Kapanmak istiyorum ama...

2 gram kumaş parçası için annesiyle kavga edenleri görüyorum da dinde bile olmadığı açık olan şey için öz annesini kırmaktan çekinmeyenler ahirette nasıl hesap verecek?

Ahirette öz annenin bile senden kaçacağını biliyoruz.Allah'ın emrini yerine getirmenin mutluluğu sana yetiyor.Annen dahi olsa karşı çıkılması asıl evladın kalbini kırıyor..

Ahirette öz annenin bile senden kaçacağını biliyoruz.Allah'ın emrini yerine getirmenin mutluluğu sana yetiyor.Annen dahi olsa karşı çıkılması asıl evladın kalbini kırıyor..

Allahın emri olduğu falan yok dini saptırmayın.
Kuran başını ört demez.

Yarın başına bi iş geldiğinde bez parçana değil annene sığınırsın yine. hatırlatayım.

senden daha fazla okudum emin ol. cahillerin en önemli özelliği kendilerinden her zaman emin olmalarıdır bilirmisin?

Bence kapanmak adim adim olunca cok rahat ve kalici olur. Yani ilk once bol kyafetler uzun kollu bluzler filan giymek. Sadece bas ortmek degil. Zaten kiyafetine dikkat eden insan bi nojtadan sonra cok rahat kapaniyo. Bi arkadasim vardi pardesuya benzer bise giyerdi surekli ama basi acikti .en son basini da orttu gic farkedilmedi bile zaten kapali gibiydi. Dun tayt giyip bugun basini ortmek biraz zor :110:

Allahın emri olduğu falan yok dini saptırmayın.
Kuran başını ört demez.

o bez parçası dediğiniz belki de sizi cehennem azabından koruyacak.ama inançsızsanız bunun da sizin için bir öenmi yoktur zaten.Hem nasıl Kuran örtün demez diyorsunuz kuran elbette örtün diyor.Örtünmek farzdır.Farzın da ne demek olduğun biliyorsundur herhalde bukadar emin konuştuğuna göre.Dini vecibeleri saptırıyotrsun demek de işine gelmediğinde atılan iftiradan ibarettir.Lütfen bilmediğiniz konularda özellikle din konusunda saçmalıklar üretmeyin

Tesettürün Allah'ın emri olduğuna inanmayanlar lütfen konuma yorum yapmasınlar. Cevap veren arkadaşlarımdan da rica ediyorum polemiğe girmeyiniz. Zira onun farz değil demesi benim düşüncelerimi değiştirmez. Allah cevap veren herkesten razı olsun. Ben nefsimin zayıflığından ötürü kendime kızıyorum. Bunu gerçekleştirememiş olmak benim için utanç verici bir şey. Hâlâ insanların kapandığımda farklı şeyler düşünmelerinden korkuyorum. Bu da nefsimin oyunundan. Çok üzgünüm.

o bez parçası dediğiniz belki de sizi cehennem azabından koruyacak.ama inançsızsanız bunun da sizin için bir öenmi yoktur zaten.Hem nasıl Kuran örtün demez diyorsunuz kuran elbette örtün diyor.Örtünmek farzdır.Farzın da ne demek olduğun biliyorsundur herhalde bukadar emin konuştuğuna göre.Dini vecibeleri saptırıyotrsun demek de işine gelmediğinde atılan iftiradan ibarettir.Lütfen bilmediğiniz konularda özellikle din konusunda saçmalıklar üretmeyin

Örtünmek farz falan değildir insanları kandırmayın sen allahmısın da cehennem biçiyorsun insanlar şirkbaz seni. buradaki kadınlara da hakaret ediyor işte görün türbanlıların gerçek yüzlerini bunlarla arkadaş olanlar varsa iyi okusun arkanızdan size günahkar cehenneme gidecek diye gıybet yapıyorlar.

Tesettürün Allah'ın emri olduğuna inanmayanlar lütfen konuma yorum yapmasınlar. Cevap veren arkadaşlarımdan da rica ediyorum polemiğe girmeyiniz. Zira onun farz değil demesi benim düşüncelerimi değiştirmez. Allah cevap veren herkesten razı olsun. Ben nefsimin zayıflığından ötürü kendime kızıyorum. Bunu gerçekleştirememiş olmak benim için utanç verici bir şey. Hâlâ insanların kapandığımda farklı şeyler düşünmelerinden korkuyorum. Bu da nefsimin oyunundan. Çok üzgünüm.

nefsinin zayıflığı falan değil tamamen uydurma şeylere kafayı taktığın için bu durumdasın. kaç tane ilahiyat profesörü kadın var türban falan takmıyorlar onlar şimdi günahkarmı oluyor? terbiyesizlik resmen.
evet kapanırsan farklı düşünürler.
asıl kafanı o bezle örtersen zayıf duura düşersin benden söylemesi. kuranın yolundan ayrılma.

X