Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Herkese merhaba:)

Ben 2011 Ocak ayında kilolu yaşamıma dur demek isteyerek sağlıklı beslenme ve yürüyüş programıma başladım kendi kendime. Yaptığım neredeyse Karatay diyetiydi, yalnız sabahları 1 dilim ekmek veya 5 tane eti form yiyordum ekstra olarak. Haftada en az 4 kere de 1 saat yürüyüş yapıyordum.

İlk 11 hafta 11 kilo vererek 82.6dan (!!) 71 kgcivarına indim. Sonrasında bir motivasyon eksikliği başladı, sporu azalttım, daha da sonra hiç spor yapmamaya başladım. Öyle böyle derken (Dukan'mış, Karatay'mış, Montignac'mış, 6 öğünmüş...) iyi kötü 65leri gördüm ama tatil sonrası şu an 67.8 kg buldum kendimi.
Bu çok sorun değil de, motivasyon eksikliği yaşıyorum nedense :KK43:

Karatay'ın kitabını okudum, TV'de izledim, çok çok mantıklı geldi. 3 gün deneyip 2 kilo vermişliğim var Karatay'la.
Ama spor yapmayınca kopuyor bende.

O ilk aylardaki azmime dönmek, her hafta 1 kg vererek en azından 58'i görmek istiyorum ilk etapta. Bana ne oldu anlamıyorum, bi sebze alıp pişirmeye bile elim gitmiyor, yaz beni bozdu :KK43:

Her sabah koşa koşa tartılır, aynaya bakıp keyiflenir, kendimle gurur duyardım. Şu anki şişkinliğim ve mutsuzluğum canımı sıkıyor :KK5:

Aranıza katılıp gün gün sizi takip etmek ve takip edilmek istiyorum arkadaşlar :KK8:

Herkese bol sağlıklı incecik zinde günler diliyorum. :KK16:
Doktor kendı yasamındada kıtabına uyuyor dıyete cevızInı tasıyormus,tartıya cok bakamın derım,spor tabı kı gereklı ama unutmayın vucut gun boyu yatalakken bıle 1444 kalorı cıvarı harcıyor,sporu abartıp sonra bırakmak sıkıntı verıyor.

Doktor kendı yasamındada kıtabına uyuyor dıyete cevızInı tasıyormus,tartıya cok bakamın derım,spor tabı kı gereklı ama unutmayın vucut gun boyu yatalakken bıle 1444 kalorı cıvarı harcıyor,sporu abartıp sonra bırakmak sıkıntı verıyor.

Yazdıklarınız çok güzel ben de dikkat etmeye çalışacağım artık bu noktalara.Bu diyeti de kitabı okuduktan sonra daha kapsamlı yapıcam inşallah bi alayım da kitabını.Siz bir de felsefe edinmişsiniz kendinize anladığım kadarıyla.Bu da kitaptan mı kendi yaşam tecrübelerinizden mi acaba?

Yazdıklarınız çok güzel ben de dikkat etmeye çalışacağım artık bu noktalara.Bu diyeti de kitabı okuduktan sonra daha kapsamlı yapıcam inşallah bi alayım da kitabını.Siz bir de felsefe edinmişsiniz kendinize anladığım kadarıyla.Bu da kitaptan mı kendi yaşam tecrübelerinizden mi acaba?
Kendı tecrubelerım de var ama kımse kusura bakmasın bu doktor bu ısı cozmus,bırgun muayene olmak da ısterım ona fırsatım olursa,suan kıtapla yetınmek durumundayım.

bnenim anlayamadigim da günlük ihtiyacimizi nasil belirleyecegimzi simdi diyelim takviye c vitamini aldik e yedigimiz seylerdende aliyoruz az cok takviyeyi ne kadar almaliyiz orasini anlayamiyorum :)

bende almistim nonis arkadasin tavsiyesiyle ama fazlasi depa edilir kilo yapari okuyunca hic kullnamdim öyle duruyor dolapta simid kullanmaya baslasam ne kadar icmeliyim onu bilemiyorum

Kilo yapma gibi bir durumu asla olmaz dışarıdan alınan vitamin takviyesinin 3000 mga kadar alabilirsin ama ortalama 1000 mg alman yeterli olacaktır.
Aldığın askorbik asit nasıl bilmediğim için yorum yapamıyorum ama miligramını ayarlayabiliyor musun?
Yediklerine göre ayarlayabilirsin bu taksiyeyi de ama ben yine 1000 mgı geçirme ki fazla olmasın diyorum.
Fazla olursa da idrarla atılacaktır merak etme depo yok .. :KK34:

daha öncede belirttiğim gibi haziran ayında bu kitabı okuyup uygulamaya başladım ve şu an 3. aydayım toplam 9 kilo verdim, diyetin ilk zamanlarında ekmek yemenin eksikliğini duydum ancak şu an bu duruma o kadar alıştım ki ekmek yediğim zaman :KK56: sanki boş yere midemi dolduruyormuşum gibi geliyor, adeta damak tadım değişti, karatay diyeti şok bir diyet değil kesinlikle , yavaş yavaş , sindire sindire kilo verdirtiyor , eğer kurallarına uyarsanız tekrar kilo almanız söz konusu değil... :90:

MEsela adana kebap satır denılen buyuk bıcakla dogranan kıymadan yapılır,makınada cekılmeden yapıldıgı ıcın cok lezzetlı olur.Sımdılerde tahta bıcaklar satılmaya basladı n kadar az metale degerse o kadar lezzet oldugunu gurmeler anlıyorNsalata yaparken bolebıldıgımı elımle boluyorum,lımon pısırıyor o nedenle servıse yakın gezdırıyorum salataya.Her anlamda az pısmıs daha lezzetlı ve de az pısmıs sebzelerın glısemık ındeksı daha dusuk oluyor ve kana daha gec karısıyor bu nedenle kan sekerı hemen fırlamıyor acıkma gecıkıyor.PRoteınlerı vucut sındırırken cok enerjı harcıyor yanı 300 kalorılık proteını sındırmek ıcın 100 kalorı harcıyor yaklasık olarak bu nedenle kana gec karısıyor artı glısemık ındeksı sıfır.BUna karsın ekmegın glısEmık ındeksı 100 ,ekmek yersenız acıkacaksınız demek.Bır tabak pılav yerıne bır tabak toz sekEr yıyın cunku aynı.Gece 11 den sonra uyku onemlı goz altında torbalar olusuyor.Tas devrı ınsanı emınım gece uykudaydı.Gecenın ucte bırı gectıkten sonra kalkıyorum o gun kafamı olumsuz etkıleyen seylerı olumlu sekılde yargayıp kafamda kapatıyorum dua edıp uyuyorum.Cunku kıloyu tetıkleyen ofke hırs kın gıbı duygular,kızınca ofke talamusa once sevgı kodu olarak gıdıyor bu karsılanmazsa aclık olarak gıdıyor bu anda agıza kuru kaysı gıbı bır basıt seker ya da su yeterlı olabıyor aslında,kızgınlıkla olusan toksın mıktarı zıhnımızde kayıtlı ofke kın hırs gıbı kotu duygu adreslerının az olmasıyla alakalı,yanı bunları barındıran sınır hucrelerının aktıf olmasıyla alakalı,bunun en guzel yolu tum dunyayı affetmek zıhnımde yanı bolca empatı yaparak.Yalnız tum bunları yapabılmEk ıcın seker ve karbonhıdrat muslugunu kapalı tutmak lazım seker yalan soylemeye neden olan vaskuler demans yanı erken bunama yanı damar tıkanıklıklarını tetıklıyor,alem megaloman dolasıyor,seker muptelası mınıklerın halını dusunun aynı o hale gırıyor fastfood toplumu zate reklamlar bıle bu nedenle sıfır onıkı yas arasındakılere gore yapılıyor,cunku adamın prıme tıme yanı saat sekızden sonrakı konsantrasyonu bu duzeyde,elı aclıktan tıtreyen damar dolasım sıstemı sekte olan adamla gelde aksam aksam mutlu sevıyelı bır muhabbet dusun,sonra esım benı anlamıyor muhabbetlerı falan fılan. Fızık bu nedenle onemlı,az yıyen,az konusan,az uyuyan ve de somurtmayan bır yol arkadasınız varsa sanslısınız,yoksa saat sekızden sonra meyve vermeyınn,yanlızlık Allah a mahsus ve de zor.
:KK56: KAratay dıyetınde lezzetı ve saglı buldum tum bıldıgım bu sanırımM.Ha bırde pısmıs yemege karabıber serpıstırmeyın agızdakı tat alma duygusunu bozuyor yerken az lezzet alıyor ınsan mumkunse pısırırken koyun,asla meyvelerı kaynatmayın trans yaglara donusuyorlar.

Ne kadar pozitif bir insansınız siz öyle ..
Okurken cidden mutlu oluyorum.
Ve bugünden itibaren başlamış bulunuyorum karataya ..
Şİmdi saat 18den sonra bir şey yemeyeceğim ama bazen gündüz uyuyup kalıyorum akşam kalkıyorum saat 20den sonra ve akşam yemeğini atlamış oluyorum büyük problem olur mu?

Son düzenleme:
daha öncede belirttiğim gibi haziran ayında bu kitabı okuyup uygulamaya başladım ve şu an 3. aydayım toplam 9 kilo verdim, diyetin ilk zamanlarında ekmek yemenin eksikliğini duydum ancak şu an bu duruma o kadar alıştım ki ekmek yediğim zaman :KK56: sanki boş yere midemi dolduruyormuşum gibi geliyor, adeta damak tadım değişti, karatay diyeti şok bir diyet değil kesinlikle , yavaş yavaş , sindire sindire kilo verdirtiyor , eğer kurallarına uyarsanız tekrar kilo almanız söz konusu değil... :90:

Peki verdiğiniz kilonun görünüşünüzü ne kadar etkiledi yağ yakımı olduğunu düşünüyor musunuz?
Bazen 2 kg veririz 1 beden etki eder bazen 5-6 kg bile o kadar yapmaz ..
Bu açıdan merak ediyorum etkisini..

bnenim anlayamadigim da günlük ihtiyacimizi nasil belirleyecegimzi simdi diyelim takviye c vitamini aldik e yedigimiz seylerdende aliyoruz az cok takviyeyi ne kadar almaliyiz orasini anlayamiyorum :)

bende almistim nonis arkadasin tavsiyesiyle ama fazlasi depa edilir kilo yapari okuyunca hic kullnamdim öyle duruyor dolapta simid kullanmaya baslasam ne kadar icmeliyim onu bilemiyorum

canım,benim önerdiğim dozun biraz daha azını kullanabilirsin(mesela 2 çay kaşık)inan korkacak bir şey yok ben,eşim,3 ve 2 yaşlarındaki çocuklarım annem kullanıyoruz hep yararını gördük..ilk kullanmaya başladığında vücut alışkın olmadığı için ishal yapıyor sadece 1-2 gün sonra normale dönüyor:)))

Peki verdiğiniz kilonun görünüşünüzü ne kadar etkiledi yağ yakımı olduğunu düşünüyor musunuz?
Bazen 2 kg veririz 1 beden etki eder bazen 5-6 kg bile o kadar yapmaz ..
Bu açıdan merak ediyorum etkisini..

ben kendi adıma cevap vereyim canım,en son ölçüm yaptırdığımda toplam 17 kilo vermiştim ve bunun 15 kilosu yağdı,6 kiloya yakın göbek bölgesinden olmak üzere diğerleri bacaklar ve kollarda eşit dağılmıştı..90 kiloyla 48 beden giyerken şimdi 72 kiloyla 40 beden giyebiliyorum(bazı kalıbı küçük markalarda 40 oluyor ama dar geldiği için 42 giyiyorum)briz bir incelme oldu,oturduğum sitede,semtte tanımadığım insanlar çevirip nasıl bu kadar zayıflayabildiniz diye soruyor :)))

canım,benim önerdiğim dozun biraz daha azını kullanabilirsin(mesela 2 çay kaşık)inan korkacak bir şey yok ben,eşim,3 ve 2 yaşlarındaki çocuklarım annem kullanıyoruz hep yararını gördük..ilk kullanmaya başladığında vücut alışkın olmadığı için ishal yapıyor sadece 1-2 gün sonra normale dönüyor:)))
c

ok tesekür ederim canim,ramazandan sonra baslarim ins kullnamaya suan ilaclarimi bile unutuyorum bi sahur bi iftar oldugu icin :)

ben kendi adıma cevap vereyim canım,en son ölçüm yaptırdığımda toplam 17 kilo vermiştim ve bunun 15 kilosu yağdı,6 kiloya yakın göbek bölgesinden olmak üzere diğerleri bacaklar ve kollarda eşit dağılmıştı..90 kiloyla 48 beden giyerken şimdi 72 kiloyla 40 beden giyebiliyorum(bazı kalıbı küçük markalarda 40 oluyor ama dar geldiği için 42 giyiyorum)briz bir incelme oldu,oturduğum sitede,semtte tanımadığım insanlar çevirip nasıl bu kadar zayıflayabildiniz diye soruyor :)))

teşekkür ederim topiği takipteyim artık burayı hareketli tutarsaka çok iyi olur
hem motive hem de aklımıza takılanları sorma amaçlı

Ne kadar pozitif bir insansınız siz öyle ..
Okurken cidden mutlu oluyorum.
Ve bugünden itibaren başlamış bulunuyorum karataya ..
Şİmdi saat 18den sonra bir şey yemeyeceğim ama bazen gündüz uyuyup kalıyorum akşam kalkıyorum saat 20den sonra ve akşam yemeğini atlamış oluyorum büyük problem olur mu?
Ayran ya da sutle gecıstırın o aksamı mumkunse derım,cunku aynı seyı doktor da yapmıs lahana yemesıne ragmen ertesı sabah kan. Sekerı yuksek cıkmıs.

sımdı kus gıbı hıssedıyorum bu dıyetle hayatım degıstı.:KK64:

Yaglı kutlelerım kayboluyor gunbegun seneye bu zamanlar 38 bedenım ınsallah. Artık beyaz gıyınebılecegım. :KK64:

teşekkür ederim topiği takipteyim artık burayı hareketli tutarsaka çok iyi olur
hem motive hem de aklımıza takılanları sorma amaçlı

inşallah canım,ben her gün düzenli bakıyorum motive olmak ve motive etmek çok önemli,umarım hep beraber istediğimiz kilolara düşeriz:)))

ayy kızlar foto yüklemek istiyorum eski ve yeni kilolarıma dair,ama kilolu bir resim bulamıyorum hiç çektirmemişim galiba:KK43:(

Yaglı kutlelerım kayboluyor gunbegun seneye bu zamanlar 38 bedenım ınsallah. Artık beyaz gıyınebılecegım. :KK64:

Ciddi misin varisleri de etkiliyor kilo vermek ?
Harika bir şey bu bende de başlangıcı vardı

ayy kızlar foto yüklemek istiyorum eski ve yeni kilolarıma dair,ama kilolu bir resim bulamıyorum hiç çektirmemişim galiba:KK43:(

Tabi o zamanlar fotoğraf çektirmiyordun güzel çıkmıyorum diye değil mi?
Bulursan ekle de hepimize motive olsun ..

X