Kader arkadaşlarım toplaşın tüp bebek merkezleri/doktorlarını konuşuyoruz

Merve b

Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2023
312
107
31
Kızlar biliyorum burada tüp bebek tedavisi gören görmek için hazırlanan arkadaşlarım var. Hepimizin en büyük sıkıntısı iyi bir doktor iyi bir laboratuvar bulabilmek ve en kisa zamanda dogru yolda ilerleyip anne olabilmek. Şimdi toplanma zamanı kızlar gelin burada iyi yada kötü süreçlerimizi paylaşalım ve birbirimize rehberlik yapalim. Birbirimize hemde umut olalım. Süreç zor hem maddi hem manevi olarak fiyatlar almış başını gitmiş. Çoğu merkezde malesef para odaklı olmuş.Başta tedaviye başlarken canım cicim tedavi olumsuz olunca ne arayan var ne soran ne yol gösteren malesef böyle bu merkezler. Birbirimize yardımcı olursak ben inanıyorum daha kolay bu yolda ilerleyebiliriz.Bizi bizden başka kimse anlayamaz.Hepinize en kisa zamanda mucizesine kavuşması için dua ediyorum.Birlikten kuvvet doğar 🩷

Merhaba arkadaşım.Önce devlette zeynep kamilde tüp bebek denedim olumsuz oldu. Aşılama da yaptırmıştım. Biri ümraniye eğitim araştırmada diğeri zeynep kamil. Ümraniye tuttu ama 5 haftalık iken düştü. Yaş faktörü var şuan. Benim olayım biraz uzun. Ben 3 defa ameliyat oldum. Detaylı girmeyeceğim ancak şuan tekrar rahim filmi çektirmem gerekli görüştüğüm doktorlar rahimde 3 çizgi görünümü yok dediler bir tanesi hala yapışıklık var dedi. He şuan tedavim medicalpark Bahçelievler hastanesinde. Ali ihsan gönenç te. Başlarda kendisinden memnundum benim biraz karışık gerçi. Ben tüp bebek denememin hemen ardından ilk adette tedaviye başladım. Pek araştırma fırsatım olmadı. Şuanda 5.güne gidemeyen embriyolarım var yavaş ilerliyor. Yarın için yani 6.gün tekrar bakıp karar verecekler. Doktorum 4.günde donduralım dedi ancak kabul etmedim. Çünkü tedavi başında 5.güne gitmeden dondurmayacağım demişti. Bana ekstra ne takviye ne öneride bulundu. Zeynep Kamil ne yaptıysa o. İlaç olarak. Şuan bu tedavim olumsuz olursa bir süre ara vermek durumundayım. Maddi olarak çok yıpratıcı. Ben doktorumu önermem. Bildiğim doktorda yok

İlk ben başlayayım kızlar ben aralık ayinda ilk tüp bebek tedavimi medikalpark bahcelievlerde gördüm. Amh degerim 0.97di. İlk görüşme cok guzeldi dedim tamam ben doktorumu buldum. Sonra tedaviye başladık her gittigimde beni tanımıyordu surekli en baştan anlatmam gerekiyordu orada ben biraz sogudum ve güvenim azaldi .Demekki asistaniyla iletisimi zayif diye düşündüm.Sonra muayenede bana kac yumurtam old. Soylenmemisti kaç mm olduklari vs sadece dozlar soyleniyordu bende o heyecanla sormadim zaten kalbim agzimda giriyordum odaya olumsuz birsey olacak diye zaten 5 dk bile sürmüyordu girip çıkmam bide prof.bir bildigi vardir diye dusundüm sonra 3. Kontrolde 2 yumurta olustu opu yapcaz dendi gunu belirlendi tabi bn cok uzuldum 2 yumurta cok azdi opu gunu bir sok daha tabi 1 catlamis kaldi 1 yumurta ben o an tamam dedim bitti tedavi dedigim gibide oldu kizlar yumurta ilk dollenemedi sonra beklicez dediler sonra dollendi ve 3 hucrede kaldi ve tedavi basarisiz. Çope giden onda umut onca hayal onca para kalakaldik ama tabi derslerde cikardim bu durumdan.

Merhaba arkadaşım.Önce devlette zeynep kamilde tüp bebek denedim olumsuz oldu. Aşılama de yaptırmıştım. Biri ümraniye eğitim araştırmada diğeri zeynep kamil. Ümraniye tuttu ama 5 haftalık iken düştü. Yaş faktörü var şuan. Benim olayım biraz uzun. Ben 3 defa ameliyat oldum. Detaylı girmeyeceğim ancak şuan tekrar rahim filmi çektirmem gerekli görüştüğüm doktorlar rahimde 3 çizgi görünümü yok dediler bir tanesi hala yapışıklık var dedi. He şuan tedavim medicalpark Bahçelievler hastanesinde. Ali ihsan gönenç te. Başlarda kendisinden memnundum benim biraz karışık gerçi. Ben tüp bebek denememin hemen ardından ilk adette tedaviye başladım. Pek araştırma fırsatım olmadı. Şuanda 5.güne gidemeyen embriyolarım var yavaş ilerliyor. Yarın için yani 6.gün tekrar bakıp karar verecekler. Doktorum 4.günde donduralım dedi ancak kabul etmedim. Çünkü tedavi başında 5.gane gitmeden dondurmayacağım demişti. Bana ekstra ne takviye ne öneride bulundu. Zeynep Kamil ne yaptıysa o. İlaç olarak. Şuan bu tedavim olumsuz olursa bir süre ara vermek durumundayım. Maddi olarak çok yıpratıcı. Ben doktorumu önermem. Bildiğim doktorda yok
Ahh kuzum ahhh bende gecen ay orada tedavi oldum yazimi oku paylastim asagida ayni mağduriyet ben laboratuvarında iyi old. Dusunmuyorum oranin bisi soruyorum ambriyologlar cevap veremiyor doktorunla gorus diyorlar ya doktor nerden bilecek sen bakiyorsun ambrionun durumuna dimi

Mervecigim aynı hastanede tedavi görmüşüz demekki ikimizde o hastanenin kurbanları olacağız. Benim hiç umudum kalmadı açıkçası yarın gelecek cevaptan.

Ahh kuzum ahhh bende gecen ay orada tedavi oldum yazimi oku paylastim asagida ayni mağduriyet ben laboratuvarında iyi old. Dusunmuyorum oranin bisi soruyorum ambriyologlar cevap veremiyor doktorunla gorus diyorlar ya doktor nerden bilecek sen bakiyorsun ambrionun durumuna dimi
Senin doktorun kimdi Gürkan Arıkan mı? Valla bende lab konusunda emin değilim çünkü ben doktorla görüşmede bana her labartuar aynı benim eşimde embryolog dedi ve ikna etti beni .Uzun süredir orada çalışıyorlar mış. Bilmiyorum artık herşey kısmet ben eşime bu durumu nasıl açıklarım bilmiyorum çünkü o bana nereye dersen oraya gidelim demişti.

Mervecigim aynı hastanede tedavi görmüşüz demekki ikimizde o hastanenin kurbanları olacağız. Benim hiç umudum kalmadı açıkçası yarın gelecek cevaptan.
Umudunu kesme lütfen belli olmaz belki dondururlar yarın mutlaka yaz canim aklim sende kalır benim bol dua edecegim insallah senin embriyon olusur ve transfer edilir sana tutunur🩷🙏

Umudunu kesme lütfen belli olmaz belki dondururlar yarın mutlaka yaz canim aklim sende kalır benim bol dua edecegim insallah senin embriyon olusur ve transfer edilir sana tutunur🩷🙏
İnsallah öyle olur hakkımızda hayırlısı demekten öte bişey olmuyor. İnsallah sende iyi bir doktor bulursun. Aslında benim aklımda bu doktor var ama burada yorumlarda okudum yanlış yönlendirme yapmak istemem. Müstecep kavrut galiba. Adam biraz farklı tedavi yöntemi sunuyormuş.

Bu arada merve benim yaş nisanda 42 olacak. Senin yaş kaç.Ya simdi tekrar hikayeni okuyunca bir doktor daha aklıma geldi arkadaşım orada baya yol aldı. Devllete 3 defa tüp deneyip yumurtası çıkmamıştı bu gittiği yerde 3.gün embriyosu 2 tane transfer ettiler. Tutunamadı değer çok az yükseldi. Ama o kadının da tedavi yöntemi çok farklı. Ve kendisi dç Dr. Hastane pendikte yüzyıl hastanesi kadın bir doktor ismi aklıma gelmedi kapalı bir kadın

Senin doktorun kimdi Gürkan Arıkan mı? Valla bende lab konusunda emin değilim çünkü ben doktorla görüşmede bana her labartuar aynı benim eşimde embryolog dedi ve ikna etti beni .Uzun süredir orada çalışıyorlar mış. Bilmiyorum artık herşey kısmet ben eşime bu durumu nasıl açıklarım bilmiyorum çünkü o bana nereye dersen oraya gidelim demişti.
Evet canim. Esimde bana birakmisti ve gercekten oda cok şaşırdı ve üzüldü sonucun böyle olmasına biz hep dedik embriyo olur ama transfer tutmazsa tutmaz diye büyük bir yıkım yaşadık bidaha hastanenin önünden bile geçmek istemiyorum.Olumsuz olunca inan gidip drla konuşmadık bile içimizden gelmedi ne diyecekti ki zaten

Kızlar biliyorum burada tüp bebek tedavisi gören görmek için hazırlanan arkadaşlarım var. Hepimizin en büyük sıkıntısı iyi bir doktor iyi bir laboratuvar bulabilmek ve en kisa zamanda dogru yolda ilerleyip anne olabilmek. Şimdi toplanma zamanı kızlar gelin burada iyi yada kötü süreçlerimizi paylaşalım ve birbirimize rehberlik yapalim. Birbirimize hemde umut olalım. Süreç zor hem maddi hem manevi olarak fiyatlar almış başını gitmiş. Çoğu merkezde malesef para odaklı olmuş.Başta tedaviye başlarken canım cicim tedavi olumsuz olunca ne arayan var ne soran ne yol gösteren malesef böyle bu merkezler. Birbirimize yardımcı olursak ben inanıyorum daha kolay bu yolda ilerleyebiliriz.Bizi bizden başka kimse anlayamaz.Hepinize en kisa zamanda mucizesine kavuşması için dua ediyorum.Birlikten kuvvet doğar 🩷
Bize de sprem sayımız düşük olduğu için tüp bebek isteniyor 1,5 senelik evliyim ama gerçek anlamda erken demeyin çok çok istiyorum çocuğum olsun ailem çok uzakta eşim gece yarısına kadar çalışıyor ben hep yanlızım evlat hasretiyle ölüp bitiyorum ama bende edindiğim 3-4 aylık tevbureye dayanaraktan ozelin bir para tuzağı olduğunu devleti tavsiye ediyorum daha baslamdik randevu gunumu bekliyorum bakalım umarım hepimizin niyeti gerçek olur

Evet canim. Esimde bana birakmisti ve gercekten oda cok şaşırdı ve üzüldü sonucun böyle olmasına biz hep dedik embriyo olur ama transfer tutmazsa tutmaz diye büyük bir yıkım yaşadık bidaha hastanenin önünden bile geçmek istemiyorum.Olumsuz olunca inan gidip drla konuşmadık bile içimizden gelmedi ne diyecekti ki zaten
Pendik yüzyıl hastanesi orayı da bir araştır kadın doktor

Bize de sprem sayımız düşük olduğu için tüp bebek isteniyor 1,5 senelik evliyim ama gerçek anlamda erken demeyin çok çok istiyorum çocuğum olsun ailem çok uzakta eşim gece yarısına kadar çalışıyor ben hep yanlızım evlat hasretiyle ölüp bitiyorum ama bende edindiğim 3-4 aylık tevbureye dayanaraktan ozelin bir para tuzağı olduğunu devleti tavsiye ediyorum daha baslamdik randevu gunumu bekliyorum bakalım umarım hepimizin niyeti gerçek olur
Devlet çok çok kötü tecrübe ile sabit. Benim rahim duvarı kalınlığımı bile ölçme zahmetinde bulunmadan 3 çizgi görünümü olmadan transfer ettiler. Yani sizin devlet dediğiniz zeynep kamil dışında Bi yer ise bişey diyemem. Oraya adım bile atmayın. 20 kişiden 1 kişi tuttu sadece bizim dönemden. Tabi senin şansın ve zamanın vardır o ayrı konu

Amin canim allah emeklerimizi boşa çıkartmasın devlette ben teknoloji olarak laboratuvarının iyi olmadigini duydum bir doktordan ayrica calisanlar devlet memuru rahatlar yani filan demisti ozel gibi denetlenmiyor sanırım ben 3 ay capaya gittim geldim bir sonuc alamadim tup bebek sirasi cok vardi orada heyet rapaoru cikartman gerek dediler cikarsan bile 6 aya anca sana sira gelir dediler bir sok gercirmistim o yuzden devletten vaz gecip ozele yoneldim ayrica bu surecte kistim varmis ara kanama yasamaya basladim klomenden sonra capadaki doktorlar farkedemedi bir kisti bile farkedemeyen 2 doktora tup bebek icin acikcasi guvenemedim ozelde direk kisti farketti dr. Sok olmustum

Devlet çok çok kötü tecrübe ile sabit. Benim rahim duvarı kalınlığımı bile ölçme zahmetinde bulunmadan 3 çizgi görünümü olmadan transfer ettiler. Yani sizin devlet dediğiniz zeynep kamil dışında Bi yer ise bişey diyemem. Oraya adım bile atmayın. 20 kişiden 1 kişi tuttu sadece bizim dönemden. Tabi senin şansın ve zamanın vardır o ayrı konu
Süleymaniye kadın hastalıkları ve doğum

30 yaşındayım ben bizde amh düsuktü 0.97di esimde morfoloji 2di esimin sorunu tup bebekte pek önemli degilmiş öyle dendi.
Canım en önemlisi yaş faktörü 37 yaşında evlendim. Eşim hep devlet istedi devletin 3 yıl evlilik şartı vardı önce aşılama yapılacak sonra tüpe geçilecek idi. Doktorun yanlış değerlendirmesi sonucu ben miyemektomi ameliyatı oldum. Rahim yapışıklığı oldu. Ve sonrası arka arkaya ameliyat ve hala düzelmemiş. Zeynep kamilde doktora rahim filmi çekineyim dedim gerek yok açtık artık dedi. Bende güvendim. Ama açılmamış işte. Hem zamanım gitti hem rahmin yapısı bozuldu. Şimdi doktorlar en fazla yüzde 20 şans veriyor.

Amin canim allah emeklerimizi boşa çıkartmasın devlette ben teknoloji olarak laboratuvarının iyi olmadigini duydum bir doktordan ayrica calisanlar devlet memuru rahatlar yani filan demisti ozel gibi denetlenmiyor sanırım ben 3 ay capaya gittim geldim bir sonuc alamadim tup bebek sirasi cok vardi orada heyet rapaoru cikartman gerek dediler cikarsan bile 6 aya anca sana sira gelir dediler bir sok gercirmistim o yuzden devletten vaz gecip ozele yoneldim ayrica bu surecte kistim varmis ara kanama yasamaya basladim klomenden sonra capadaki doktorlar farkedemedi bir kisti bile farkedemeyen 2 doktora tup bebek icin acikcasi guvenemedim ozelde direk kisti farketti dr. Sok olmustum
Çapanın doktorları iyi ama zaman olsa orayı değerlendir. Orada kim varsa tanıdığım hepsinin tuttu

Canım en önemlisi yaş faktörü 37 yaşında evlendim. Eşim hep devlet istedi devletin 3 yıl evlilik şartı vardı önce aşılama yapılacak sonra tüpe geçilecek idi. Doktorun yanlış değerlendirmesi sonucu ben miyemektomi ameliyatı oldum. Rahim yapışıklığı oldu. Ve sonrası arka arkaya ameliyat ve hala düzelmemiş. Zeynep kamilde doktora rahim filmi çekineyim dedim gerek yok açtık artık dedi. Bende güvendim. Ama açılmamış işte. Hem zamanım gitti hem rahmin yapısı bozuldu. Şimdi doktorlar en fazla yüzde 20 şans veriyor.
Umut her zaman vardır sizin tek umudunuz Allah'tan olsun içinizi ferah niyetinizi temiz tutun evet yaşınız ileri bir yaş bizim kadar şansınız yok ama bu hiç olmadığı anlamına gelmez her nasip vaktine esirdir inşallah tez zamanda hepimiz güzel haberler veririz birbirimize

Umut her zaman vardır sizin tek umudunuz Allah'tan olsun içinizi ferah niyetinizi temiz tutun evet yaşınız ileri bir yaş bizim kadar şansınız yok ama bu hiç olmadığı anlamına gelmez her nasip vaktine esirdir inşallah tez zamanda hepimiz güzel haberler veririz birbirimize
Amin kuzum burada herkesin farklı hikayesi var. Hepsi Bi çare bir umut peşinde bende onlardan biriyim. Belki birinin umudu da ben olurum diye hep bakınırım buralara

X