Ego Mu?

İstifa verip çıkarsanız hele ki bu işsizlik enflasyonda arkanızdan zil takıp oynarlar araba da onlara kalır . Bundan sonra yapacağınız en güzel şey işyerinde olmak ve onlara kimsenin farketmedigi ama sadece onların anlayabileceği bir mesafe ve mobbing ile yıldırma politikası uygulamak .
aslında bunu da düşündüm yapabilir miyim ? alasını yaparım çıkış saatimi 5 değilde 7 ye kadar uzatıp annesi üzerinden yürüsem mi dedim ama bilmiyorum kafam karmaşk ve mutsuzum

aslında bunu da düşündüm yapabilir miyim ? alasını yaparım çıkış saatimi 5 değilde 7 ye kadar uzatıp annesi üzerinden yürüsem mi dedim ama bilmiyorum kafam karmaşk ve mutsuzum
Siz şuan beklediğiniz stilde bir karşılık goremediginiz için kırgın gergin ve sinirli siniz lakin istifa etmek katiyyen akıllıca bir hamle olmaz ve ekmeklerine yağ sürer . Siz hafif dozda bir mobinge başlayın. Dediğiniz şekilde 7ye dek uzatın. Onlar zaten msji alır hatta bir süre sonra kendileri gidip gelmeye başlarlar sizi bekleyeceklerine böylece kurtulmuş olursunuz .

Sizin çıkışta hiç işiniz olmuyor mu? Bugün başka yere uğrayacağım orası çok ters deyin geçin. Bizim şirkette de şirket arabasını kullanan sayısı bir hayli fazla ama kimsenin kimseyi bırakma gibi bir zorunluluğu yok. Evi güzergah üzerinde olanları da kimse kapısının önüne bırakmıyor yol üstünde bir yere bırakıyor.

İş değiştirmeyi düşünebilirsiniz ama istifa etmeyin, madem taksi parasını ödetiyorlar şirkete ödetmeye devam etsinler. Siz bazen işe geç kalın geç çıkın, biraz onlar üzülsün siz değil.

Bu gibi durumlarda çekip gitmek meydanı arsızlara bırakmak demektir. Ben yerinizde olsam gitmem. Biz onurumuzdan çekip gidince bu tip insanlar 'yıldırdım, ben kazandım' diye bakıyor. Çıkış zamanınızda kimseye 'ben gidiyorum' demeden çekip gidin. İpler kopmuş zaten, kimseyi taşıma mecburiyetiniz yok

Bugün yarın mesaiye kalın. Yarın sabahtan izin alın işe geç gelin.

10 dakikalık mesafeyi de gitsinler bir zahmet. Yani araç sözü verilmediyse bu hanımefendilere yol ücreti verilir bir şekilde gidip gelirler işe. Siz ne alaka? Aynı yere gitseniz yolumun üzeri der bırakırsınız ama işte değilken bile size ne zaman burada olursun falan denmesi saçma yani. İzin almışken işten, onlar için geri mi gelecekmişsiniz? Ne yüzsüzlük bu?
Yerinizde olsam asla muhattap olmam. Araba bana zimmetli,siz nasıl anlaştınız bilemem,beni ilgilendirmiyor,kendi aranızda halledin deyip geçin.

Ben anlamadım adam kızı zaten ağlatmış. Belli ki istedigi şeyleri duymamış kız. Siz neden istifa ediyorsunuz ki zaten istediğiniz bir sonuç çıkmamış mı anlamadım? Bence artık alma bırakma işini yapmayın, zaten kendi kendinize iş çıkarmışsınız. Mesajlara da cevap vermeyin. Müdür de al bırak derse, kimsenin sorumluluğunu alamam, sözleşmede de yazmıyor diyin. İş istifaya geldiyse rahatça restinizi çekin, en kötü ne olabilir zorla size biraktiracak halleri yok.

Hanımlar kusura bakmayın geç bilgilendirme için.
Dün defalarca işverene müsait olduğunda bizi çağırmasını beklediğimi söyledim her seferinde bir işi çıktı :)
Mesai bitimi 17:00 bizde. 16:30 da mühendis hanım yanına çıktı yarım saat kadar konuştular ben hala salak gibi beni çağırmalarını beklerken aşağı indi bayağı ağlıyordu. Bekliyorum yok çağırmıyor beni yine de. Sinirlendim çıktım yanına xxx bey bekledim çağırmadınız belli ki benim duymamı istemediğiniz konular geçti konular beni ilgilendirmiyor ancak sonuç nedir ? dedim. Lütfen bana yardımcı ol işler zaten karışık ve yoğun biliyorsun ben gerekeni söyledim haddini bildirdim gibi benim gazımı alacak şeyler söyledi. Ben de dün bıraktım bu iki hanımı bugün istifamı yazıp çıkacağım çünkü gerçekten çok zoruma gitti belli ki ona da ağasın paşasın bana da . Bu idare etmek değil resmen salak yerine koymak. Çok çok üzgünüm.
Istifa etmeyin ama madem göze aldınız bunu x bey'e bu kadınlarla bunca yasanandan sonra iş dışında muhattap olmak istemediğinizi bu sebeple alıp bırakmayacağınızı,aksine zorlanırsanız işten ayrılacağınızı söyleyip rest çekin.
Belki tamam denecek size bunu denemeden bilemezsiniz asla.

Ben anlamadım adam kızı zaten ağlatmış. Belli ki istedigi şeyleri duymamış kız. Siz neden istifa ediyorsunuz ki zaten istediğiniz bir sonuç çıkmamış mı anlamadım? Bence artık alma bırakma işini yapmayın, zaten kendi kendinize iş çıkarmışsınız. Mesajlara da cevap vermeyin. Müdür de al bırak derse, kimsenin sorumluluğunu alamam, sözleşmede de yazmıyor diyin. İş istifaya geldiyse rahatça restinizi çekin, en kötü ne olabilir zorla size biraktiracak halleri yok.
Belki adam aglatmadi kız ağlayarak mağduru oynadı. Ki bence öyle müdür kestirip atamadigina göre .

Selam Hanımlar başka üyeliğim var lakin eski konularım canımı çok sıktığı için o üyeliği kullanmak istemiyorum .
Gelelim konuma.
Ben 1 yıldır özel bir firmada finans müdürü olarak görev almaktayım. Buraya başlarken şartlarımda araç tahsisi de vardı ki kabul edildi ve araç ile işe gidip gelmeye gerektiğinde dışarıdaki finansal konularla ilgili işlerimi halletmeye başladım. Çok şükür düzenim oturdu firmaya tam anlamıyla hakimim. Yaklaşık 6 ay kadar önce ofise yeni bir hanımefendi başladı kendisi yüksek çevre mühendisi daha önce bu firmada 1 yıl kadar çalışmış ancak şartlar ona uygun olmadığı için çıkmış yüksek gelirli bir yere başlayıp orada da yapamayınca geri buraya dönmüş. Gel gelelim mevzuya.... İşveren kendisini proje müdürlerimizden biri ile evine bıraktırıp aldırmaya başladı (proje müdürü ile aynı semtte oturuyorlar). Lakin Proje müdürümüz yaklaşık 4 aydır falan şehir dışında görev alıyor. Bana işveren 1-2 defa rica etti ki inanılmaz ters istikametimiz ama bu hanımefendinin evi ofise araçla 10 dk uzaklıkta olduğu için benim almamı rica edince bende kıramadım tabi ne olacak neticede benim altımdaki de şirket aracı elimden geldiğince yardımcı olayım dedim her gün evinden alıp evine bıraktım ama garip bir durum oluştu ve ara ara işte gün içerisinde hastane işi varsa benden rica etti hadi dedim tamam aramızda az çok samimiyette oluştu kırmayayım. Gel zaman git zaman bu hanımefendinin annesi de yardımcı personel (çay-temizlik vb.) olarak işe başladı bizim firmada. 1 ken 2 oldular :) Yine de kendimi bozmayıp tüm iyi niyetimle hala yardımcı olmaya devam ettim . Bundan 1 ay kadar önce hanımefendinin annesi ben aracı park ederken aracın arkasına geçmiş ve ayağı tekerin altında kalıp çatladı. Aldığım gibi hastaneye götürdüm her şeyiyle ilgilendim defalarca kez özür diledim halbuki bir hata var ve bu hata tek taraflı olmamasına rağmen vicdan azabı çektim. 10 gün rapor aldı bu süreçte sürekli kızına var mı bir ihtiyaç diye her gün sordum. Sonra fark ettim ki etrafta şöyle bir şey konusuluyor işte finans müdürü kadının ayağını kırdı. Bunu bu şekilde lanse eden de mühendis kızımız. Sustum cevap vermedim münakaşa girmek istemedim konu bir şekilde unutuldu gitti. Geçen hafta cuma günü onları aldığım semtte bir motorcu ters yönden girip aracın önünü komple aldı götürdü . %100 kusurlu tutanak tutuldu vs. arabasız kaldık anlayacağınız :) fakat ben bunu sorun etmeyip bindim otobüse evime gittim. bu iki hanımefendi ise işverene biz nasıl gideceğiz ne yapacağız bilmem ne diyerek günlerce taksiyle gelip gittiler bende artık eh başlarım böyle işe soğukta dona dona her gün otobüsle geliyorum madem öyle benim 1 yılım doldu 2 gün izin kullanacağım dedim sonraki hafta perşembe ve cuma için. Kullandım iznimi evde kızımla vakit geçiriyorum. Bir mesaj geldi mühendis hanımdan işte ikame araç geldi çok güzel keşke izin almasaydın artık biz kullanacağız :) ben bu mjı görünce sinirlerim zıpladı ss alıp patrona attım ne demek istediğini tam anlamadım lakin bana tahsis edilen aracın yerine gelen ikame araç üzerinde bir hak iddiası mevcut bu beni çok rahatsız etti dedim. O da ikame aracı 1 gün verip hafta sonu bana yollattı çalışanlarla. Şimdi ben burdan bir ayar oldum doldum artık. Hala ikame araç ile gidip geliyoruz derken dün kızım kulağım ağrıyor falan diyince izin aldım öğlen öncesi için hastaneye gittik hastanedeyken bir mj geldi kaçta burda olursun ? ne yapacaksın ? dedim hastaneye gideceğim diye mj geldi. sinirlendim artık. mesajları aynen ekliyorum
BENDEN GİDEN MJ : XXX ise geliş gidiş hariç aracı yalnızca ben kullanabiliyorum. Kusura bakma ama onun haricinde artık yardımcı olmak istemiyorum ben hic kimsenin ozel soforu degilim. Arac bana tahsis edildi benim iyi niyetim dahilinde evinizden alınıp birakiliyorsunuz bence karşılıklı suistimal etmeyelim birbirimizi.
BANA GELEN MJ : Araç şirket aracı şeninde özel aracın değil ya hani ben XXX beye sormadan hiç bişey yapmıyorum. Sırf bende kalmasın diye senden bırakman için öylesine bi ricada bulundum o da gerçekten HASTANE işim olduğu için. Yoksa sana sormadan XXXX beyle konuşmama istinaden beni bırakacaksın da diyebilirdim. XXXX lütfen sende beni süistimal etmeye çalışma şirket kendininmiş havalarından çık ikimizde burda çalışanız boşuna üzmeyelim birbirimizi
BENDEN GİDEN MJ : Üzgünüm ama senin calisma şartların ile benimki bir değil. Dilersen bunu tekrar konuş XXX bey ile.

xxx Bey'e de artık kendilerini almayacağımı dilerlerse yolumun üzerinde bir yerden alabileceğimi onları aldığım zaman müthiş trafiğe takıldığımı kendi yolumun daha konforlu olduğunu söyledim o da tamam dedi. Dün akşam oldu mühendis hanım ve annesi geldi. İşin çok mu dediler. İşim çok ancak artık sizi alıp bırakmayacağım xx bey ile görüşün dedim. Bir şekilde gittiler evlerine. Bugün bir toplantı yapılacak sonuç ne olacak bilmiyorum lakin ortalık gergin. Lütfen bana yardımcı olur musunuz bu benim egom mu? yoksa suistimal mi ediliyorum?
Sömürmeye çalışmışlar, üslubu tarzı hiç hoş değil. Kendini sizinle kıyaslamaya çalışması da cabası.

KIZLAR BIRAKTIM MECBUREN SABAHTA ALDIM İŞTE AMA MÜZİĞİN SESİNİ SON SES AÇIYORUM DÜN GEÇ ÇIKTIM BUGÜNDE GEÇ ÇIKACAĞIM BUNU ÖZELLİKLE SÜREKLİ YAPACAĞIM ANNESİNE DE İÇİM SIZLASA DA VALLA ÇAY KAHVE RİCA EDİYORUM DİYE SÜREKLİ İSTEKTE BULUNUYORUM TATLI TATLI MOBBİNGE BAŞLADIM.

KIZLAR BIRAKTIM MECBUREN SABAHTA ALDIM İŞTE AMA MÜZİĞİN SESİNİ SON SES AÇIYORUM DÜN GEÇ ÇIKTIM BUGÜNDE GEÇ ÇIKACAĞIM BUNU ÖZELLİKLE SÜREKLİ YAPACAĞIM ANNESİNE DE İÇİM SIZLASA DA VALLA ÇAY KAHVE RİCA EDİYORUM DİYE SÜREKLİ İSTEKTE BULUNUYORUM TATLI TATLI MOBBİNGE BAŞLADIM.
Mobbingin tatlısı olmaz, yaptığınız şey çok ayıp. Getirip götürmek istemiyorsaniz başka bir yol bulun, kadına mobing yapmaya hakkınız yok.

X