Kanama alanı yaşayanlar yardım eder msnz

Merhaba 5 haftalığım bende iki gündür kahverengi leke geliyordu bugün akşama doğru kan geldi devlet düşük riskin var dedi yatış yapmak istersen hastaneye yatış yapabilirsin dedi iğne olman gerekiyor dedi verdiği iğne kan uyuşmazlığı için kan uyuşmazlığımız vardı. Daha sonra içime sinmedi özele gittim aktif kanama yok dedi kese normal yerde güzel yerleşmiş dedi çok korkuyorum akşam saat 6dan beri de leke yada kan yok
Canm kam uyuşmazlığı Bende de var bende ilk gebelimde 9 hafta birde 28 haftada yapmıştım önlem amaçlı yapıyorlar

Merhaba. Mesajınız ne kadar iyi geldi anlatamam. Bu mübarek akşam da gönlüme su serptiniz. Güzel kızınızla beraber mutlu bir ömür diliyorum size. Darısı başıma :)
Amin hiç korkmayın lütfen Allaha bırakın hamileliğinizin tadını cıkartın mevlam neylerse güzel eyler Rabbım kucağınıza almayı nasip etsin inşallah ve isteyen herkese nasip etsin amin

Benim kesenin üstünde de kabama alanı vardi. Progesteron kullandim, kuculerek bitti. Tek farkimiz benim dışa çıkan kanamam olmadi sadece iç kisimda kaldi

Selamlar, sizi çok iyi anlıyorum şuan aklınıza kötü şeyler gelebilir zorlu bir süreç yaşıyosunuz. Öncelikle zor biliyorum ama olumlu düşünmeye çalışın.

Yaşadıklarımı burada yazmıştım tıklayın.

Çok büyük kanamalar yaşamıştım ilk büyük kanama tam olarak 12. Haftada başlamıştı Hastanede 15 gün kaldıktan sonra 2 ay kadar evde kıpırdamadan sadece yatak ve tuvalet arası yaşadım diyebilirim. Hiçbir şeye halim yoktu bir bardak suyu bile alırken zorlanıyordum.

Gerçekten çok araştırdım eğer bebekte herhangi bir genetik kusur vs yoksa kanama alanı olsa bile vücudunuz bebeğinizi emin olun tutmak için uğraşıyor. Vücutlarımız üremek için elinden geleni yapıyor.
Herkesin hamileliği aynı olmadığı için bazılarında hamilelik sonuna kadar kanama görülebiliyor.

Kanama alanı 18-20. haftalar gibi kahverengi gelerek yok oldu. Azala azala durdu. Kanama alanını birden bire bile durabilir(vücudunuz o kanı bile değerlendirir.)
Ayrıca koyu renkli kan olması kanın taze olmadığının işaretidir, taze kan gelmediği için kahverengi kan da iyi bir şeydir.

Bu arada doktorun önerdiği multi vitamin ve progesteron kullandım ve dinlendim.

Hiçbir ev işi, ağır kaldırma vs yapmadım.
Cinsel ilişki kesinlikle yasak.

Bunun ilacı sadece dinlenmek.

Uzanın dinlenin, İlaçlarınızı kullanın,
kendinizizi rahatlatın, aklınızı başka şeylerle doldurmaya çalışın, internette yazan olumsuz deneyimleri okumayın, çünkü sadece olumsuzlar yazılı oluyor genellikle.

İsteyen herkese sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.
Merhabalar. Öncelikle emeğiniz içim teşekkür ederim,uzun uzun yazmışsınız. En son kontrolde doktor kanama alanının küçüldüğünü söyledi . Zaten kahverengi leke de o yüzden geliyormuş. Kanama alanı kesenin altında ve rahim ağzına yakın olduğu için lekelenerek bitecek inşaallah dedi. Yarın 10 haftalık olacağız nasipse. Dilerim kısa zamanda atlatırız. Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim🌸🌸🌸

Benim de ilk gebeligimde hem kanama alanı vardı hem de rahimde kasılma vardı. Progestan hap kullanıp çok dikkat ettim kendime. Evi eşim süpürdü sildi yemekleri oturarak yaptım 6-7 aylıkken mi ne artık tehliken geçti dedi. Çok şükür oğlum 2.5 yaşında 😊
Merhabalar. Bende hep dinleniyorum,hiç bir şey yapmıyorum. Biraz sıkıldım ama mecbur sabredeceğim. İnşaallah bizde atlatacağız. Çok teşekkür ederim🌸

Benim kesenin üstünde de kabama alanı vardi. Progesteron kullandim, kuculerek bitti. Tek farkimiz benim dışa çıkan kanamam olmadi sadece iç kisimda kaldi
Merhabalar. Benim tam kesenin altında rahim ağzına yakın bi yerde olduğu için çıkış yolu bulmuş. Çok şükür bir kez kanamam oldu,kahverengi leke şeklinde devam ediyor. İnşaallah azalarak biter. Sevgiler🌸

Amin hiç korkmayın lütfen Allaha bırakın hamileliğinizin tadını cıkartın mevlam neylerse güzel eyler Rabbım kucağınıza almayı nasip etsin inşallah ve isteyen herkese nasip etsin amin
Amin,Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim desteğiniz için. Sevgiler🌸

Merhabalar.
Tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım,her şey yolundaydı . Ta ki 6. Haftada kanama yaşayana kadar. Kese etrafında kanama alanım varmış. O kanamadan sonra proluton depot iğneye başladık. Bir kaç gün önce kontrole gittik,bebek büyümüş ve gelişimiyle alakalı çok şükür bir sorun yok. 8+6 olduk . Bir daha kanamam olmadı ama çamur gibi kahverengi lekelenmem oluyor. Kanama alanı rahim ağzına yakınmış,kese büyüdükçe bastırdığı için geliyor dedi doktor. Doktorum önemli olan bebeğin gelişimi ama düşük riskide devam ediyor diyor. İstirahat ediyorum ama içimde hep bi tedirginlik ve korku var. Bu durumu yaşayıp anlatanlar var mı? Lütfen olumsuz hikayelerinizi yazmayın,yeterince tedirginim. Şimdiden teşekkür ederim .
Çok iyi anlıyorum sizi. Bende 6 haftalık hamileyim ve kanamam var. Gittikçe artıyor progesteron kullanıyorum. Yarın kontrolüm var ama çok korkuyorum sizde durum nedir. Allah yardımcımız olsun çok zor bir süreç

Çok iyi anlıyorum sizi. Bende 6 haftalık hamileyim ve kanamam var. Gittikçe artıyor progesteron kullanıyorum. Yarın kontrolüm var ama çok korkuyorum sizde durum nedir. Allah yardımcımız olsun çok zor bir süreç
Benim kanamam kesilmişti. Allaha çok şükür bir daha da olmadı. Proluton depot iğne ve prolutex iğne kullanıyorum bende. İnşaallah kontrolde güzel şeyler duyarsınız. Dualarım sizinle.

Benim kanamam kesilmişti. Allaha çok şükür bir daha da olmadı. Proluton depot iğne ve prolutex iğne kullanıyorum bende. İnşaallah kontrolde güzel şeyler duyarsınız. Dualarım sizinle.
İnşallah çok teşekkür ederim.

Merhaba bu gün sabah uyandığımda iç çamaşırımda kahverengi leke gördüm çok korktum doktora gittiğimde kanama alanı gördü iğne verdi ama benim dikkatimi çeken şey sanki bebek hiç hareket etmiyor gibiydi. Kalp atışı var bu benim kuruntum mu siz kanama yaşarken buna dikkat ettiniz mi

Merhabalar.
Tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım,her şey yolundaydı . Ta ki 6. Haftada kanama yaşayana kadar. Kese etrafında kanama alanım varmış. O kanamadan sonra proluton depot iğneye başladık. Bir kaç gün önce kontrole gittik,bebek büyümüş ve gelişimiyle alakalı çok şükür bir sorun yok. 8+6 olduk . Bir daha kanamam olmadı ama çamur gibi kahverengi lekelenmem oluyor. Kanama alanı rahim ağzına yakınmış,kese büyüdükçe bastırdığı için geliyor dedi doktor. Doktorum önemli olan bebeğin gelişimi ama düşük riskide devam ediyor diyor. İstirahat ediyorum ama içimde hep bi tedirginlik ve korku var. Bu durumu yaşayıp anlatanlar var mı? Lütfen olumsuz hikayelerinizi yazmayın,yeterince tedirginim. Şimdiden teşekkür ederim .
Geçmiş olsun. Bende son 2 haftadır kanamalarla uğraşıyorum malesef. 9+3 oldum bugün doktordan geldik kanama alanım var benimde rahim ağzına yakın bebeğin altında kalıyor çok şükür bebeğim tüm olanlarda habersiz gibi büyüyor ama ben endişeliyim tabi. Progestan kullanıyorum . İnşallah hepimizinki geçecek. Rahim ağzına yakınmış seninkide doktor bana öyle olunca avantajlı oluyor bebeği etkilemiyor genelde kanama dedi. İnşallah sağlıkla kucağımıza alabiliriz bol bol su içip dinlenmemiz lazım

Benimki kanama alanıyla alakalı olduğu için sizin durumunuza çok yorum yapamayacağım. Ama her hamilelik farklo bir serüven,bunu öğrenmiş oldum. Bazı hamileler 9 ay kanama yaşayıp doğum yapıyorlarmış. Bol bol dinlenim ve su için. İnşaallah geçecek ve rahatlayacağız
Merhaba ben de 7+2 haftalık hamileyim şu an tüp bebekle, 6. Haftada ve 7. Haftada pıhtılı şekilde kanama yaşadım, ilkinde kanama alanından bahsetmedi ama dünkü kanama sonrası kontrolümde kanama alanı var dedi. Şu an durumunuz nasıl acaba? İnşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız

Merhaba bu gün sabah uyandığımda iç çamaşırımda kahverengi leke gördüm çok korktum doktora gittiğimde kanama alanı gördü iğne verdi ama benim dikkatimi çeken şey sanki bebek hiç hareket etmiyor gibiydi. Kalp atışı var bu benim kuruntum mu siz kanama yaşarken buna dikkat ettiniz mi
Merhaba. Bebek 10. Haftada hareketleniyor diye biliyorum . Siz kaçıncı haftadasınız?

Geçmiş olsun. Bende son 2 haftadır kanamalarla uğraşıyorum malesef. 9+3 oldum bugün doktordan geldik kanama alanım var benimde rahim ağzına yakın bebeğin altında kalıyor çok şükür bebeğim tüm olanlarda habersiz gibi büyüyor ama ben endişeliyim tabi. Progestan kullanıyorum . İnşallah hepimizinki geçecek. Rahim ağzına yakınmış seninkide doktor bana öyle olunca avantajlı oluyor bebeği etkilemiyor genelde kanama dedi. İnşallah sağlıkla kucağımıza alabiliriz bol bol su içip dinlenmemiz lazım
Merhaba. Çok geçmiş olsun . Kahverengi lekelenmelerle kanama alanı bitiyor yavaş yavaş. Dinlenin bol bol. Rahim ağzına yakın olduğu için kan çıkışı oluyor zaten. Ben kanamam olur diye korkudan uyuyamıyordum ama inanın geçiyor. Dualarım sizinle . Her şey güzel olacak Allahın izniyle:)

Merhaba ben de 7+2 haftalık hamileyim şu an tüp bebekle, 6. Haftada ve 7. Haftada pıhtılı şekilde kanama yaşadım, ilkinde kanama alanından bahsetmedi ama dünkü kanama sonrası kontrolümde kanama alanı var dedi. Şu an durumunuz nasıl acaba? İnşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız
Merhabalar. Çok geçmiş olsun. Lütfen bol bol dinlenin ve moralinizi yüksek tutun. Bende kanama yaşadığımda dehşete düşmüştüm ama olabiliyormuş. Çok şükür biz iyiyiz. Sizde iyi olacaksınız Allahın izniyle. Birazcık sabır:)

Benim de kanamam var 5 gündür. Ped doldurmuyor ama sona ermiyor. Progesteron verdi doktor onu kullanıp dinleniyorum sadece. Gittiğim bir doktor bebekte gerilik var dedi, ancak benim bebeğin oluştuğu zamana göre yani ilişki olduğu zamana göre doğru haftasında bebek. Doktorlar sanırım regl tarihini dikkate alıyor. Ben bir umut kullanıyorum hâlâ progesteronu. Buralarda kafa dağıtmaya çalışıyorum. Telefonda oyun oynuyorum. Tüm günüm böyle geçiyor. Doktor düşecek dedi ama bilemiyorum yarın kendi doktoruma gideceğim ancak randevu alabildim. Bakalım o ne diyecek. Herkes ilk gebelikte düşük normal üzülme diyor. Ama o iş öyle olmuyor. 6 haftadan fazladır içimde taşıdım, bedenimde yaptığı değişimleri hissettim. Hayaller kurduk, eşim de ben de çok üzüldük. Aklıma geldikçe ağlıyorum. Bana dua eder misiniz yarın duyacaklarımdan çok korkuyorum

X