Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydın kızlar:KK3:.hocaya oğün messelesini ve avakadoyu sormustum cevaplamış sağolsun

#786403 | Soran : loxandra | Soru Grubu : Genel
Soru : canan hocam merhaba.beslenme önerilerinizi 2 aydır uyguluyorum ve 7,5 kilo verdim.halen devam ediyorum.ayrıca kadınlar kulubu isimli sitede 15 civarında kullanıcı beraber diyetınızı yapıyor,ve deneyımlerımızı paylasıyoruz.ilgilenirseniz linki burada http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...miz/446690-karatay-diyeti-deneyimlerimiz.html sorum şu:kilo vermeyı hızlandırmak için ogun sayımızı 2 ye ındırmemız dogru mudur?yoksa az da olsa akşam yemeği yemelimiyiz? bir de avocadonun şeker içerigi nedir,diyetimizde kullanabılırmıyız? cevabınız için şimdiden tesekkürler

Cevap : Elif Hanım, Teşekkürler. Acıkmadığınız ve halsiz olmadığınız süre 2 öğün yapabilirsiniz. Zaten, insülin direnci kaybolunca ve karaciğer/pankreas yağları yavaş yavaş azalınca, 2 öğün yetiyor ve dinçleşiyorsunuz. Normal vücudun hormonal dengesi bunu gerektiriyor. İbni Sina yüz yıllar önce şöyle diyor: 'iki öğün yeterlidir,üçüncü öğün hastalık yapar!' Avacado sağlıklıdır. Kahvaltıda yenebilir. Yağı ceviz yağıgi bidir. Sitenize gireceğim. Ayrıca onun için de teşekkür ederim. Karatay Diyeti önerilerini uygulayan tüm hanımlara selamlar ve kolay gelsin. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay
çok teşekkürler canım sorun için.Hocaya da çok teşekkürler,sağolsun kırmamış cevaplamış hatta birde bize selam söylemiş.Aleyküm selam :KK66:
yeni başlayanlar için nefisötesi kahvaltımı paylasayım:

soganlı,domatesli,kaşarlı,2 yumurtalı menemen(tuzsuz,karabıber,kırmızı bıber ve kekikle tatlandırılmıs)
1/2 avucıcı koy peynırı
6 zeytın
1 salatalık
kuruyemıs tabagı(5 gunkurusu kayısı,1 cay brd badem+fındık, 1 avucıcı yabanmersını)yarısını bıle bıtıremedım.kalanını diğer öğünde yiyeceğim artık.

elmalı tarçınlı cay(nefis bir tadı var,deneyin derim)
ooovvv süpermiş tatlım,afiyet olsun :KK16:
slmm eyyyyyyyyyyyyy karataycılarrrrrrrrrrrrrrEn Büyük KK

dün akşammki menümü yazayımm
2 kase tavuklu şehriye çorba(şehriyelerini yemeyecektim ama pek bir şehriye koymuşumm,yedim bende artık)
1 kase yoğurt
1 şeftali
1 çay bardağı fındık-fıstık-ceviz-badem:KK66:

bu sabah
2 yumurtadan omlet(1 çay kaşığı tereyağ ile hazırlandı)
1,5 kk beyaz peynir
4 zeytin(suda bekletilmiş,ama yinede tuzlu)
1 çay bardağı tarçınlı süt
1 çay bardağı fındık-fıstık-badem-ceviz(kavrulmamış yeni kırılmış)
3 gün kurusu kayısı:KK66:

ekmeksiz ilk kahvaltım..
hiç lezzet almadım yediklerimden ama tokummm...
zamanla lezzet almaya başlarım inş:97:
afiyet olsun canım.ekmeksiz kahvaltın için de tebrikler :13:
liptonun elmalı tarcınlı cayı.ilk defa aldım,acayıp tatlı geliyor tadı,yanında hiçbirşeye gerek yok,regl donemınde de içilebılır.güllü yeşil çayı begenıyorum ben de,haftasonu markette bulamadım yasemınlısını aldım ama hiç güsel değil:KK50::KK50:
hımm bende deneyim ondan
Dünkü menüm...

18 EYLÜL 2011 PAZARTESİ
Kalkınca: : 1 bardak su
1. Öğün: 2 yumurtadan omlet, peynir
2. Öğün: 1 tavuk budu, 1 kase cacık, 1 sütlü kahve
3.Öğün: 4 köfte, yarım porsiyon yeşil fasulye kavurması, 1 bardak ayran
Sıvı: 2 litre
Spor: 1 saat yürüyüş
Takviye : 1 adet omega 3

Yalnız diyete tam uyuyorum ama bi kaç günüdür kilo almışım, anlamıyorum neden. 81.00 dan 81.9 oldum 3 gündürrrrrr :KK43:(((
afiyet olsun canım ama kuruyemişlerin nerede tatlım?
canım o ilginç geri dönüşü spor yaptığım hafta ben de yaşadım ve sinr oldum.sırf bu yüzden cuma günü bildirim yapıyorum diye perşembe akşamı spora gitmedim.cuma günü de yaptım ama öylece kaldı.h.sonu da gidemedim.dün akşamdan itibaren gidecektim tekrar ama eşim spora gittiğinde daha şişkin oluyorsun,spora gitmediğinde daha süzgün duruyorsun dedi.kendisinin üşendiği için böyle söylediğini düşündüm ama spor yaptığım hafta geri dönüşler yüzünden sadece 500 gr. verebildim.çok moralim bozuldu.haftada 1 kg verebilmeliyim diye düşünüyordum.çünkü genel olarak bu diyeti yapanlar ortalama haftada 1 kg veriyor.he tabi bir de şöyle bir durum var.düzenli olarak sporu yaptığımızda kaslarda şişme ve dolayısıyla kiloda artış,ilk 1-2 hafta olurmuş,sonra düzene girermiş ve olmazmış.sen ne zamandır spor yapıyorsun?
spor sonrası vücutta şişkinlik olurrr,ve tartıya artı olarak yansır..
dikkate almayınız....

yine menünüz çok az geldi bana..
doyuyormusunuz böle:44:
evet canım öyleymiş
neden kimse yediğini içtiğini paylaşmıyor:97:
yoo paylaşıyoruz tatlım.yalnız önceleri ayrı ayrı her öğünü yazardık.sonra akşam 8 den sonr bir şey yemediğimiz için,o saatte tüm gün yediklerimizi bir kerede yazarız,daha derli toplu olur dendi.yine de bu duruma isteyen uydu,istemeyen uymadı.ben akşamalrı yazıyorum tüm günkü menümü :KK34:

Teşekkür ederim.Not aldım alayım bende hemen.Benim aldığım 45 kapsül mü neydi 30 liraya.
canım tekrar daha detaylı baktım sitesne.3 çeit omega 3 var.diğer 2 si de 150 şer kapsül,biri 18 TL diğeri de 24 müş ama şimdi indirimde 21 TL.hangisi yi ben anlayamadım.mağazaya gittiğimde üstlerini okuyup,şu ''efa'' mı ne var ya,o hangisinde yüksekse onu tercih edicem
Kızlar sabah yumurtalarınızı nasıl yiyorsunuz ?
Sürekli aynı olunca sıkıyor, alternatif neler önersiniz ?
canım ben genelde haşlanmış yiyorum,çok severim haşlanmış yumurtayı
günAYDIN...kitabım henüz gelmedi ben de sizden öğreniyorum
sabah minik tam buğday ekmeği
kaşar
zeytinle kahvaltı ettim

şimdi 1bardak ceviz
öğlenden sonra 1 kase yoğurt

akşamda tavuk ve yoğurt yesem olur mu sizce

canım kahvaltı olmamış.gül63 arkadaşımız sürekli örnek menüleri yayınlıyor oradan faydalanabilirsin.kahvaltıda ekmek yok,kuruyemiş var.ve mutlaka 2 yumurta var.ara öğün yok.akşam tavuk ve yoğurt gayet makul.öğlenki menü yetersiz.doymazsın,sonra miden kazınır canım :KK39:

aleyküm selamm. spor yapanlar ii gidio demek hmm ben de pilates yapmayı düşünüorum bakalım. karatay hoca bi gün buraya gelse de sorularımızı sorsak:)
bu arada şu kilo verme listesini ilk sayfaya sabit koysak daha ii olmaz mı? yapabilio muyuz öle bişiii

evet ya,gurur listesı gıbı ne güzel olurdu.

Hoşgeldinn .. :KK71:
Ben ne güzel spor yapardım benim sporum yalan oldu.
Konuyu açan kişi yapabiliyor sadece diye biliyorum.

başka bir çaresi yokmu?konuyu acan takılmıyor heralde artık buralara:KK50:

psikolojik de olabılır.kendini şartlamıssın ya ekmeksiz yaşanmaz diye,ondandır:KK1:

ne yedın bakalım oglen?:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:
karnımdan sesler geliyo ama o da mı psikolojik:KK9:

henüz yemedimm..
10 dk sonra yicem..
kıymalı mantar sotem var bolca bir tabakk..artanı akşam okula gitmeden de yerimm..
koca bir kasede yoğurdum var...:KK56:

ilk sayfaya tablo koyma olayını mı diyorsunuz hanımlar? benim de aklıma gelmişti :KK28: ben bir yönetime gideyim,bakalım yapabilecek miyiz :KK55:

Aslında pek problem olmuyor ama insan zaman zaman değişiklik arıyor.
Yoksa yeniliyor.
Çok sıkılınca aslında doğru değil ama 2 gün yememiştim ben.
Teşekkür ederim öneriler için.
Bir süre kilo vermemi hızlandırmak için saf protein yapıyorum o yüzden sebze ürünleri de tüketemiyorum.
Aslıda sebzelerı de boy sırasına koymlazıda bıle seker var,benım favorım bıber hem C ?ıtamını de var ıcınde,acı bıber tursusu da kullanılabılır aslında ,sogan zaten eksı kalorı,sarımsak tedavı edıcı,al bunları ıdare Et .:KK66: zencefılle,zerdecalla donat damak zevkıne gore.

Aslıda sebzelerı de boy sırasına koymlazıda bıle seker var,benım favorım bıber hem C ?ıtamını de var ıcınde,acı bıber tursusu da kullanılabılır aslında ,sogan zaten eksı kalorı,sarımsak tedavı edıcı,al bunları ıdare Et .:KK66: zencefılle,zerdecalla donat damak zevkıne gore.

Baharatları hiç eksik etmem zaten.
Soğanla da çok güzel olur aslında, biberi o şekilde yediğimde midemi çok yakıyor.
Teşekkür ederim yeni seçeneklerim oluştu.

Hoşgeldinn .. :KK71:
Ben ne güzel spor yapardım benim sporum yalan oldu.
Konuyu açan kişi yapabiliyor sadece diye biliyorum.

neden cnm?? ya ben de sezeryan oldum ondan korkuorum biras. ama başlarım yakında
ya ilk sayfada olsa süper olur. böle bulamıorum ben kim nedir. hem kaç kişiyiz filan daha açık olur. bi konu daha mı açsan sen acaba.oraya geçsek

masalcım senin boyun kaçç,çok da bir fazllaığın yok aslındaaa...
90-60-90 olmak istiyosun sanırsam:KK12::KK12:

1.70 boyum famircim.
Aynen öyle tam o şekilde olsam hoş olur.
Sonuçta daha 20 yaşındayım ileride çocuk falan olsa ( hoş istemiyorum ama ne olur ne olmaz. ) kilo almaya pay bırakayım diyorum.

bende yemeğimi yiyeyim yavaştan....
2 lt suyum da bittii,efferim bana:KK19::KK19:

Ayy vicdan azabı duydum ben de suyumu alayım elime:KK1:

neden cnm?? ya ben de sezeryan oldum ondan korkuorum biras. ama başlarım yakında
ya ilk sayfada olsa süper olur. böle bulamıorum ben kim nedir. hem kaç kişiyiz filan daha açık olur. bi konu daha mı açsan sen acaba.oraya geçsek

Aslında benim geçerli bir nedenim yok, regl dönemi üşengeçliği olarak adlandırıyorum.
Aynı içerikli 2 konuda yasak ama ben bir ateşsizprensese özel mesaj atayım bakalım ne diyecek.

günaydın kızlar:KK3:.hocaya oğün messelesini ve avakadoyu sormustum cevaplamış sağolsun

#786403 | Soran : loxandra | Soru Grubu : Genel
Soru : canan hocam merhaba.beslenme önerilerinizi 2 aydır uyguluyorum ve 7,5 kilo verdim.halen devam ediyorum.ayrıca kadınlar kulubu isimli sitede 15 civarında kullanıcı beraber diyetınızı yapıyor,ve deneyımlerımızı paylasıyoruz.ilgilenirseniz linki burada http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...miz/446690-karatay-diyeti-deneyimlerimiz.html sorum şu:kilo vermeyı hızlandırmak için ogun sayımızı 2 ye ındırmemız dogru mudur?yoksa az da olsa akşam yemeği yemelimiyiz? bir de avocadonun şeker içerigi nedir,diyetimizde kullanabılırmıyız? cevabınız için şimdiden tesekkürler

Cevap : Elif Hanım, Teşekkürler. Acıkmadığınız ve halsiz olmadığınız süre 2 öğün yapabilirsiniz. Zaten, insülin direnci kaybolunca ve karaciğer/pankreas yağları yavaş yavaş azalınca, 2 öğün yetiyor ve dinçleşiyorsunuz. Normal vücudun hormonal dengesi bunu gerektiriyor. İbni Sina yüz yıllar önce şöyle diyor: 'iki öğün yeterlidir,üçüncü öğün hastalık yapar!' Avacado sağlıklıdır. Kahvaltıda yenebilir. Yağı ceviz yağıgi bidir. Sitenize gireceğim. Ayrıca onun için de teşekkür ederim. Karatay Diyeti önerilerini uygulayan tüm hanımlara selamlar ve kolay gelsin. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

tşkler loxandra, 2 öğün benim de aklıma takılmıştı, bu sene öğlenciyim okulda kahvaltımı yeni yaptım, 3 öğün imkansız bu durumda, cvba çok sevindim..
hoca bize de selam söylemiş, aleyküm selam:KK71:

dün çok yorulmuştum 11e kadar uyudum, yarından itibaren düzene girer uykum da.
20 dk koşu yaptım, kahvaltımı yaptım 4 e doğru okula gitcem, gitmeden yemeği yapayım akşam geç geliyorum bir de hazırlamakla vakit geçmesin yemek geç kalmasın.
herkese selamlar.. :KK66:

famir bugünkü kahvaltın güzel olmuş, ilk günler acıkırsan arada ceviz, badem yiyebilirsin.. alışırsın zamanla.
ekmeğin lezzeti yok başka şeyde ama alışıyo insan:KK1:

1.70 boyum famircim.
Aynen öyle tam o şekilde olsam hoş olur.
Sonuçta daha 20 yaşındayım ileride çocuk falan olsa ( hoş istemiyorum ama ne olur ne olmaz. ) kilo almaya pay bırakayım diyorum.

Ayy vicdan azabı duydum ben de suyumu alayım elime:KK1:

Aslında benim geçerli bir nedenim yok, regl dönemi üşengeçliği olarak adlandırıyorum.
Aynı içerikli 2 konuda yasak ama ben bir ateşsizprensese özel mesaj atayım bakalım ne diyecek.

hmm bşlarsın sen de reglin geçince. madem daha hızlı oluo kilo işi:)
valla ii olur msj atsan belki konuyu sana geçirebilir ne biliim. ilk sayfada olursa daha ii olur herkesin yaşı verdiği kilo filan.:KK3:

tşkler loxandra, 2 öğün benim de aklıma takılmıştı, bu sene öğlenciyim okulda kahvaltımı yeni yaptım, 3 öğün imkansız bu durumda, cvba çok sevindim..
hoca bize de selam söylemiş, aleyküm selam:KK71:

bu dıyetın en güzel yanlarından bırı de bu oldu.sistemi ortaya koyan doktorla irtibatlıyız,kafamıza takılanları sorabılıyoruz,süper bişey ya:KK52:

hmm bşlarsın sen de reglin geçince. madem daha hızlı oluo kilo işi:)
valla ii olur msj atsan belki konuyu sana geçirebilir ne biliim. ilk sayfada olursa daha ii olur herkesin yaşı verdiği kilo filan.:KK3:

Attım bakalım mesaj cevabımızı bekleyelim.
gerçekten hoş olur sürekli listeyi orada görmek.

bu dıyetın en güzel yanlarından bırı de bu oldu.sistemi ortaya koyan doktorla irtibatlıyız,kafamıza takılanları sorabılıyoruz,süper bişey ya:KK52:

Çok güzel bir şey bu, saolsun tek tek cevap veriyor herkese.

Kızlar bugün ilginç bir deneyimimi anlatayım size,saat 10 sıralarında bir arkadaşım elinde şu light krakerler var ya onlarla geldi,hani ben pasta börek falan yemiyorum ya;bak diyet yok bilmemne diye o kadar çok ısrar etti ki dedim ki alayım da sussun.Sadece bir ısırık aldım kalanın da attım çaktırmadan.Aman allahım günlerdir öğleye kadar acıkmayan ben bir acıktım bir acıktım anlatamam.Zaten var olan bir insülin direncim var sanırım kırmak üzereyken böyle bi hata yaptım.

Kızlar bugün ilginç bir deneyimimi anlatayım size,saat 10 sıralarında bir arkadaşım elinde şu light krakerler var ya onlarla geldi,hani ben pasta börek falan yemiyorum ya;bak diyet yok bilmemne diye o kadar çok ısrar etti ki dedim ki alayım da sussun.Sadece bir ısırık aldım kalanın da attım çaktırmadan.Aman allahım günlerdir öğleye kadar acıkmayan ben bir acıktım bir acıktım anlatamam.Zaten var olan bir insülin direncim var sanırım kırmak üzereyken böyle bi hata yaptım.

Merak ediyordum bir kerelik olan şeylerin etkisi olur mu direnç kırılmadan önce demek ki oluyormuş.
Daha dikkatli olmamız gerkeiyor demek ki bu konuda.
Teşekkür ederiz.

inanılmaz gercekten,demek bir ısırık bile etkiliyor bunyeyii

amanınnn:KK53:

X