Kadin hastalıkları

hatice2207

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
26
1
25
Öncelikle merhaba yaklaşık 7 ay önce vajina da yanma sürekli tuvalet ihtiyacı rahatsız edici yeşil akinti ve kaşıntı vardı doktora gitmeme rağmen antibiyotik verdi kaşıntı yanma gitti ama akinti hala devam ediyor gerçekten aşırı derecede rahatsız edici bi durum doktor direk evli bekar diye sorduğu için medeni halim de bekar olmasına rağmen ama şuan nisanliyim hiç bi şekilde muane etmiyor Du en son ankara da bi doktor tavsiye ettiler ona gittim evliyim demek zorun da kaldım ve muane ettiler gene antibiyotikler ve fitil verdi antibiyotikler kullandım bitti ama fitili kullanamadım fikri olan arkadaşlar veya bu durum da şikayeti olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim herkese çok geçmiş olsun 🤲

Merhaba geçmiş olsun, enfeksiyon oluşmuş olabilir, doktor antibiyotikle birlikte probiyotik kullanmanızı önerdi mi? Probiyotik kullanılmadığında mantara çeviriyor maalesef.

Nasıl hiç bir şekilde muayene etmiyor bu ne saçmalık ilk defa duyuyorum bekar olanları ultrason ile üstten evli olanları alttan ultrason ile muayene ediyor sizi üsttende mi muayene etmedi çok şaşkınım şuan
Mantar Enfeksiyonu olabilir iç camasirinizi yıkadiktan sonra ütüleyerek giyin günlük ped kullanmayın ayaklarınızı sıcak tutun genital bolgenizi sabunla vs ile yikamayin sadece şu ile ve kuru tutun geçmiş olsun

Nasıl hiç bir şekilde muayene etmiyor bu ne saçmalık ilk defa duyuyorum bekar olanları ultrason ile üstten evli olanları alttan ultrason ile muayene ediyor sizi üsttende mi muayene etmedi çok şaşkınım şuan
Mantar Enfeksiyonu olabilir iç camasirinizi yıkadiktan sonra ütüleyerek giyin günlük ped kullanmayın ayaklarınızı sıcak tutun genital bolgenizi sabunla vs ile yikamayin sadece şu ile ve kuru tutun geçmiş olsun
Şöyle söyleyeyim bugüne kadar beş tane doktora gittim ilk ikisi muane etmedi mantar dedi şikayetlere bakaraktan diğeri evet ultrason ile baktı kist olabilir dedi adetinden sonra gel dedi gittim idrar kültür testi verdim temiz çıktı ama akintim hala devam etti bekar olduğun için alttan muane edemem test alamam vs dedi son gittiğim de mecburen nişanlım ile konuştuk evliyiz dedik sırf bu akinti dan biran önce kurtulmak için alttan muane etti ağır ilaçlar veriyorum aynı zamanda fitil de verdi ilaçlar bitti ama fitili kullanmadım araya adetim girmişti şuan fiiller duruyor sizce napmaliyim

Şöyle söyleyeyim bugüne kadar beş tane doktora gittim ilk ikisi muane etmedi mantar dedi şikayetlere bakaraktan diğeri evet ultrason ile baktı kist olabilir dedi adetinden sonra gel dedi gittim idrar kültür testi verdim temiz çıktı ama akintim hala devam etti bekar olduğun için alttan muane edemem test alamam vs dedi son gittiğim de mecburen nişanlım ile konuştuk evliyiz dedik sırf bu akinti dan biran önce kurtulmak için alttan muane etti ağır ilaçlar veriyorum aynı zamanda fitil de verdi ilaçlar bitti ama fitili kullanmadım araya adetim girmişti şuan fiiller duruyor sizce napmaliyim
Aynı anda doktorlar vajina yıkama jeli önerdi onu kullandım eczaneden aldım sanki bana göre akintiyi daha çogaltti gibime geldi niaoli yağı da kullandım soğan suyu çubuk tarçın vs hiç biri fayda etmedi

Alttan muayene olduysanız bence fitilide kullanmalisiniz fitili kullanin fitil en etkili çözüm çünkü ne var ne yok akıp gidiyor eğer hala geçmezse en son gittiniginiz doktora bir daha gidin smear testi isteyin vajina bolgenizden kulak çubuğu ile sürüntu öğrenegi alıyor adetiniz yaklastiysa oda kanama ile Enfeksiyon filan varsa akar gider

Çok kafanıza takmayın pamuklu babaanne kulotlari var ütüleyin onlardan giyin kuru tutun geçer inşallah

Alttan muayene olduysanız bence fitilide kullanmalisiniz fitili kullanin fitil en etkili çözüm çünkü ne var ne yok akıp gidiyor eğer hala geçmezse en son gittiniginiz doktora bir daha gidin smear testi isteyin vajina bolgenizden kulak çubuğu ile sürüntu öğrenegi alıyor adetiniz yaklastiysa oda kanama ile Enfeksiyon filan varsa akar gider
Peki 6 adet fitil verdiler hangi aralıklarla kullanacağım birde tam olarak anlamadım ama çubuk gibi biseyle bakmışlar di bahsettiğiniz smear testi de olabilir

Yazmadimi doktor kullanma talimatını internetten bakın normalde aksamları yatmadan önce 1 tane oluyor ben genelde bitirmiyordum 3 kere filan koyuyorum yetiyordu

Peki 6 adet fitil verdiler hangi aralıklarla kullanacağım birde tam olarak anlamadım ama çubuk gibi biseyle bakmışlar di bahsettiğiniz smear testi de olabilir
Evet smear testi almış olabilir onun sonucuna göre doktorunuzla görünürsunuz

Sakın o jelleri kullanmayın, Onlar ph dengesini bozuyor. Dışardan ılkk suyla yıkayın vajina kendini temizliyor zaten. Bence başka bir doktora görünmenizde fayda var enfeksiyon olabilir, korkmayın ama her kadının başına gelen durumlar, yediğinize içtiğinize her zaman dikkat edin psikolojik bile olabilir

Sakın o jelleri kullanmayın, Onlar ph dengesini bozuyor. Dışardan ılkk suyla yıkayın vajina kendini temizliyor zaten. Bence başka bir doktora görünmenizde fayda var enfeksiyon olabilir, korkmayın ama her kadının başına gelen durumlar, yediğinize içtiğinize her zaman dikkat edin psikolojik bile olabilir
Yıkama jelini doktor önermişti ama valla psikolojim bozuldu artık Allah düşmanımın başına bile vermesin

Allah şifa versin, öyle bırakmayın kendinizi telkin edin hep. Yıkama jelini bırakın ama youtube a genital bölge nasıl temizlenir yazın ordkai doktorları dinleyin vajinayı tahriş ediyo o jeller

Allah razı olsun birde peçete kullanıyorum ama bazıları kullanma diyor ama akıntım çok yoğun olduğu için mecbur kalıyorum

Yaşadığım yerde ilgilenen doktor yok o yüzden Ankara'ya gidip gelmem zor biraz fitil kullandıktan sonra olmadı tekrar başka bi doktora giderim

X