Kan Tahlili Sonucuna Gore Beta-Hcg degerleri

kızlar bugün doktora gittim beta hcg 15000 çıktı.doktorum 5-6 haftalık dedi.Bebişimizin kesesini de gördük,normal gebelikmiş çok şükür rabbime Allah isteyen herkese nasip etsin:)

arkadaşlar ben adetim gelmeden 3 gün önce beta hcg testi yaptırdım 26,67 çıktı bu değerlerlede hamile olduğumu söledi bi kaç arkadaşım. kan illaçları kullandığım için sonradan bi problem olmasın diye doktora gittim ve gittiğime pişman olduğum bana demediğini bırakmadı nie bu kadar erken bu testi yaptırıyosun, ben sana ne diyebiliirim ,hiçbir teşhis koyamam bunun gibi bi sürü şey söledi ve tekrar kan testi istedi ve yaptırdım. 3 günde 367 ye yükselmiş. sonra sonucu göstermek için tekrar gittiğimde de hiçbirşey sölemedi sadece yükselmiş dedi, hamile olabilirsin bile demedi. çok canım sıkıldı bu şekilde davranmasına , ilk hamileliğim ne yapcağımı bilmiorum şimdi ben ne zaman doktora gitmeliyim ? ve bana istanbulda tavsiye edebilceğiniz doktor önerirmisiniz. herşeyden önce güleryüzlü olması çok önemli benim için :S

Son düzenleme:
tebrikler çok sevindim beta hcgen ne kadara yüksekmiş

teşekkürler darısı isteyenlerin başına inş. benim son adet tarihim 20 nisandı.20 mayısta adet olmam gereken ilk gün ölçtürdüm 17 di çok düşük çıkmıştı.sonra aradan 16 gün geçti 15000 olmuş.

teşekkürler darısı isteyenlerin başına inş. benim son adet tarihim 20 nisandı.20 mayısta adet olmam gereken ilk gün ölçtürdüm 17 di çok düşük çıkmıştı.sonra aradan 16 gün geçti 15000 olmuş.

dualarını bekliyorum canım hayırlı olsun bebişin...ben şimdiye kadar çok düzenli adet görüyordum 29 yada 30 gün arayla ama bu ay 29unda olmam gereken adetim hala gelmedi dün kantesti yaptırdım 0,28 çıktı gebelik yok dedi doktor ama ben hala adet olmadım ve bundan sonraki ovulasyonumu nasıl hesaplarım hiç bi fikrim yok gerçi daha adet olduğumda yok anlamadım ki bu ay umutluydum yine yıkıldım dün 3 aydır deniyoruz denemeye devam:KK43: hamile olma ihtimalim yokmu ki..????

Kızlar merhaba,
Benimde dün regli olmam gerekiyordu ama olmadım henüz, ne kan tahlili ne de idrar tahlili yaptırdım. Çünkü negatif görmekten sıkıldım artık. offff çok akıntım var, kasıklarımda da batmalar oluyor, perşembe gününe kadar beklicem bakalım, sonrada idrarda bakıcam. Arkadaşlar çok haklı erkenden öğrenipte o stresi yaşamakta çok zor...Allahım hepimizin dualarını kabul eder İnşallah:KK69:

Kızlar merhaba,
Benimde dün regli olmam gerekiyordu ama olmadım henüz, ne kan tahlili ne de idrar tahlili yaptırdım. Çünkü negatif görmekten sıkıldım artık. offff çok akıntım var, kasıklarımda da batmalar oluyor, perşembe gününe kadar beklicem bakalım, sonrada idrarda bakıcam. Arkadaşlar çok haklı erkenden öğrenipte o stresi yaşamakta çok zor...Allahım hepimizin dualarını kabul eder İnşallah:KK69:

inşallah hamilesindir

dualarını bekliyorum canım hayırlı olsun bebişin...ben şimdiye kadar çok düzenli adet görüyordum 29 yada 30 gün arayla ama bu ay 29unda olmam gereken adetim hala gelmedi dün kantesti yaptırdım 0,28 çıktı gebelik yok dedi doktor ama ben hala adet olmadım ve bundan sonraki ovulasyonumu nasıl hesaplarım hiç bi fikrim yok gerçi daha adet olduğumda yok anlamadım ki bu ay umutluydum yine yıkıldım dün 3 aydır deniyoruz denemeye devam:KK43: hamile olma ihtimalim yokmu ki..????

Allah ım yokluğunu aratmasın isteyen herkese nasip etsin inş. gerçekten bebek istiyorsanız ilk yapmanız gerek rahat olmak, stres yapmamak ve oluruna bırakmak..Benim olmaz dediğim bi anda oldu doğum kontrol hapını 2 hafta öncesinde bırakmıştım ve hemen oldu.Bebeğin zamanı gelmiş demek ki yoksa bu kadar çabuk olacağını düşünmemiştim, Allah ım onun zamanını ayarlamıştır mutlaka, sakin olun..3 ay erken bi süreç ama içimde kuşku kalmasın diyorsanız bi doktora görünün belki öncesinde folik asit falan başlatır.Ben öncesinde kullanmadım ama genelde hamileliği düşünenler öncesinde başlıyorlar.Bir de kan değerlerinize falan baktırın demir eksikliği vs var mı tüm değerler normal mi diye.. Dua edicem sizler için, Allah gönlünüze göre versin:)

arkadaşlar öncelikle moral bozukluğuyla başlıyorum cümleye sonucu galiba belli ama bir umut sizlede paylaşayım dedim sat 6 nisan değerim 43000lerde ama kalp atışı yok bebekte gereğinden çok küçük nolcak kürtajmı yada beklemekmi lazım umut olmalımı hala

arkadaşlar öncelikle moral bozukluğuyla başlıyorum cümleye sonucu galiba belli ama bir umut sizlede paylaşayım dedim sat 6 nisan değerim 43000lerde ama kalp atışı yok bebekte gereğinden çok küçük nolcak kürtajmı yada beklemekmi lazım umut olmalımı hala

canım öncelikle sakin ol bebeğin hala canlı olup olmadığını söylemiştir benim 40000 di kan değerim ama bebk karnımda öldüğünü söyledi kürtaj oldum sana doktorun böyle birsey demediyse bol bol dua et ve içine sinmediyse başka bir doktora gözük canım hayırlı haberlerini bekliyoruz duam senle

merhabalar, ben de yeni katıldım aranıza, benim ilk gebeliğim ve malesef durumum iyi gitmiyor:KK43:(.Geçen hafta idrar testinde hamile olduğumu öğrendim, çok sevindim. Dün doktora gittik, kese görünmedi, 17 nisanda regl oldum, 13 mayıs yumurtlama günüm, dün kan değerim 600lerde çıktı, doktorum çok düşük olduğunu söyledi, yarın tekrar kan değerim ölçülecek...sizce bu dış gebelik mi? yarına kadar çıldırıcamm, karın ağrısı harici gebelik belirtim yok...

merhabalar, ben de yeni katıldım aranıza, benim ilk gebeliğim ve malesef durumum iyi gitmiyor:KK43:(.Geçen hafta idrar testinde hamile olduğumu öğrendim, çok sevindim. Dün doktora gittik, kese görünmedi, 17 nisanda regl oldum, 13 mayıs yumurtlama günüm, dün kan değerim 600lerde çıktı, doktorum çok düşük olduğunu söyledi, yarın tekrar kan değerim ölçülecek...sizce bu dış gebelik mi? yarına kadar çıldırıcamm, karın ağrısı harici gebelik belirtim yok...

arkadaşlar o kadar negatif çıkan idrar testin kan testinden sonra bu cumartesi dr a gittim ultrasonda görünmedi hamile değilsin bir de kanda hcg bakalımm dedi ve 196 çıktı gözün aydın dedi hala endişeliyim SAT 13 nisan sizce de bu değer düşük değil mi?

Benim de değerlerim gecikmeme göre düşüktü bir miktar. Doktor benden detaylı transvajinal usg istedi. Radyoloji servisinde çekilenden.
Orda dış gebelik var mı yok mu anlaşılır. Benim değerim 255ken bile görülmüştü dış gebelik var mı yok mu...
Ayrıca doktor hassasiyet olabilecek bölgelerde elle muayene de yapar, dış gebelikde bazı bölgelerde hassasiyet olur.

Son düzenleme:
arkadaşlar o kadar negatif çıkan idrar testin kan testinden sonra bu cumartesi dr a gittim ultrasonda görünmedi hamile değilsin bir de kanda hcg bakalımm dedi ve 196 çıktı gözün aydın dedi hala endişeliyim SAT 13 nisan sizce de bu değer düşük değil mi?

Değer düşük.Ama adetleriniz düzenli değilse geç döllenme olabilir. Gün aşırı takip ettirebilirsiniz yada transvajinal usg çektirerek dış gebelik olmadığından emin olabilirsiniz.

arkadaşlar sat 1 mayıstı değerlerim sırasıyla bir gün arayla yapıldı 16,32,64,2 gün sonra 267 bir sonraki gün ise 367 oldu ış gebelik diyolar.daha öncede geçirdim dış gebelik çok korkuyorum değerleri böyle olup normal olan varmı.:KK43:(

arkadaşlar sat 1 mayıstı değerlerim sırasıyla bir gün arayla yapıldı 16,32,64,2 gün sonra 267 bir sonraki gün ise 367 oldu ış gebelik diyolar.daha öncede geçirdim dış gebelik çok korkuyorum değerleri böyle olup normal olan varmı.:KK43:(

arkadasim boyle bir teshis icin henuz erken degil mi? bak ne guzel ilk degerlerin gayet guzel ikiye katlamislar

sen uzme kendini doktorlar sadece ihtimallerden soz ederler insalllah her sey yolundadir :KK4:

arkadasim doktor kac haftalik gebe oldugunu soyluyor belki gec dollenme olmus olabilir. verdigin sat a gore en fazla 6 haftalik gebe olabilirsin ve bildigim kadari ile sekizinci hafataya kadar kalbinin duyulmamasi normal/ Allahtan umidini kesme ve pozitif olmaya calis karamsarlik hem olaylarin gidisatini hem de bebisini etkiler dimi :KK34:

kizlar sat 1 mayis 1 haziran itibari ile hcg sonuclarim 53,57 143,6 336,6 691,9 yarin ultrasonla keseyi gormeye calisacagiz. insalllah hersey yolundadir . Allah hepimizin gonlune gore versin Amin :KK1:

kizlar sat 1 mayis 1 haziran itibari ile hcg sonuclarim 53,57 143,6 336,6 691,9 yarin ultrasonla keseyi gormeye calisacagiz. insalllah hersey yolundadir . Allah hepimizin gonlune gore versin Amin :KK1:

merhaba ...tanışmıyoruz ama iletini okudum tebrik edeyim dedim...

inş..hamileliğin sorunsuz ilerler.....

Son düzenleme:
tşk ederim zeynebirem inş hepimiz için hayırlısı olur canım..şuan hastanedeyim yatış verdiler sanki önceki günler geri geldi gibi 2. kez dış gebelik gerçekten çok zor.ALLAH kimseye yaşatmasın.bugünkü değerim yükselmese sanırım yarın ya ilaç yada laproskopi tedavi olucak.diğeri açık ameliyattı çok zordu :KK43:(

X