Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

merhabalar... yaklaşık bir haftadır takip ediyorum yazdıklarınızı ve aslında bu forumdan sonra karatay diyeti kitabını almanın gereksiz olduğunu kitabı aldıktan sonra farkettim maalesef:))

bundan 8 sene önce ve 6 sene önce montignac diyeti uygulayarak çok güzel kilolar vermiştim.. ama olaya diyet olarak bakınca ve istediğin kiloya inip düzeni bozunca fazlasıyla geldiler... bu diyet de temel olarak montignac diyetine çok benzediğinden, o zamanlar da zorlanmadan yaptığımdan ve güzel sonuçlar aldığımdan çok içime sinerek başladım cumartesi günü... tek fark bunu diyet olarak değil de beslenme şekli olarak kabul etmem... umutluyum bu sefer...

bundan 3 yıl önce de bu site sayesinde, forumdaki herkesin desteğiyle 15 kilo vermiştim... umarım bu sefer son kilo verme çabam olur, hatta çabamız.. bu sitenin sinerjisine bayılıyorum... sabah kalkar kalkmaz kim ne yazmış diye siteye girmek daha sabah saatlerinden beyni hazırlıyor "kaçamak ytok" diye... ve de gün içerisinde kaçamak yapma düşüncesi olursa sitedekilere karşı suçluluk hissediyosun... bilmiyorum işte... burda olmak güzel, herkese teşekkür ediyorum şimdiden... ekranın karşısında, hiç tanımadığın insanların seni anladığını bilmek ve desteklerini hissetmek çok güzel...

Sevginle hoş geldin canım aramıza, aynı şeyleri ben de yaşadım, inş bu sefer son olur ve sağlıklı beslenme alışkanlığı ediniriz, kalıcı olur.
Sevgilerimle......

Video paylaşımın için çok teşekkürler canım, tekrar tekrar okuyup dinleyerek bu yaşam biçimini kafamıza kazımalıyız :)

rica ederim canım böyle videoları sizlerde paylaşın izlemediklerimiz vardır belki ,zaten hocamızın dünyalar tatlısı bir insan olduğu belli allah onun gibi insanları başımızdan eksik etmesin sevgiler...

Tabiki canım, seni ne mutlu edecekse onu gerçekleştir. Herkes listeye girecek, diye bir zorunluluk yok zaten. Yalnız cuma günleri bildirimde bulunmazsanız iyi olur, unutulabilir gözden kaçabilir bu isteğiniz. Kilo cetvelinizi güncellerseniz, biz sizi oradan takip ederiz veya cuma değil de p.tesi gün bildirimde bulunursunuz. Bir hafta önce ben de ilk 80-89 aralığındakilerin arasına katılmıştım. Gerçekten çok sıcak davrandılar, çok yardımcı oldular ama onların hepsi de kalori diyeti yapıyor, ne ben onlara yorumda bulunabildim ne de onlar bana, ö yüzden ben de 'Karatay Diyeti Yapanlar Birlikte İnceliyor' sloganıyla burada böyle bir uygulamayı başlatmak istedim. Sağolsun arkadaşlar da olaya sıcak baktılar, katılımımız da gayet güzel.....

Başarılarımız daim olsunnnnn...........

Sevgilerimle...........

Bir de menünüz de gayet güzel, proteininizi de almışsınız. Başarılarımız daim olsun..

Cuma günü sadece listeye girmek isteyenler kg bildiriminde bulunsun...

Teşekkürler canım anlayışınız için,her cuma değişiyor çizelgem dediğin gibi ordan da görür tüm arkadaşlar.Umarım yeni gelenleri motive edecek kadar güzel kilolar verir sağlıkla huzura kavuşuruz fit vücutlarımız ve dinç beyinlerimizle,AMİNNNNNNN...:nazar:

TAbiki canım, Omege-3 Plus Eurotabs / Pharma Nord, Etiket fiyatı 40 tl ben 35 tl ye pazarlıkla aldım. 60 kapsül, günde bir kapsül alınıyormuş, Norveç somonundan yapıldığı için daha etkiliymiş... Bakalım göreceğiz. Işık görmesin buzdolabında muhafaza ediniz denildi.............
Sevgilerimle.........

tamam canım teşekkür ederim ,ama ben omegamı ışık görmeyen serin yerde tutuyorum dolaba koymadım bişey olurmu ki acaba ..

merhabalar... yaklaşık bir haftadır takip ediyorum yazdıklarınızı ve aslında bu forumdan sonra karatay diyeti kitabını almanın gereksiz olduğunu kitabı aldıktan sonra farkettim maalesef:))

bundan 8 sene önce ve 6 sene önce montignac diyeti uygulayarak çok güzel kilolar vermiştim.. ama olaya diyet olarak bakınca ve istediğin kiloya inip düzeni bozunca fazlasıyla geldiler... bu diyet de temel olarak montignac diyetine çok benzediğinden, o zamanlar da zorlanmadan yaptığımdan ve güzel sonuçlar aldığımdan çok içime sinerek başladım cumartesi günü... tek fark bunu diyet olarak değil de beslenme şekli olarak kabul etmem... umutluyum bu sefer...

bundan 3 yıl önce de bu site sayesinde, forumdaki herkesin desteğiyle 15 kilo vermiştim... umarım bu sefer son kilo verme çabam olur, hatta çabamız.. bu sitenin sinerjisine bayılıyorum... sabah kalkar kalkmaz kim ne yazmış diye siteye girmek daha sabah saatlerinden beyni hazırlıyor "kaçamak ytok" diye... ve de gün içerisinde kaçamak yapma düşüncesi olursa sitedekilere karşı suçluluk hissediyosun... bilmiyorum işte... burda olmak güzel, herkese teşekkür ediyorum şimdiden... ekranın karşısında, hiç tanımadığın insanların seni anladığını bilmek ve desteklerini hissetmek çok güzel...
Kıtabı al arkadasım hepsını ozumseyıp yuttuktan sonra bır yakınına armagan et,et kı sorunlara beraber cozum bulalım,tabıkı paylasıyoruz yasayarak muhakkak basarıya gıden tek yol yok ama butun sAmımıyetımle soyluyorum artık herkes ılacsız tedavı pesınde,cunku ıngıltere bıle cıkıp bazı depresyon ılaclarının plasebo oldugunu ıtıraf ettı,placebo yanı ıcı bos kapsul dıyelım,tum dunyada malesf hayvanlara bıle tıcarı kaygıyla yanlıs davranılıyor,mesela tavukları anlatayım. Sana soguk yerde 24 saat ısık altında onlerıne bol yem konuluyor tavuk ısınmak ıcın bol yem tuketıp hareket yapıyor tabı oda karatılmadıgı ıcın gunduz sanıp hareket edıyor, bu sekılde yetısen sıskın tavuk suya koy kaynat etlerı hemen kopuyor,koye gıt bı tavuk pısırsınler sana kuzu etı sanırsın,yemeye doyamazsın,of ya ben ınanmadıydım kot tavugunun kuzu etı olmadıgına,sonra n oluyor yedıgın tavuktan aldıgın gıdadakı omega3/omega6 oranı oluyor 1/20 lerde halbukı olması gereken 1/4,napıyoruz mecburen gıdıp omega3 balık yagı takvıye alıyoruz,bu kıtabı al arkadasım ben ayda 45 ekmek,90 cıkolatA,15 kılo meyve,30 tabak pılav tuketıyordum artık acıkmıyorum,acıkmıyorum olur olmaz cunku vucudumdan dogru beslenme sonucu mınerall kaybı vb nın durdugunu anladım,gun gectıkce performansIım artıyor,damarlarımın acılldıgını hıssetmeye baslıyorum,su anda bunu sıze nlatırken aslında kendıme ozetlıyorum cunku ac olan beynımdı bedenım degıl,tabı omega3 e acım bu arada paylastıkca artıyor cunku zıhın ıkna ıstıyor buda ayrı kısmı,ınsanoglu sevgıyle beslenıp umutla yasar,tabıkı cok sey tuketıyoruz ama zamana ve zemıne gore,adamın bırı depremde onbesgun enkaz altında sadece ıdrarını ıcerek yasamıstı,tabı sımdı yapmıyordur aynı seyı,ıste bende ayda tukettıgım 45ekmegın,15 kıllo meyvenın,90 cıkolatanın,30 tabakk pılavın vucudumda yaptıgıgı sssız depremın ıaokuansıyordu,ancak ogrenebıldım araryaya araya,tabıkı daha ıysıde vardır ama zamanla hele bı kaporta duzelsın,pasta cıla sonraya takate gore.:KK66:

Menü:

Kalkınca: 2 sb oda sıcaklığında su

1.öğün: 2 yum, 9 zeytin, 4 adet ceviz, avuç ayası kadar peynir, yeşillik vs.

2. Öğün: Salata, 2 yk kısır (Aslında Karatay Hocamız kitabın arkasındaki bazı yiyecekleri ideal kg ya indikten sonra yenmesini öneriyor, bulgur, incir tatlısı vs.), 2 yk z.fasulye

3. Öğün: biber öldürmesi, yoğurt, muz

Sıvı: 2 lt, 2sb yeşil çay, 1 adet maden suyu

Spor: Maalesef yokkkkkkkkk...........

Bu gün bir davetteydim. AllahIm, çeşit çeşit pastalar, börekler, tatlılar ama ben hiç birisine elimi bile sürmedim. Sadece dayanamayıp 2 yk kısır yedim. Zorunlu kalırsanız ara sıra bulgur yiyebilirsiniz ama tavsiye etmem demişti Karatay Hoca...
Bir de bende spor olmadan başarı gelmiyor, ben şu az yeyip kg alanlardanım. İmreniyorum şu ayda 45 ekmek yiyordum, diyenlere... Hiç olmazsa onlar yemişler de almışlar, afiyet olsun. Hem yemeyip hem de kg lu olmak insanı bir ayrı üzüyor. Anlatmam uzun sürer şimdi. Neyse plates yapayım dedim, omzum ameliyatlı olduğu için yapamadım, Yürüyüşe çıkayım dedim, iki gün 20 dk yürüdüm, 3. gün hızımı almayıp 40 dk yürüdüm ve komaya girdim. İleri derece acil amaliyat olmam gereken fıtıklarım var. Bana verilen tek spor yüzme, diğer sporlar hasar verir demişti dr lar. Ben de bu gün havuza gidip görüştüm ve yarın yüzmeye başlayacağım bütçem elverdiğince.
Sevgilerimle........

Menü:

2. Öğün: Salata, 2 yk kısır (Aslında Karatay Hocamız kitabın arkasındaki bazı yiyecekleri ideal kg ya indikten sonra yenmesini öneriyor, bulgur, incir tatlısı vs.), 2 yk z.fasulye

Bu gün bir davetteydim. AllahIm, çeşit çeşit pastalar, börekler, tatlılar ama ben hiç birisine elimi bile sürmedim. Sadece dayanamayıp 2 yk kısır yedim. Zorunlu kalırsanız ara sıra bulgur yiyebilirsiniz ama tavsiye etmem demişti Karatay Hoca...
Bir de bende spor olmadan başarı gelmiyor, ben şu az yeyip kg alanlardanım. İmreniyorum şu ayda 45 ekmek yiyordum, diyenlere... Hiç olmazsa onlar yemişler de almışlar, afiyet olsun. Hem yemeyip hem de kg lu olmak insanı bir ayrı üzüyor. Anlatmam uzun sürer şimdi. Neyse plates yapayım dedim, omzum ameliyatlı olduğu için yapamadım, Yürüyüşe çıkayım dedim, iki gün 20 dk yürüdüm, 3. gün hızımı almayıp 40 dk yürüdüm ve komaya girdim. İleri derece acil amaliyat olmam gereken fıtıklarım var. Bana verilen tek spor yüzme, diğer sporlar hasar verir demişti dr lar. Ben de bu gün havuza gidip görüştüm ve yarın yüzmeye başlayacağım bütçem elverdiğince.
Sevgilerimle........

Davetteki iraden için seni kutlarım canım ayrıca yüzmek en güzeli sıkma canını.

Kalkınca:

1.öğün:2 kayısı kıvamında yumurta, domates, 1 salatalık, 2 biber, 1 bardak şekersiz çay

2. Öğün:yoğurtlu kabak yemeği, 1 küçük dilin tahin helvası

3. Öğün:taze fasulye yemeği, yoğurt, dometes, azda kabak yemeği, 10 ceviz, 5 kayısı

Sıvı: Şuana kadar 2.5 lt su, 2 bardak çay

Spor: bol bol ev işi, ve evdeki hiperaktif bıdığımla bol bol güreş
.

Bildirim:
Rumuz:ylmznrmn
Başlangıç tarihi:05.09*11
Başlangıç kg: 74
Geçen hafta:
Bu hafta: bugün 73
Fark: + veya -
Toplam fark: -1
Beden: 44
Spor:
Boy: 150
Hedef:50-52

Son düzenleme:
Menü:

Sevgilerimle........
Kuralları bılıyorum ama hatır ıcın enkaz altınnda ıdrarını tuketenlerle bulustum hatır ıcın ben de ıdrar ıctım ne olacakkıne elbet baslarım deseydın bıde kızdım sındı onlara neden anlatmadın fotokopı yapsaydın menunu olmadı zelısce sıfır verıyorum bu bahaneye.
:KK53:

Kalkınca:

1.öğün:2 kayısı kıvamında yumurta, domates, 1 salatalık, 2 biber, 1 bardak şekersiz çay

2. Öğün:yoğurtlu kabak yemeği, 1 küçük dilin tahin helvası

3. Öğün:taze fasulye yemeği, yoğurt, dometes, azda kabak yemeği, 10 ceviz, 5 kayısı

Sıvı: Şuana kadar 2.5 lt su, 2 bardak çay

Spor: bol bol ev işi, ve evdeki hiperaktif bıdığımla bol bol güreş
.

Bildirim:
Rumuz:ylmznrmn
Başlangıç tarihi:05.09*11
Başlangıç kg: 74
Geçen hafta:
Bu hafta: bugün 73
Fark: + veya -
Toplam fark: -1
Beden: 44
Spor:
Boy: 150
Hedef:50-52

Canım sporuna bayıldım. Yalnız menün çok zayıf kalmış ve 1000 cal nin altında kalmış. Bu hiç sağlıklı değil. Sabah 10 adet zeytine ve koca bir dilim peynire ne oldu. Bir de her gün protein almalısın. et veya tavuk veya balık veya baklagil veya etli sebze yemeği... Buna dikkat etmelisin, amaç sağlıklı ve fit bir bedene sahip olmak olmalı. Kurufasulye, nohut, barbunya, yeşil mercimek gibi... Her gün et bulamıyabiliriz ama bol yoğurt ve baklagillerle takviye edibiliriz. Sağlığından olursan bıcırıkla kim güreşecek sonra...

Bir de canım kg bildirimini cuma günü sabah aç karnına tartıldıktan sonra yapacağız. Geçen haftaki kg suna başlangıç kg su olarak yazarsan listeye girebilirsin, aradaki farkı da başlangıç kg suna göre hesaplarsanız daha iyi olur. Zaten hepimiz de yeni başladığınızı biliyoruz...

Sevgilerimle.....

Kuralları bılıyorum ama hatır ıcın enkaz altınnda ıdrarını tuketenlerle bulustum hatır ıcın ben de ıdrar ıctım ne olacakkıne elbet baslarım deseydın bıde kızdım sındı onlara neden anlatmadın fotokopı yapsaydın menunu olmadı zelısce sıfır verıyorum bu bahaneye.
:KK53:

Sevgili Gül Hanım, ben yazınız da tepkinizi de pek anlayamadım. Ne hatırı, ben diyetimi bozmadım ki ... Ara sıra olan bulgur hakkımı kullandım, dolu dolu olmayan 2 yk. Zaten yoğun iş ortamında başka bir şey yeme imkanım da yoktu. Akşam yediğim muz da kalorimi tamamlamak içindi. Çünkü gün içinde 1 prs. meyve hakkım var. Fotokopi söyleminizi de anlayamadım...

Canım sporuna bayıldım. Yalnız menün çok zayıf kalmış ve 1000 cal nin altında kalmış. Bu hiç sağlıklı değil. Sabah 10 adet zeytine ve koca bir dilim peynire ne oldu. Bir de her gün protein almalısın. et veya tavuk veya balık veya baklagil veya etli sebze yemeği... Buna dikkat etmelisin, amaç sağlıklı ve fit bir bedene sahip olmak olmalı. Kurufasulye, nohut, barbunya, yeşil mercimek gibi... Her gün et bulamıyabiliriz ama bol yoğurt ve baklagillerle takviye edibiliriz. Sağlığından olursan bıcırıkla kim güreşecek sonra...

Bir de canım kg bildirimini cuma günü sabah aç karnına tartıldıktan sonra yapacağız. Geçen haftaki kg suna başlangıç kg su olarak yazarsan listeye girebilirsin, aradaki farkı da başlangıç kg suna göre hesaplarsanız daha iyi olur. Zaten hepimiz de yeni başladığınızı biliyoruz...

Sevgilerimle.....

teşekkür ederim canım bildirin için, dikkat ederim heyşey oğlum için sağlıklı anne olmak

kahvaltı:
2 kayısı kıvamı yumurta
50 gr. peynir
10 ad. zeytin
domates,salatalık,biber
1 çay bardağı badem
1 ad. gün kurusu kayısı
1 fincan yeşil çay

öğlen:
zeytinyağlı taze fasulye
1 kase salata
yarım kase yoğurt
akşam:
6 ad. köfte (sizce fazla mı olmuş,çokkk acıkmıştım ve şu anda da acıktımmm)
cacık
aralarda 2 fincan yeşil çay,biraz sonra 3. yü içicem.
su şu ana kadar 3 lt.

kilo bildirimi listesini doldurmuştum ben daha önce ama sayfalar arasında kayboldu,yeniden yaz derseniz yazabilirim.

Son düzenleme:
Sevgili Gül Hanım, ben yazınız da tepkinizi de pek anlayamadım. Ne hatırı, ben diyetimi bozmadım ki ... Ara sıra olan bulgur hakkımı kullandım, dolu dolu olmayan 2 yk. Zaten yoğun iş ortamında başka bir şey yeme imkanım da yoktu. Akşam yediğim muz da kalorimi tamamlamak içindi. Çünkü gün içinde 1 prs. meyve hakkım var. Fotokopi söyleminizi de anlayamadım...
zelısce hanım cok ozur ben yanlıs anlayıp dıyetını bozanlara sızın soyllemınızı kulllanarak bı gonderme yapmısımama sızı yanlıs anlayarak cok ozur dılerım,kusura bakmayın ben omrumde boyle guzell dıyet gormemıstım,egıtım adına ama once kendımı egıtmek adına yaptıgım yanllıs anlayarak yaptıgım acııllamadan dolayı cok ozur dılerım sızı cok profesyonell buldugum ıcın kızmayacagınızı ummustum sezgılerım benı yanıltmamıs,umarım yanlıs anladıgımı tahmınetmıssınızdır.:KK71: :KK71: :KK71:

Merhaba arkadaşlar,
sabah: 1 yumurta (diğeri kazaya kurban gitti :KK43:, beyaz peynir, 8 yeşil zeytin, 1 domates, ceviz
öğle: ızgara dana antrikot, bol çeşitli salata zeytinyağı ile
saat 16:30'da: 5 kuru kayısı, 1 büyük kuru erik, 1 avuç badem
saat 20:00'de: 2 kaşık yoğurt
sıvı; 2 litreye yakın su, bütün gün ve halen paso çay
(bu daima böyle, hiçbir bitki çayını sevemedim ben, yeşil çay da sevmiyorum, varsa yoksa çay, açık içiyorum, poşet çay demleme çaydan daha hafif, evde hep poşet içiyorum)
2 fincan türk kahvesi, 2 fincan sütlü neskafe (fincanın 1/4ü süt mesela, aslında içmemem lazım ama işte kendime sütlü türk kahvesi pişiremiyorum, şirket çaycısı standart olarak sabah ve öğle yemeğinden sonra türk kahvesi servis ediyor, onu şekersiz içtim ama kesmedi)

vee spor: 50 dk. ağırlıkla tempolu yürüyüş :) Şu anda çok iyi hissediyorum, bacaklarım hemen sertleşiyor, toplanıyor. İyi ki bugün bir gayret ettim, insan hemen acılıyor :)

Hepinize teşekkür ediyorum, gerçekten çok motive oluyorum burada. Herkese iyi geceler.

Merhaba arkadaşlar,
sabah: 1 yumurta (diğeri kazaya kurban gitti :KK43:, beyaz peynir, 8 yeşil zeytin, 1 domates, ceviz
öğle: ızgara dana antrikot, bol çeşitli salata zeytinyağı ile
saat 16:30'da: 5 kuru kayısı, 1 büyük kuru erik, 1 avuç badem
saat 20:00'de: 2 kaşık yoğurt
sıvı; 2 litreye yakın su, bütün gün ve halen paso çay
(bu daima böyle, hiçbir bitki çayını sevemedim ben, yeşil çay da sevmiyorum, varsa yoksa çay, açık içiyorum, poşet çay demleme çaydan daha hafif, evde hep poşet içiyorum)
2 fincan türk kahvesi, 2 fincan sütlü neskafe (fincanın 1/4ü süt mesela, aslında içmemem lazım ama işte kendime sütlü türk kahvesi pişiremiyorum, şirket çaycısı standart olarak sabah ve öğle yemeğinden sonra türk kahvesi servis ediyor, onu şekersiz içtim ama kesmedi)

vee spor: 50 dk. ağırlıkla tempolu yürüyüş :) Şu anda çok iyi hissediyorum, bacaklarım hemen sertleşiyor, toplanıyor. İyi ki bugün bir gayret ettim, insan hemen acılıyor :)

Hepinize teşekkür ediyorum, gerçekten çok motive oluyorum burada. Herkese iyi geceler.

gün içinde tüketilen çay ve kahveler su tutarmış.bana bu kadar kahve ve çay fazla gibi göründü.Yine sen bilirsin tabi.Kahvenin selülit yapma etkisi de var

gün içinde tüketilen çay ve kahveler su tutarmış.bana bu kadar kahve ve çay fazla gibi göründü.Yine sen bilirsin tabi.Kahvenin selülit yapma etkisi de var

Teşekkürler yorum için. ama nayır nolamaz, çay da su tutuyor muymuş, bunu bilmiyordum... :KK60:Evet kahveyi azaltacağım, dün geceden uykusuzdum ondan yüklendim galiba kahveye. ama çay konusu benim için çok zor... Çay yemekle alınan demire bağlanıyor, kullanmadan vucuttan atmaya sebep oluyor, o yüzden yemekten en erken 1 saat sonra için, diyorlar. Kahvaltı dışında buna uyuyorum. Yaaa, çayın su tuttuğundan emin misiniz:KK59:

Günde 4-5 bardak sek nescafe arada da türk kahvesi içen ben bu alışkanlığımdan kurtuldum çok şükür.

Günde 1 tane sütlü kahve yeterli bence kızlar,hadi bilemedin 2 olsun.bir de gün içinde su tutrmış,gece 9 dan sonra içmek daha iyiymiş.

ben bugün sordum ama arada kaynadı sanırım.yulaf ezmesi yiyebiliyor muyuz,bilgisi olan var mı?

zelısce hanım cok ozur ben yanlıs anlayıp dıyetını bozanlara sızın soyllemınızı kulllanarak bı gonderme yapmısımama sızı yanlıs anlayarak cok ozur dılerım,kusura bakmayın ben omrumde boyle guzell dıyet gormemıstım,egıtım adına ama once kendımı egıtmek adına yaptıgım yanllıs anlayarak yaptıgım acııllamadan dolayı cok ozur dılerım sızı cok profesyonell buldugum ıcın kızmayacagınızı ummustum sezgılerım benı yanıltmamıs,umarım yanlıs anladıgımı tahmınetmıssınızdır.:KK71: :KK71: :KK71:

Sevgili Gül Hanım, özrünüzü, önemli değil, diyerek kabul ediyorum...

Burası ortak amaçlar için birbirine ve dolayısıyla da kendine yardımcı olmak için bir araya gelen kişilerden oluşan herkese açık bir bir forum. Bu nedenle de her yaştan, her gruptan, her dinden, her ırktan, her psikolojiden, her kültürden insandan oluşuyor. Ortak paydalar için burada bulunuyoruz. Yolumuz uzun bir yol, tabi ki arada molalarımız, inişlerimiz, çıkışlarımız olacaktır. Amacımız bu dönemlerde tekrar yolumuza devam edebilmek olmalı...

Tabiki hepimiz de fikrimizi beyan edeceğiz. Ben her ne olursa olsun, saygı ve sevgi çerçevesinde, uslûbumuza dikkat ederek, kırıcı olmadan ve özellikle de yapıcı olarak birbirimizi motive edeceğimize inanıyorum...

Sevgilerimle........ :KK71:

X