Çatlaklar Kakao Yağı Kullanan Var mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
suna dumankayanın tarifinde saç kaş kirpiği kuvvetlendirmek için kullanılan yağlardan badem susam ceviz yağı gibi yağlar varsa kullanma evet badem yağı çatlaklara da önerilir ama uzun süre kullanırsan tüylenme yapabilir ve sen çatlakları öyle iki haftada falan geçiremeyeceğine göre uzun süre kullanman gerekecek o zaman kıla tüye razıysan bu riski göze alabiliyosan tarifi uygularsın ama kakao yağını ben de araştırıyorum saçla kılla tüyle bi bağlantısını bulamadım ben de kakao yağını düşünüyorum

bende hamileyken kullanmaya başlamıştım sözde çatlak oluşumunu engelliyormuş ..
birde yurtdışından getirtmiştim ama hiçç birr işe yaramadı.. üstelik avuç avuç sürüyordum yeterki çatlak olmasın diye ama nafile asla önermem..

kakao kremi bana çok iyi geldi. hamile iken hiç çatlağım oluşmadı. mevcut çatlaklarımsa aynen duruyor.
hemen her gün duş alıp masajla bol bol sürdüm. cildi de yumuşacık yapıyor. tavsiye ederim.

badem yağı,hint yağı,sarımsak yağı ve kantaron yağı...bunları denedim hiçbir sonuç alamadım.kaş için ,kirpik için ve çatlaklar için kullanmıştım.ne yazıkki eğer bir rahatsızlığınız varsa faydasını göremiyorsunuz.demir eksikliğinden dolayı kaşlarım ve kirpiklerim saçlarda dahil çok dökülüyor.bu yağları 3-4 ay denedim.hiçbir etkisi olmadı:KK43:((demir ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum

kakao yağı için bi tanıdığımız şöyle bişey anlatmıştı. hamileliğinin son 1 ayında doğum yapana kadar göğüs uçlarına geceleri yatmadan kakao yağı sürermiş. doğum yaptıktan sonra emzirme sırasında göğüsleri hiç yara olmamış her hamile olana da tavsiye ederdi. ama çatlaklar için işe yarıyo mudur bilmiyorum

pastanelerde kullanılan kakao yağlarının çatlaklara iyi geldiğini duymuştum ..(kuru kakao yağı) yanlış anımsamıyorsam...Hastanede Ebe söylemişti banada..Çocukken yanan kolundaki izi bu şekilde gidermiş ...

ablam hamileliğinde kullandı bolca faydasını gördüğünü biliyorum, bende bu ara dukan diyeti yapıyorum ve kullanıyorum, kilo verme sonrası çatlak oluşmasın diye. kakao yağının sıvısı sahte kızlar, katı olanın da eğer kozmetik için değilse gözenekleri tıkadığını biliyorum. ablam güzellik uzmanı, çikolataya kullanılan kakao yağına birşey yapıp sertleştiriyorlarmış, çikolata sert olsun diye, bunun için kozmetik için olanını kullanmanız gerekiyor.

ablam hamileliğinde kullandı bolca faydasını gördüğünü biliyorum, bende bu ara dukan diyeti yapıyorum ve kullanıyorum, kilo verme sonrası çatlak oluşmasın diye. kakao yağının sıvısı sahte kızlar, katı olanın da eğer kozmetik için değilse gözenekleri tıkadığını biliyorum. ablam güzellik uzmanı, çikolataya kullanılan kakao yağına birşey yapıp sertleştiriyorlarmış, çikolata sert olsun diye, bunun için kozmetik için olanını kullanmanız gerekiyor.

Bella B'nin çatlak önleyicisi ve gidericisinde kakao yağı da var. Ben hamileliğimde kullandım. Bella B | Anne Çatlak Bakım

Kakao yağını yazın güneşlenirken sürüyorum. Cildi çok güzel yapıp yanmayı kolaylaştırıyor ama çatlaklara faydası oluyor mu onu hiç farketmedim

bronzlaşmak için havuç yağı da kullanabilirsiniz koruma faktörlü ve a vitamini kaynağı. ve bazı yağları çok kuvvetli oldukları için başka yağlarla karıştırmak gerekebiliyor. reaksiyon verenler için şunu diyebilirim cildinize bol bol sürmeyin çok sürmekle çok etkisini görmezsiniz ince tabaka şeklinde sürün ve bence yıkamanıza gerek yok zaten emilmesi gerekiyor. saatler sonra emilmeyen kısmı yıkayabilirsiniz. sonuçta bir zararı yok kakao yediğimiz gibi bu da yağı ama yoğun olduğu için çok sürmeyin güneşlenenler direk güneş altına değil gölgede yatsınlar onun da zararlı etkileri olabilir çünkü. çatlaklar için tatlı badem yağı öneririm. aynı zamanda hücre yenilenmesi için buğday yağı ve tazelenme için c vitamini içeren meyvelerin yağlarını mesela portakal yağını tavsiye ederim. tüm bunları azar azar kakao yağıyla birlikte karıştırırsanız daha çok faydasını görebilirsiniz. tabi sürekli kullanım şart bence. ama azar azar. ben de bazı yağları karıştırarak kirpiklerimi az da olsa sağlıklı yapabildim uzadılar şaşırdım.

ben yıkamanı öneririm canım.bende yazları kullanıorum co basarılı bırsey gerceten co guzel bronzluga neden oluyor ve catlalar geciyor.cıldıne gece sur emılsın bılıosun cılt kendını gece yenıler o yuzden guneslenmıcene göre uyumadan önce sur emilsin sabah uyanınca yıa cunku kokusu co guzel dııl canım.
Canim evde kullanildigi zamanda brozlasma yaparmi

X