Kadin ve erkek ne zaman aldatir?

ben ASLA yapmam deyip yapan birini tanıyorum.ve bunu yapmasının bi tek nedeni vardı "aşırı ilgisizlik"
kendine gör haklıydı.Belki de kadiri kıymeti bilinmediği için yaptı.

hepsini geçtim, bi insanın içinde olmicak bacım :nazar:

Arkadaşlar;eşimle birlikte de okuduk yazıyı;erkekler için yazılan maddelerden çoğu geçerli olabiliceğini düşündü;kadınlar için yazılardansa çoğunu saçma bulduk..Kadın erkek kadar aldatmaya eğilimli olmayabiliyor;hele de çocukları varsa -istisnalar kaideyi bozmaz- saçını süpürge etmeye;evliliğini kurtarmak için çabalamaya SABRETMEYE devam ediyor..
'Gençliğinde karşı cinsle hiç flört etmemiş ve ilk flörtü veya aşkı eşi olan bayanların bir kısmı.' aldatmaya eğlimlidir diyor ya özellikle bu madde mantıksız geldi bana..Böyle kadınlar daha çok BAĞLI OLUYOR eşine;daha düşkün oluyor..
Yazı Psk.Nihat Kaya ya ait..Aldatma derken;fiziksel aldatma gelmesin hemek aklımıza;her türlüsü olabilir...

yazıları okudum ve bu yazına da tamamen katılıyorum
bende eşime okutacağım bu yazıyı
paylaşımın için tşk gerçekten güzel tespitler

bişey itiraf ediym mi şuana erkek arkadaşım benle konuşmuyo çok kızgın ben onu gerçekten çok seviyorm ve o kadar üzgünümki aslında ama basen birilerini arayıp konuşmak bişeler yapmak gelmio değil aklıma

erkeklerin aldatma sebeplerini okudum da her ne kadar aldatmanın kabul edilebilir birşey olmamasından ötürü "nedeni olmaz sorun varsa gitsin boşansın yada ayrılsın ondan sonra ne yaparsa yapsın" diye her daim savunsam da eğer derine inecek olursak çok doğru tespitler...

fakat dediğim gibi aldatmanın gerekçesi olmaz diye her zaman savunacağım....

kadın ya da erkek evliliklerinde ilişkilerinde bu sorunlardan birini ya da birkaçını yaşıyorsa ya da nefsine hakim olmakta zorlanıyorsa gitsin boşansın ayrılsın sonra ne yaparsa yapsın....

kadın ve ya erkek tek şekilde hakeder aldatılmayı; boşanmıyorum diye yakasına yapışırsa kesinlikle hakeder.

Elbette kayıtsız şartsız hepimiz karşıyız, düşüncesinden bile tedirgin oluyoruz.
Libyananın dediği gibi psikolojik etkenler olarak düşündüğümde, erkekler için neden, bahene çok.
Yav zaten çocukluktan beri aslan oğlum, çapkın oğlum, kızlara napacan oğlum, nasıl öpecen oğlum....
Yani erkek evlat yetiştiren bazı ebeveynler için övünç kaynağı...Zaten günümüz tepkileri nasıllll? Erkek yaparsa ve kadın yaparsa....Onun için saygısız, yetiştirilişi yanlış, sorumsuz, Allah korkusu olmayan erkek denen erkek olmayanlar yukarıdaki şıklardan destek alarak aldatır....

Kadınlara gelince... Çok çok gereksinim duydukları ama karşılanmayan büyük bir eksiklik veya kötü eşe karşı intikam almak için karşı atağa geçip aldatabilirler diye düşünüyorum. Yani psikoljileri bu yöndedir kanımca.

insanlıktan çıkıp başka bir şeye doğru kaydıkları zaman aldatırlar. başka birisine gönlü kayabilir sevebilir aşık olabilir ama aldatmaktansa dürüstçe söyleyip ayrılmasını dilerim. en azından daha sonradan yüzüne bakılabilir.yasakkelime

aldatacak erkegin aklında kalbinde aldatma fikri varsa dört dörtlükte bir evlilik olsa bile bir yolunu bulur aldatır............
hiç sezdirmeden........vicdanıda onu rahatsız etmez ...........çünkü erkek ya..........övünür....
nasılsa evde bekleyende var ve bu tek gecelik öylesine bir ilişkidir.............

Elbette kayıtsız şartsız hepimiz karşıyız, düşüncesinden bile tedirgin oluyoruz.
Libyananın dediği gibi psikolojik etkenler olarak düşündüğümde, erkekler için neden, bahene çok.
Yav zaten çocukluktan beri aslan oğlum, çapkın oğlum, kızlara napacan oğlum, nasıl öpecen oğlum....
Yani erkek evlat yetiştiren bazı ebeveynler için övünç kaynağı...Zaten günümüz tepkileri nasıllll? Erkek yaparsa ve kadın yaparsa....Onun için saygısız, yetiştirilişi yanlış, sorumsuz, Allah korkusu olmayan erkek denen erkek olmayanlar yukarıdaki şıklardan destek alarak aldatır....

Kadınlara gelince... Çok çok gereksinim duydukları ama karşılanmayan büyük bir eksiklik veya kötü eşe karşı intikam almak için karşı atağa geçip aldatabilirler diye düşünüyorum. Yani psikoljileri bu yöndedir kanımca.

bi de "göster amcana" var:nazar:

bi arkadaşımız eşiyle birlikte okumuş eşi ne güzel kadınlar için olan bahaneleri saçma bulmuş.
lafın kısası hayatta bitmek tükenmek bilmeyen bahaneler bi aldatmakta var.bahane hiç bitmez herhalde.
yok ilgisizlik yok doğası gereği yok baskıdan bunalmışlık geçelim bunları hurafe. oldu bunlar.erkeklerin artık etiketi olmuş kadınlara ne olduda onlar rotayı şaşırdı anlamak mümkün değil.acaba fazla mı asortikleştik.allah allah şaşıyorum valla çevremde gördükçe gidip suratına tükürsen helal tükürüğüme yazık dersin.allah doğru yoldan ayırmasın doğru yolunda gideni yolda gitmeyenide doğru yola soksun ne deyim.

aldatılırsam aldatırım...kızarsam aldatırım...kıskanırsam aldatırım....ilgisizse aldatırım....sürekli kendini öven bencilse aldatırım....isteklerimi önemsemezse aldatırım...gizemli ayağına yatarsa aldatırım....nerde olduğunu bilmezsem aldatırım....yalanını yakalarsam aldatırım vs uzar gider...adam olcak:)

Bence erkeklerin aldatması daha sık görülüyor çünkü kadınlar erkeklere sadece cinsel yönden yönelmiyor,araya duygularda giriyor ama erkekler için öyle değil,bir gecelik ilişki bile hatta birkaç dakikalık ilişki bile onlara cazip geliyor ve o kişiye aşık olmuyorlar.

kadın derki sevişsin ama sevmesin....
erkekte derki sevsin ama sevişmesin...
bakış açıyı anlayan sebebini de anlar...
aldatmanın zamanı yeri şekli yoktur bence

Erkekler sıkıldıklarında yeni arayısa giriyorlar, süpheli hareketleri de bitmiyor, bunu sana ispat etmeye istegi de olmuyor. Bir yandan seni elinin altında tutuyor, diger yandan kendine oynas tutuyor. Sana soguk, ilgisiz davranıyor. Senden iyice bıkınca da gidiyorlar. Artık facebook vs var, erkekler oralardan bir ton dönme dolap ceviriyor.

Yani bana göre bir erkek soguk ve ilgisiz davranmaya basladıgı an aldatıyordur, ben buna kesin kanaat getirdim artık, cıkın hayatından bunu hissetiginizde. Niye böyle diye ugrasmayın, zaten sizi suclayacak. Kendinize pacavra muamelesi yaptırmayın.

Kadınlar da bana göre uzun ugraslar verdikten sonra, aldatıyorlar, o da nadir zaten. Yani bu gene erkegin sucu oluyor. Aldatsa bile pişman oluyor benim gördügüm. Sonradan daha sıkı sıkı baglanıyor.

Kadınlar bu konuda daha vicdanlılar bana göre.

kendisine saygısını yitirdiğinde aldatır, diğer sebepler bahanedir.

X