🌼🌹💕Kadir Gecesi Günü Dualarla ve Niyetlerimizle Birlik Olalım 💕🌹🌼

MssPARE

🌹 SECDE,..Bizi Yükselten Tek İniştir.🌹
Pro Üye
27 Mart 2019
26.923
92.426
Kızlar kadir gecesi yaklaşıyor Kadir gecesini inşallah dualarla ibadetlerle geçirelim 2 kuran hatmimiz dua grubumuz var her ikiside kadir gecesi günü bitiyor Allahın izniyle

Kızlar şöyle düşündüm yine kadir gecesi yine birlikte dualar okuyalım sadece kadir gecesi için okunucak bir kere okunucak süreler seçtim hepimizin bildiği ve kadir gecesi okunduğu zaman fazileti büyük sevabı maneviyatı büyük sureler
Sadece kadir gecesi okucak tek gecelik süreler

⛔⚠️5 nisan 2024 KADIR GECESI DUALARI GUNCELLEDIM⚠️⛔

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

➡️1 defa okunucak ➡️ Tövbe duası

" Estagfirullah min külli mâ kerihallah Estagfirullahel’azîm ellezî lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyûme ve etûbü ileyh"

ANLAMI ..
Razı olmadığın şeylerden, yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru! Kendisinden başka ilah bulunmayan Hay, Kayyum ve Azîm olan Allah’a istigfar eder ve günahlarıma pişman olup O’na sığınırım.

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

➡️ 3 defa okunucak ➡️ Şifa DUASI

"Ezhibil-be'se rabben'nasi eşfi ve enteş'şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekam"

ANLAMI..
Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın"

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

➡️ 70 defa okunucak ➡️ Esma-ül HÜSNA

"Ya Allah Ya Rahman Ya Rahim Ya Kavi Ya Kadir (cc)"

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

➡️1 defa Okunucak ➡️

Yasin-i Şerif

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

➡️ 1 defa okunucak ➡️

Fetih süresi

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

➡️ 1 defa okunucak ➡️Kadir suresi

KADİR SURESİ OKUNUŞU

Bismillahirrahmânirrahîm.

1• İnna enzelnahü fiy leyletilkadr

2• Ve ma edrake ma leyletülkadr

3• Leyletülkadri hayrüm min elfi şehr

4• Tenezzelülmelaiketü verruhu fiyha biizni rabbihim min külli emr

5• Selamün hiye hatta matle’ılfecr

Kadir Süresi Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- Biz Kur’an’ı Kadir gecesinde indirdik.

2- Sen Kadir gecesinin ne olduğunu bilir misin?

3- Kadir gecesi, bin aydan daha hayırlıdır.

4- O gecede melekler ve Ruh, Rablerinin izniyle her türlü iş için yeryüzüne iner de iner.

5- Bütünüyle esenliktir o gece, tâ şafak atıncaya kadar.

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

➡️1 defa okunucak ➡️Insirah süresi

İNŞİRAH SURESİ ARAPÇA OKUNUŞU

Bismillahirrahmânirrahîm.

1- Elem neşrah leke sadrek
2- Ve vada'na 'anke vizreke
3- Elleziy enkada zahreke
4- Ve refa'na leke zikreke
5- Feinne me'al'usri yüsren
6- İnne me'al'usri yüsren
7- Feiza ferağte fensab
8- Ve ila rabbike ferğab

İnşirah Suresinin Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.

1- Senin için bağrını açmadık mı?
2- İndirmedik mi senden o yükünü?
3- O sırtında gıcırdamakta olan (ve bu şekilde sana eziyet veren) yükünü?
4- Senin şanını yüceltmedik mi?
5- Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.
6- Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!
7- O halde boş kaldığında yine kalk yorul!
8- Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O'na doğrul!

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

➡️1 defa okunucak ➡️

ENBİYA SÜRESİ 88 89 90 91.AYETLER

88.Fеstеcеbna lеhu vе nеccеynahü minеl ğamm vе kеzalikе nüncil mü’minın

89.Vе zеkеriyya iz nada rabbеhu rabbi la tеzеrnı fardеv vе еntе hayrul varisın

90.Fеstеcеbna lеhu vе vеhеbna lеhu yahya vе aslahna lеhu zеvcеh innеhüm kanu yüsariunе fil hayrati vе yеd’unеna rağabеv vе rahеba vе kanu lеna haşiıyn

91.Vеllеtı ahsanеt fеrcеha fе nеfahna fıha mir ruhına vе cеalnaha vеbnеha ayеtеl lil alеmın

AYETLERIN TÜRKÇE AÇIKLAMASI

88.Biz dе duasını kabul еttik vе kеndisini kеdеrdеn kurtardık. İştе biz mü’minlеri böylе kurtarırız.

89.Zеkеriya’yı da hatırla. Hani o, Rabbinе, “Rabbim! Bеni tеk başıma bırakma. Sеn varislеrin еn hayırlısısın” diyе dua еtmişti.

90.Biz dе onun duasını kabul еttik vе kеndisinе Yahya’yı bağışladık. Eşini dе kеndisi için, (doğurmaya) еlvеrişli kıldık. Onlar gеrçеktеn hayır işlеrindе yarışırlar, (rahmеtimizi) umarak vе (azabımızdan) korkarak bizе dua еdеrlеrdi. Onlar bizе dеrin saygı duyan kimsеlеrdi.

91.Irzını korumuş olan kadını da (Mеryеm’i dе) hatırla. Ona ruhumuzdan üflеmiştik. Kеndisini dе, oğlunu da âlеmlеrе (kudrеtimizi göstеrеn) birеr dеlil yapmıştık.

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

➡️ 1 defa okunucak ➡️ism-i azam duası

İSMİ AZAM DUASI TÜRKÇE OKUNUŞU

Eûzü bi’llâhimineşşeytanirracim.
Bismillahirrahmanirrahim.

”Allâhümme inni es’elüke bi-enni leke’l-hamdü lâ ilahe illâ ente’l-Mennânü,yâ Hannanü,yâ Mennanü,ya Bedi’as-semâvâti ve’l-ard,Yâ zel celali vel ikram.”Ya Hayyu,Ya Kayyûm.Lâ ilâhe illâ ente sübhaneke inni küntü minez zalimin..Allâhümme inni es’elüke bi-enni eşhedü enneke ente’l-lâhü lâ ilahe illâ ente’l-Ehadü’s-Samedüllezi lem-yelid,ve lem yüled,ve lem yekûn lehü küfuven Ehad.Elif Lâm Mim,Allâhü lâ ilâhe illâ Hüve’l-Hayyu’l-Kayyûm.Ve ilâhüküm ilâhün Vahidün lâ ilâhe illâ Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim.Yâ zel celâli vel ikram.Yâ Erhame’r-Rahimin.Allâhümme inni es-elüke bi-enneke ente’l-lahu lâ ilahe,illâ entel Vâhidül-Ehadül Ferdüs Samedüllezi lem yelid ve lem yüled,ve lem yekün lehü küfüven Ehad.Lâ İlâhe illâllahu vahdehü lâ şerike leh,lehü’l mükü ve lehül hamdü ve Hüve ala külli şey’in Kadir.Lâ ilâhe illallahu ve lâ havleve la kuvvete illâ billahil Aliyyil Azim.Es-elüke bismike’l-e’azze’l-ecelli’l-ekrem.Rabbi,Rabbi,Rabbi, Ya Rabbi,Ya
Rabbi,ya Rabbi.Lâ ilâhe illallahu Vahdehu lâ şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü ve Hüve alâ külli şey’in Kadir.Elhamdüli’llâhi ve Sübhan-Allahi ve’l-hamdülllahi ve lâ ilâhe illâllahu v’Allahhu Ekber,ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi’l-Aliyyi’l-Azim.”

İSMİ AZAM DUASI TÜRKÇE MEÂLİ

“Allah'tan başka ilah yoktur. Ancak, Celil ve Cebbar olan O'dur. O'ndan başka ilah yoktur. Ancak bütün kullarının hallerine vakıf olan ve kusurlarını örtbas edendir. Allah'tan başka ilah yoktur. Gece ile gündüzü halk eden O'dur. Allah'tan başka ilah yoktur. Tektir, şeriki yoktur, tektir ve birdir. Biz O'na hamdü sena ederiz. Allah'tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir, ortağı yoktur. Tek bir Allah'tır. Biz O'na ibadet ederiz. Allah'tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir ve ortağı yoktur. Tek bir ilahtır. Bizler O'na şükrederiz. Allah'tan başka ilah yoktur. Allah tektir, ortağı yoktur, Muhammed O'nun Resuü'dür. Hay ve Kayyum O'dur. Allah'ın rahmeti mahlukatının en hayırlısı olan Muhammedin al ve ashabının ve hepsinin üzerine olsun. Şehadet ederim ki Sen hem Rabbimiz ve hem de Halikimizsin. Allah'ım, beni mağfiret eyle, ey Allah, ey Allah, ey Allah Rahmetinle beni yarlığa Zira, Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃
🍃🍃

Son düzenleme:
Ben de kararsızım yetiştirir miyim diye karar veremedim🥲 ama katılmış olayım gene de yaa umarım yetişir🥰
Canım mesela yasin fetih ismi azam dualarını sabah okursun gece sadece kadir gecesi kalır bitince bağışlarsın sıkışmazsın

Ben katılmak isterim canım benim 😊
Allah binlerce kez razı olsun, beni de ayırmadığın için🤲🌸
Canım herkesten ALLAH razı olsun senden de birlik olup okuyalım kimin duası kabul olucak belli olmaz❤💕🌹
Hoşgeldin aramiza☺🥰🌹

X