Kader'in minik bahçeli evi (:

Rica ederim, estağfurullah.

Bana hiç uzun vakit ayırmışım gibi gelmedi inanın, keyifle ve tebessümle yazdım her harfini.
Uzun zaman ayırmış olsaydım bile, insan içinden gelen şeyleri yazınca seve seve mutlulukla ayırıyor, ayırdığı süreyi.

Hem zaten ne faydası olacak ki size yazdıklarımın ama, işte dilekler iyi olunca onları insan olarak birbirimizden esirgemenin de hiç manası yok diye düşünüyorum ve elim erdiğince dilim döndüğünce tüm yaşantımda, her alanda bunun için fırsat kollayıp değerlendirmeye çalışmışımdır mümkün olduğunca.

Aslına bakarsanız bence de sizin düşünceniz daha mantıklı geliyor.

Tabi ki herşeyiyle tam tekmil, dört dörtlük bir yaşantı, her açıdan standartların yüksek olduğu bir yaşantı da mutlaka kötü birşey değildir, eğer imkan varsa.

Ancak, özellikle bizim milletçe neredeyse hepimizde olan bir takım zaaflarımız, bir şekilde standartlaşmış süreçlere doğru ezberik hareket etme eğilimine sokuyor pek çoğumuzu, hem de hiç farkında olmadan.

Mesela Japonlar gibi olamıyoruz, (örf ve adetlerine, geleneklerine ve saygıya çok önem veriyor olmalarına rağmen) evlerine sadece bir yaşam alanı ve o alanda zaruri ihtiyaçlarının olabildiğince en sade, en az, en portatif ve en çok amaçlı eşyalar olması önem taşıyor onlarda.

Tabi ki bazı insanlar için hobileri arasında yer alabiliyor evler ve dekorasyonları. Buna da saygı duyuyorum.

Lakin, sürekli yıllarca borç ödeyerek bir ömür geçiyor. Evlerimizde yıkamaya müsait olmayan ve ne kadar sıklıkla temizletirsek temizletelim aslında bir hafta on gün içinde drapeleri ve korniş diplerindeki büzgüleri, pilelerinin araları toz ve maytlara yuva haline gelen metrelerce perdelerimiz, sadece ekonomik olarak değil sağlık olarak da bize büyük kayıp veriyor örneğin gibi bir dolu şey daha düşünülebilir.

Ben yıllarca borçlanmak suretiyle çok daha büyük bir ev için tekrar sıkıntı çekmek yerine, birkaç kitap daha fazla almayı, bir kaç tiyatroya daha fazladan gitmeyi, haftasonu yakın yerler için planlanacak bir kaç küçük tatili daha fazla yapmayı, gezilip görülecek yerlere biraz daha fazla gidebilmeyi veya diğer hobilerime daha fazla zaman ve bütçe ayırmayı çok daha tercih edilir buluyorum ve öyle yapmaya çalışıyorum mümkün mertebe. Çünkü bir tane hayatımız var ve yaşanmış hiçbir saniyeyi dahi tekrar geri getirebilmek mümkün değil...

Yine de, o günler ne getirir bilinmez. Belki de o zamana kadar sizi bütçe olarak hiç zorlamayacak imkanlara da sahip olabilirsiniz ve bu nedenle fikriniz de değişebilir. Hem ekonomik açıdan sıkıntı çekmeden bir ev daha alıp hem de aynı şekilde karınca kararınca kendi hobilerinizi de gerçekleştirebileceğiniz durumlar da olabilir vs. vs.

Sonuçta yine aynı yere geliniyor, siz nasıl mutlu olacaksanız her şey öyle olsun inşallah. Gerisi teferruat...

Tekrar mutluluklar diliyorum, huzurla ve sağlıkla oturun, herkesin dört duvar bir çatı arası yuvaları her daim iyi günlere ve güzelliklere şahitlik etsin inşallah.

İyi akşamlar.

Yine döktürmüşsünüz :KK16:

Bende böyle düşünüyorum.. Büyük evden sonra tekrar mı borç ? Ömür boyu borç mu ödeyeceğiz burası bize yeter diyorum..

Yıllık 15 gün iznimiz var ama ikiye bölünüyor.. Sadece yılda iki kez tatile çıkalım istiyorum, bi aksilik olmazsa öyle yapacağız..

Ölümlü dünya ne gezip gördüysem kardır, hayattan zevk almak önemli.. Ev büyük olmuş küçük olmuş çokta önemli değil benim için.. Çok şükür ki kira ödemiyoruz, kredi borcu da birgün biter... O zaman gezmek eğlenmek için daha çok imkanımız olur diye düşünüyorum nasipse..

Tekrar teşekkürler, Allah herkese ağız tadı versin 2 oda 5 oda çokta mühim değil.. Huzur olmayınca herşey boş zaten..

Aaaaaaaa canım kaderciğim evini yeni görüyorum, güle güle otur rabbim ağzının tadını bozmasın :KK48:

evin çok hoş güzel güle güle oturun inşallah. ama birşey çok battı gözüme o balkondaki plastık sandalyeler onların yerine dha şık modern bır masa sandlye takımı çok hoş olur Benim nazcizane fikrim :KK19:
images
iki kişilik şöyle birşey olabilir

veya çokluk içinde
images
böyle birşey fiyatları da cazip google demir masa sandeyle yazsan çıkar :KK54::nazar::nazar::nazar:

kucucuk ficicik eviniz, cok tatli :nazar: gule gule agiz tadiyla oturun Kadercim, Allah icini civil civil cocuklar sesleriyle senlendirsin :KK16:

evin çok hoş güzel güle güle oturun inşallah. ama birşey çok battı gözüme o balkondaki plastık sandalyeler onların yerine dha şık modern bır masa sandlye takımı çok hoş olur Benim nazcizane fikrim :KK19:
images
iki kişilik şöyle birşey olabilir

veya çokluk içinde
images
böyle birşey fiyatları da cazip google demir masa sandeyle yazsan çıkar :KK54::nazar::nazar::nazar:

Amin çok teşekkürler, cümlemiz inşallah :KK16: Önerin için çok teşekkür ederim

Bende öyle düşünüyordum ama güncel haline bakarsanız

O zaten bizim yemek masamız yani sandalyeleri aslında çok güzel, ama yemek odamız küçük olduğundan bahçedeki ufak masayı oraya alıp yer değiştirdim.. 4 sandalye içeri 2 sandalye dışarıda kaldı böylece.. Zaten dış mekan olduğundan epeyce fazla olan o plastik sandalyeleri kullanıyoruz, yeniden almadık.. 2 sandalye bana ve eşime yetiyorda misafir gelince o masa daha büyük olduğundan orada ağırlıyoruz, içeride ki sandalyeleri getirmek yerine hemen orada üst üste sıralanmış plastik sandalyeleri çıkarıyoruz :KK1:

kucucuk ficicik eviniz, cok tatli :nazar: gule gule agiz tadiyla oturun Kadercim, Allah icini civil civil cocuklar sesleriyle senlendirsin :KK16:

Amin tontriko çok teşekkür ederim, hayırlısı ile inşallah :KK16:

Sana da hayırlı ve kolay doğum nasip etsin rabbim, ayrıca yorumlarda rastladığım ve düşüncelerini beğendiğim biri olduğunuzu yeri gelmişken söylemek isterim :80:

Amin tontriko çok teşekkür ederim, hayırlısı ile inşallah :KK16:

Sana da hayırlı ve kolay doğum nasip etsin rabbim, ayrıca yorumlarda rastladığım ve düşüncelerini beğendiğim biri olduğunuzu yeri gelmişken söylemek isterim :80:

amin canim az kaldi safak sayiyoruz bizde :KK16::nazar::emir_bebek:

bilmukabele canim :KK16:

amin canim az kaldi safak sayiyoruz bizde :KK16::nazar::emir_bebek:

bilmukabele canim :KK16:

Şafakta biter bi bakmışsın okula bile başlamış :KK16: Ablamın ikiz çocukları olmuştu, mini minnacıklardı şimdi 2.sınıfa geçtiler hala şoklardayım ne ara büyüdü bunlar bu kadar diye.. Okula başlamasalar büyüdüğünü bile anlamazdık :KK1: bizim gözümüzde hep minicikler..

Yaşlanıyor muyum ne :KK53:

Sevindim, teşekkür ederim :KK16:

Şafakta biter bi bakmışsın okula bile başlamış :KK16: Ablamın ikiz çocukları olmuştu, mini minnacıklardı şimdi 2.sınıfa geçtiler hala şoklardayım ne ara büyüdü bunlar bu kadar diye.. Okula başlamasalar büyüdüğünü bile anlamazdık :KK1: bizim gözümüzde hep minicikler..

Yaşlanıyor muyum ne :KK53:

Sevindim, teşekkür ederim :KK16:

ya baskalarinda olunca oyle geliyor insana herhalde :KK9:

ben duyardim mesela falan hamile kaldi filan dogurdu diye :KK1: sonra bi bakardim cocuklari buyumus kac yasina gelmisler :KK1: zaman ne cabuk geciyor ne cabuk buyuyorlar diyordum...gebe kaldigimdan beri 9 ayi nasil bitirdim bir ben bi Allah bilir :nazar::emir_bebek: ama cok sukur bunada tabiiki Rabbim kolayca sag saglim kucagimiza aldirmayi nasib etsin canim. isteyen herkesede bu guzel duygulari tattirsin insaAllah :KK16::KK16:

ya baskalarinda olunca oyle geliyor insana herhalde :KK9:

ben duyardim mesela falan hamile kaldi filan dogurdu diye :KK1: sonra bi bakardim cocuklari buyumus kac yasina gelmisler :KK1: zaman ne cabuk geciyor ne cabuk buyuyorlar diyordum...gebe kaldigimdan beri 9 ayi nasil bitirdim bir ben bi Allah bilir :nazar::emir_bebek: ama cok sukur bunada tabiiki Rabbim kolayca sag saglim kucagimiza aldirmayi nasib etsin canim. isteyen herkesede bu guzel duygulari tattirsin insaAllah :KK16::KK16:

Amiiin inşallah :KK16:

evin çok şirin,ferah,iyi günlerde otur :nazar::nazar:
benimki de 2 oda bir salon küçük bir ev.temizliği,ısıtması kolay :) sadece mutfağım biraz küçük ama olsun insanın kendi evi olunca dert edilmiyor :KK16:

evin çok şirin,ferah,iyi günlerde otur :nazar::nazar:
benimki de 2 oda bir salon küçük bir ev.temizliği,ısıtması kolay :) sadece mutfağım biraz küçük ama olsun insanın kendi evi olunca dert edilmiyor :KK16:

Evet, zaten iki kişiyiz ve akşamdan akşama uğruyoruz evimize :KK1:

Teşekkürler , sizde iyi günlerde oturun huzurla :KK16:

evin çok güzel sağlıkla huzurla oturun inşallah köşe koltuklarımız aynı bellonadan almıştım geçen sene yalnız ben kenarlarını koyuı renk yaptırdım beyaz çabuk kırlanıyor dıyee koltuklarımı sevıyorum :)

evin çok güzel sağlıkla huzurla oturun inşallah köşe koltuklarımız aynı bellonadan almıştım geçen sene yalnız ben kenarlarını koyuı renk yaptırdım beyaz çabuk kırlanıyor dıyee koltuklarımı sevıyorum :)

Bende o konuda tereddüt ettim ama eşim olsun ya bunu alalım dedi, aldık ama onu almışken halıyı da açık renk aldık tabi.. Biraz zor açık rengin kullanımı ama çoluk çocuk yokken sorun olmuyor pek..

Köşe takımı bizim odamıza sığmıyordu , ölçüye göre yaptırdık bi tarafta yaklaşık 1 tekli eksik yapıldı.. Çok şükür sığdı :KK16:

Amin sizde iyi günlerde kullanın inşallah :KK3:

Bende o konuda tereddüt ettim ama eşim olsun ya bunu alalım dedi, aldık ama onu almışken halıyı da açık renk aldık tabi.. Biraz zor açık rengin kullanımı ama çoluk çocuk yokken sorun olmuyor pek..

Köşe takımı bizim odamıza sığmıyordu , ölçüye göre yaptırdık bi tarafta yaklaşık 1 tekli eksik yapıldı.. Çok şükür sığdı :KK16:

Amin sizde iyi günlerde kullanın inşallah :KK3:

amin sağol .evet küçük geldi banada gıttım koltuğun oturma bölumlerını saydım benımkının :KK9::KK9::KK9::KK9:

X