Karar verdim bu sefer bırakıyorum!!! (Sigarayı bırakma günlüğüm)

nilsblog

vücut başarır, yeter ki aklını ikna et.
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2018
65
76
28
Eminim aranızda aynı dertten muzdarip arkadaşlar vardır ve umarım benim günlüğüm hem kendime hem de bırakmak isteyen arkadaşlara motivasyon olur çünkü biliyorum ki bu işte en önemli nokta motivasyon!
Öncelikle sigara bağımlısı olarak geçirdiğim süreçten bahsedeyim: 2013 senesinde üniversiteye başlamamla birlikte sigaraya da başladım(büyük hata) Tam 6 sene sigara içtim. Sigarayı bırakmayı uzun süredir düşündüğüm için çok araştırma yaptım bu konuda ve şunu öğrendim ki bağımlılığın 1 yılı 5 yılı 20 yılı olmuyor. Bağımlılık seviyesi kişiden kişiye değişiyor kimisi 1 senede bağımlı olup günde 1 paket içerken kimisi 10 sene boyunca günde 2 tane içebiliyor. Ne kadar süredir içtiğimizin bir önemi yok bu kesinlikle kurtulmamız gereken bir şey. Öncelikle şunun farkında olmak gerekiyor çok zorlanacağım anlar gelecek biliyorum asla kolay olmayacak ama 10 gün de sürse 10 ay da sürse bu krizleri atlatabileceğine inanmalı insan. “3 gün sonra insan sigarayı unutuyormuş” tarzı cümlelere itibar etmeyiniz...
Neyse konuyu çok uzatmayayım burada her gün sigarayı bırakma serüvenimden bahsedeceğim ayrıntılı bir şekilde (umarım bana katılanlar da olur) umarım fazla kriz yaşamam ama hazırlıklıyım, başlayalım.

1 saat: motivasyonum yüksek olduğu için sigara içme isteği duymuyorum sigarasız geçen zamanı hesaplayan bir uygulama indirdim söylediğine göre kan basıncım ve kalp atış hızım normale dönmüş (good)

Son düzenleme:
1 saat: motivasyonum yüksek olduğu için sigara içme isteği duymuyorum sigarasız geçen zamanı hesaplayan bir uygulama indirdim söylediğine göre kan basıncım ve kalp atış hızım normale dönmüş (good)

Bol şans seni adına sevindim 15 yıldır içiyordum 1 günde bıraktım kafada bitirmek sart

X