Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Dr. Oetkere Mektup

"Sevgili Dr. Oetker! Unuttuğunuz bir şey var. Burası Türkiye. Burada babaanneler supangle yapmaz. Yapsa yapsa sütlac yapar, kabak tatlısı yapar.
Babaanneme 'supangle yapar mısın ?' dedim, şimdi oturduk Sübhâneke okuyoruz." :))
cok guldum yaaa:KK9::KK9::KK9::KK9: kolayı da kurufasulyemizden daha cok bizim geleneğimiz gibi gostermeye calısıyolar ya zaten,ve daha bir cok seyi....kızlar bu reklamlarda cok acayip oyunlar dönuyomuş..insanların aklında kalsın ve gidip alsınlar diye cok fazla psikolojik hile kullanıyolarmış,ve de ozellikle cocukların...Ahmet hocanın kitabında yazıyodu...mesela kolayı oyle bi sunuyorlarki sanırsın kolasız kahvaltı bile yapılmaz...

Canımm yok 3 kilo daha vereyim koyacağım resmimi avatarımı diyor canım:KK16: Allah nazarlardan korusun canım:nazar:
ben de 3 kilo verince koycam canım..beraber koyarız inşallah...Gül63 gibi kilo verseydik 3 hafta sonra koyardık....aaa bide aklıma gelmişken soyliyim: hani Gül 63 sütün içine kakao ekliyo ya,kakao sutun verdiği şişkinliği ve kabızlıgı onlüyomuşşşş....

iyi akşamlar hanımlar
biz memleketten döndükk kuzenimi evlendirdirdik umarım bi ömür mutlu olur
kilo almadım ama veremedimde koşturmacayla geçti karatayada uyamadım aslında uydum da yemek saatlerim uymadı
kızlar gül resim ekledimi ? geçmişe bakmaya vaktim yok cevap verirseniz sevinirim

kızlar cook yoğun bi gün sadece menü bildiriyom gecmişi okuycam akşam inşaallah
sabah:1 haş. yumurta 1 avuc fıstık
kavrulmuş araka
2 catal helva
10 zeytin salat
domates

akşam menüsü:

3 içli köfte
5 mercimek köftesi
salata
17:00 de bitti

spor henüz yok
tüm evin camlarfını sildim
perdeleri yıkayıp astım
bütün dolapları sildim

ay yazmayı unuttum akrabalar çok zayıflamışsın daha çok enden daralmışsın dediler :KK9:öyle mutlu oldum anlatamam:KK52: ...yarından itibaren komşumla sabah saat 6- 7 arası yürüyüşe yapıcaz sonra bide akşam 6-7 arası yürüyecegiz bakalım nasıl olcek :KK31:

ay yazmayı unuttum akrabalar çok zayıflamışsın daha çok enden daralmışsın dediler :KK9:öyle mutlu oldum anlatamam:KK52: ...yarından itibaren komşumla sabah saat 6- 7 arası yürüyüşe yapıcaz sonra bide akşam 6-7 arası yürüyecegiz bakalım nasıl olcek :KK31:
Canım hoşgeldin. Nasıl motive olmuşsundur sen şimdi oleyyy:KK16:

kavrulmuş araka
2 catal helva
10 zeytin salat
domates

akşam menüsü:

3 içli köfte
5 mercimek köftesi
salata

spor henüz yok
tüm evin camlarfını sildim
perdeleri yıkayıp astım
bütün dolapları sildim
Çok hamaratmışsın bugün muhencim güle güle kirlen bu arada listedesin artık :KK16: İçli köftee offf afiyet olsun:KK53:çok severim ben:KK1:
yazdıklarınızı okudumama hepsine cevap veremiyecem cunku yuruyuse gidioz dısarda şimdi.bu gun kosu bandından kurtuluyorum oleeyy:KK52:

aksam menumu az once 2 dakkada yiyiverdim hemen
12-13 fındık
3 omega-3 kapsul
1 cay kasıgı uzum cekirdeği

bugun canım yemek yemek istemedi..sırf omegalarımı alıym diye yidim..
galiba midem küççülüyo sonunda:KK9::KK9::KK9::KK9:
akşama gorusuruz,herkese afiyet olsun..
bu arada iyiniyetlim yazdıklarının hepsini tek tek okuycam gelince..topiğimizin ilham perisisin sen tatlım:KK16:
Tatlım sağol:KK17: sevindim midenin küçülmesine:KK1: sana da afiyet olsun:KK16:
ah canım ne güzel oldu izmir şimdi gel de gör...yeni sezon ürünler hem çok güzel hem de çok ucuz..şimdiden hoşgelesin izmire:KK16::KK16:
Az kaldı cumaya inş. Özlemiştim bana iyi gelecek canımm sağol

akşam ne yedim:KK56::KK56:

1 çeri
çoook azıcık kaşar peyniri (domatesle güzel oluyor)
Çok az arabaşı çorbası
1 kaşık keşkek
az maydanoz
badem + fındık
Kahvem
3 omega 3
Hepinize afiyet olsun güzeller çıtırlarrr:KK16:

cok guldum yaaa:KK9::KK9::KK9::KK9: kolayı da kurufasulyemizden daha cok bizim geleneğimiz gibi gostermeye calısıyolar ya zaten,ve daha bir cok seyi....kızlar bu reklamlarda cok acayip oyunlar dönuyomuş..insanların aklında kalsın ve gidip alsınlar diye cok fazla psikolojik hile kullanıyolarmış,ve de ozellikle cocukların...Ahmet hocanın kitabında yazıyodu...mesela kolayı oyle bi sunuyorlarki sanırsın kolasız kahvaltı bile yapılmaz...

ben de 3 kilo verince koycam canım..beraber koyarız inşallah...Gül63 gibi kilo verseydik 3 hafta sonra koyardık....aaa bide aklıma gelmişken soyliyim: hani Gül 63 sütün içine kakao ekliyo ya,kakao sutun verdiği şişkinliği ve kabızlıgı onlüyomuşşşş....

İnşallah canım..
Öğrendiğim iyi oldu hem tatlı da oluyordur:KK34:

kızlar selam, ben de artık aranızdayım, 2 gün oldu karataya başlayalı, 2 yıl oldu kk'ya girmeyeli :)

iyi akşamlar hanımlar
biz memleketten döndükk kuzenimi evlendirdirdik umarım bi ömür mutlu olur
kilo almadım ama veremedimde koşturmacayla geçti karatayada uyamadım aslında uydum da yemek saatlerim uymadı
kızlar gül resim ekledimi ? geçmişe bakmaya vaktim yok cevap verirseniz sevinirim

Eklemedi canım biz de merakla bekliyoruz.

hanımlar birazdan akşam yemeğimi yiyeceğim ama fırsat bulmuşken yazayım dedim
sabah karatay kahvaltısı
öğlen domates çorbası,biraz bamya ,biraz patlıcan yemeği
1-2 kaşık kadar sakatat ve salata:KK56::KK56::KK56:

iyi akşamlar kızlar yemeğimi yedim biraz sindireyim doğru yürüyüşeeeee

menüm
1 tabak z.yağlı kabak yemeği
koca bir tabak semizotu salatası
süzme yoğurt
1 avuç fındık badem-kuru üzüm karışımı

ok..deneme başarılı yazdıklarım ulaşıyor, doğumdan sonra 69,5 kilo idim ve bebiş 8 aylık iken 51'e inmiştim, hayatta inmediğim bir kilo bu arada. 2 yıl bir iki kilo oynama ile korumayı başardım ama geçen gün 55,5 gördüm ve dur demek istiyorum, ben de karataya başladım bugün yediklerim;
sabah
iki yumurta taze nane ile organik tereyağında
1 küçük bardak ceviz badem karışımı
1 domates
avuç içi peynir
9 zeytin

öğle

4 adet köfte
1 kase yoğurt
3-4 gün kurusu
1 kase pırasa yemeği

akşam

bir dilim somon karışık salata ile bol limonlu ve zeytinyağlı

bu arada bugün himalaya tuzu aldım gönül rahatlığı ile ektim salatama

şimdi de oğluşu alıp yürüyüşe gideceğim, döndüğümde halim kalırsa pilatese kasarım,
bu arada meraklısına; o kadar kiloyu kısa süre içinde yürüyüş pilates ve akşam 5 ten sonra hiçbirşey yemeyerek verdim amapopom erkek popsu gibi oldu ve belim kalın kaldı, karatay dan umudum armut tipi bir zayıf olmak :KK66:

3. Ogunum : kiymali ispanak yemegi ve Kinoa ve meyve çayı

Quinoa nedir ?
Faydaları nelerdir ?

Quinoa (Chenopodium Quinoa), Peru’da, İnka’lar tarafından yetiştirilen antik bir tahıl türüdür. Quinoa’nın, kökeninin, Güney Amerika’nın Andes Dağları’na dayandığı düşünülmektedir. 16. yy.da, İspanyol sömürgecileri Güney Amerika’ya ayak bastıklarında, İnka kültürünü yok etme çabalarının bir parçası olarak, kinoa tarlalarını yakıp yıkmışlardı. Ama kinoa, dağlarda yabani olarak, ya da küçük miktarlarda gizlice yetiştirilerek, varlığını sürdürdü. 1980’lerde, iki Kuzey Amerikalı, buVİRÜS besleyici bitkiye rastladı ve onu, Colorado yakınlarındaki Boulder bölgesinde yetiştirmeye başladı. O zamandan başlayarak kinoanın ünü dünya çapında bilinmeye başladı.
Kinoa’nın 120 farklı türü, tercih ettiği iklimlere göre, 1800 ayrı çeşit olarak sınıflandırılır. Yetiştiği bölgeye bağlı olarak, kinoa taneleri siyah, kırmızı, pembe, sarı, mor, yeşil ya daVİRÜS turuncu rengini almaktadır.
Quinoa Faydaları
Genellikle tam tahıl olarak adlandırıladan kinoa, Chenopodium quinoa bitkisinin tohumudur. Tam tahıllarda genellikle lisin amino asiti yoktur, ya da çok az vardır. Ancak, Quinoa, lisin gibi diğer 8 temel amino asidi de, insan gereksinimini dengeleyecek miktarda taşır. Vücudda kullanılan 20 amino asit vardır. 8 tanesi vücudda yapılamaz ve bunlar temel aminoasitler olarak bilinirler. Temel aminoasitler et, balık, kümes hayvanları, süt, peynir, yoğurt, yumurta ve quinoa’da bulunurlar.
Quinoa, susamgillerden olmasına rağmen yağ oranı düşük, protein miktarı ise oldukça fazladır.VİRÜS Pirinçten 3, buğdaydan ise 2 kat daha fazla protein içerir. Kinoa’nın protein yapısı buğdaydaki gibi gluten şeklinde değildir ve hazmı daha kolaydır. Kinoa, bir tahıla oranla %15-20 gibi yüksek oranda proteine sahiptir. Protein gücü ete eşdeğerdir. Filizlendirilmiş quinoa’nın ise protein gücü etten daha fazladır.
Quinoa, iyi bir magnezyum kaynağıdır. Magnezyum kan damarlarını sakinleştirir. Aynı zamanda Quinoa’da bol miktarda; superoksit dismutaz enziminin kofaktörü olarak görev yapanVİRÜS manganez de bulunur. Superoksit dismutaz, mitokondriyi enerji üretimi sırasında oluşan oksidatif hasarlardan korumaya yardımcı olan antioksidandır.VİRÜS Bir çok diğer hücre gibi, alyuvarları da serbest radikallerin verdiği zararlardan korurlar.
Amerikan Gastroenteroloji Bülteni’nde yayınlanan bir çalışmaya göre, yüksek çözülmez lifli gıdalar tüketmek, özellikle kadınları safra kesesi taşlarına karşı korumaktadır.
Kinoa gibi, tam tahıl açısından zengin olan bitkisel gıdalar, bitki lignini taşırlar ki; barsaklarda, kalp krizi, göğüs ve diğer hormonlara bağlı kanserlerden koruduğu düşünülen enterolactone’un da dahil olduğu mammalian ligninlere dönüşürler.
Peru’da, bölgeye ait 10 farklı tohum, tahıl ve hububat üzerinde yapılan bir çalışmada, kinoa’nın %86 gibi bir oranla aralarında antioksidan kuversetin açısından en zengin ve en yüksek antioksidan aktivite gösteren tahıl olduğu tespit edilmiştir.

kavrulmuş araka
2 catal helva
10 zeytin salat
domates

akşam menüsü:

3 içli köfte
5 mercimek köftesi
salata

spor henüz yok