Kadin ve erkek ne zaman aldatir?

ihaneti "kadın-erkek" olarak ayırmamak lazım..
hangi cins yaparsa yapsın çok çirkin..
ihanetin "bahanesi,mazur görülecek bir tarafı" yok...kim yaparsa yapsın "ahlaksızlıktır"...

bence ihanet kadın ihaneti ve erkek ihaneti diye sınıflandırılabilir.
erkek ihanetinde neden yoktur ki Allah korkusu olsa bile
(çok tanık oldum bu korkuyu taşıyıpta, korka korka ihanet edenlere)
o yüzden bu sayılan maddeleri ben bi zahmet toptan silmek istiyorum
bunlar ancak sebepsizliğin yanına bahane olabilir
erkek ihanetinde neden aramak kadar akla ziyan bi şey yoktur
esaslı ihanet kadınınkidir
amaçlı ,sebepli, sonuçlu
çünkü aklı başında hiç bi kadın durduk yere aldatmaz..
aldatıyorsa vardır bi bildiği kendince
çok önemli bi şeyi eksiktir hayatında, ruhunda...
ancak bu durum ihanete onay vermez elbette
kadın erkek farketmeden ihanet nazarımda şerefsizliktir.
ve hiç kimsenin de hak edeceği bi şey değildir...

ihaneti maalesef ogrenince en kabul etmez dedigim kadin bile... evliyim nasilsa karisiyim havalarinda ya kabulleniyor yada kocasina inaniyor yani yapmamistir aldatmamistir yalan soyluyor bu kadin diyor..bir arkadasim aldatildigini ogrendi,,, kocasinin sevgilisi artik dayanamadigi icin soyledi iliskilerini... kadin ne yapti arkadaslar... oncec inanir gibi oldu uzuldu kahroldu.. sonra esi ben tanimiyorum bu kadini aramizi bozmak icin yapiyor dedi.... ve bu kadin benim guclu sandigim arkadasim hersey ortada olmasina ragmen... kadin yalan soyluyor esime inaniyorum deyip gozunu kapadi. inanamiyorum bu kadinlara... bir kere aldatan hep aldatir. esime inaniyorum demek, sen benim kocami bastan cikarttin deyip baskasina suc atmak.. vs veya bi kere olmus bir daha olmaz diye bahaneler uydurmak ancak kendimizi yipratir.

benim esim beni aldatmadi bende aldatmadim. esim kedi gibidir ama aslan gibi olursa sirtinda kirbacimi saklatip terbiye etmesini bilirim. ... bana eziyet edemez yanii.. eger aldatirsa yolu gosteririm beni bir daha goremez. gercekten katlanmam. zaten benim tavrimi bilir yapamaz. yapsa yakalayacak kadar zekiyim..gozlerimi sirf evliligim yurusun diye kapayamam.

Ben madde,şart,gerekçe vs. anlamam..:dilcikar:
Kadın ya da erkek farketmez..
İnsanın içinde bir gram Allah korkusu varsa aldatmaz..:nazar:
özellikle "Allah korkusu varsa aldatmaz"kısmına katılıyorum ve
nokta. imza :nazar: diyeceğim ama düşüncemide yazacağım:nazar:
kadın içinde erkek içinde farketmez karşılıklı bi eksiklik varsa güzelce konuşulmalı!
sevgi saygı olduğu sürece herşeyin çözümü vardır
gizliden gizliye eşi aldatmak ve kendini kandırmak önce nekadar büyük bir günah sonra ne kadar büyük bir adilik..
sonucunda yıkılan mahvolan emek veren eş!
RABBİM kimseye göstermesin dediğim acılardan biridir aldatılmak
helede seviyosa aldatılan ne acı

ya düşünüyorumda hakikaten bi çözümsüz sebep yok ne yazsam boş
ALLAH korkusu herşeyin önününe geçer ,geçmelidir yaa

gözden çıkarmışsa kişi artık aldatır. ve bahanesi mazereti yoktur bunun..

şu yada bu yüzden değildir...

ama-sı yoktur af da dilememeli aldatan.. bir kere karar vermişsin gözüne gönlüne başkası güzel görünmüş ki aldatmışsın..
gözden çıkınca gönülden de çıkar..

Bence aldatmayı hiç bir gerekçe açıklamaz.
Kadın yada erkek; yoldan çıktığında, eşine önce
kendisine olan saygısını kaybettiğinde o kişiden herşey beklenir.

Şimdi hanımlar..
Yorumlarınızı tek tek , harfiyen okudum ..Genel itibariyle aynı çerçevede değerlendirilmiş mevzu..
Aldatmak edebe sığmaz ahlaka sığmaz etiğe sığmaz denmiş..Tabi ki hiç hoş bir durum değil,tabi ki tasvip edilir bir durum değil..:nazar: Bunun hepimiz bilincindeyiz zaten..Konunun bu kısmını ele almıyoruz..
Aldatmak aldatılmak gibi mefhumlar ne kadar yadsımaya çalışsak da yaşanıyor..
Burada sizlerden daha farklı yorumlar ve bakış açıları bekleniyor..gamyoncuiremsu
Yani olayın bam teli bu değil..
Aldatmanın sebepleri sonuçları nelerdir,niçindir,nasıldır..Psikolojik açıdan değerlendirmek gerek..Altında yatan nedenler hangileri,bunu önlemek elimizde mi vb..
Maddelerin yarısından fazlası oldukça mantıklı geldi bana bilimsel açıdan baktığımda..

`Tarihin hiçbir döneminde eşlerin birbirini aldatması, günümüzdeki kadar yaygın olmadı` diyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan ekliyor: Amerika`da evli her 100 kadından 25`i en az bir kere başka bir erkekle cinsel ilişkiye giriyor. Evli her 100 erkekten 70`i de başka bir kadınla eşini aldatıyor. Aldatma bu kadar yaygın olunca boşanmalar da patlıyor!..

Allah cc kimsenin yuvasını yıkmasın,saadetlerine zeval vermesin:1no2:
Her yeni çift evlendiğinde Allah cc sevinir rahmeti coşarmış,boşandıklarında ise yer gök ağlarmış üzülürmüş...Boşanmak da haktır tabi ama üzücü işte..
Velhasıl bu bahsi geçen maddeleri silmek yok saymak la aldatmanın aldatılmanın önüne geçemiyoruz maalesef..
Okumanın ve aklımızda bulunmasının da götürüsünden çok getirisi olacağını düşünüyorum sevgiler..a.s.

Son düzenleme:
büyük konuşmmamak gerek RABBİM kimseye göstermesin ama
liboşum ilk sayfadaki yazılanların hepsi aldatmak için bir sebep lakin benim düşüncem şu;

eşte bi eksiklik bi kusur görüldüğü an,veya bi beyeni yoksa
aa!!! bunun şu kusuru var ,şu eksiği var vs. diye düşünüp
hemen gönlünün bi başkasına kayması nefsine yenik düşmesi ne büyük bir bilinçsizlik ve iradesizlik

konuşabilmek .... problemleri beraber çözebilmek çok önemli
evlilik öncesi çekinmeden karşılıklı istekleri beklentileri belirtmek gerek ki en azından evlendikten sonra çıkabilecek büyük problemlerin önüne geçilsin

Bence aldatmanın asla nedeni olmaz he illa bi neden bulcaksak bence;.
kadında da erkekde de ar damarı catlamıssa ve kendi kişiliğinde yetersizlik kaygıları baslamıssa aldatır.

:kahve:walla ben onu bunu bılmem erkek hep aldatır kadın kafası atarsa bı ıhtımal aldatır

erkek biraz para buldumu ve firsati oldumu aldatiyo
kadin icin birsey diyemiycem henuz bir gozlemim olmadi :nazar:

cinsilatif yorumuna katılıyorum.....
erkekler sadece skor amacı için bile eşlerini aldatma potansiyeline sahiptir..arkadaşları arasında populer olmak,playboy yaftası ile gezinmek,karda yürüyüp izini belli etmeyen adam olmak,hatta günümüzün en trendy sıfatı" ıssız adam" olmak bile hoşlarına gider..
kimse "benim kocam yapmaz" demesin...büyük konuşmasın..her zaman böyle bi olayın başımıza gelebileceğini ve böyle bi durumda ne karar vereceğimizi en başından düşünmeliyiz..
Mesela benim başıma gelse, çocuğum dahi olsa boşanırım..
Belki bana da büyük konuşma dersiniz ama en affedilemeyecek hatanın ihanet olduğunu düşünüyorum..
Kadının aldatması ise gerçekten daha da ağırdır..ya çok aşıktır artık gözü hiçbişey görmüyodur,yada kocasının veremedikleri ile verdikleri arasında bi seçim yapamamıştır..
Ne olursa olsun aldatan insan,empati kurup bi düşünmeli kendisini aldatılmış görmeli bakalım ne hissedecek..
Kadın-erkek farketmez he ikisinin de ortak nedeni: ar damarı çatlamıştır da ondan aldatıyordur..

neden ne olursa olsun aldatmak ve aldatılmak çok yanlış
neyi ve kimi aldatıyorsun kendini kandırmaktan başka birşey değil
yalancılığın adını aldatmak koymuşlar yalanı örtmek için aldatmak demek daha büyük yanlıştır

bence ilgisizlikten değil karşı cinsten bir yılışma gördüklerinde aldatma ışıkları yanıyor.bide Allahtan korkmayan aldtır.

nedeni yoktur bu eylemin ....dürtüleri vardır..kişinin öz benliğinde de olabilir,zamanla yaşanılmış durum ve hadise sonrasındaki öfke ve hırsına yenik düşmesiyle de ,yada bugün de,yarın da yaşayacaklarının sonrasında..bu apansız şeytani dürtünün,kimi nerde ne şekilde ,ne konumda ve durumda yaşayacağını kestirmek mümkün diil...

nedeni yoktur bu eylemin ....dürtüleri vardır..kişinin öz benliğinde de olabilir,zamanla yaşanılmış durum ve hadise sonrasındaki öfke ve hırsına yenik düşmesiyle de ,yada bugün de,yarın da yaşayacaklarının sonrasında..bu apansız şeytani dürtünün,kimi nerde ne şekilde ,ne konumda ve durumda yaşayacağını kestirmek mümkün diil...

kişinin öz benliğinde de olabilir,zamanla yaşanılmış durum ve hadise sonrasındaki öfke ve hırsına yenik düşmesiyle de ,yada bugün de,yarın da yaşayacaklarının sonrasında. :1closedeyes:
Yorum için teşekkürler...Aslında umduğum bakış açısı bu.

Yaşadıklarından haz ve keyif almayan sürekli arayış içinde olan insanlar aldatır.

kadın yada erkek aldatanın bir bahanesi vardır hep.Tek anlayamadığım niçin evleniyor bu insanlar yada niye ayrılmıyorlar ayrıl istediğin ....ye "kaçamak tatlı" falan.. bunları kabul etmiyorum ben, aldatılan kişi niye "tatlı yı tatmak "istemiyor. saygımızı kaybediyoruz.........kendimize ve çevremize ne acı ...

Tabi ki hiçbirimizin istemediği bir hadise..
Vesvese ve nefse yenik düşmemek lazım ama söylemek kadar kolay değil demek ki frenlenmek,kadınların çoğu güzellik estetik üzerine odaklıdır,erkeklerde ise cinsel mefhumlar daha ağır basar ..Ama demiyorum ki aldatmak kadında veya erkekte daha çoktur..
doyumsuzluk,kadir kıymet bilmezlik,tatminsizliğin baskın olduğu kişiler malesef bu yola gidiyor..

X