Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydın kızlar nasılsınız ?
Ben 3-4 gün fazla giremeyecek gibi duruyorum.
Bir de önümüzdeki hafta derslerim başıyor.
Acaba listeyi yapabilecek başka bir arkadaş var mıdır ?
Cuma günü ders programım nasıl olacak belli değil ama iki tarafın listeleirni yetiştirmekte zorlanabilirim gibi duruyor.
masalcım nasıldı proteın agırlıklı haftan ,tebrıkler bu arada ıyı hıssettın mı yoksa performansında dusme var mı?

efferim sana sütoğlannn:KK1:ben de 40 dk yurudum dısarıda.sözümü tuttum,çook mutluyum:8

oglen yemegı yemedım.
ara olarak 3 kuru kayısı ve 1 avuc badem

akşam yemegı olarak da bir arkadas kızı ıcın akıka kurbanı kesmıs,mangal veya kavurma yapmıstır heralde,ondan yıycez:KK56:
Bravo darısı bana ınsallah. :KK66: ,Afıyet olsun :KK66:

Merhabalar...

29 gun sonra evlenıyorum...
Kılo verme konusunda epey bı tecrube sahıbı olan ben bu hocayı dınledıkten sonra anlattıkları cok mantıklı geldı...
Ara ogun kavravıma ole bır alısmıs kı bunyem dıyet yapmayalı 4 seneye gırmıstım ama hala ara ogunsuz duramıyordum...

Rıske atıyormuyum bılmıyorum fakat denemekte fayda var dıye dusunuyorum...
Vermem gereken 3 kılom var sadece...
Haftaya cuma gelınlık provam var ve en az bır kılo vermıs olarak gıtmıs ıstıyorum...
19 gunde spor ve her zamankı gıbı 3+3 sıstemı ıle beslenerek 4 kılo verdım zaten...

Dun ıtıbarı ıle de karatay dıyetıne basladım...
Bı haftayı tamamlamayı dusunuyorum...

Kıtabım yok okuduklarım kadarıyla yedıklerımı yazayım umarım olmustur...

Dunku menum

Sabah

1 cay kasıgı terayag ıle sahanda 2 yumurta
10 zeytın
50 gr kasar peynırı
1 cay bardagı cevız
domates
2 yesıl bıber
2 hurma

Öğle

Ekmeksız ıskender
1 bardak ayran
bol yesıllık ve domates

Akşam

Taze fasulye
Yogurt

Spor

75 dakıka yuruyus

Bugunku menum

Sabah

2 kayısı kıvamında haslanmıs yumurta
10 zeytın
25 gr kasar, 25 gr beyaz peynır
1 cay bardagı cevız
1 domates

Öğle

1 tabak mercımek yemegı
Yogurt

Akşam

Tavuk ızgara
Ayran

Spor

60 dakıka yuruyus
700 adım twıst shape

Oluyor mu:26:

masalcım nasıldı proteın agırlıklı haftan ,tebrıkler bu arada ıyı hıssettın mı yoksa performansında dusme var mı?

Kesinlikle çok kötüydü, hiç memnun kalmadım gül.
Zaten bir kaç gün sonra vazgeçtim.
Canım bir şeyler istemeye başladı, baş ağrısı,halsizlik.
Kimseye tavsiye etmiyorum.

kızlar selaam.
bişe diceem :KK43: karatay diyetini dün yaptım ama alışmışım 3 öğün artı ara öğüne ve kahvaltıda iki dilim esmer ekmek yemeye :S
bana uymadı bu diyet.ama fındık yemeyide çok seviorum :))
acaba normal diyetimi yapıp, bazı günlerde bu diyeti 1 2 gün yapsam nası olur sizce?
kalori hesabı diyete benzicek yani.anlatabildim mi? saçma mı oldu biraz :KK1: :KK66:

kızlar selaam.
bişe diceem :KK43: karatay diyetini dün yaptım ama alışmışım 3 öğün artı ara öğüne ve kahvaltıda iki dilim esmer ekmek yemeye :S
bana uymadı bu diyet.ama fındık yemeyide çok seviorum :))
acaba normal diyetimi yapıp, bazı günlerde bu diyeti 1 2 gün yapsam nası olur sizce?
kalori hesabı diyete benzicek yani.anlatabildim mi? saçma mı oldu biraz :KK1: :KK66:

Karatay'da amaç inisülin direncini kırmak olduğundan haftada 1-2 gün yaparak fayda alınabilecek bir beslenme şekli değil.
Önemli olan bunu oturtmak.
İlk zamanlarda normal, insanlar alışkanlıklarından bir anda vazgeçemez ama eğer bunu
uygulamak istiyorsanız sabredip o direnci kırmalısınız.

Karatay'da amaç inisülin direncini kırmak olduğundan haftada 1-2 gün yaparak fayda alınabilecek bir beslenme şekli değil.
Önemli olan bunu oturtmak.
İlk zamanlarda normal, insanlar alışkanlıklarından bir anda vazgeçemez ama eğer bunu
uygulamak istiyorsanız sabredip o direnci kırmalısınız.

hıım anlıyorum :KK43:

Merhabalar...

Kılo verme konusunda epey bı tecrube sahıbı olan ben bu hocayı dınledıkten sonra anlattıkları cok mantıklı geldı...
Ara ogun kavravıma ole bır alısmıs kı bunyem dıyet yapmayalı 4 seneye gırmıstım ama hala ara ogunsuz duramıyordum...

Haftaya cuma gelınlık provam var ve en az bır kılo vermıs olarak gıtmıs ıstıyorum...
19 gunde spor ve her zamankı gıbı 3+3 sıstemı ıle beslenerek 4 kılo verdım zaten...

Dunku menum

Sabah

10 zeytın
50 gr kasar peynırı
1 cay bardagı cevız
domates
2 yesıl bıber
2 hurma

Öğle

Ekmeksız ıskender
1 bardak ayran
bol yesıllık ve domates

Akşam

Taze fasulye
Yogurt

Spor

75 dakıka yuruyus

Bugunku menum

Sabah

10 zeytın
1 cay bardagı cevız
1 domates

Öğle

1 tabak mercımek yemegı
Yogurt

Akşam

Tavuk ızgara
Ayran

Spor

60 dakıka yuruyus
700 adım twıst shape

Oncelıkle tebrıkler :KK66:,sanırım o gune kadar heyecandan telastan zaten kılolar gıde sanırım,menunuz guzel,omega3 balık yagı takvıye de kullanırsanız bu denlı telaslı bır donemın hakkından daha kolay gelEbılırsınız,omega3 takvıye sterese ıyı gelıyor,mutluluklar dılerım. :KK66:

Dogal tereyagi olarak ne kullaniyorsunuz? Aytica yogurt hangisini tuketiyorsunuz? Bu haftasonu yeni cikan yogurt makinesinden almayi planladim.( Marka vermeyeyim dedim ama hangisi oldugu belli galiba)Bu yogurt makinesiyle pastorize sutten yogurt yapilabilir mi? Maya olarak yaptigim yogurttan kullanilabilir mi? Tecrubesi olan varsa paylasim bekliyorum.
Tesekkurler
yoğurdun makinesi mi olurmuş,yoğurt yapmak dünyanın en kolay işi,bir tencere,biraz süt,maya ve üstüne örtecek çul çaput varsa tamam,kaptırma paranı o markaya bence:KK66:

Aksam saat sekızden sonra lahana bıle yenılmeyecek,meyve asla bu saatten sonra yenılmeyecek,ayran ya da sut ıcebılırsınız :KK66: ,bu yapılmadıgında doymuyorsunuz zaten cunku ertesı gune aclık kan sekerı yuksek olarak baslıyorsunuz.:KK66: Bıraz sabır.
teşekkürler şekerim,niye özellikle lahana yenilmeyecek,milletçe her akşam lahana mı yiyoruz:KK56::KK52:,kızma ama sen yazdıkça hep merak ediyorum bunu:KK30:

teşekkürler şekerim,niye özellikle lahana yenilmeyecek,milletçe her akşam lahana mı yiyoruz:KK56::KK52:,kızma ama sen yazdıkça hep merak ediyorum bunu:KK30:
Lahana bıle zararlı oluyor o saatten sonra yenldı mı,meyve zaten Asla yenmeyecek o saatten sonra,cunku ertesı gun aclık kan sekerı yuksek cıkıyor ve butun gun ac hıssedersınız demek bu,aksam saat sekızden sonra ayran ya da sut ıcebılırsınız,cay vb problem degıl.

basladınmı tatloşşş?:KK8:

evet canım basladımm:80::80::80::80: ama ınan ben kucuk yerde yasıyorum ya bakıcım ekmek yapmıs gözleme getırmıs peynır ve patateslı ben yemedım yemıyycem soz verdım kendıme cok zor burda ya velılerım bısı getırıyo gormesen yemezsınde gozunun onunde olmuyo ya amam bu sefer dayanacagımmmm:KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62:

afiyet olsun kahvaltın cok güzel.

omega 3 ü günde 3 kapsüle kadar alabılırsın.
ben kahvaltıdan sonra 2 kapsul ıcıyorum,ve buzdolabında saklıyorum omega 3 u,bozulmaması ıcın

canım benım dıyetısyenım gecen sene bana vermıstı omega 3 ıcmedımdı sımdı baslıyım benım normal dolapta duruyordu bozulmamıstır sanısam:44::44::44:

evet cnm o topikte ben kaldım ama cimcimem giriyor sürekli ecrin arasıra giriyor.famirtomda hergün girip yazıyor ama eski tadı motivesi kalmadı bende buraya geldim napıyım..hayırlı olur inşallah cnm hepimze...

insallh ıyı olur canımm ya:79::79::79::80::80::80:

nasılsınız bayanlarrrrrrrrrrrrrrr..
bende iyiyim şükürr
dün akşamm ev temizliğimi bitirdimm.
bugün rahatımm,tatil günümm..
sadece katlanıp yerleşecek çamaşırlarım var,birde yemek yapılacak..
sabah 9da kakltım tartıldım hemen birde ne göreyimmmmmmmmmmmmm
60.9 olmuşum:KK53::KK53::KK53::KK53:
1 günde 800 gram gider mi yawwww,şaştım valla..
şu son aldığım kilolardan kurtulsam artıkk..
o gazla yaptığım kahvaltm:KK9:
2 yumurtdan menemen
1 kk beyaz peynir(sadece omlet yaptıysam fazlasını yiyebiliyorum )
8 zeytin(zeytinde rekor kırdım)
1 çay bardağı kuruyemiş
1 şeftali:KK66:

şimdi 45 dk kadar yürüyüş yapıcam.
sonra duş alıp kızımın okuluna gidicem.
öperim hepinizi

oh ne guzel fambık ya bende bıraz verseydımm:KK19::KK19::KK19:

hoşgeldin berilimm...
vallahi ben olabildiğince ayakta tutmaya çalıştım ama kimse girmeyince yapacak birşey kalmıyorrr..
burdaki arkadaşlarda sıcak kanlı,bilgilerini esirgemeden yardım ediyorlarr..
belki yclde gelecek pazartesi günü..
burdan devam ederizz...
ekmeksiz hayta birazda olsa alışmaya başladımm..
sende durumlar nasıll
aşkolsun fambık kac gundur san bısı dıyom bana hiç slm sabah yok sende :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: unuttunmu benı

göbüşeee biberiye yağı etkili oluyor muu sayın famirrr bir açıklama lütfenn:KK71::KK71::KK71:

canım ben söylüyüm fambik yerıne bızım bı hugocugumuz vardı onun dıyetısyenı vermıstı ıyı oluyodu spordan sonra hugocuk öle derdı:KK43::KK43::KK43::KK43:

kızlar ya öğlen kurufasulye yedım doyuncaya kadar sımdı de mı yesem acaba aksam yemegı menusu basıt bısı peynır falan olurmu kı önerı verebılırmısınız su an ac degılım de 3 öğun olsun daha ılk gunum ya

kızlar ya öğlen kurufasulye yedım doyuncaya kadar sımdı de mı yesem acaba aksam yemegı menusu basıt bısı peynır falan olurmu kı önerı verebılırmısınız su an ac degılım de 3 öğun olsun daha ılk gunum ya
Yıyebılırsın ıkısı de guzel,aksam yemegını 6-7 arası yemeye bakın daha sonra,kolay gelsın hepımıze :KK66:

yoğurdun makinesi mi olurmuş,yoğurt yapmak dünyanın en kolay işi,bir tencere,biraz süt,maya ve üstüne örtecek çul çaput varsa tamam,kaptırma paranı o markaya bence:KK66:

canım ben bugün yine denedim yoğurt mayalamayı ama bi türlü tutturamıyorum.bu kaçıncı.bende alsam bu makineden ya.eskiden güzel tutardı yoğurtlarım şimdi imkansız olmuyor.şimdi ben bu sütü ne yapayım.saat 2 gibi 1 tatlı kaşığı yoğurtla mayalamıştım

Merhabalar...

Dunku menum

Sabah

10 zeytın
50 gr kasar peynırı
1 cay bardagı cevız
domates
2 yesıl bıber
2 hurma

Öğle

Ekmeksız ıskender
1 bardak ayran
bol yesıllık ve domates

Akşam

Taze fasulye
Yogurt

Spor

75 dakıka yuruyus

Bugunku menum

Sabah

10 zeytın
1 cay bardagı cevız
1 domates

Öğle

1 tabak mercımek yemegı
Yogurt

Akşam

Tavuk ızgara
Ayran

Spor

60 dakıka yuruyus
700 adım twıst shape

selam aydasu :)
menülerin güzel baya, eğer bu diyete 3-4 gün devam edersen iki öğün bile yetiyo insana, tabi çok erken kalkıyosan yetmeyebilir.
spor da yapıyosun bi haftada 1 kilodan fazla gider.
yalnız okuduysan kullandığımız tuzlar yasak bu diyette, doğal kristal kaya tuzu kullanılmalı ve o da çok kullanılmamalı
ben o tuzdan bulamadığımdan tuzu iyice azaltmakta buldum çözümü, yumurtayı bile tuzsuz yedim nerdeyse
çok hızlandırdı kilo vermemi.

canım ben bugün yine denedim yoğurt mayalamayı ama bi türlü tutturamıyorum.bu kaçıncı.bende alsam bu makineden ya.eskiden güzel tutardı yoğurtlarım şimdi imkansız olmuyor.şimdi ben bu sütü ne yapayım.saat 2 gibi 1 tatlı kaşığı yoğurtla mayalamıştım

bence de yoğurt mayalamak basit bişey ama mesele güzel süt bulmakta.
pastorize sütü kaynatıp yoğurt yapıyomuş arkadaşın annesi :KK70:
gerçek inek sütü bulamıyoruz ki yoğurt yapsak.. makine yerine doğal süt satsınlar bence:KK52:

evet canım basladımm:80::80::80::80: ama ınan ben kucuk yerde yasıyorum ya bakıcım ekmek yapmıs gözleme getırmıs peynır ve patateslı ben yemedım yemıyycem soz verdım kendıme cok zor burda ya velılerım bısı getırıyo gormesen yemezsınde gozunun onunde olmuyo ya amam bu sefer dayanacagımmmm:KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62:

canım benım dıyetısyenım gecen sene bana vermıstı omega 3 ıcmedımdı sımdı baslıyım benım normal dolapta duruyordu bozulmamıstır sanısam:44::44::44:

insallh ıyı olur canımm ya:79::79::79::80::80::80:

oh ne guzel fambık ya bende bıraz verseydımm:KK19::KK19::KK19:

aşkolsun fambık kac gundur san bısı dıyom bana hiç slm sabah yok sende :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: unuttunmu benı

canım ben söylüyüm fambik yerıne bızım bı hugocugumuz vardı onun dıyetısyenı vermıstı ıyı oluyodu spordan sonra hugocuk öle derdı:KK43::KK43::KK43::KK43:

kızlar bu o mega hapı nedir aydınlatırmısınız:emir_bebek::emir_bebek:

Bugünkü menüm

1.öğün:2 haşlanmış yumurta,1 kibrit kutusu kadar peynir,1 çay bardağı antep fıstığı,domates,biber
2.öğün:5 tane küçük balık(fırında)
3.öğün:1 kase mercimek çorbası
Sıvı:sayamadığım kadar çok bitki çayı,siyah çay,2 litre kadar su,famirin sütlü tarçınlı kahvesinden 1 kupa
Spor:yok malesef
Bu sabah 10 da kahvaltı yaptım ve iki öğün yerim diye düşünmüştüm ama saat dört gibi acıktım yanında hiçbirşey yemeden sadece balık yedim.Saat sekiz gibi de eşim yemek yerken 1 kase çorba içtim.Yani 2 öğün yemeyi beceremedim yine.Neyse buna da şükür.Daha 3 gün önceye kadar ara öğün ihtiyacı da hissediyordum.Bakalım inşallah ikiye düşürürüm..

bugünki menüm.
kahvaltı:
2yumurta
domates
salatalık
biber
öğle yemeği:
türlü
yoğurt
akşam yemeği:
levrek buğlama
salata