Kanama alanı yaşayanlar yardım eder msnz

seymeh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2017
81
71
35
Merhabalar.
Tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım,her şey yolundaydı . Ta ki 6. Haftada kanama yaşayana kadar. Kese etrafında kanama alanım varmış. O kanamadan sonra proluton depot iğneye başladık. Bir kaç gün önce kontrole gittik,bebek büyümüş ve gelişimiyle alakalı çok şükür bir sorun yok. 8+6 olduk . Bir daha kanamam olmadı ama çamur gibi kahverengi lekelenmem oluyor. Kanama alanı rahim ağzına yakınmış,kese büyüdükçe bastırdığı için geliyor dedi doktor. Doktorum önemli olan bebeğin gelişimi ama düşük riskide devam ediyor diyor. İstirahat ediyorum ama içimde hep bi tedirginlik ve korku var. Bu durumu yaşayıp anlatanlar var mı? Lütfen olumsuz hikayelerinizi yazmayın,yeterince tedirginim. Şimdiden teşekkür ederim .

Merhabalar.
Tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım,her şey yolundaydı . Ta ki 6. Haftada kanama yaşayana kadar. Kese etrafında kanama alanım varmış. O kanamadan sonra proluton depot iğneye başladık. Bir kaç gün önce kontrole gittik,bebek büyümüş ve gelişimiyle alakalı çok şükür bir sorun yok. 8+6 olduk . Bir daha kanamam olmadı ama çamur gibi kahverengi lekelenmem oluyor. Kanama alanı rahim ağzına yakınmış,kese büyüdükçe bastırdığı için geliyor dedi doktor. Doktorum önemli olan bebeğin gelişimi ama düşük riskide devam ediyor diyor. İstirahat ediyorum ama içimde hep bi tedirginlik ve korku var. Bu durumu yaşayıp anlatanlar var mı? Lütfen olumsuz hikayelerinizi yazmayın,yeterince tedirginim. Şimdiden teşekkür ederim .
Merhaba benimde 6. Haftada kanama alanım oluştu birkaç gün sonrada bebeğin kalbi durdu sizde bebeğin gelişimi devam ediyor bu olumlu bir gelişme bebek büyüdükçe kanama alanı kaybolur büyük ihtimalle bol bol istirahat edin ve doktorun söylediklerini yapın sağlıkla ilerler inşallah üzülmeyin.

Merhaba benimde 6. Haftada kanama alanım oluştu birkaç gün sonrada bebeğin kalbi durdu sizde bebeğin gelişimi devam ediyor bu olumlu bir gelişme bebek büyüdükçe kanama alanı kaybolur büyük ihtimalle bol bol istirahat edin ve doktorun söylediklerini yapın sağlıkla ilerler inşallah üzülmeyin.
Desteğiniz için teşekkür ederim. Allah sizinde gönlünüze göre versin. Dilerim her isteyen sağlıkla kucağına alır bebişini.

Merhabalar.
Canım merhaba kanaman nasıldı son durumun nasıl ? Bende pazartesi gecesi aşırı bir kanamayla yattım hastanede salı günü çıktım kahverengi siyah lekelenme devam ediyor yarın kontrolüm var olumsuz bir kaç şey okudum inşallah benimde sağlıkla ilerler bu arada 26 ocakta transfer olmuştum bende ne olur banada dua et 🥹🤲🏻

Canım merhaba kanaman nasıldı son durumun nasıl ? Bende pazartesi gecesi aşırı bir kanamayla yattım hastanede salı günü çıktım kahverengi siyah lekelenme devam ediyor yarın kontrolüm var olumsuz bir kaç şey okudum inşallah benimde sağlıkla ilerler bu arada 26 ocakta transfer olmuştum bende ne olur banada dua et 🥹🤲🏻
Merhaba. Bende 17 ocakta transfer olmuştum. Benim Allaha şükürler olsun sadece bir kez kanamam oldu . Şu an iyiyim. Bebek büyüyüp kanama alanına bastırdığı için kahverengi lekelenmem devam ediyor ama doktor normal dedi. Çarşamba günü kontrole gitmiştim,kanama alanı küçülmüş ve bebek iyiydi. Sakın stres yapmayın,dinlenin. Bol su için. Bir çok insan bunu yaşıyormuş. 12. Haftaya kadar biraz daha dikkat etmemiz gerekiyor. Çok geçmiş olsun

Merhaba. Bende 17 ocakta transfer olmuştum. Benim Allaha şükürler olsun sadece bir kez kanamam oldu . Şu an iyiyim. Bebek büyüyüp kanama alanına bastırdığı için kahverengi lekelenmem devam ediyor ama doktor normal dedi. Çarşamba günü kontrole gitmiştim,kanama alanı küçülmüş ve bebek iyiydi. Sakın stres yapmayın,dinlenin. Bol su için. Bir çok insan bunu yaşıyormuş. 12. Haftaya kadar biraz daha dikkat etmemiz gerekiyor. Çok geçmiş olsun
Cevabın için teşekkür ederim canım ♥️ Bugün gittim tam 8 haftalık ve bin şükür rabbime elhamdulillah bebeğim sağlıklıydı artık burdan bişeyler okumayacağım günlerim zehir oluyor.. Benimde kahverengi olarak devam ediyor Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻🤲🏻

Benim birkaç hafta sürdü kanamalarım. Kırmızı bile oldu hatta. Prolutonu doğuma kadar kullandım. Progestanı da 30. haftada falan bıraktım diye hatırlıyorum.

Saat 8’den beri iki tane bıdık uyutmaya çalışıyorum🤓🧿 Her defasında ağlaya ağlaya giderdim o acilin yollarını, kalpleri atıyor mu diye zırt pırt acile götürtürdüm kendimi😂

Bende 7+2 tüp bebek ile hamileyim..26 Ocak gecesi hafif kırmızı kanama ile acile gittim ilk kez kalp atışını duydum kanamanin neden olduğunu söylemediler ama kese bebek herşey gayet iyi dediler..4-5 saat içinde kahve rengiyle dönerek kesildi..tüm hafta dinlendim sürekli yatmadım ama kendimide yormadim evdeydim..bugun öğlen yine pembemsi kırmızımsı kanamam oldu endişelenmeden hemen yatak istirhaatine geçtim şu anda kahverengi olarak peceteye sildikce geliyor...istirahate devam..ama bu kanamalar neden oluyor hiç anlamdim..Dr bir açıklama yapmadı..bende ikinci kesede var fakat gelisememis ufak kalmış...progestan günde 3kez fitil olarak kullanıyorum Dr extra birşey vermedi...endişe etmemeye çalışıyorum..acaba vajinayı tahriş etmiş olabilir miyim diyede düşünüyorum..durup dururken neden kanama olur ki?

Bende 7+2 tüp bebek ile hamileyim..26 Ocak gecesi hafif kırmızı kanama ile acile gittim ilk kez kalp atışını duydum kanamanin neden olduğunu söylemediler ama kese bebek herşey gayet iyi dediler..4-5 saat içinde kahve rengiyle dönerek kesildi..tüm hafta dinlendim sürekli yatmadım ama kendimide yormadim evdeydim..bugun öğlen yine pembemsi kırmızımsı kanamam oldu endişelenmeden hemen yatak istirhaatine geçtim şu anda kahverengi olarak peceteye sildikce geliyor...istirahate devam..ama bu kanamalar neden oluyor hiç anlamdim..Dr bir açıklama yapmadı..bende ikinci kesede var fakat gelisememis ufak kalmış...progestan günde 3kez fitil olarak kullanıyorum Dr extra birşey vermedi...endişe etmemeye çalışıyorum..acaba vajinayı tahriş etmiş olabilir miyim diyede düşünüyorum..durup dururken neden kanama olur ki?

Çok fazla hormon aldınız çünkü. Ben kanamam olduğum zamanlardan birinde şehir dışındaydım, orada gittiğim doktor, kullandığım ilaçların özelliklerini anlatıp normal olduğunu söylemişti kanama olmasının, kendi doktorumda hep sakin karşılıyordu

Çok fazla hormon aldınız çünkü. Ben kanamam olduğum zamanlardan birinde şehir dışındaydım, orada gittiğim doktor, kullandığım ilaçların özelliklerini anlatıp normal olduğunu söylemişti kanama olmasının, kendi doktorumda hep sakin karşılıyordu
Çok teşekkür ederim rahatlattiniz beni..bende aynı şeyi düşünüyorum ilaçlar çok fazla olabilir..çünkü kontrollerde kanama alanı gözükmedi...ikinci gelisemeyen kese bu hafif kanamalri yapar mı o konuda da net birşey söylemediler..beklicez sabırla...bu aşamalar çok daha zormuş..

Cevabın için teşekkür ederim canım ♥️ Bugün gittim tam 8 haftalık ve bin şükür rabbime elhamdulillah bebeğim sağlıklıydı artık burdan bişeyler okumayacağım günlerim zehir oluyor.. Benimde kahverengi olarak devam ediyor Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻🤲🏻
Evet okumayın lütfen. Kimse girip güzel tecrübelerini yazmıyor ,herkes sorunlarını paylaştığı için felaketler okuyoruz. Bebişinize ve size sağlık diliyorum. İnşaallah kucağımıza alacağız Allahın izniyle☺️

Benim birkaç hafta sürdü kanamalarım. Kırmızı bile oldu hatta. Prolutonu doğuma kadar kullandım. Progestanı da 30. haftada falan bıraktım diye hatırlıyorum.

Saat 8’den beri iki tane bıdık uyutmaya çalışıyorum🤓🧿 Her defasında ağlaya ağlaya giderdim o acilin yollarını, kalpleri atıyor mu diye zırt pırt acile götürtürdüm kendimi😂
Ne güzel yazmışsınız,teşekkür ederim. Moral oldu cümleleriniz. O güzel bıdıklarınızla sağlıklı,huzurlu,uzun bir ömür diliyorum. Darısı başımıza☺️

Benimki kanama alanıyla alakalı olduğu için sizin durumunuza çok yorum yapamayacağım. Ama her hamilelik farklo bir serüven,bunu öğrenmiş oldum. Bazı hamileler 9 ay kanama yaşayıp doğum yapıyorlarmış. Bol bol dinlenim ve su için. İnşaallah geçecek ve rahatlayacağız

Kızlar benimde 8 haftalık geçen hafta kese etrafında kanama alanı gördü doktor.afedersiniz bugünde kahverengi lekelenmem oldu hani beyaz akıntı içinde kahvemsi renkte hafif lekeler acaba telaşlanmalımıyım ?doktor o zaman pek önemsememişti 1 ay sonra gel dedi bide vajinal kaşıntı yaşıyorum napıcağmı bilemedim 🤷🏻‍♀️

Merhabalar.
Merhaba hiç korkmayın benim de 6 haftada kanama kesesi oluştu bebek buyudukce kana kesesi küçüldü Allaha şükürler olsun şimdi kızım 23 aylık oldu Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

Merhaba hiç korkmayın benim de 6 haftada kanama kesesi oluştu bebek buyudukce kana kesesi küçüldü Allaha şükürler olsun şimdi kızım 23 aylık oldu Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah
Merhaba. Mesajınız ne kadar iyi geldi anlatamam. Bu mübarek akşam da gönlüme su serptiniz. Güzel kızınızla beraber mutlu bir ömür diliyorum size. Darısı başıma :)

Selamlar, sizi çok iyi anlıyorum şuan aklınıza kötü şeyler gelebilir zorlu bir süreç yaşıyosunuz. Öncelikle zor biliyorum ama olumlu düşünmeye çalışın.

Yaşadıklarımı burada yazmıştım tıklayın.

Çok büyük kanamalar yaşamıştım ilk büyük kanama tam olarak 12. Haftada başlamıştı Hastanede 15 gün kaldıktan sonra 2 ay kadar evde kıpırdamadan sadece yatak ve tuvalet arası yaşadım diyebilirim. Hiçbir şeye halim yoktu bir bardak suyu bile alırken zorlanıyordum.

Gerçekten çok araştırdım eğer bebekte herhangi bir genetik kusur vs yoksa kanama alanı olsa bile vücudunuz bebeğinizi emin olun tutmak için uğraşıyor. Vücutlarımız üremek için elinden geleni yapıyor.
Herkesin hamileliği aynı olmadığı için bazılarında hamilelik sonuna kadar kanama görülebiliyor.

Kanama alanı 18-20. haftalar gibi kahverengi gelerek yok oldu. Azala azala durdu. Kanama alanını birden bire bile durabilir(vücudunuz o kanı bile değerlendirir.)
Ayrıca koyu renkli kan olması kanın taze olmadığının işaretidir, taze kan gelmediği için kahverengi kan da iyi bir şeydir.

Bu arada doktorun önerdiği multi vitamin ve progesteron kullandım ve dinlendim.

Hiçbir ev işi, ağır kaldırma vs yapmadım.
Cinsel ilişki kesinlikle yasak.

Bunun ilacı sadece dinlenmek.

Uzanın dinlenin, İlaçlarınızı kullanın,
kendinizizi rahatlatın, aklınızı başka şeylerle doldurmaya çalışın, internette yazan olumsuz deneyimleri okumayın, çünkü sadece olumsuzlar yazılı oluyor genellikle.

İsteyen herkese sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Merhabalar.
Benim de ilk gebeligimde hem kanama alanı vardı hem de rahimde kasılma vardı. Progestan hap kullanıp çok dikkat ettim kendime. Evi eşim süpürdü sildi yemekleri oturarak yaptım 6-7 aylıkken mi ne artık tehliken geçti dedi. Çok şükür oğlum 2.5 yaşında 😊

Merhaba 5 haftalığım bende iki gündür kahverengi leke geliyordu bugün akşama doğru kan geldi devlet düşük riskin var dedi yatış yapmak istersen hastaneye yatış yapabilirsin dedi iğne olman gerekiyor dedi verdiği iğne kan uyuşmazlığı için kan uyuşmazlığımız vardı. Daha sonra içime sinmedi özele gittim aktif kanama yok dedi kese normal yerde güzel yerleşmiş dedi çok korkuyorum akşam saat 6dan beri de leke yada kan yok

X