Kangrene dönmüş bir ilişki düzelir mi?

akıllı uyanık erkek iyi olmaz. Haksızken haklı duruma gelip kendinizi degersiz hissettirmiş. Karı kocanın birbirinden haberi nasıl olmaz size anlatmaz böyle ögrenirsiniz.Haklısınız bence. Suçu size yüklüyor

Aşağılık kompleksim olduğunu sanmıyorum aksine aşırı derecede de özgüvenim yerindedir.
Eşimin dışa dönüklüğü e vet beni rahatsız ediyor, çünkü bana göre fazla dışa dönük. Bu özellikle karşı cins söz konusu olduğunda beni etkiliyor bunu inkar edemem.
Arkadaş çevrem eşime göre daha azdır ama etken bu değil. Ben şu an tercihlerimi 2 yaşındaki oğlumdan yana daha fazla kullanıyorum. Ondan da beklediğim aslında bu, bana yaşam alanı kalacaksa bunu eşim yapmalı. Annem yada Kvalidem değil.
Bilmem anlatabildim mi

Özguveniniz yüksek değil eğer yüksek olsaydı ihanete uğrayıp ugramadiginizi teyit etmeden birtakım kurgular içine girip bunu yüz yüze olmadığınız halde eşinize öfkeyle aktarmazdınız. Belki doğum sonraniz belki geçmişten gelen bir travma bilemiyorum lakin sizin bazı sorunlarınız var. Bu kadar kontrolcü kişilik yapısı genelde anne ile olan sıkıntılı ilişki geçmişinden kaynaklanıyor olabilir. Bence bir psikologa danışın. Eşiniz için de sizin için de hayat çekilmez hale gelmiş çünkü

Parçanın içinde bu duruma kendi kendime gelmedim gibi bir anlam çıkıyor.Burda da sorun bende diyosunuz? Ya da aşırı manipüle var ben tutarsız buldum yazdıklarınızı.
Manipüle edildiğimi zaman zaman düşünüyorum evet. İlk girdide de yazdım

Bana nedense su ana kadar esiniz ile ilgili olan konularda hep inanmayi tercih etmissiniz ve savunma mekanizmasi olarak da kendinizi suclayarak devam etmissiniz gibi geldi. Mesela esinizin affedilmez hatalari nelerdi?
En son yurt dışına çıktığında bana gideceği günden 1 gün önce haber vermesi. Emrivaki yapması yani. 5 6 ay önceki bir mevzu. O ordan döndükten sonra avukata gitmiştim. Aileler araya girdi kendi hatasını kabul edip özür diledi şans istedi ve söz verdi dava açmadım.

Özguveniniz yüksek değil eğer yüksek olsaydı ihanete uğrayıp ugramadiginizi teyit etmeden birtakım kurgular içine girip bunu yüz yüze olmadığınız halde eşinize öfkeyle aktarmazdınız. Belki doğum sonraniz belki geçmişten gelen bir travma bilemiyorum lakin sizin bazı sorunlarınız var. Bu kadar kontrolcü kişilik yapısı genelde anne ile olan sıkıntılı ilişki geçmişinden kaynaklanıyor olabilir. Bence bir psikologa danışın. Eşiniz için de sizin için de hayat çekilmez hale gelmiş çünkü
Aslında doğumdan sonra ciddi sorunlar yaşadım. Hatta öfkemi çocuğuma yansıtmaya başladığımı farketriğim an doktora gittim. Psikolog lohusa depresyonu dediği için beni psikiyatri ye yönlendirdi. 1yıl kadar tedavim sürdü. Sonra bu pandemi süreciyle birlikte tedaviyi aksattım. Şimdi yeniden gideceğim fırsat bulursam bugün.

Ya ona da birşey diyemeyişimin nedeni benden kaynaklanıyor.
Bu böyle mesnetsiz ve fevri çıkış yaptığım ilk vukuatım değil maalesef.
Siz dediginiz gibi fevri ve ofkeli oldugunuzdan ne kadar eminsiniz?Belliki ozelestiri yapiyorsunuz ama bastirilmis olabilir misiniz?Yani evlilikten once nasil bir karakterdiniz?Aileden gelen patalojiniz nasil?

Insanlari yargilamak dogru degil ,psikiyatristler bile karsida tam suclu bile olsa yargilayici konusmazlar.Ben ne kadar eminsiniz onu merak ediyorum yalnizca.

Siz dediginiz gibi fevri ve ofkeli oldugunuzdan ne kadar eminsiniz?Belliki ozelestiri yapiyorsunuz ama bastirilmis olabilir misiniz?Yani evlilikten once nasil bir karakterdiniz?Aileden gelen patalojiniz nasil?

Insanlari yargilamak dogru degil ,psikiyatristler bile karsida tam suclu bile olsa yargilayici konusmazlar.Ben ne kadar eminsiniz onu merak ediyorum yalnizca.
Şöyle söyleyim, iş yerinde md. Yrd. Konumundayım. Bana bağlı 2 yardımcım var. Onlar şöyle söylüyor doğumdan önce korkunçtunuz. Ne size birşey sorabilirdik ne hata varsa söyleyebilirdik. Doğumdan sonra çok yumuşadınız. Artık sizden çekinmiyoruz.
Yine bu arkadaşların söylediği şu büyük sorunlara çok sakin yaklaşabiliyorsunuz fakat küçük sorunlara hala büyük tepkiler veriyorsunuz.

Bukadr detaylı birseyi kardesiyle ilgili size niye hic anlatmamıs?
Hic mi konusmuyırsunuz evde
İnsan arkadsı olsa ,suna ev tuttuk flan diye anlatır gün icinde yaptıgını.
Kaldıki kardesi aileden.
Ben inanmadım kardes olayına.
Demek bende kötüyüm🤣

Katılıyorum.

Sanrıların yanlış falan değil.. İnsanlarla arası o kadar iyi olan biri anlattığın biçimde güzel kulp bulur.

Bir kadın hissederse doğrudur. Bitti.

Şöyle söyleyim, iş yerinde md. Yrd. Konumundayım. Bana bağlı 2 yardımcım var. Onlar şöyle söylüyor doğumdan önce korkunçtunuz. Ne size birşey sorabilirdik ne hata varsa söyleyebilirdik. Doğumdan sonra çok yumuşadınız. Artık sizden çekinmiyoruz.
Yine bu arkadaşların söylediği şu büyük sorunlara çok sakin yaklaşabiliyorsunuz fakat küçük sorunlara hala büyük tepkiler veriyorsunuz.
O zaman durum boyleyse az cok sizin micaziniz boyledir.Yani esiniz evlenmeden once sizin karakterini az cok biliyordur.Ve sizi bu sekilde idare etmek veya idare edemedigi yerde sizi yonlendirmek veya karsilikli terapi alarak bir sekilde iletisim yolunu bulmak gibi.Cunku kendinizi gayet iyi elestiriyorsunuz ,narsist degilsiniz cok kolay ilerleme kaydedebilirsiniz.Yani gayet normal herkesin bir mizaci var onemli olan birbirimizi bu mizaclarla kullanabilmek :) Markalarina gore araba kullanabilmek gibi bisey :)

O zaman durum boyleyse az cok sizin micaziniz boyledir.Yani esiniz evlenmeden once sizin karakterini az cok biliyordur.Ve sizi bu sekilde idare etmek veya idare edemedigi yerde sizi yonlendirmek veya karsilikli terapi alarak bir sekilde iletisim yolunu bulmak gibi.Cunku kendinizi gayet iyi elestiriyorsunuz ,narsist degilsiniz cok kolay ilerleme kaydedebilirsiniz.Yani gayet normal herkesin bir mizaci var onemli olan birbirimizi bu mizaclarla kullanabilmek :) Markalarina gore araba kullanabilmek gibi bisey :)
Kısa süre önce bir konuşmamızda (hatta 2.çocukla ilgili bir konum da var) bana beni idare edebildiğini, idare edilemeyecek kadar kötü olmadığımı (bu fevrilik ve öfke konusunda) bazen kendime bu konuda haksızlık ettiğimi söylemişti.
Genellikle benim tepkilerimi güzel savuşturan (evet kelime bu savuşturmak) birisi iken sanırım o da bir yerde dur mu demek istedi bilmiyorum.
Dün kesinlikle bitti diyen eş bugün tatil ile ilgili aradı. Dün tatile falan gitmiyoruz demişti. Ben de ona istemiyorsa gelmeyebileceğini benim bu tatile çok ihtiyacım olduğunu ve oğlumla gideceğimi söylemiştim.
Antalyayı iptal edelim egeye gidelim dedi. Gelecek misin diye sordum yok gelmeyeceksen ben egeye yalnız gidemem antalyaya giderim Antalyayı iptal etme dedim.
Mevcut tatili ise iptal mi edelim yoksa önümüzdeki yıl için erken rezervasyonda mı kullanalım dedi.
Hepsine sen bilirsin nasıl olmasını istiyorsan dedim kapattım.

Katılıyorum.

Sanrıların yanlış falan değil.. İnsanlarla arası o kadar iyi olan biri anlattığın biçimde güzel kulp bulur.

Bir kadın hissederse doğrudur. Bitti.
Dün kayınvalidemle konuştuk uzun uzun. Bu konu ile ilgili bildiklerini tek tek anlattı. Eşimin bana telefonda söylediğinden ne eksik ne fazla.
Biz eşimle o konuşmayı yaparken Kvalidem oğlumu apartmanın bahçesine indirmiş beni bekliyordu. Eşimin bu konuda annesini falan da arama durumu mümkün değil zamanlama itibariyle.
Kayınvalideme inanır ve güvenirim. İçimi ferahlatan o oldu. O da eşinden aldatıldığı için ayrılmış bu konuda çok net ve gelinlerinin yanındadır. Asla taviz vermez

Dün kayınvalidemle konuştuk uzun uzun. Bu konu ile ilgili bildiklerini tek tek anlattı. Eşimin bana telefonda söylediğinden ne eksik ne fazla.
Biz eşimle o konuşmayı yaparken Kvalidem oğlumu apartmanın bahçesine indirmiş beni bekliyordu. Eşimin bu konuda annesini falan da arama durumu mümkün değil zamanlama itibariyle.
Kayınvalideme inanır ve güvenirim. İçimi ferahlatan o oldu. O da eşinden aldatıldığı için ayrılmış bu konuda çok net ve gelinlerinin yanındadır. Asla taviz vermez

o zaman adamı sal artık.. kıskanclıktan vazgeç. hiç kıskanma oralı olma bağırma laf sokma hakaret etme kendinle ilgilen evinle..

Telefonuna şifre koyması, yurtdışına çıkmadan bir gün önce haber vermesi falan da pek normal şeyler değil. Gizlemesi gereken şeyler var demek ki. Eşiniz şeffaf olmadığı için siz de paranoyaklasmis olabilirsiniz. Yani tüm kabahat sizde değil. Aslında eşiniz sebebiyet vermiş. Eşinizin haklı olduğunu farzederek söylüyorum; umursamayın. Siz de herşeyi söylemeyin ve telefonunuza sifre koyun

Çok halim yok inanın. Keyfim de. Hem yazmak istiyorum hem de hiç birşey yapmamak.

Kısaca olayımız şu ki asla eşine güvenmeyen, açığını arayan, bulduğu ufak tefek ayrıntılardan olay çıkartıp sonra totosunun üzerine oturan biriyim.

Tabi bunlar sadece benim hatalarım değil. Kiminin kabul edebileceği, kiminin kabul edemeyeceği hataları da oldu eşimin. Ama hep nasıl olduysa çok haklıysam bile öfke kontrolümün olmaması nedeniyle haksız konuma çok düştüm.

Bir kaç kez bu kaygılarım nedeniyle ayrılmayı düşündüm. Olmuyor çünkü güvenemiyorum. Bir oğlumuz var 2 yaşında. Muhasebesini çok yaptım babalı mı babasız mı? Fakat elle tutulur hiç bir şeyim olmadı bugüne kadar.

Eşim bu süreçlerde kah sallamayarak, kah üstünü kapatarak, kah yok sayarak ilişkiyi yürütmeye çalıştı. Tabi ben de aynı şekilde. Bazen o sustu, bazen ben. Ama ilişkiyi kim ayakta tuttu derseniz ikimizde kendimiz olduğunu söyleriz.

Bugün büyük bir halt işledim. Eşim arkadaşlarıyla kampta. Pazartesi de tatile gidecektik. Şeytan dürttü telefonumda kayıtlı kalmış fi tarihindeki mailini açtım. Bir kaç tane denk gelen arka arkaya mail. Kiralanan bir ev abonelik ve kontratı, siparişi verilmiş bir yatak ve nevresim takımı.

Önce durayım buraya gelince konuşayım falan dedim ama yapamadım. Mesaj attım. Tabi kendime hakim olamayıp mesajda da parçaları birleştirip çok ağır şeyler yazdım.

Akşam üstü mesajları görünce aradı. Müthiş bir kavga yaptık. Hele ki açıklamasını duyunca yerin dibine girdim. Erkek kardeşi k.validem ile yaşıyor. Bir arkadaşı eve çıkacakmış eşimin. k. Biraderim de ayrı eve çıkmak istiyordu. Ona ev tutmuşlar. Hatta yatak ve nevresim siparişi de onun içinmiş. Evin temizliğini de kayınvalidenin arkadaşı ayarlamış VS. Sonra da k.birader ile arkadaşı anlaşamayınca ev işi olmamış.

Bütün bunları anlattı ve sonra dedi ki yeter artık istemiyorum seni hayatımda. Evlendiğim güne lanet ediyorum. Tatili iptal ediyorum seninle de hiç bir yere gitmiyorum. Git pazartesi ver dilekçeni defol git hayatımdan dedi. Ne senaryolar yazmışsın aklın ne kadar kötüye çalışıyor falan dedi. Yani dedikçe dedi.
Olayın böyle birşey çıkması ile altüst oldum ben. Utancımı anlatmak mümkün değil.

Daha bir kaç gün önce en yakın arkadaşımla eşimin beni hep manipüle ettiğini bana kendimi değersiz hissettirdiğini düşündüğümü, beni paronayak yaptığını söylemiştim. Hatta artık bu kaygılarla yaşamanın çok zor olduğu için doktora gideceğimi aklımı kaybedeceğimi de söylemiştim.

Eşim bugün bana sen hastasın dedi. Normalde insanın kızgın olması lazım değil mi, kızamıyorum. Durum tespiti doğru çünkü.

Ellerimle evliliğimi berbat ettim.

Bu arada eşime güvensizliğimin temeli yok. Bugüne kadar somut hiç birşeyine rastlamadım. Ancak benim sanrılarım. Eşim insanlarla çok samimi olabilen, ve bana göre zaman zaman mesafesiz olan birisi. Tüm sorun temelde bu aslında. Benim tanıdığım ve bildiğim kişiler ok, onun haricinde hayat çerçevesinde olan kişilerle bu samimiyeti VS benim için hep kurgulanacak ve altında birşey aranacak durum oldu.

Bu saatten sonra olur muyuz bilmiyorum. Bugün bitti artık geri dönüşü yok diye kesin olarak söyledi. Olursak da nasıl oluruz acaba. Belki hayatımın altı üstünden daha iyi kim bilebilir.

Off çok boş hissediyorum şu an kendimi.
Eşime olan güvensizliğimin bir temeli yok demişsiniz fakat konuya başlarken bu zamana kadar kiminin kabul edip kiminin kabul etmeyeceği hataları da oldu eşimin demişsiniz..?? İnanılmaz kafanız karışık sizin bence bunu buraya yazarken bile kendinizle çelişmişsiniz.. Eşinizi çok seviyorsunuz bence onu anlayabiliyorum bir taraftan ona toz kondurmak istemiyorsunuz ama diğer taraftan sizi bu hale o getirmiş besbelli.. Her ne kadar ona olan güvensizliğimin bir temeli yok desenize başta belirttiğiniz o hatalardan olsa gerek sizi alt üst etmiş bir kere.. Ayrıca o kardeşine sipariş nevresim ev kiralama bilmem ne falan hikayesi biraz gerçek dışı gibi sanki.. Ya da ben böyle bir şey olup da karısına bahsetmeyecek bir koca tipi hiçbir yerde görmediğimden bana öyle geliyor.. Benim eşim de bu şekilde birşey yapsa bende hoş karşılaşmam tabi ki bu bile şüpheli bir tavırdır.. Ayrıca eşinizin hangi arkadaşlarıyla kampta olduğunu biliyor musunuz mesela ya da onu her aradığınızda ulaşabiliyor musunuz bunlarda çok önemli.. Benim eşim de bana hiçbirşey anlatmayan bir insan olsa bende kesinlikle rahat edemezdim hasta falan değilsiniz bence.. Sanki eşinize çok yüklenmemizi istemediğiniz için konuyu hafifletmek istediniz gibi geldi bana ama benim haddime değil zaten.. Ben sadece size hak veriyorum ve sizi çok yıpranmış görüyorum konu başlığında da kangren olmuş bir ilişki diye bahsetmeniz durumunu açıklıyor gibi..Sizin orada yazmadığınız birşeyler var gibi.. Ayrıca kangrenli bölgeden kurtulmak için orayı kesip atmak gereklidir arkadaşım...

Eşime olan güvensizliğimin bir temeli yok demişsiniz fakat konuya başlarken bu zamana kadar kiminin kabul edip kiminin kabul etmeyeceği hataları da oldu eşimin demişsiniz..?? İnanılmaz kafanız karışık sizin bence bunu buraya yazarken bile kendinizle çelişmişsiniz.. Eşinizi çok seviyorsunuz bence onu anlayabiliyorum bir taraftan ona toz kondurmak istemiyorsunuz ama diğer taraftan sizi bu hale o getirmiş besbelli.. Her ne kadar ona olan güvensizliğimin bir temeli yok desenize başta belirttiğiniz o hatalardan olsa gerek sizi alt üst etmiş bir kere.. Ayrıca o kardeşine sipariş nevresim ev kiralama bilmem ne falan hikayesi biraz gerçek dışı gibi sanki.. Ya da ben böyle bir şey olup da karısına bahsetmeyecek bir koca tipi hiçbir yerde görmediğimden bana öyle geliyor.. Benim eşim de bu şekilde birşey yapsa bende hoş karşılaşmam tabi ki bu bile şüpheli bir tavırdır.. Ayrıca eşinizin hangi arkadaşlarıyla kampta olduğunu biliyor musunuz mesela ya da onu her aradığınızda ulaşabiliyor musunuz bunlarda çok önemli.. Benim eşim de bana hiçbirşey anlatmayan bir insan olsa bende kesinlikle rahat edemezdim hasta falan değilsiniz bence.. Sanki eşinize çok yüklenmemizi istemediğiniz için konuyu hafifletmek istediniz gibi geldi bana ama benim haddime değil zaten.. Ben sadece size hak veriyorum ve sizi çok yıpranmış görüyorum konu başlığında da kangren olmuş bir ilişki diye bahsetmeniz durumunu açıklıyor gibi..Sizin orada yazmadığınız birşeyler var gibi.. Ayrıca kangrenli bölgeden kurtulmak için orayı kesip atmak gereklidir arkadaşım...
Söylediklerinizin bir çoğunda haklısınız. Yazmadığım birşey yok esasında. Başka bir cevapta da yazdım. Benim eşime tanıdığım alan çevremde çok eleştirildi. Eşim bir kaç kez ya Kendisi ya da arkadaşlarıyla y. Dışı tatiline gitti. Kampa gidiyor vb. Ben bunları gayet doğal görürken çevremden sürekli ya şöyleyse ya böyleyse diye duymaktan muhakeme gücümü yitirdim.
Eşimin işi, hobileri(amatör tiyatrocu), enerjisi vb bir çok pozitif yönü var. Ve benim bu noktada eşime bir de Özel alan tanıyor olmam sürekli aldatıyordur seni, sen böyle yaparsan aldatılırsın söylemlerine maruz kalıyorum. Şakayla karışık da ciddi de. Gerçekten ailecek görüştüğümüz bir kaç arkadaşımdan uzaklaştım bu nedenle.
Çevresi geniş bir aileyiz. Bulunduğumuz muhitte çevrede bilinen bir çiftiz. Yani bazen öyle şaşırıyorum ki alakasız bir kişi bile böyle bir ima ile yorum ile gelebiliyor bana.
Çok yıprandım evet. Eşim gülüp geçebiliyor mesela. Ben yapamıyorum. Ben ona göre çok daha ağırbaşlı sosyal ilişkilerinde mesafeli hareketleri ölçülü ve planlı bir kadınım. Bana ağır geliyor yeri gelip herkese gülüp geçiyorum ama içim acıyor. Bilemiyorum bu duyguyu aktarabildim mi size.
Diğer konu Eşimin kamp arkadaşlarını biliyorum her aradığımda da ulaşırım ulaşamazsam da ilk fırsatta o arar. İlk zamanlar benim huyumu bildiğinden video falan çeker gönderirdi. Şimdi zaten çocukla görüntülü konuşmak için arıyor o konuda endişem yok. Kendisi sosyal medyayı aktif kullanmaz ama arkadaşlarının sosyal medya paylaşımları falan oluyor sürekli.
Kardeşinin ev konusunu Kvalidemle teyit ettim. Bana neden bahsetmedi konusunu ise hiç bilmiyorum. Muhtemelen sorun çıkartıcağımı düşündü.
Ama zaten bizim tüm meselemiz bu, benden çekiniyorsan zaten o iş sonunda patlayacak gel kavga edeceksek de başında edelim az hasarla atlatalım derim sonradan ortaya çıkınca (bu olayda olduğu gibi) bazı şeylerin tamiri mümkün olmuyor

Söylediklerinizin bir çoğunda haklısınız. Yazmadığım birşey yok esasında. Başka bir cevapta da yazdım. Benim eşime tanıdığım alan çevremde çok eleştirildi. Eşim bir kaç kez ya Kendisi ya da arkadaşlarıyla y. Dışı tatiline gitti. Kampa gidiyor vb. Ben bunları gayet doğal görürken çevremden sürekli ya şöyleyse ya böyleyse diye duymaktan muhakeme gücümü yitirdim.
Eşimin işi, hobileri(amatör tiyatrocu), enerjisi vb bir çok pozitif yönü var. Ve benim bu noktada eşime bir de Özel alan tanıyor olmam sürekli aldatıyordur seni, sen böyle yaparsan aldatılırsın söylemlerine maruz kalıyorum. Şakayla karışık da ciddi de. Gerçekten ailecek görüştüğümüz bir kaç arkadaşımdan uzaklaştım bu nedenle.
Çevresi geniş bir aileyiz. Bulunduğumuz muhitte çevrede bilinen bir çiftiz. Yani bazen öyle şaşırıyorum ki alakasız bir kişi bile böyle bir ima ile yorum ile gelebiliyor bana.
Çok yıprandım evet. Eşim gülüp geçebiliyor mesela. Ben yapamıyorum. Ben ona göre çok daha ağırbaşlı sosyal ilişkilerinde mesafeli hareketleri ölçülü ve planlı bir kadınım. Bana ağır geliyor yeri gelip herkese gülüp geçiyorum ama içim acıyor. Bilemiyorum bu duyguyu aktarabildim mi size.
Diğer konu Eşimin kamp arkadaşlarını biliyorum her aradığımda da ulaşırım ulaşamazsam da ilk fırsatta o arar. İlk zamanlar benim huyumu bildiğinden video falan çeker gönderirdi. Şimdi zaten çocukla görüntülü konuşmak için arıyor o konuda endişem yok. Kendisi sosyal medyayı aktif kullanmaz ama arkadaşlarının sosyal medya paylaşımları falan oluyor sürekli.
Kardeşinin ev konusunu Kvalidemle teyit ettim. Bana neden bahsetmedi konusunu ise hiç bilmiyorum. Muhtemelen sorun çıkartıcağımı düşündü.
Ama zaten bizim tüm meselemiz bu, benden çekiniyorsan zaten o iş sonunda patlayacak gel kavga edeceksek de başında edelim az hasarla atlatalım derim sonradan ortaya çıkınca (bu olayda olduğu gibi) bazı şeylerin tamiri mümkün olmuyor
Eşinizi bu şekilde beğenip ona aşık olduysanız lütfen daha kafanıza birşeyleri takmayın o zaman.. Eşiniz yurt dışına arkadaşlarıyla tatile gidiyor olması sizi aldattığı anlamına tabi ki gelmez..ama siz buna müsaade ediyorsanız sorun yoktur demektir.. Mesela içinde benimde bulunduğum bazı kadınlar eşinin kendinden ayrı tatil yapmasını istemez..Böyle birşey olduğunda sıkıntı çıkarabiliriz ama bazı eşler tatillerini ayrı ayrı yapmayı da tercih edebilir eğer sizde arada ayrı tatil yapma fikrine olumlu bakıyorsanız neden milletin gazına geliyorsunuz bunu anlamıyorum?? Sonuçta herkesin ilişkisi kendine hastır ve kuralları farklıdır.. Herkes aynı şeyi kabul edip yaşamak zorunda değil.. Eşinize inanıyorsunuz onun sizi kıracak üzecek işkillendirecek bir hatası olmadığını söylüyorsunuz e o zaman neye bu boş yere kalp kırmak?? Milletin ağzının payını bir kere verirsiniz onlar susar daha size konuşamaz.. Madem gülüp geçemiyorsunuz ağızlarının payını verin.. Zaten millete ne oluyorsa ben anlamıyorum orasını da zaten.. Siz anlatmadığınız sürece insanların konuşmalarına izin vermemeniz gerekir.. Ayrıca güven problemi için bir psikologtan yardım alacağınızı ve eşinizi çok sevdiğinizi onu üzdüğünüz için pişmanlık duyduğunuzu eşinize söyleyip barışabilirsiniz..

esinizin hatasini da soyleyeyim tum bu olanlari size anlatmamak muhabbet icinde..

soguk, konusmayan, kati biri deseniz anlatmamis adam diyecegim. herkese can ciger size gelince tum bu alinanlar yapilanlar anlatilmiyor bile.

Son düzenleme:
X