Kalp atışımı hissediyorum

123kullan

Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2023
291
52
24
Merhaba ben kalbime takık biriyim zaten panik atak ve anksiyete var bende şöyle bir buçuk sene önce komşumuz kalp krizinden vefat etti o ara da göğüs kafesi ağrım var ben korktum iyice kaç tane doktora gittiysem hepsi kalp temiz onla ilgili olmadığını söylediler sonrasında hamile kaldım hamileliğimin sonlarına doğru yani 6 ay önce falan şu an oğlum 2 buçuk aylık sağlık anksiyetesine yakalandım en küçük ağrıdan korkar olmuştum kalbim yorulacak diye yerimden kalkmıyordum kahve bile içmiyordum neyse doğum yaptım doğumdan sonra bi gün çok fena kalp çarpıntısıyla acile gittim ritim bozukluğu çıktı kardiyolojiye cıktım holtrr takıldı doktor zararsız sinüs taşikardisi dedi ilaca gerek yok kalbin tertemiz dedi stres yüzünden olmuş doğumdan sonra dedi sonra ben rahat edemedim prof cıktım paü hastanesinde neyse o da dedi ki sende ritim bozukluğu falan yok tamamen psikolojik olmuş dedi kalbin gayet sağlıklı dedi arada tekleme oluyordu bomba patlıyor gibi oluyordu onlar falan psikolojikmiş ama benim bazen kalbim çok hızlı çarpıyor çarpıntım oluyor bazen de durduk yere hızlı değil ama sert vuruyor böyle elimi koyunca göğsüme pat pat atışı nasıl duyuluyor kazak falan titriyor sanki bazen de çok hızlı atıyor azıcık iş yapsam bazenleri veya korkunca bmyle hem hızlanıyor hem de aşırı sert vuruyor dıştan duyuyorum doktora gitmek istemiyorum temiz diyor ama neden böyle oluyor

Psikolojik olduğu söylenmiş zaten, öyle görünüyor
Ama aklımda değil mesela durup dururken kendi kendine sert sert vurmaya başlıyor yada çarpıntı oluyor bazen çarpıntı yokken bile sanki göğüs kafesim titriyor gibi oluyor boynum atıyor kalp gibi doktor psikoz dedi anlamadım

Ama aklımda değil mesela durup dururken kendi kendine sert sert vurmaya başlıyor yada çarpıntı oluyor bazen çarpıntı yokken bile sanki göğüs kafesim titriyor gibi oluyor boynum atıyor kalp gibi doktor psikoz dedi anlamadım
Aklınızda olmasına gerek yok. Kalbiniz en ufak bi artış hızı yaşasa siz buna kulak kesildiğiniz için aksiyeteniz tetiklenecek ve hızlı & sert çarpmaya başlayacak hemen. Döngü yani bu.

Psikoz tanısını ne için koydu?

kalbim yorulacak diye yerimden kalkmıyordum kahve bile içmiyordum
Biraz sağlık bilginiz olsa şunun ne kadar yanlış bir şey olduğunu anlardınız aksine hareketli olmalısınız aksine kalbinizi daha çalıştırmak için spor yapmalısınız aksine günde 1 fincan kahveyi sağlık için içmelisiniz.

Aklınızda olmasına gerek yok. Kalbiniz en ufak bi artış hızı yaşasa siz buna kulak kesildiğiniz için aksiyeteniz tetiklenecek ve hızlı & sert çarpmaya başlayacak hemen. Döngü yani bu.

Psikoz tanısını ne için koydu?
Ben çarpıntı için acile gittim benim iman tahtası dediğim yerde böyle titreme kalp atışı gibi şeyler oluyordu onu sordum psikoz dedi psikolojik olarak olmayan şeyleri vücudun varmış gibi gösteriyor dedi

Biraz sağlık bilginiz olsa şunun ne kadar yanlış bir şey olduğunu anlardınız aksine hareketli olmalısınız aksine kalbinizi daha çalıştırmak için spor yapmalısınız aksine günde 1 fincan kahveyi sağlık için içmelisiniz.
Gelde bunu bana anlat o zaman hayattan kopmuştum çok fenaydı ya

O an aklında kalbin yoktur ama dün çok düşünmüşsündür o bilinç vücutta o etkiyi yaratıyor mesela bir haber izlersin duyarsın o an etkilenmediğini zannedersin sonra bir bakarsın kalbini dinliyorken bulursun kendini

Ben çarpıntı için acile gittim benim iman tahtası dediğim yerde böyle titreme kalp atışı gibi şeyler oluyordu onu sordum psikoz dedi psikolojik olarak olmayan şeyleri vücudun varmış gibi gösteriyor dedi
Psikoz değil ki bu, psikoz çok farklı bi şey. Ya siz doktoru yanlış anladınız ya doktor size yanlış anlattı.
Psikiyatrik tedavi alıyor musunuz

Bunun sağlık bilgisi ile alakası yok. O an mantıklı mantıksız ayrımı yapılamıyor.

İsterse yapılabiliyor bu bir panik atak ve anksiyete beynin kalbini yorma dese de inadına sağlıklı olmak için ne yapılabiliyorsa onları yapmak gerekiyor
İstedik ve yapamadık 🤷🏻‍♀️
Sağlıklı bir ruh halindeyken dümdüz mantık insanıyken o an imkansız hale geliyor.
He yapabilen vardır, siz yapabiliyorsunuzdur tebrik ederim.

İstedik ve yapamadık 🤷🏻‍♀️
Sağlıklı bir ruh halindeyken dümdüz mantık insanıyken o an imkansız hale geliyor.
He yapabilen vardır, siz yapabiliyorsunuzdur tebrik ederim.
Ben de gerçekten yapabileni tebrik ederim bi anda gülüp eğlenirken azıcık kalp batmasında aklım oynuyor korkudan direkt oraya odaklanıyorum bazen kendimi durdurmayı başarıyorum eğer evdeysem ohooo tamam panik geçiriyorum 😅

Demirim düşükken, nefes darlığım varken ve burnum tıkalıyken çarpıntım oluyor. Ben alıştım. Şu anda bile elimdeki telefonu sabit tutunca titriyor. Umursamıyorum 🤷‍♀️

X