6cı aydan sonra baş aşağı pozisyon almıştı halbuki :KK43: eğer haftayada dönmezse sezeryanla alırım diyor doktorum ben normal istiyordum çok dönmesi için yapabileceğim birşey bilen varsa yardımcı olsun noolur

Canım öncelikle hakkında hayırlısı olsun sonuçta sezeryan da Dünya'nın sonu değil.. Ama benim de en büyük korkum ilki normal doğurmuş biri olarak 2. De sezeryan olmak.

Senin için biraz araştırma Yaptım ve genel olarak kalçanın yukarda göğüs kısmının aşağıda olduğu pozisyonlarda Bebeğin dönüşükolaylaşıyormuş.. Özellikle Bebeğin hareketli olduğu bir anda bu şekilde Pelvik bölümü rahatlatacak bir pozisyona girersen dönebilirmiş.. Aşağıya bir video ekledim, son 3 hareket çok tehlikeli görünüyor ama diğer hareketleri belki yapabilirsin.. Hiç birini yapamazsan kalçanın altına bir Sürü yastık koyup 10-15 dk yatabilirsin ya da 4 ayak üstünde dururken hafifçe sağa sola sallanmak da faydalı olabilir..Sevgiler son durumu bildir mutlaka :KK56:

Video:

X