Kahve parası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

byebyeblackbird

Bilmem bizi ne civara yazmışlar.
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2018
2.561
6.427
32
Sevgilimle aynı iş yerindeyim. İş yerine arkadaşı gelmişti. Arkadaşı da biraz garip bir tip. Red pillci, komplo teorileri olan, arkadaşı olmayan hoşlanmadığım bir tip. Sevgilim onla yemeğe gitti dönerken bana kahve al demiştim. Neyse kahveyi getirdi sonra konuşurken kahvenin parasını o arkadaşının ödediğini öğrendim. Bana aldığı bir kahvenin parasını elin adamına ödetmemesi gerekirdi. Çok canım sıkıldı. Onun dediğine göre yemeği bu ödemiş kahveyi alırken de adam ben öderim demiş ve ödemiş. Bunda birsey yok diyor ben aşırı rahatsız oldum. Sizce haksız mıyım.

Ne rahatsız olurum,
Ne mutlu olurum, ne mutsuz,
Ne de bir şey hissederim.
Öyle nötr bir olay olur benim için. Neye kızdığınızı bile tam anlayamadım yani o kadar.
Ben ondan birsey istemişim gitmiş parasını başkasına ödetmiş. Niye bana alacagi birseyin parasını elaleme ödetiyor diye kendi kendime sinir oluyorum.

Bence olay kahve değil, hoşlanmadığınız kişinin kahve alması. Yemek parasını eşiniz ödemiş kahveyi de o ısmarlamak istemiş. Normal bir durum ama adamdan hazzetmediğiniz için rahatsız oldunuz. Ben de olsam rahatsız olurdum ya ne bileyim :) Neyse olmuş artık:)

Ben ondan birsey istemişim gitmiş parasını başkasına ödetmiş. Niye bana alacagi birseyin parasını elaleme ödetiyor diye kendi kendime sinir oluyorum.
Yani para harcamakla ilgili bir sıkıntısı olsa cimrilik gibi arkadaşına yemek ısmarlamaz. Bu normal biri yemeği ısmarlar biri kahveyi sizden bağımsız. Eminim sevgilimin kahvesini arkadaşıma ödeyeyim diye bir amaçla yapmamıştır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X