Kalbim cok kirildi

Raporla araba almak eger arabayi raporu olan kisi icin kullanacaksaniz etik olur. Diger turlu bu sekilde araba almak devleti kandirmak oluyor. Anneannem agir raporlu. Biz onun raporuyla araba almiyoruz. Zaten bunu kabul etmeniz basta dogru degil. Teyzenizin de şaka anlayisi ilgincmis. Mesafe koyun

Aldığınız araç teyzenizin üstüne olacak, Allah korusun teyzenize birsey olsa çocuklarına miras kalacak araba. Sonrasında ugraş dur. Birde teyzeniz olmadan kaza yapsanız ekstra kusurlu olup ceza ödeyeceksiniz. Bu riskleri göze alip nasil kabul edersiniz.
Teyzenizide az cok tanıyor olmaniz lazım, ilk dengesiz sakasi olamaz. Hem kendi çocuğu dururken size neden kullandırtsın ki raporu.

Misafirlikte otururken teyzem birinden bahsetti o kişinin raporu olduğu icin yarı fiyata arac aldığını söyledi bende aa şanslıyms felan dedim teyzemde bende geçen gittim ya bana da yüzde 95 rapor verdiler kendiside ameliyat felan oldu bide şöyle söyledi istiyorsan sen kendine arac alabilirsin raporumla dedi ilk başta şaka felan dedim yok niye şaka yapiyim boşa gideceğine sen alabilirsin dedi bi kaç kez sordu niye şaka yapiyim tabiki gercek dedi raporum çıkmış 1 2 güne gidip alicam dedi bende tamam beraber gidip aracı alırız dedim çok mutlu oldum sarıldım ona sana rüya gibi dedim ciddi ciddi oda söylüyordu 15 dk öyle konuştuk diğer kişilerde oradaydı sonra şaka olduğunu söyledi moralim alt üst oldu biraz oturdum gidiyim dedim hayırdır felan dediler sonra teyze sana kırıldım dedim sonra başladı bağırmaya sen kimsin ki sana vericem olsa zaten çocuğuma veririm halbuki zaten kendisi olmayan biseyden söylemişti bende mesele bu degilki dedim bağırmaya başladı ağladım çıktım geldim kendimi ifade edemedim bile zaten kimseyi dinlemez sinirli ağladım çıktım siz olsaniz ne yapardiniz 2 taraf olarak objektif bakarsanız

Soruyu G
Teyze bildiğiniz terbiyesizlik yapmış, çok kırıcı konuşmuş, " sen kimsin ki sana vericem " demesi çok ağır olmuş, insanın yeğeni evladı gibi oluyor, ben direk iletişimimi keserim uzatmayı sevmem, kim olduğu önemli değil benim için.
Size gelecek olursak sizde bu dersi hak etmissiniz, hayatta en nefret ettiğim düşünce yapısıdır, devletin malı deniz yemeyen keriz mantığı yada bir insan saf veya rahatsız olunca malını mülkünü dagıtınca safa yatarak amaaaa kendi verdi ben zorla almadım ki! diye düşünen fırsatçılar.
O hak gerçekten engelli olanların ihtiyaç duyanların hakkı ama çevremden de gördüğüm kadarıyla fırsatçılık yapan oluyor. Yani hepimizin hakkı sizin gibi düşünenler vergisini ödeyen her vatandaşın hakkına giriyor. Etik ve ahlaki değil, bunu bilip bundan sonra buna göre davranırsanız üzülmezsiniz.

Bence zaten sistem basli basina yanlis sadece evlatlar veya anne babalar faydalanabilmeli.Ama oda bir takip sistemiyle olmali.Son zamanlarda insanlari cocuklari uzerinden para alabilmek icin bile engelli raporu aldiklarini duyuyoruz Allah sonumuzu hayir etsin.Teyzeye gelince ayip etmis.Sizde bundan sonra ona gore davranirsiniz olur biter

Konu bu mu soru dışı yorum yapmayın lütfen

hayatta herşey birbiriyle alakalı...
hakkınız olmayan şeyden yararlanmaya çalıştınız ve bedelini kalp kırıklığı olarak ödediniz.
daha başka ve ağır şeyler yaşamaya gerek yok size burda bir ders verilmeye çalışıldı.

hayatta herşey birbiriyle alakalı...
hakkınız olmayan şeyden yararlanmaya çalıştınız ve bedelini kalp kırıklığı olarak ödediniz.
daha başka ve ağır şeyler yaşamaya gerek yok size burda bir ders verilmeye çalışıldı.
Millet alıp kulaniyor bisey olmuyor biz almadık ders cikaralim :)

X