Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bütün karataycılara selam..bu gün karatay diyetine başlayalı tam 2 ay oldu ve ben 8.5 kilo verdim.. çok mutluyum aynen devam ediyorum.. herkese başarılar.. ayrıca şu an 96 kiloya düştüm..

Çok teşekkür ediyorum ilgiinize arkadaşlar. Aslında herşey insanın kendinde bitiyor. Kimse kimseye zorla bişeyler yedirmiyor ki.İnşallah diyetimi bozmayacağım. Ve sağlıklı bir şekilde tatilimi geçireceğim Allah'ın izniyle.Omega 3'e de başlamalıyım sanırım.m..cap'a eczacım çok yetersiz demişti. Bende o yüzden almamıştım.Kullanan arkadaşlar memnun mu? ve günde kaç adet içiyorlar acaba?
Ben. 4 tane alıyorum, 6 tane ye cıkartacam,eczacınız kar pesınde olmasın :KK1: ,kutusu 12 TL hem bakanlık onaylı,hocanın ogrencısı Prf Ahmet Aydın hoca da onermıs. Kolay gelsın hepımıze :KK71:

hemen öğlen yediklerimi de yazayım ve işimin başına marş marş

1 kase bol acılı domates çorbası

aynı kaseyle (böyle elimin işaret ve başparmaklarımı birleştirerek bir daire yapıyorum, işte o büyüklükte) marullu domatesli salatalıklı salata

üzerine 1 fincan sade Türk kahvesi

biraz zayıf bir öğün oldu ama işten çıkamadım bugün

akşama kadar dayanırım inşallah :44:

herkse selam bende bugün başladım diyete gururla ilk bildirirmi yapıyorum.

2 yumurta
9 zeytin
1 salatalık
2 hurma
beyaz peynir
yarım çay bardağı ceviz
yeşilçay

darısı diğer öğünlerin başına artık:17

ben her ikimizin de yiyebileceği ama diyete de uygun yemekler bulmaya çalışıyorum

ben karnıyarık yapıyorum bana oldukça büyük bir değişiklik oluyor ayrıca eşim de severek yiyiyor böylece ayrı yemek pişirmek zorunda kalmıyorum

bir de patlıcanları fırçayla yağlayıp fırında pişiriyorum kızartmama gerek kalmıyor çok lezzetli ve hafif oluyor böylece

bakliyat pişirmeye gayret ediyorum önden yayla ya da mercimek gibi bir çorba olursa daha da şenleniyor sofra :KK1:

normalde salatasız yemek yemezdim ama çalışınca eğer 1 gece önceden yeşillikleri yıkayabildiysem yapabiliyorum o da çeşit sağlamak açısından çok yardımcı oluyor

et burda ucuz olduğu için nispeten daha fazla yiyebiliyorum ama Türkiye'de balık gibi büyük bir nimet var eğer eşin ve çocukların da seviyorsa haftada 1 defa balık 1 defa tavuk listeyi kurtarır diye düşünüyorum

umarım azıcık yardımcı olabilmişimdir

evet karni yarik fikrine bayildim...cok tesekürler kesin yaparim ben onu bugün:)) cok güzel yazmissin canim sagol ..keske türkiyede olsam ve bol bol balik yesem ama almanyadayim ben..burdada taze baligi bulmak ne mümkün..bulsamda türkiye gibi degill:KK43: burda yemek tarfilemrizi paylasirsak güzel olur aslinda:)) tesekürler tekrar canim..

Ben. 4 tane alıyorum, 6 tane ye cıkartacam,eczacınız kar pesınde olmasın :KK1: ,kutusu 12 TL hem bakanlık onaylı,hocanın ogrencısı Prf Ahmet Aydın hoca da onermıs. Kolay gelsın hepımıze :KK71:

canım aslında bir nevi doğru gülcüm ya eczacının dedikleri açıkçası ben de marncpaldım da hani söyledirya ucuz seyler bizim ülkemizde iyi değildir. marıncapta ta 60 tane yokmu sen altı alırsan 10 günde biter aylık 36 tl falan olur malıyeti ama seven seas ve bir marka daha vardı ha solgar canan hanım onu önermisti hos ben sormustum bide seven seaste iyi demisti ama pahalı ben valla ucuz diye aldım. aslında pek ucuza kaçmam bi çok seyde ama o gün eczaneye biriken doktor ücretleri varya onlar çıktı malum bu ara hastaıktan kurtulamadımdı. kızımada seven seas omega surup almıstım 120i geçmisti ödemem gereken ondan 40 lira veremedim :KK17:

bebişim ya.. sucuk-salam- sosis tükettiklerini de gördüm bu başlıkta hatunlarımın. lakin işlenmiş gıdalardan uzak durmak gerektiği de yazıyor. bu gıdalar işlenmiş değil mi kafam çok karıştı :KK5::KK5::KK5::KK5::2::2::2:

ev yapımı doğal sucuk yenebiliyor canım. bizim kurban bayramında yaptırılır kasaba, katkı maddesi olmaz. ben ondan yiyorum.
salam sosis vs.nin katkısızı olmaz sanırım. bir de pastırma yenebiliyor yine doğal olcak tabi

selam kızlar herkese bol kilo vermeli bir hafta diliyorum:KK16:
çizelgemdeki kiloya 1.2 kg uzaktayım bu hafta çizelgeme yetişicem inş. hatta geçerim belki
ay da küçülüyomuş :KK70:

saphıracım guzel arkadasım nasılsın nasıl gıdıyor ne yedın ne ıctın naaptın bakıyım bırcok arkadas tartıyı kaldırdı cumaya kadar sendede varmı boyle bır durum:))

canımmm :KK16:
biraz kaçamaklı biraz diyete uygun yuvarlanıp gidiyoruz işte tatlım.son perşembeden sonra tartılmadım,işin gerçeği kokuyorum :18: ve motivasyon düşüklüğü oluyor diye tartılmıyorum.zaten her gün tartıya çıkmıyorum ben,ilk başlarda vardı o durumumda sonra kurtuldum çok şükür.menülerimi de paylaşıcam şimdi :KK16:

günaydın hanımlar nasılsınız bugün

sabah kahvaltımı yazıyorum

10 zeytin
1 avuç çökelek
1 kk peynir
1 bardak süt
2 küçük muz
bol tere maydonoz
3 küçük domates
1 çay bardağı ceviz fındık fıstık karışımı
1 incir 1 hurma 2 gün kurusu

arkadaşlar ben kahvaltıda fazla mı yiyorum hepinizin listesine bakıyorum da benim ki gibi kalabalık değil yaz yaz bitmiyor wallahi:))

evet karni yarik fikrine bayildim...cok tesekürler kesin yaparim ben onu bugün:)) cok güzel yazmissin canim sagol ..keske türkiyede olsam ve bol bol balik yesem ama almanyadayim ben..burdada taze baligi bulmak ne mümkün..bulsamda türkiye gibi degill:KK43: burda yemek tarfilemrizi paylasirsak güzel olur aslinda:)) tesekürler tekrar canim..

ben seni Türkiye'de zannediyordum o yüzden öyle yeazdım :KK1: maalesef burada da öyle :KK50: normalde çok balık yemem ama insan bulamayınca hasret çekiyor..eskiden fırında somon yapardım dereotu serperdim üzerine hatta içinizden "iyk" diyenler de olacaktır ama ben bir de sarımsak dilimlerdim üzerine çok güzel oluyor...

martta belki Türkiye'ye gidebiliriz eğer gidersek ilk fırsatta balık yiyeceğim :KK1:

benim yaptığım diğer yemekler genelde şöyle:

domatesli, maydonozlu taze soğanlı kuru börülce salatası yanına tavada bir gün öncesinden yoğurt salça ve sarımsağa yatırılmış tavuk göğsü

burdaki fasülyeler bi acayip zeytinyağlısı olmuyor o yüzden buharda haşlanmış sarımsaklı limonlu zeytinyağı gezdirilmiş yeşil fasülye ile köfte hatta yanına bir de bol soğanlı piyaz

karnıyarık yanına buharda haşlanmış sarımsaklı yoğurtlu karnıbahar (pilav niyetine :KK1:)

nohut ya da fasülye yemeği yanına bol yeşillik salata ya da yoğurt

bir de ekşili mercimekli kabak yemeği yapıyorum onu maalesef eşim yemiyor ama ben fırsat buldukça pişiriyorum kendime patlıcanlısı da oluyormuş bu yemeğin ben hiç yapmadım

çok az çorba tarifi biliyorum Türkiye'den azıcık tarhana getirmiştim az vaktim varsa onu eğer daha fazla vaktim varsa mercimek ya da yayla çorbası yapıyorum

bir de yeni kafkas çorbası öğrendim

incecik doğradığım lahana ve kerevizi az yağla kavurduğum soğanların üzerine koyuyorum onları da kavurup düdüklüde biraz suyla pişiriyorum

mutfak robotum olmadığından öyle taneli yiyiyoruz ama el blenderından geçirince çok iyi oluyor sonra da azıcık süt koyup kaynatıyorum ağzı açık şekilde

bol karabiberli harika bir kış çorbası oluyor

bütün marifetlerimi sizin için döktüm buraya :KK1: yeni evli olduğum için pek fazla tarif bilmiyorum maalesef sizlerden de öğrenebilirsem çok sevinirim :KK16:

yazdiklarinizi tek tek okuyorum..öyle güzel seyler yaziyrsunuzki insan motive oluyor gercekten...öteki türlü evde tek basima yapa yalniz kulaktan duyma bir diyetle mutsuz sekilde yapmaya calisirdim..simdi sizleri okudukca gördükce icim aydinlaniyor....bilmedigim seyleride ögreniyorum sayenizde...

simdi kardesimde aramiza katilacak ve karatayci olacak INSALLAH ve saglikli sekilde beslenicek...yemek fikirleride verilirse süper olur...

mesela kabak tarifi veriyim ben...soganlar dogranir tavaya yada tencereye,1 dis sarimsak ezilir eklenir..kabaklar yuvarlak dogranir en üstede dere otu karabiberi tuzu ve domatesi eklenir kisik ateste domatesin ve kabagin kendi suyuyla pisirilir..isteyen istedigi baharati ekleyebilir..dere otuyla sahane oluyor...ister zeytin yagi ile ister tere yagi ile size kalmis..ve bol yogutrla afiyetle yenir..tadi harikadir..:))

9.12.11 Cuma Menüm:

kahvaltı:

1 yumurta+½ yumurta beyazı (kk haşlanmış)
peynir
5-6 zeytin
1 dilim ekmek+az krem peynir
70 gr. kadar sucuk
1 kuru incir+1 kuru kayısı
2 ceviz
2 fincan şekersiz çay
2 ad. omega 3 kapsül

öğlen:
büyük bir tabak kıymalı,az bulgurlu,kapuska
½ kase yoğurt

akşam:
fırında kuzu kaburga kebabı ½ kg kadar
yoğurt

10.12.11 cumartesi Menüm:

kahvaltı:
1 ad. tereyağlı yumurta (½ çay kaşığı tereyağ ile pişirdim)
1 dilim ekmek (kızarmış ve kepekli)
peynir
5-6 zeytin
1 fincan şekersiz çay
2 ad. omega 3 kapsül

öğlen:
6 ad. minik tuzlu bisküvi (eti elbettelerden)
2 ad. damla çikolatalı kurabiye
3- şekersiz çay

akşam:
3 yumurtalı,kıymalı yumurta
az yoğurt

11.12.11 pazar menüm

kahvaltı:
1 yumurta+½yumurta beyazı (kk haşlanmış)
peynir
5-6 zeytin
2 fincan şekersiz çay
3 parça minik kare çikolata :KK17:

ara:2 ad. hurma+2 ceviz

öğlen:yok

akşam:
2 ad. biftek
1 tepeleme kaşık yoğurt
bolca salata

Son düzenleme:
evet canim almanyadanim.. hosbulduk.. yarin yeni bir sayfa basliyor benim icin de... umarim yeme seklimi degistirerek su 3-5 kilodan da kurtulurum ben de.. diyet yapiyorum demek istemiyorum yoksa sonra daha cok yiyorum, iste karatayin en sevdigim tarafi da bu.. ben de yeme seklimi degistirmeye karar verdim :KK16::KK16::KK16::KK16:

Bende Almanyada yasiyorum. En azindan ikimizde gurbette daha cok destek olabiliriz birbirimize. Tektrardan hosgeldin.:KK16:

ben her ikimizin de yiyebileceği ama diyete de uygun yemekler bulmaya çalışıyorum

ben karnıyarık yapıyorum bana oldukça büyük bir değişiklik oluyor ayrıca eşim de severek yiyiyor böylece ayrı yemek pişirmek zorunda kalmıyorum

bir de patlıcanları fırçayla yağlayıp fırında pişiriyorum kızartmama gerek kalmıyor çok lezzetli ve hafif oluyor böylece

bakliyat pişirmeye gayret ediyorum önden yayla ya da mercimek gibi bir çorba olursa daha da şenleniyor sofra :KK1:

normalde salatasız yemek yemezdim ama çalışınca eğer 1 gece önceden yeşillikleri yıkayabildiysem yapabiliyorum o da çeşit sağlamak açısından çok yardımcı oluyor

et burda ucuz olduğu için nispeten daha fazla yiyebiliyorum ama Türkiye'de balık gibi büyük bir nimet var eğer eşin ve çocukların da seviyorsa haftada 1 defa balık 1 defa tavuk listeyi kurtarır diye düşünüyorum

umarım azıcık yardımcı olabilmişimdir

Bende Karniyarigi patlicanlari kiymayla karistiracagim dometesli sosun icinde hasliyorum. Inanilmaz lezetli oluyor.
Patlicanlari icinde hasladigim sosuda tekrardan ic kiymanin icine karistiriyorum. Patlicanlarin lezetti tekrardan ic sosuna geciyor. :21::21::21: Mutlaka deneyin.

Günaydın Arkadaşlar

Moralim çok bozuk.Kötü bir hafta sonu geçirdim.Aslında c.tesi akşamına kadar herşey yolundaydı. Fakat c.tesi ve pazar günü nefsime yenik düştüm malesef. Ve hiç haraketim yok. Bu hafta nasipse şehir dışına çıkıcam.Orda nasıl olsa bozucam psikolojisine girdim.Yediklerim çok fazla o yüzden yazmak istemiyorum. Sanki diyet yapmaya gücüm kalmadı. Doğru dürüst kilo da veremedim zaten. Ne dersiniz? Desteklerinizi bekliyorum.

Canim böyle seyleri hepimiz yasiyoruz. Önemli olan hemencecik toparlanmak. Kendine bir iyilik yap ve bunu basaracagina inan. Bizim bunu basaranlardan ne eksigimiz var. Zararin neresinden dönsen kardir. Haftasonunu unut bu gün yeni bir gün:KK34:

canımmm :KK16:
biraz kaçamaklı biraz diyete uygun yuvarlanıp gidiyoruz işte tatlım.son perşembeden sonra tartılmadım,işin gerçeği kokuyorum :18: ve motivasyon düşüklüğü oluyor diye tartılmıyorum.zaten her gün tartıya çıkmıyorum ben,ilk başlarda vardı o durumumda sonra kurtuldum çok şükür.menülerimi de paylaşıcam şimdi :KK16:

Saphira ben 2 haftadir menü paylasimi yapiyorum. Bu hafta sonu bende listeye girebilirmiyim??? :KK16::KK16:

ben seni Türkiye'de zannediyordum o yüzden öyle yeazdım :KK1: maalesef burada da öyle :KK50: normalde çok balık yemem ama insan bulamayınca hasret çekiyor..eskiden fırında somon yapardım dereotu serperdim üzerine hatta içinizden "iyk" diyenler de olacaktır ama ben bir de sarımsak dilimlerdim üzerine çok güzel oluyor...

martta belki Türkiye'ye gidebiliriz eğer gidersek ilk fırsatta balık yiyeceğim :KK1:

benim yaptığım diğer yemekler genelde şöyle:

domatesli, maydonozlu taze soğanlı kuru börülce salatası yanına tavada bir gün öncesinden yoğurt salça ve sarımsağa yatırılmış tavuk göğsü

burdaki fasülyeler bi acayip zeytinyağlısı olmuyor o yüzden buharda haşlanmış sarımsaklı limonlu zeytinyağı gezdirilmiş yeşil fasülye ile köfte hatta yanına bir de bol soğanlı piyaz

karnıyarık yanına buharda haşlanmış sarımsaklı yoğurtlu karnıbahar (pilav niyetine :KK1:)

nohut ya da fasülye yemeği yanına bol yeşillik salata ya da yoğurt

bir de ekşili mercimekli kabak yemeği yapıyorum onu maalesef eşim yemiyor ama ben fırsat buldukça pişiriyorum kendime patlıcanlısı da oluyormuş bu yemeğin ben hiç yapmadım

çok az çorba tarifi biliyorum Türkiye'den azıcık tarhana getirmiştim az vaktim varsa onu eğer daha fazla vaktim varsa mercimek ya da yayla çorbası yapıyorum

bir de yeni kafkas çorbası öğrendim

incecik doğradığım lahana ve kerevizi az yağla kavurduğum soğanların üzerine koyuyorum onları da kavurup düdüklüde biraz suyla pişiriyorum

mutfak robotum olmadığından öyle taneli yiyiyoruz ama el blenderından geçirince çok iyi oluyor sonra da azıcık süt koyup kaynatıyorum ağzı açık şekilde

bol karabiberli harika bir kış çorbası oluyor

bütün marifetlerimi sizin için döktüm buraya :KK1: yeni evli olduğum için pek fazla tarif bilmiyorum maalesef sizlerden de öğrenebilirsem çok sevinirim :KK16:

emegine saglik cok güzel anlatmissin herseyi..ben dün corba yapiyim dedim..yogurt crbasi ve tadi harikayidi...

4-5 kasik tepeleme yogurt icine 1 yumurta kir ve karistir...500 ile 700 milim arasi su koy karistir iyice yogurtlar ezilsin top tp olmasin...icine 1 yemek kasigi bulgur at...ve karistira karistira pisir bunu....
minik bir tavada zeytinyagi karabiber kirmizi biber nane ve sarimsaklari ezip at ve bunlari biraz kavur sos olarak...corban pisincede bu sosu dök...bol limonlu istersen ilaveten sarimsak daha ekleyerek afiyetle yiyin..yogurt tuzsuz oldugu icin tuz atmak geerekiyor...istyenler deneyebilir:)) bulguru atmak zorunda degilsiniz ama cok yavan olur diye ben atiyrum:)) arada disime geliyor nadiren:))

gunaydın kızlar:

bugunku kahvaltım:
2 kayısı yumurta
1 avuc oeynır
6 zeytın
domates
2 kuru kayısı 2 kuru erik
1 cay brd cevız
3 omega 3

herkese hafif bır gun dılıyorumm:KK16:

canım aslında bir nevi doğru gülcüm ya eczacının dedikleri açıkçası ben de marncpaldım da hani söyledirya ucuz seyler bizim ülkemizde iyi değildir. ***** ta 60 tane yokmu sen altı alırsan 10 günde biter aylık 36 tl falan olur malıyeti ama **** ve bir marka daha vardı ha **** canan hanım onu önermisti hos ben sormustum bide **** iyi demisti ama pahalı ben valla ucuz diye aldım. aslında pek ucuza kaçmam bi çok seyde ama o gün eczaneye biriken doktor ücretleri varya onlar çıktı malum bu ara hastaıktan kurtulamadımdı. kızımada **** omega surup almıstım 120i geçmisti ödemem gereken ondan 40 lira veremedim :KK17:
m...p hesaplı ya 12 TL 60 kapsul,hem yerlı ıste bu.:KK66:

Son düzenleyen: Moderatör:
bende tartıyı kaldıranlar klubündeyim artık.. bnm tartıı nanaaay bu araa her gün başka bi rakam gösterio :KK19: ay küçülmüşken reglim yaklaşıyor sırasımı şimdi ya :KK19: bugün yerlerdeyimm hiç neşem yok...

ev yapımı doğal sucuk yenebiliyor canım. bizim kurban bayramında yaptırılır kasaba, katkı maddesi olmaz. ben ondan yiyorum.
salam sosis vs.nin katkısızı olmaz sanırım. bir de pastırma yenebiliyor yine doğal olcak tabi

ana! süpermiş yahuu! imrendim vallahi. çok seviyorum öyle şeyleri ben çünkü

X