Bebek Beslenmesi Kaka problemi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

glshendgn88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2016
292
182
35
Merhabalar bir sorum olacaktı lütfen tecrübeli annelerden bilgi istiyorum. 3 aylık oğlum 2 ay mama ve anne sütü aldı ilk 2 ay kakasını düzenli yapıyordu 2.aydan sonra mamayı kestim sütüm yeterli gelmeye başkadı sonra kakasını haftada bir yaptı o da fitil verdim öyle yaptı bugun 10.gün yapmadı fitil alışkanlık eder diye vermedim 2 doktora göründü troidleri normal çıktı huzursuz değil gazını cıkartıyor ama kaka yapmıyor kilo alımı da iyi ne yapmalıyım bilgi verir misiniz? Teşekkürler

Kızımın doktoru fitile karşı. Kabızlık durumunda bir çay kaşığı zeytinyağı içir der. Faydası da oluyor tavsiye ederim.

Zeytinyağı da içirdim ama fayda etmedi kş kakasında sert dışkı yok yapınca da sarı hardal renginde cıvık yapıyor

Yalancı kabızlık deniyor ona yanlış bilmiyorsam. Arkadaşımın oğlu da aynı durumda 1.5 aydır, doktoru ona duphalac vermiş. Bebiş sadece onun sayesinde çıkabiliyordu ama ölçeği nedir bilmiyorm.

Merhabalar bir sorum olacaktı lütfen tecrübeli annelerden bilgi istiyorum. 3 aylık oğlum 2 ay mama ve anne sütü aldı ilk 2 ay kakasını düzenli yapıyordu 2.aydan sonra mamayı kestim sütüm yeterli gelmeye başkadı sonra kakasını haftada bir yaptı o da fitil verdim öyle yaptı bugun 10.gün yapmadı fitil alışkanlık eder diye vermedim 2 doktora göründü troidleri normal çıktı huzursuz değil gazını cıkartıyor ama kaka yapmıyor kilo alımı da iyi ne yapmalıyım bilgi verir misiniz? Teşekkürler
Kabızlık onleyen özel mamalar var haftada birkaç gun onu ver.Comformil di sanırım adi benim zamanimda o vardi yani

Bebeğinizde gaz problemi varsa bebek kendini sıktığı için kaka yapmayabiliyormuş. Veya bazı bebekler kaka yapmasını bilmiyor olabiliyorlarmış. 1 kulak çubuğuna zeytinyağı sürün ve makatında bir tur döndürün veya maydonız sapını zeytinyağına bulayıp makatına sokabilirsiniz.

Canim benim oglumdada 2.aydan sonra basladi. 10 gunde bir yapiyodu. Hatta ben hala ilac kullaniyorum. Ama su anda senin bebegin sadece anne sutu aldigi icin doktorlar eger bebekte herhangi bi huzursuzluk, skinti, aglama vb. Seyler yoksa on gune kadar normal diyolar. Onemli olan bebegin kaka yaptiginda kakasinin kivami. Eger yumusak yapiyosa tedirgin olacagin bi durum yok demektir.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Oğluma bir kaç gün önce su içirmeye başladım sağlık ocağındaki hemşirenin tavsiyesi üzerine ve bense su tüketimimi artdırdım oğlum 3.gün kaka yaptı inşaallah böyle devam eder.

X