Kalpte ek atım

Merhabalar bu konu açılmış daha önce ama ben kendi derdimi de paylaşmak istedim hamilelikte sağlık anksiyetesine yakalandım yerimden dahi hareket etmiyordum kalbime bişey olmasın diye ritim bozukluğu ve çarpıntı olurdu ve aşırı stres vardı üstümde neyse doğumdan sonra ara ara göğüs kafesinde kalbin orda bomba patlar gibi olmaya başladı sanki kalbim balon gibi patlıyordu hamilelik boyunca da sürekli kardiyolojiye çıktım ama doktor bıktı benden bişey yok diyor ben diğer ay tekrar gidiyorum neyse holter takıldı doğumdan sonra doktor baktı sinüs taşikardşsi var arada pat pat yapmış ama tamamen zararsız dedi ben yetinmedim üniversite hastanesinde profs göründüm o da baktı eko kan ekg falan olması gereken kalp budur bişeyin yok her şey tamamen psikolojik dedi e ben yine rahat etmedim neyse bi gün yarım saatin içinde 3 kere 2-3 dk sürerek o ek atım oldu ve beni nefessiz bıraktı arkasından 1 hafta boyunca çarpıntı çektim doktora çıktım dideral verdi olduğunda iç diye şimdi ara ara hafif ek atımlar oluyor ama çok rahatsız edici ki çok kuvvetli yaşadığım günden beri korkuyorum bir daha olur mu diye ara ara oluyor yok mu bunun çaresi psikolojik diyor hepsi ömür boyu olacak mı bu ne zaman olacak korkusu çekmekten yoruldum
Merhaba aynı beni anlatmışsınız mesela evde oturuyorum bi anda kalbim hızlanıyor ve düzensiz oluyor 10 sn felan sürüyor sizinde aynımı ya kafayı yicem artık gittim birşey yok diyor holter taktı ekstra atımlar olmuş diyo ama benim çarpıntım var ve sürekli kolum ağrıyor :/

Yapıldı bı hafta oluyo guatir çıktı ama benim dört ay oldu bu ek atım carpintilar önceden oluyodu ama fazla umursamıyorum kalbim seytiyo diyodum ama bı gece fenalasmamla başladı herşey kolum uyuştu gogusum sırtım ağırdi sol kolumda Ağrı'da vardı nefeste alamiyodum titremeler vardı solu acilse aldım tabi acildekilerde kardiyolojiye çıkman lazım dediler benim o akşam başladı. Herşersey kalp doktorun bı sıkıntı yok diyip çarpıntı ilacı verdi yolladı ama. Ama ek atimlari sıfıra. Dusuremeyiz dedi ondan sonra başladı benim kabus gunlerim amasukur ediyorum Allah'a sığınıyorum
Ben de de aynı şey olmuştu. Geçen sene 150 ile hastaneye gittim. Kalp de hiç bir şey çıkmadı. 1 sene sonra kafama dank etti. Gittim tiroid testlerime baktırdım ve şu an nurtopu gibi zehirli guatrım var. İlaçlarımı aldığımdan beri iyiyim. Sen de kendini çok dinleme. İlaçlarını iç.

Ben de de aynı şey olmuştu. Geçen sene 150 ile hastaneye gittim. Kalp de hiç bir şey çıkmadı. 1 sene sonra kafama dank etti. Gittim tiroid testlerime baktırdım ve şu an nurtopu gibi zehirli guatrım var. İlaçlarımı aldığımdan beri iyiyim. Sen de kendini çok dinleme. İlaçlarını iç.
Kalp ilacı i bıraktım guatir ilacımı içiyorum kendimi dinlemedim mi sıkıntı yok bide baharatlı çok yediğim zaman oluyo ek atimlar dayanilmicak gibi oluyo yemeyede dikkat ediyorum gün içinde Melisa papatya çayı içiyorum benim nabzımda 90 100 arasi 70 falan çok nadir görüyorum doktorum sıkıntı yok diyo ama ben inanmıyorum aksiyete panik atakta var bende

Merhaba aynı beni anlatmışsınız mesela evde oturuyorum bi anda kalbim hızlanıyor ve düzensiz oluyor 10 sn felan sürüyor sizinde aynımı ya kafayı yicem artık gittim birşey yok diyor holter taktı ekstra atımlar olmuş diyo ama benim çarpıntım var ve sürekli kolum ağrıyor :/
Benim de öyle ağrı var sol kolda çarpıntı çok yok ama bazen ek atım oluyor

Aynı sorun bende de var uzun zamandır yaşıyorum kaç kere kardiyolojiye gittim bilmiyorum ve sürekli doktor değiştirdim en son gittiğim doktor eski doktorum panik atak dedi terapi gördüm 3 ay ama bi faydasını görmedim kalp krizi korkumun olduğu için panik atak bozuklukluk olduğunu söyledi ama bi çözüm yok kardiyoloji beloc verdi sabah akşam toplam da 50 mg kullanıyorum bide tranko buskas akşamları verdi bi tane de onu içiyorum ama gece yatmadan önce ama yine o güm güm atışlar geçmiyor aklım orda bi şekilde var doktor bişi yok kalbin sağlıklı diyor ama yok yine de bilinç altın da galiba strese girdiğim de bi kaç gün sonra vuruyor bi anda ortada hiçbirşey yokken geliyor kol uyuşmaları bazen baş dönmesi korkmaktan korkar olduk Allah şifa versin hepimize zor yani o atışlar gerçekten çok zor geçti derken yeniden başlıyor

Aynı sorun bende de var uzun zamandır yaşıyorum kaç kere kardiyolojiye gittim bilmiyorum ve sürekli doktor değiştirdim en son gittiğim doktor eski doktorum panik atak dedi terapi gördüm 3 ay ama bi faydasını görmedim kalp krizi korkumun olduğu için panik atak bozuklukluk olduğunu söyledi ama bi çözüm yok kardiyoloji beloc verdi sabah akşam toplam da 50 mg kullanıyorum bide tranko buskas akşamları verdi bi tane de onu içiyorum ama gece yatmadan önce ama yine o güm güm atışlar geçmiyor aklım orda bi şekilde var doktor bişi yok kalbin sağlıklı diyor ama yok yine de bilinç altın da galiba strese girdiğim de bi kaç gün sonra vuruyor bi anda ortada hiçbirşey yokken geliyor kol uyuşmaları bazen baş dönmesi korkmaktan korkar olduk Allah şifa versin hepimize zor yani o atışlar gerçekten çok zor geçti derken yeniden başlıyor
Tiroid lerinize baktırdınız mı?

Tiroid lerinize baktırdınız mı?
Baktılar hormon testleri yapıldı holter taktılar 2 kere hem de hızlı atıyor kalbin dedi ritim bozukluğu dedi ama panik atak tetikliyor dedi bende bu çarpıntı şiddetinden dolayı bişi var diye korkuyorum bulamıyorlar die çünkü cam bam atışlar çok rahatsız ediyor ister istemez mod düşüyor bide durduk yere yani otururken yatarken ama hormonal die de düşünmüyo değilim hastaneye gitmekten bıktım artık eşim de benden bıktı sürekli çarpıntı şikayeti ilaç kullanmama rağmen geçmemesi korkutuyor

Baktılar hormon testleri yapıldı holter taktılar 2 kere hem de hızlı atıyor kalbin dedi ritim bozukluğu dedi ama panik atak tetikliyor dedi bende bu çarpıntı şiddetinden dolayı bişi var diye korkuyorum bulamıyorlar die çünkü cam bam atışlar çok rahatsız ediyor ister istemez mod düşüyor bide durduk yere yani otururken yatarken ama hormonal die de düşünmüyo değilim hastaneye gitmekten bıktım artık eşim de benden bıktı sürekli çarpıntı şikayeti ilaç kullanmama rağmen geçmemesi korkutuyor
Ben selectra başladım şükür daha iyiyim ama eğer sizi çok rahatsız ediyorsa bu durum ablasyona ne dersiniz doktorlar bu konu hakkında bişey demedi mi hiç size bende de ara ara devam ediyor

Benim de taşikardim vardı. 150 ile hastaneye gitti . Kalpte bişey yok. 1 sene sonra hipertiroidi teşhisi kondu. Eğer sizin tiroid leriniz de bişey yoksa psikiyatri iyi bir seçim olacaktır.

X