Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

UNSUZ FIRINDA MÜCVER

4 yumurta

5 tanekabak ( iri rendelenecek )

2 tane kırmızı biber ( tavla zarı gibi küçük doğranacak )

1 çorba kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı tuz

Sarımsak uç dış

Taze nane yoksa kurusunda olur

Maydonoz

Kara biber

Varsa kimyon

Beyaz peynir (1 yuvarlak kalıp yeter)

Kasar peyniri(Üzeri için )( isteğe göre )

YAPILIŞI:

1-) Çukur bir kaseye yumurta + yağ + tuzu koyup, çatalla çırpın.

2-) İçine kabak + biber ‘i ekleyip, tekrar karıştırın.

3-) Fırın kabını sıvı yağla yağlayın. Hatta ben kağıt peçeteyle kabı yağlıyorum. Fazlası kağıda geçiyor.

4-) Hazırlanan kabaklı harcı , fırın kabına yayın.

5-) Fırını 200 derece turboya ayrlayıp, uzeri kizarincaya kadar ici disi pustigine emin olana kadar pişirin.

6-) 35. Dakika da fırından çıkarıp, kasar peyniri serpin. Tekrar fırına sürün.

7-) Bir 10-15 dakika daha pişirin. Üzeri kızarınca çıkarıp, sıcak ya da ılık yiyin.

Son düzenleme:
1.öğün 11 :00 da bitti

1 bardak ceviz+fındık+karaüzüm
1 muz
peynir
8 zeytin
domates
biber
4 gün kurusu

2.öğün: 20 :00 da bitti
2 kase buğdaylı nohutlu çorba
1 avuç çekirdek

su: 2.5 lt
spor yok

Bu kiymali karnibahar nasil pisiriliyor acaba? Cok cazip geliyor kulaga :KK56:

Canim bu tarif bildigimiz besamel soslu tarifin besamelsiz olan bolumu ..

kiymali karnibahar

malzemeler;

1 orta boy karnibahar
goz karari (kisi sayisina bagli olarak degisen ) 400 gram kiyma
4 yumurta
2 sogan
2 veya 3 renkli biberlerden
1 etli domates
ev yapimi 1 kasik biber ve bir kasik domates salcasi
4 dis sarimsak
tuz
karabiber
kirmizi biber
istege bagli(kori ve kimyon)

yapilisi;
1- karnibahari ciceklerine ayirin,
2-karnibahari ciceklerine ayirdiktan sonra ben seramik tavada kizartir gibi birazdan buharda pismesini sagliyorum (yagsiz olarak) ama buhardada pisirebilirsiniz.. (denedim oluyor) hazirlanan karnibaharlari duz ve biraz derince tepsinize ve borcama dizin..
3- kiymayi kisik ateste kavurmaya baslayin ..
4-soydugunuz soganlari kiyma suyunu cektikten sonra ekleyin
5-soganlar az cok oldukten sonra salcayi ekleyin .. ve soydugunuz domatesi icine dograyin
6- salca pistikten sonra renkli biberleri ,sarimsaklari ,baharatlari ekleyin bir kac dakika bisirip ocakdan alin.

tepsinize dizmis oldugunuz karnibaharlarin ustune bu karisimi dokun ..
ustune kirip cirpmis oldugunuz yumurtalari guzelce dokun..
sonra bir muhdet firina verin yumurtalar pisene kadar .. (eger suku i karisim olduysa suyunu cekene kadar bekleyin)
pismeye yakin firindan alin ve ustune kasar peyniri serpin .. 1 2 dakika daha firinda durup peyniri eritebilirsiniz..

cok lezzetli ve kolay ve unsuz ..

denemeye deger

afiyet olsun ..
:nazar:

selam dunya guzellerim..umarim herkes iyidir..ben pek iyi degilim maalesef,tahlil sonuclarimin bi kismi cikti bugun,sonuclar pek iyi degil,hastalik kesinlesti maalesef..kadinlar kulubunde bu hastalikla ilgili bi topigi takip ettiydim biara,orda herkese moral veren hamile bi kiz wardi,bikac gun once bebegi de kendi de ölmüs,yikildim resmen..ama etrafimin destegiyle moralimi yuksek tutmaya calisiyorum..moral en onemli ve en tesirli ilacmid..bi kac haftaya erciyes universitesi hastanesine yatcam kortizon tedavisine basliycaklar..benim icin cok dua edin kizlar noolur,desteginize ve dualariniza okadar cok ihtiyacim warki size anlatamam..hepinizi sewiyorum,yarin tekrar girerim insallah..simdilik hoscakalin canlarim..

çok üzüldümm:KK25: Allah şifa versin . inşallah tedavine olumlu sonuç alırsınızz:26::26:dualarımız seninle canım

Canim bu tarif bildigimiz besamel soslu tarifin besamelsiz olan bolumu ..

kiymali karnibahar

malzemeler;

1 orta boy karnibahar
goz karari (kisi sayisina bagli olarak degisen ) 400 gram kiyma
4 yumurta
2 sogan
2 veya 3 renkli biberlerden
1 etli domates
ev yapimi 1 kasik biber ve bir kasik domates salcasi
4 dis sarimsak
tuz
karabiber
kirmizi biber
istege bagli(kori ve kimyon)

yapilisi;
1- karnibahari ciceklerine ayirin,
2-karnibahari ciceklerine ayirdiktan sonra ben seramik tavada kizartir gibi birazdan buharda pismesini sagliyorum (yagsiz olarak) ama buhardada pisirebilirsiniz.. (denedim oluyor) hazirlanan karnibaharlari duz ve biraz derince tepsinize ve borcama dizin..
3- kiymayi kisik ateste kavurmaya baslayin ..
4-soydugunuz soganlari kiyma suyunu cektikten sonra ekleyin
5-soganlar az cok oldukten sonra salcayi ekleyin .. ve soydugunuz domatesi icine dograyin
6- salca pistikten sonra renkli biberleri ,sarimsaklari ,baharatlari ekleyin bir kac dakika bisirip ocakdan alin.

tepsinize dizmis oldugunuz karnibaharlarin ustune bu karisimi dokun ..
ustune kirip cirpmis oldugunuz yumurtalari guzelce dokun..
sonra bir muhdet firina verin yumurtalar pisene kadar .. (eger suku i karisim olduysa suyunu cekene kadar bekleyin)
pismeye yakin firindan alin ve ustune kasar peyniri serpin .. 1 2 dakika daha firinda durup peyniri eritebilirsiniz..

cok lezzetli ve kolay ve unsuz ..

denemeye deger

afiyet olsun ..
:nazar:
tarif için teşekkürler canım oğlum karnıbaharı çok seviyor. mutlaka deneyeceğim , hem karatay içinde süper:KK34:

selam dunya guzellerim..umarim herkes iyidir..ben pek iyi degilim maalesef,tahlil sonuclarimin bi kismi cikti bugun,sonuclar pek iyi degil,hastalik kesinlesti maalesef..kadinlar kulubunde bu hastalikla ilgili bi topigi takip ettiydim biara,orda herkese moral veren hamile bi kiz wardi,bikac gun once bebegi de kendi de ölmüs,yikildim resmen..ama etrafimin destegiyle moralimi yuksek tutmaya calisiyorum..moral en onemli ve en tesirli ilacmid..bi kac haftaya erciyes universitesi hastanesine yatcam kortizon tedavisine basliycaklar..benim icin cok dua edin kizlar noolur,desteginize ve dualariniza okadar cok ihtiyacim warki size anlatamam..hepinizi sewiyorum,yarin tekrar girerim insallah..simdilik hoscakalin canlarim..

Canim benim zor biliyorum ama lutfen yuregini ferah tutmaya calis. Burada hepimiz seni cok seviyoruz ve ben inaniyorum ki seni seven herkesin sana yollayacagi pozifif enerji ile sen bu hastaligi yeneceksin. Her sey yoluna giricek. Sen yeter ki moralini yuksek tut. Simdiden basladim sana pozitif enerji yollamaya. Tez zamanda kurtulucaksin. Kocaman kucakladim ve optum seni.:KK54::KK54::KK54:

Prop um dualarımız seninle... Uzaktan uzağa elden başka bişey gelmiyor maalesef. Tedavin sonrası bizi haberdar et nolur. Öpüyorum.

Sabah: Klasik Karatay kahvaltısı
Öğle: 6 kaşık kısır.
Akşam:1 tabak nohut.

2 litre su

Yürüyüş yok maalesef:KK43:

İyi geceler çok geç oldu menm bildirip acilen yatayım

Sabah

2 yumurtadan omlet
zeytin ve peynir
salatalık domates
5 ceviz
2 gün kurusu kayısı
2 kuru erik
2 kuru incir
yeşil çay

Aksam

yeşil mercimek
salata
yoğurt

Bol su ve 1 saat yürüyüş

sevgili propycil, hastalığına üzüldüm çok geçmiş olsun :KK25: neyin olduğunu bilmiyordum o yüzden geçmişi okudum galiba lupus demişsin moralini yüksek tut lütfen, bildiğim kadarıyla öyle ölümcül bir hastalık değil, bu hastalığa sahip olup çook uzuuun seneler yaşayan insanlar var hatta...o yüzden bahsettiğin kişide hamile olduğundan ters giden bir şeyler olmuş olabilir diye düşünüyorum :44:

tüm dualarım seninle Allah tez zamanda şifa versin, beterlerinden esirgesin Yüce Rabbim

İnşallah tedavin iyi geçer bu hastalığın en büyük dermanı yüksek moral

iyileşeceğine inancım tam bu süreçte Allah yardımcın olsun sana dünyanın bir ucundan iyi dilekerimi ve enerjimi yolluyorum :KK16:

bu arada sabah ne yediğimi yazmayı unutmuşum

1 bardak süt (içinde hazır kahve var bi türlü birakamadım şu şeyi:KK17:)
3 yumurtalı ve çedar peynirli az tereyağında omlet (yarısını ben yarısını eşim yedi)
kibrit kutusu kadar beyaz peynir (yumurtada da peynir var diye az yedim bu sabah)
6 adet siyah zeytin
4 adet tuzsuz kavrulmamış badem
10 adet minik kiraz domates
yarım salatalık

şimdi de yeşil çay ve su içiyorum :KK68:

öğlene Allah kerim :KK76:

Canım çok geçmiş olsun,Allahın izniyle atlatacaksın,ben inanıyorum,hepimiz seni çok seviyoruz,dualarımız seninle,Allahım yardımcın olsun tatlım,iyi haberlerini bekliyoruz propum:KK16:

evet canım aksatmamaya çalışıyorum,bu sıralar çok severek yapıyorum yürüyüşlerimi....
ebru şallının bu yıl program yapacağından haberim vardı ama günü ve saatini bilmiyordum.bilgilendirdiğin için teşekkür ederim ficanscım
:KK16::KK16:
belki sen de yeniden başlarsın o zaman:KK34::KK34:

İnşallah başlayacağım canım,3-4 sene önce aksatmadan yapıyordum

yarın ben de bakıcam ebru şallıya ama sürekli üflemesi beni gıcık ediyo üflemeden yapaydı eyiydi

Beni de aralardaki konuşmalar biraz sıkıyor,ben hemen ara vermeden yapıp bitirmek istiyorum,o uzatıyor,ben de sayıları fazla yapıyordum,ama çok faydasını görmüştüm,resmen duruşum değişmişti

Merhaba,

Aslında bu forumu bir takip edip bir bırakanlardanım. Arada zayıflama hapları kullanıp kilo verip sonra tekrar kilo alanladanım:) İnsülin direnci son safhada olup bunu umursamayanlardanım. İstanbuldaki tüm diyetisyenlere gidip, sonuçlanmadan sıkılıp bırakanlardanım. Dukan mı Karatay mı diye çok arada kalanlardanım. Ancak bugün bir azimle Karatay diyetine tekrar başlamaya ve bırakmamaya karar verdim. İnsülin direncim sıkıntı veriyor, dizimde de kas aşınması ve miniskus zedelenmesi var ve acilen kilo verip normale dönmem gerek. Yaşım 36 ve tüm gün oturarak çalışıyorum.

ilk 2 kitabı var Hocanın. Bugün tekrar okumaya başlayacağım ve son kitabını sipariş edeceğim. Bu forumdan da yenmesi ve yenmemesi gerekenlere bir bakacağım. Şeker hapını da düzenli kullanmadım ancak bugün 500 * 2 olarak diaforminime devam edeceğim.

Yardım, destek, önerileri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

7-8 adet badem
1 yumurta haşlama
1 çarliston biber
7-8 adet yeşil zeytin
1 küçük beyaz peynir..

öğlen ise köfte ve salata yemeyi planlıyorum.

herkese günaydınnnn
bugun çok mutlu uyandım sabah kalkar kalkmaz fenomeni açtım oynaya oynaya hazırlandım
sabah zamanım olmuyo ayaküstü yumurta bi avuç ceviz yedim. kahwaltı yapamıyorum sabah 8 de iş başı olunca gün çok uzun oluyor. mecburen 3 öğün yiyorum
8.00-12.30-18.00
geç kalksam 2 öğün yapcam ama olmuyorrrr 5 saat aralıklı yiyorum zaten

Merhaba,

Aslında bu forumu bir takip edip bir bırakanlardanım. Arada zayıflama hapları kullanıp kilo verip sonra tekrar kilo alanladanım:) İnsülin direnci son safhada olup bunu umursamayanlardanım. İstanbuldaki tüm diyetisyenlere gidip, sonuçlanmadan sıkılıp bırakanlardanım. Dukan mı Karatay mı diye çok arada kalanlardanım. Ancak bugün bir azimle Karatay diyetine tekrar başlamaya ve bırakmamaya karar verdim. İnsülin direncim sıkıntı veriyor, dizimde de kas aşınması ve miniskus zedelenmesi var ve acilen kilo verip normale dönmem gerek. Yaşım 36 ve tüm gün oturarak çalışıyorum.

ilk 2 kitabı var Hocanın. Bugün tekrar okumaya başlayacağım ve son kitabını sipariş edeceğim. Bu forumdan da yenmesi ve yenmemesi gerekenlere bir bakacağım. Şeker hapını da düzenli kullanmadım ancak bugün 500 * 2 olarak diaforminime devam edeceğim.

Yardım, destek, önerileri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

hoşgeldin :KK3:

ben de senin gibi bi bırakıp bi başlayanlardanım ama bu diyetin (ya da beslenme şeklinin diyelim) işe yaradığını kesinlikle söyleyebilirim özellikle insülin direncinle ilgili sıkıntıların varsa

oturarak çalışmak benim için de çok büyük sıkıntı ama bahane yaratmaya çalışıyorum hareket etmek için mesela kalkıp bardak bardak alarak su içmek gibi

onun dışında zayıflama hapı kullanmamanı tavsiye ederim (napiim yukarıda tavsiyelerinizi bekliyorum demişsin tutamadım kendimi :KK52:) uzun vadede ne tür etkiler bırakacağını bilemeyiz yazık sana da :KK45:

öneri olarak da sen de çalışan bi insan olduğundan zamanının kısıtlı olduğunu varsayıyorum ben bunun için yemeklerin malzemelerini haftasonundan dolaba yıkayıp temizleyip koyuyorum hafta içi de eğer uzun bi yemekse 1 gün önceden pişirip hazırlıyorum ki açlıktan gözüm dönmüş bi şekilde eve geldiğimde önüme ilk gelen abur cubura saldırmayıp doğru düzgün bişeyler yiyebileyim :KK34:

şimdiden kolay gelsin sana sonunda istediğin hedefe varacağına inanıyorum :nazar:

X