Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kızlar omega3 takvıyemı aldım ıyı hıssedıyorum. :KK1:

Balık yağından farklı mı acaba bu omega 3 ?

kilo çizelgemi yapmaya çalıştım bakalım olmuşmu imza alanına ekleyin diyor ama onu anlayamadım buraya eklemeye çalışacağım

Şimdi orada çıkan linkler var sayfanın altında orada 2. linki alıp profil ayarlarındaki çizelge bölümüne yapıştırıyorsun.

Son düzenleme:

Şimdi orada çıkan linkler var sayfanın altında orada 2. linki alıp profil ayarlarındaki çizelge bölümüne yapıştırıyorsun.
[/QUOTE]

bunu öylesine yapmıştım seçtiğim simgelerde saçma olmuş zaten yarın yenisini denerim. Bu arada sizinle aynı kilodayız ve hedefimizde aynı çok sevindim.:KK61:

bunu öylesine yapmıştım seçtiğim simgelerde saçma olmuş zaten yarın yenisini denerim. Bu arada sizinle aynı kilodayız ve hedefimizde aynı çok sevindim.:KK61:[/QUOTE]

İnşallah güzel bir şekilde istediğimiz kiloya ineriz beraber.
Hiç acele etmeden vermek istiyorum ama bu kiloyu.
Spor takviyeli sıkılaşarak da.
en sonunda hem sağlıklı bir vücut hem de tamamen fazlalıklardan arınmak istiyorum.

bunu öylesine yapmıştım seçtiğim simgelerde saçma olmuş zaten yarın yenisini denerim. Bu arada sizinle aynı kilodayız ve hedefimizde aynı çok sevindim.:KK61:

İnşallah güzel bir şekilde istediğimiz kiloya ineriz beraber.
Hiç acele etmeden vermek istiyorum ama bu kiloyu.
Spor takviyeli sıkılaşarak da.
en sonunda hem sağlıklı bir vücut hem de tamamen fazlalıklardan arınmak istiyorum.
[/QUOTE]

Bende acele ve hırs yapmadan bilinçli olarak vermek istiyorum. 4 gündür yapıyorum diyeti ve iyi gidiyor umarım sağlıklı bir şekilde veririz.

kizlar biraz bilgileniyorumda, hic ekmek yemeyin deniyor...Ama ben öglen ve aksam neysede sabahlari mutlaka ekmek yemeye aliskinim. Yoksa doydugumu anlamiyorum... Kepek ekmegi yesem iki avuc ici kadar? glisemiks endekside yüksek degil bildigim kadariyla...

kizlar biraz bilgileniyorumda, hic ekmek yemeyin deniyor...Ama ben öglen ve aksam neysede sabahlari mutlaka ekmek yemeye aliskinim. Yoksa doydugumu anlamiyorum... Kepek ekmegi yesem iki avuc ici kadar? glisemiks endekside yüksek degil bildigim kadariyla...

O yiyeceğin ekmek yerine badem ceviz yediğin de hem doyuyorsun hem de daha sağlıklı oluyor.
1 hafta içinde alışırsın emin ol.
Sonra ekmeği aramıyorsun bile.

Sevgili Turkuaz, bu diyetin olmazsa olmazı tahılların hepsini, şekeri hayatından tamamen çıkarıyorsun, meyveyi de günde bir porsiyondan fazla tüketmiyorsun o da öğünlerde, meyve yerine meyve kurusu tercih ediliyor...
Ve öyle güçlü bir sabah menüsü var ki doymaman mümkün değil, sadece üç gün sabretmen gerekiyor. Üç günün sonunda tam uygularsan iştah tamamen yok oluyor.
Sabah menüsü: 2 adet haşlanmış yumurta, avuç ayan kadar kocaman bir peynir, 10 adet zeytin, 1 ince belli bardak kuruyemiş (sabah ceviz iyi gidiyor), yiyebildiğin kadar domates, biber, salatalık, yeşillik vs... İnan doyuyorsun canım, hem de zamanla öyle çok geliyor ki yemekte zorlanıyorsun. Kitabı hemen almanı tavsiye ederim.
Başarılarımız daim olsun...........

Balık yağından farklı mı acaba bu omega 3 ? Balık yagı tabıkı,cok ıyı hıssettım takvıye depresyonu yok edıyor gercekten.Sehırde yasıyorum dogal beslenemıyorum henuz,mesela henuz koy yumurtası yemıyorum balık yagı yanı omega3 takvıye bunların yapacagı ya da yapmıs oldugu tahrıbata takvıye ılac,cunku vucud omega3 u yapamıyor,aldıgımız ozurlu yıyeceklerde de bu oran dusuk,balık cok tuketen yerlerdekı adamlar trafıkte cok daha atıktır emınım artık,

Neden Himalaya kristal tuzu?
Himalaya kristal tuzu insan sağlığı için neden önemlidir? Dünyada yaşamı su ve tuza borçluyuz. Su ve tuzun kalitesi de insan sağlığını çok derinden etkiler. Eğer biz, sağlıklı yaşamak istiyorsak, su ve tuzu gerektiği miktarlarda ve kalitede almak zorundayız. Bugün ne içtiğimiz suyun ne de yediğimiz tuzun kalitesi hakkında bir bilgimiz yoktur. Oysa su ve tuz insanoğlunun en önemli, vazgeçilmez ve hiçbir maddeyle degiştirilemez bir besin kaynağıdır. İnsan su ve tuzu gerekli miktarlarda ve kalitede almadığı zaman, yaşlanmayı hızlandırarak metabolizma bozukluklarına sebep olur. Bugün dünyayı saran ve çağın hastalıkları olarak adlandırılan, yüksek tansiyon, astım, kanser ve diğer nice hastalıkların sebeblerinden biri yaşamın vazgeçilmez bu iki maddesinin gerekli miktarkarda ve kalitede alınmayışıdır. Yapılan en son bilimsel araştırmalara göre, insan sağlığı için en kaliteli tuzun Himalaya kristal tuzu olduğunu göstermiştir. Himalaya kristal tuzuyla yapılan üç aylık bir tuzlu su kürü sonucunda, insanların bütün metabolik olaylarının doğal seviyesine ulaştığı ve rahatsızlıklarına iyi geldiği görülmüştür.
Kaynak: Yaşamın Gizemi Su ve Tuz, Yücel Aydemir

Kızllar bu dıyete baslayalı 5 ay oldu,eskıden ayda 45 ekmek,90 cıkolata,30 tabak pılav,15 kılo meyve yerdım ılk bes ay bunlardan kurtuldum, paylastıkca daha sonra kıtabı bıraz daha dıkkatlı okuyunca omega3 un onemını daha ıyı kavradım.Bugun ıtıbarıyle omega3 u de almaya basladım balık yagıyla.Pekı eskıden neden megalomandım? Cunku hayatımda tonla B vıtamını yanı ekmek ve de bunamaya bıle sebep olan tonla seker vardı,bu sekılde okudugum kıtapta omega 3 un onemını ılk okuyusta kavrayamamam normal,cunku dıkkat eksıklıgı boyle bırsey ıste zıhnım acıldı,ara ogun de yemeyınce ınsulın salgım azaldı benım vucudum da seker hastaıgına dogru sınsı sınsı yol alıyordu yanı,doktor zaten bu dıyetın herkese yarayacagını soyluyor ,yanı seker hastası na da tabıkı yarar,varıs agrılarım durdu,kırmızı kılcal damarlarım kayboldu,daha zınde uyanıyorum,tabıkı daha ıyısı de olacaktır ama zamanla.

2 tane greyfurtta gunluk ıhtıyacınız kadar karbonhıdrat var zaten, kaldı kı vucut stogunuz yag da zaten ekmekten olma. Aksam sekızden sonra lahana dahı yemeyın ertesı sabah daha zınde kalkarsınız, ekmek yerıne fındık fıstık ya da cevız bır cay bardagı kadar tuketın.Bunlar B vıtamınlerıyle dolu zaten,ekmegın glısemık ındexı yuksek yanı bır saat sonra acıkacaksınız demek,ekmek yerıne glısemık ındexı dusuk ya da sıfır olan seyler var bunlarda lıstede vvvar zaten on sayfalarda balbocuu ısımlı arkadas dıyet lıstesını aynen yazmız evvela bır okuyun fıkrınız olsun,daha sonra eger hala almadıysanız kıtabı alın ,ve hemen baslayın, ekmekte tonla tuz var ben eskıden ayda 45 tane tuketıyordum,ve maalesef fırıncının kullandıgı tuz zararlı tuz,on gram tuz fazlası vucutta 1,5 lıtre ye yakın su tutuyor, ıkı dılım ekmek dahı yesen enaz bır. Bardak su tutulacak vucudunda ,yanı arkadasım ben 20 kılo verdım bu dıyetle ama 30 kılo vermıs gıbı gorunuyorum sebebı odemler de gıttı yanı sıslıkler gıttı,fırıncı kardes kraıstal saydam kaya tuzu kullanmıyor, hatta bazıları su arıtma tuzu kullanırken yakalnıyor maalesef.Krıstal saydam kaya tuzu cankırı da varmıs ben denız tuzu buldum markette saydam bır tuz hakkaten sımdılık onunla ıdare edıyorum, zaten en buyuk kotu tuz kaynagım her ay yedıgım 45 somun ekmektı.

günaydın kızlar.dünkü menümü paylaşıyorum,akşam oğlumdan dolayı yazamadım:KK43:

sabah: 2 yumurtadan peynirli tereyağlı omlet
az peynir
10 zeytin
4 kuru kayısı
10-15 badem
domates salatalık

öğle:1 tbk zeytinyağlıtaze fasulye
1 kase keten tohumu eklenmiş yogurt
1 kase salata

ara: 3 kuru kayısı bir avuç badem ceviz karışımı(çok acıkmıştım)
akşam:2 kayısı kıvamlı yumurta(sonunda başardım:KK66:)
1 tbk taze fasulye
1 kase yogurt
1 kase salata

kızlar bu diyeti hiç kaçamaksız birkaç gün tam uygulayınca tatlı,ekmek isteği kalmıyor.benim gibi tatlı,aburcubur delisi bir insan bile aramıyorsa kimse aramaz dondurmayı,çikolatayı,şerbetli tatlıları.hem de yanımda yendiği halde istemiyorum.bunun bir sebebi de öğünlerde tam doyuyorum,aç kalkmıyorum masadan,serbest olan şeyleri doyana kadar yiyorum.

günaydın kızlar.dünkü menümü paylaşıyorum,akşam oğlumdan dolayı yazamadım:KK43:

sabah: 2 yumurtadan peynirli tereyağlı omlet
az peynir
10 zeytin
4 kuru kayısı
10-15 badem
domates salatalık

öğle:1 tbk zeytinyağlıtaze fasulye
1 kase keten tohumu eklenmiş yogurt
1 kase salata

ara: 3 kuru kayısı bir avuç badem ceviz karışımı(çok acıkmıştım)
akşam:2 kayısı kıvamlı yumurta(sonunda başardım:KK66:)
1 tbk taze fasulye
1 kase yogurt
1 kase salata

kızlar bu diyeti hiç kaçamaksız birkaç gün tam uygulayınca tatlı,ekmek isteği kalmıyor.benim gibi tatlı,aburcubur delisi bir insan bile aramıyorsa kimse aramaz dondurmayı,çikolatayı,şerbetli tatlıları.hem de yanımda yendiği halde istemiyorum.bunun bir sebebi de öğünlerde tam doyuyorum,aç kalkmıyorum masadan,serbest olan şeyleri doyana kadar yiyorum.

Çok güzelmiş menün, afiyet bal, şeker olsun canımmm......

cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar

peki bitki çayları yada yeşil çay ara öğünden sayılıyormu arada içilebilir mi.
Birde tam anlamıyla yapan arkadaşlar haftada kaç kilo veriyor.yüz kilo üstü bir erkek haftada kaç kilo verebilir sizce.Eşim için soruyorum

Kaysı kıvamında yumurta pısırebıldım sonunda,suyu kaynamaya basladdıktan 6-7 dakıka kaynadıktan sonra oluyor.Tesekkurler.Eskıden hızlı omlet yapıyordum.Lop yumurtayı ozlemıstım onuda kaysı kıvamında pısırmezsek trans yaglar olusuyormus, ben kaysı kıvamını beceremıyorum dıye hızlı omlet yapıyordum yumurtayı kavurmadn.

cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar

peki bitki çayları yada yeşil çay ara öğünden sayılıyormu arada içilebilir mi.
Birde tam anlamıyla yapan arkadaşlar haftada kaç kilo veriyor.yüz kilo üstü bir erkek haftada kaç kilo verebilir sizce.Eşim için soruyorum
Ayda 4 kılo kesın gıder. Caylar ara ogun degıl,tatlandırıcı da kullanmayın.

ben daha çok verir diye düşünüyorum ama 4te yeter tabiki.teşekkür ederim cevabın için.umarım herkes mutlu olduğu kiloya bir an önce ulaşır.

2 tane greyfurtta gunluk ıhtıyacınız kadar karbonhıdrat var zaten, kaldı kı vucut stogunuz yag da zaten ekmekten olma. Aksam sekızden sonra lahana dahı yemeyın ertesı sabah daha zınde kalkarsınız, ekmek yerıne fındık fıstık ya da cevız bır cay bardagı kadar tuketın.Bunlar B vıtamınlerıyle dolu zaten,ekmegın glısemık ındexı yuksek yanı bır saat sonra acıkacaksınız demek,ekmek yerıne glısemık ındexı dusuk ya da sıfır olan seyler var bunlarda lıstede vvvar zaten on sayfalarda balbocuu ısımlı arkadas dıyet lıstesını aynen yazmız evvela bır okuyun fıkrınız olsun,daha sonra eger hala almadıysanız kıtabı alın ,ve hemen baslayın, ekmekte tonla tuz var ben eskıden ayda 45 tane tuketıyordum,ve maalesef fırıncının kullandıgı tuz zararlı tuz,on gram tuz fazlası vucutta 1,5 lıtre ye yakın su tutuyor, ıkı dılım ekmek dahı yesen enaz bır. Bardak su tutulacak vucudunda ,yanı arkadasım ben 20 kılo verdım bu dıyetle ama 30 kılo vermıs gıbı gorunuyorum sebebı odemler de gıttı yanı sıslıkler gıttı,fırıncı kardes kraıstal saydam kaya tuzu kullanmıyor, hatta bazıları su arıtma tuzu kullanırken yakalnıyor maalesef.Krıstal saydam kaya tuzu cankırı da varmıs ben denız tuzu buldum markette saydam bır tuz hakkaten sımdılık onunla ıdare edıyorum, zaten en buyuk kotu tuz kaynagım her ay yedıgım 45 somun ekmektı.
:nazar::nazar::nazar: maaşallah ne kadar zamanda verdin canım bu kiloyu.

Aksam ıftarda : Domates tava, salata,ayran,balık yagı takvıye, bır cay bardagı fıstık 3 kahverengı kuru kaysı arada cay Gece sahurda: omlet salata .Uc gun daha buna benzer orucum, eskıden cok sınırlı olurdum yok artık boyle bırsey, 5 ay sonra ılk defa omEga3 takvıyemı alabıldım anlatamam cok rahatlattı.

Aksam ıftarda : Domates tava, salata,ayran,balık yagı takvıye, bır cay bardagı fıstık 3 kahverengı kuru kaysı arada cay Gece sahurda: omlet salata .Uc gun daha buna benzer orucum, eskıden cok sınırlı olurdum yok artık boyle bırsey, 5 ay sonra ılk defa omEga3 takvıyemı alabıldım anlatamam cok rahatlattı.Hergun saat onbır gıbı ev ısı yapardım bugun yedıde basladım sekız gıbı bıtırdım.

X