Kangrene dönmüş bir ilişki düzelir mi?

Bekarım ama sevgilimin attığı adımdan haberim oluyor ( öyle sanıyor da olabilirim). Takip etmem hiç. Kendisi anlatıyor. Eşinizin de bunları anlatmasi gerekirdi. Hiç kıskanç bir insan olmadım ama böyle birseyle karşılaşsam mutlaka sorgulardım. Bunu sormak sizim hakkınız. Şüphelenmemek için saf olmak lazım. Tabi açıklamayı duymadan celallenmeniz iyi olmamış. Eşinizin söyledikleri doğruysa özür dileyip, bu ayrıntıları size anlatmasi gerektiğini söyleyin bence. Ayrıca hayatinda biri olanların karşı cinsle biraz daha mesafeli olmasını beklerim. Bu da güvensizlik yaratır evet. Yani ben sizi pek de haksız göremedim

Kayınvalidemle oturuyoruz yazdığımdan beri. Olayı anlattı bana. Temizlik şirketindeki arkadaşı mesaj çekmiş bu evi temizlediğinde. Hayırdır oğlanla ayrılıyor musunuz diye. O da hayırdır falan diyince oğlan ev tuttu (k birader) onun ehi temizledim falan demiş. Kvalidem de bir hafta falan oğluna bişey dememiş onun demesini beklemiş. Sonra demiş ki oğlum gidiyormuşsun al da bari şu bez dolabını falan götür de evimde yer açılsın demiş. Kaynım da gülmüş anne he ya gidecektim de o ev bana göre değil vazgeçtim demiş.
Kvalidem eşimle bile konuşmamış konuyu. Taşınmayacak olunca bir de genç delikanlı adam arkadaşı vardır içip sı.acaktır ondan böyle düşünmüştür diye konuyu da açmamış.
Epey konuştuk. Kvalidem bana hak veriyor. Ben siz 3nüz biliyordunuz benden gizlediniz diye de konuyu hiç açmadım dedi.
Senin eşinle konuyu konuşmadığını bilsem kızım hayırdır haberin var mıydı derdim dedi.
Tabi benim için rahat etti de eşim için artık herşey çok geç gibi geliyor.

Eşimin kabul edilemeyecek hataları oldu demişsiniz bu kuşku durumunuzla ilgili o zaman bir şey olmalı sizi bu duruma getiren?

Ben sizde biraz aşağılık kompleksi sezdim. Eşinizin dışa dönük ve sosyal biri olması sizi rahatsız ediyor, sanırım siz daha içe dönük birisiniz. Arkadaş çevreniz azsa ama eşinizinki çoksa kendinizi eksik hissediyor olabilirsiniz gibi geldi. Adama hayatı zindan etmişsiniz gibi duruyor bilemedim eşinizin yerinde ben olsam bende ayrılırdım. Bağımlı duruyorsunuz.

Kurcalama kısmına bişey diyemem ama eşiniz Neden anlatmamis ki, ilginç..
Yani anlatılır normalde.
Günün nasıl geçti neler yaptın Vs diye günlük sohbette bile söylenir.

Bende biran da görsem kontrat çarşaf nevresim Vs suçlamasam da bir noluyoruz derim.
Direk aldatmakla mi sucladiniz naptıniz bilmiyorum da, eşiniz de aşırı tepki vermiş..

Eşiniz ve evliliğiniz konusunda tavsiye veremiyorum.Çünkü bunu yapan erkek olsaydı hiç çekinmem boşan yazardım...Ama kendi adınıza bir uzmana gitmenizi tavsiye edebilirim.Zira hem karşı tarafın hem kendi hayatınızı çekilmez hale getirmişsiniz.

Çok halim yok inanın. Keyfim de. Hem yazmak istiyorum hem de hiç birşey yapmamak.

Kısaca olayımız şu ki asla eşine güvenmeyen, açığını arayan, bulduğu ufak tefek ayrıntılardan olay çıkartıp sonra totosunun üzerine oturan biriyim.

Tabi bunlar sadece benim hatalarım değil. Kiminin kabul edebileceği, kiminin kabul edemeyeceği hataları da oldu eşimin. Ama hep nasıl olduysa çok haklıysam bile öfke kontrolümün olmaması nedeniyle haksız konuma çok düştüm.

Bir kaç kez bu kaygılarım nedeniyle ayrılmayı düşündüm. Olmuyor çünkü güvenemiyorum. Bir oğlumuz var 2 yaşında. Muhasebesini çok yaptım babalı mı babasız mı? Fakat elle tutulur hiç bir şeyim olmadı bugüne kadar.

Eşim bu süreçlerde kah sallamayarak, kah üstünü kapatarak, kah yok sayarak ilişkiyi yürütmeye çalıştı. Tabi ben de aynı şekilde. Bazen o sustu, bazen ben. Ama ilişkiyi kim ayakta tuttu derseniz ikimizde kendimiz olduğunu söyleriz.

Bugün büyük bir halt işledim. Eşim arkadaşlarıyla kampta. Pazartesi de tatile gidecektik. Şeytan dürttü telefonumda kayıtlı kalmış fi tarihindeki mailini açtım. Bir kaç tane denk gelen arka arkaya mail. Kiralanan bir ev abonelik ve kontratı, siparişi verilmiş bir yatak ve nevresim takımı.

Önce durayım buraya gelince konuşayım falan dedim ama yapamadım. Mesaj attım. Tabi kendime hakim olamayıp mesajda da parçaları birleştirip çok ağır şeyler yazdım.

Akşam üstü mesajları görünce aradı. Müthiş bir kavga yaptık. Hele ki açıklamasını duyunca yerin dibine girdim. Erkek kardeşi k.validem ile yaşıyor. Bir arkadaşı eve çıkacakmış eşimin. k. Biraderim de ayrı eve çıkmak istiyordu. Ona ev tutmuşlar. Hatta yatak ve nevresim siparişi de onun içinmiş. Evin temizliğini de kayınvalidenin arkadaşı ayarlamış VS. Sonra da k.birader ile arkadaşı anlaşamayınca ev işi olmamış.

Bütün bunları anlattı ve sonra dedi ki yeter artık istemiyorum seni hayatımda. Evlendiğim güne lanet ediyorum. Tatili iptal ediyorum seninle de hiç bir yere gitmiyorum. Git pazartesi ver dilekçeni defol git hayatımdan dedi. Ne senaryolar yazmışsın aklın ne kadar kötüye çalışıyor falan dedi. Yani dedikçe dedi.
Olayın böyle birşey çıkması ile altüst oldum ben. Utancımı anlatmak mümkün değil.

Daha bir kaç gün önce en yakın arkadaşımla eşimin beni hep manipüle ettiğini bana kendimi değersiz hissettirdiğini düşündüğümü, beni paronayak yaptığını söylemiştim. Hatta artık bu kaygılarla yaşamanın çok zor olduğu için doktora gideceğimi aklımı kaybedeceğimi de söylemiştim.

Eşim bugün bana sen hastasın dedi. Normalde insanın kızgın olması lazım değil mi, kızamıyorum. Durum tespiti doğru çünkü.

Ellerimle evliliğimi berbat ettim.

Bu arada eşime güvensizliğimin temeli yok. Bugüne kadar somut hiç birşeyine rastlamadım. Ancak benim sanrılarım. Eşim insanlarla çok samimi olabilen, ve bana göre zaman zaman mesafesiz olan birisi. Tüm sorun temelde bu aslında. Benim tanıdığım ve bildiğim kişiler ok, onun haricinde hayat çerçevesinde olan kişilerle bu samimiyeti VS benim için hep kurgulanacak ve altında birşey aranacak durum oldu.

Bu saatten sonra olur muyuz bilmiyorum. Bugün bitti artık geri dönüşü yok diye kesin olarak söyledi. Olursak da nasıl oluruz acaba. Belki hayatımın altı üstünden daha iyi kim bilebilir.

Off çok boş hissediyorum şu an kendimi.
Bana kalırsa o ev işi anlattığı gibi değil. Üste de çıkmış sizi suçlu hissettirmek için

En iyisi boşanmak, bu ilişkinin düzelmesi mümkün değil. Aşırı kontrolcüsünüz kusura bakmayın ama kimse sürekli bu şekilde kontrol edilmeyi, saçma kurguları ve gerginlikleri istemez

Bu zamana kadar tahammül etmesi ilginç
Bu kadar kontrolcü insana bir şey anlatılmaz çünkü cidden sorun çıkar ben olsam ben de anlatmazdım
Şimdi bunla mı uğraşıcam derdim
Sizin ayrılma vaktiniz çoktan gelmiş sizde o da hayatta ikinci şansı hak edıyorsunuz

bu kontrolcu yapınız çocugunuz üstünde de sorun olabilir evet bana göre bir hastalık ve cidden tedavi olmalısınız

Bence düzelmesin bu evlilik eşinizin ruh sağlığı için en azından

Ben sizde biraz aşağılık kompleksi sezdim. Eşinizin dışa dönük ve sosyal biri olması sizi rahatsız ediyor, sanırım siz daha içe dönük birisiniz. Arkadaş çevreniz azsa ama eşinizinki çoksa kendinizi eksik hissediyor olabilirsiniz gibi geldi. Adama hayatı zindan etmişsiniz gibi duruyor bilemedim eşinizin yerinde ben olsam bende ayrılırdım. Bağımlı duruyorsunuz.
Aşağılık kompleksim olduğunu sanmıyorum aksine aşırı derecede de özgüvenim yerindedir.
Eşimin dışa dönüklüğü e vet beni rahatsız ediyor, çünkü bana göre fazla dışa dönük. Bu özellikle karşı cins söz konusu olduğunda beni etkiliyor bunu inkar edemem.
Arkadaş çevrem eşime göre daha azdır ama etken bu değil. Ben şu an tercihlerimi 2 yaşındaki oğlumdan yana daha fazla kullanıyorum. Ondan da beklediğim aslında bu, bana yaşam alanı kalacaksa bunu eşim yapmalı. Annem yada Kvalidem değil.
Bilmem anlatabildim mi

Eşimin kabul edilemeyecek hataları oldu demişsiniz bu kuşku durumunuzla ilgili o zaman bir şey olmalı sizi bu duruma getiren?
Tam öyle demedim. Kimine göre kabul edilebilir kimine göre kabul edilemez dedim.
Benim aslında kabul ettiklerim, daha sonra toplum ve çevre tarafından bana karşı kullanılınca kendi kararlarımın da muhasebesini yapmak zorunda çok kaldım.
Kuşku durumunun en büyük nedeni sadece eşimin telefonunun şifreli olması.
Bana dayatılan eşini çok boş serbest (sanki insan değil gibi)

Ya iyi de eşiniz böyle bir şeyi nasıl size anlatmıyor ben hala oradayım.İlla aldatmıştır demiyorum,belki olaylar böyle gelişmiştir gerçekten de,ne konuşuyorsunuz siz evde mesela ? Böyle bir şeyi ben olsam ilk dakikasından söylerdim,niye bu kadar gizemli takılıyor ki ? İletişiminiz mi yok ?

Çok halim yok inanın. Keyfim de. Hem yazmak istiyorum hem de hiç birşey yapmamak.

Kısaca olayımız şu ki asla eşine güvenmeyen, açığını arayan, bulduğu ufak tefek ayrıntılardan olay çıkartıp sonra totosunun üzerine oturan biriyim.

Tabi bunlar sadece benim hatalarım değil. Kiminin kabul edebileceği, kiminin kabul edemeyeceği hataları da oldu eşimin. Ama hep nasıl olduysa çok haklıysam bile öfke kontrolümün olmaması nedeniyle haksız konuma çok düştüm.

Bir kaç kez bu kaygılarım nedeniyle ayrılmayı düşündüm. Olmuyor çünkü güvenemiyorum. Bir oğlumuz var 2 yaşında. Muhasebesini çok yaptım babalı mı babasız mı? Fakat elle tutulur hiç bir şeyim olmadı bugüne kadar.

Eşim bu süreçlerde kah sallamayarak, kah üstünü kapatarak, kah yok sayarak ilişkiyi yürütmeye çalıştı. Tabi ben de aynı şekilde. Bazen o sustu, bazen ben. Ama ilişkiyi kim ayakta tuttu derseniz ikimizde kendimiz olduğunu söyleriz.

Bugün büyük bir halt işledim. Eşim arkadaşlarıyla kampta. Pazartesi de tatile gidecektik. Şeytan dürttü telefonumda kayıtlı kalmış fi tarihindeki mailini açtım. Bir kaç tane denk gelen arka arkaya mail. Kiralanan bir ev abonelik ve kontratı, siparişi verilmiş bir yatak ve nevresim takımı.

Önce durayım buraya gelince konuşayım falan dedim ama yapamadım. Mesaj attım. Tabi kendime hakim olamayıp mesajda da parçaları birleştirip çok ağır şeyler yazdım.

Akşam üstü mesajları görünce aradı. Müthiş bir kavga yaptık. Hele ki açıklamasını duyunca yerin dibine girdim. Erkek kardeşi k.validem ile yaşıyor. Bir arkadaşı eve çıkacakmış eşimin. k. Biraderim de ayrı eve çıkmak istiyordu. Ona ev tutmuşlar. Hatta yatak ve nevresim siparişi de onun içinmiş. Evin temizliğini de kayınvalidenin arkadaşı ayarlamış VS. Sonra da k.birader ile arkadaşı anlaşamayınca ev işi olmamış.

Bütün bunları anlattı ve sonra dedi ki yeter artık istemiyorum seni hayatımda. Evlendiğim güne lanet ediyorum. Tatili iptal ediyorum seninle de hiç bir yere gitmiyorum. Git pazartesi ver dilekçeni defol git hayatımdan dedi. Ne senaryolar yazmışsın aklın ne kadar kötüye çalışıyor falan dedi. Yani dedikçe dedi.
Olayın böyle birşey çıkması ile altüst oldum ben. Utancımı anlatmak mümkün değil.

Daha bir kaç gün önce en yakın arkadaşımla eşimin beni hep manipüle ettiğini bana kendimi değersiz hissettirdiğini düşündüğümü, beni paronayak yaptığını söylemiştim. Hatta artık bu kaygılarla yaşamanın çok zor olduğu için doktora gideceğimi aklımı kaybedeceğimi de söylemiştim.

Eşim bugün bana sen hastasın dedi. Normalde insanın kızgın olması lazım değil mi, kızamıyorum. Durum tespiti doğru çünkü.

Ellerimle evliliğimi berbat ettim.

Bu arada eşime güvensizliğimin temeli yok. Bugüne kadar somut hiç birşeyine rastlamadım. Ancak benim sanrılarım. Eşim insanlarla çok samimi olabilen, ve bana göre zaman zaman mesafesiz olan birisi. Tüm sorun temelde bu aslında. Benim tanıdığım ve bildiğim kişiler ok, onun haricinde hayat çerçevesinde olan kişilerle bu samimiyeti VS benim için hep kurgulanacak ve altında birşey aranacak durum oldu.

Bu saatten sonra olur muyuz bilmiyorum. Bugün bitti artık geri dönüşü yok diye kesin olarak söyledi. Olursak da nasıl oluruz acaba. Belki hayatımın altı üstünden daha iyi kim bilebilir.

Off çok boş hissediyorum şu an kendimi.
Yatak siparişi vs. ile ilgili ortada yanlış anlaşılma varsa kızsın benim hakkımda nasıl böyle düşünürsün diye onu anlarım da , kestirip atması bitti istemiyorum demesi ne alaka gelip bana neden güvenmiyosun diye sorması lazım ne düşünücektin haberin olmayan birşey hakkında hemde kardeşi ile alakalı bilmen gerekirdi bilmiyorsanda şüphelenmende yanlış bişey görmüyorum burda biçok kişide yazmış seninle aynı fikirde demek ortada şüphelenecek şeyler olabiliyor

Tam öyle demedim. Kimine göre kabul edilebilir kimine göre kabul edilemez dedim.
Benim aslında kabul ettiklerim, daha sonra toplum ve çevre tarafından bana karşı kullanılınca kendi kararlarımın da muhasebesini yapmak zorunda çok kaldım.
Bana dayatılan eşini çok boş serbest (sanki insan değil gibi) bıraktın duygusu ile başedemedim sanırım. Sırf bunlardan uzak kalmak için iletişimimi azalttığım arkadaşlarım oldu

Ya iyi de eşiniz böyle bir şeyi nasıl size anlatmıyor ben hala oradayım.İlla aldatmıştır demiyorum,belki olaylar böyle gelişmiştir gerçekten de,ne konuşuyorsunuz siz evde mesela ? Böyle bir şeyi ben olsam ilk dakikasından söylerdim,niye bu kadar gizemli takılıyor ki ? İletişiminiz mi yok ?
Henüz bunu konuşmadık. Dediğim gibi tatilde.
Aslında kaynımın eve çıkacağını ev ayarlayacağını biliyordum. Yani bu hep konuştuğumuz bir mevzuydu.
Belki çok kısa sürede oldu bittiyse geldiği için anlatmadı belki de benim de ona karşı tepki vereceğimi düşündüğünden anlatmadı bilemiyorum.
Eşim ailesi ile birlikte yürüttüğü bir işi var şu an işi büyütmeye çalışıyorlar. Bu son 1 ayda kendi babam başka ildeki evini sattı burda başka bir ev aldı. Son zamanlardaki gündemimiz hep bunlar. Onun işi benim işim babamın ev işleri (ki babam 70 yaşında olduğundan o yürüttü bu işleri)
Yanş bazen yorgun düşüp artık konuşmayalım yatalım derecesindeyiz.

Yatak siparişi vs. ile ilgili ortada yanlış anlaşılma varsa kızsın benim hakkımda nasıl böyle düşünürsün diye onu anlarım da , kestirip atması bitti istemiyorum demesi ne alaka gelip bana neden güvenmiyosun diye sorması lazım ne düşünücektin haberin olmayan birşey hakkında hemde kardeşi ile alakalı bilmen gerekirdi bilmiyorsanda şüphelenmende yanlış bişey görmüyorum burda biçok kişide yazmış seninle aynı fikirde demek ortada şüphelenecek şeyler olabiliyor
Ya ona da birşey diyemeyişimin nedeni benden kaynaklanıyor.
Bu böyle mesnetsiz ve fevri çıkış yaptığım ilk vukuatım değil maalesef.

Bana dayatılan eşini çok boş serbest (sanki insan değil gibi)
Parçanın içinde bu duruma kendi kendime gelmedim gibi bir anlam çıkıyor.Burda da sorun bende diyosunuz? Ya da aşırı manipüle var ben tutarsız buldum yazdıklarınızı.

X