Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Allah yardımcın olsun.karnın tok olunca dayanmak daha kolay oluyor.birde kesin kararlı olunca yemıyorsun.bir kutu da çikolata getirmişler gelirken,o da karşımda duruyor şimdi.Allahım ne kadar büyük imtihanımmm:KK14::KK14:

öyle deme,o kadar zorki karşında çikolata topları yenirken dayanmak,birde ogluma yedırıyorum.göz görmeyınce gönul dayanıyor,ama gözunun onunde yenırken dayanmak gercekten ırade istiyor.alkışlıyorum kendimi:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Ben de alkışlıyorum, bu çok büyük bir başarııııııııııııııı :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Merhaba canım, bana göre senin hatan bu kadar sık tartılman olmuş. Uzmanlar 15 günde bir kere, hatta mümkünse hiç tartılmayın diyorlar. İncelmenin %70 sabır, geriye kalanı ise azim yani her ne olursa olsun devam etmektir. Vücudun kendisi için en iyi olanı uygular canım, bunu unutma. Ama biz bilinçli zihnimizle onu anlamıyoruz.
Vücudun o 2.5 kg fazla suyunu bırakmış, bakmış susuz kalmış tekrar su toplamış canım. Ben hatırlıyorum incelme maceramda 3 hafta çok sıkı diyet ve spor yaptığım halde kg vermemiştim, 3 haftanın sonunda baktım ki kg da eksilmediğim halde beden olarak bir beden küçülmüşüm, meğer o ara vermelerde vücut yağ yakımını durduruyor ama kolejen salgısını arttırarak vücudu sıkılaştırıyormuş. Yani sarkma ve sünmeleri önlüyormuş canım. Dönem dönem kg almış görüneceğiz, dönem dönem uzun bir süre kg da veremiyeceğiz ama buna üzülmek değil sevinmek gerekir. Bedenimizin bir bildiği vardır canım ona güven..
Aynı şeyi ben de yaşadım, ilk bir kaç günden sonra 4.5 kg verdim, daha sonra aldım, şimdi halen o kg ya gelmedim. Zaten öyle bir kaç günde 3 kg yağdan gitse ölünle bile sonuçlanır canım... Ve bir de karaciğer kendini korumak adına sürekli yağ üretir... Kendimizi kasar, sürekli tartılırsak bu stres yaratır ve metebolizmayı en çok yavaşlatan unsur, strestir.........
Sevgiyle kalalım..........

Canım, ne kadar rahatlattın beni anlatamam. Çok teşekkür ediyorum sana, burada herkesi süerkli kilo veriyor gibi düşündüm, bana ne oluyo demiştim. Rahatladım inanki.

Bır tutam zerdecal(safran) ıle sıcak su,ıste toksın attırıcı bır cay,yemeklere hıntlıler bolca koyarlarmıs. :KK66:

Canım, ben Karabükte yaşıyorum ve de Safranbolu ilçemiz biliyosun.
Safran ve zerdeçal farklı baharatlar. Zerdeçal kökünün öğütülmesi ile, safran ise safran çiçeğinin ortasındaki 3 parçalı ve portakal renkli dişi organların toplanıp (150 çiçek 1kg kuru lif verir) kurutulması ile elde edillir.

Biz Karabük' te yaşıyoruz ama kökenimiz Çankırı. Rahmetli annenannem çok bilgili ve becerikli bir kadındı. Zerdeçalın, karaciğeri temzileme özelliğinin çok fazla olduğunu eskiler çok iyi biliyormuş. Lohusa olanlara zerdeçaldan helva yapıp yedirirdi annenannem Çankırı' da. "İçini temizler" derdi.

Annem de ara sıra yapar, tadı da çok güzel, deneyin dicem ama şeker konuyo. Biraz düşünüp bize uygun hale getiririz belki :)

karışık baharatlardan kendıme bır kucuk kavonoz baharat hazırladım.. direkt onu atıyorum yemeklerıme..

içindekıler

yenı bahar
zerdeçal
köri
tarçın
zencefil
kımyon
az tarçın
kekık,
feslegen

bır bahat daha vardı.. adını hatırlayamayacagım.. akşam bakıp yazarım.. karıştırdım ve tum yemeklerımde kullanıyorum..
Güzel fikir, tebrikler...

Hafta sonu yediklerimi yazamadım, topluca yazayım :))

Cumartesi :
1.öğün:1 çay bardağı ceviz,2 yumurta,peynir,domates
2.öğün:Somon, salata, maden suyu, 1 dilim maraş dondurması (helva yerine)
3.öğün:Et döner, cacık
Sıvı : 2 lt su, maden suyu

Pazar :
1.öğün:1 çay bardağı ceviz, peynir, domates
2.öğün:Biftek, salata, maden suyu, tuzsuz badem
3.öğün:Zeytinyağlı sebze, domates, salatalık

Pazartesi :
2.öğün:İstavrit, salata
3.öğün:Barbun, soğan, roka, teze fasulye, tahin helvası
Sıvı :2 lt su

Son düzenleme:
benim de aynen bağırsaklarım çok yavaşladı.kuru kayısı yememe rağmen böyle oluyo.ben yumurta mı acaba böyle yapıyo diyorum,çünkü önceden hiç yemezdim.tek çözümü form çayı içmekte buluyorum bende.hergün 1 fincan içiyorum ve iyi geliyo.
canım form çaylar bağırsak tembelliği yapabiliyormuş.Bir süre sonra form çaysız wc ye çıkamaz hale geliyormuşsun.Keten tohumunu dene istersen.Ben aldım ancak henüz 2 kere yedim.unutuyorum maalesef :KK43:
Protein ağırlı beslenildiğinde bu sorunla sık karşılaşılıyor sanırım.
Ben bir ara baya sorun yaşadım ama şimdi döndü normale.
Sabahları kuru kayısı yedikten sonra 1 litreye yakın su içmek iyi oluyor aç karnına.
Günde 2-3 bardak yeşil çay çok faydalı.
Form çaylar sınırlı süre olursa kesinlikle yararlı.
Çok çok zor durumda kalınırsa bekunis ilaç kullanılabilir.
Daha önceden kullandığım nar ekşili bir macun çok içime yaramıştı şimdi mindivanı kullanacağım eğer işe yararsa onu da söylerim ..
keten tohumumu bir tüketsem belki böyle bir sorun yaşamayacağım da,unutuyorum işte
canım forumda ilaç ismi önermek yasak,bilgin olsun.Bu bölüm benim değil ama bu bölümle ilgilenen arkadaşım silebilir
arkadaşım nasıl 2 çizelgeyi birlikte kullanabikiyosun ben yapamadımda
editörler ve kk pro kartı olanlar yapabiliyor

Bi de kan ter içinde giyinmişsin, bakıyosun aynaya her yer fırlamış iğrenç hissediyosun kendini,ayna da aynı şeyi söylüyoo
ama dalga geçer gibi tezgahtar kız " aaaa çok yakıştıııı " demiyomuuuuuu

tabi canımmm,aaa satçak ya :KK37:

Bugün yediklerim:

kahvaltı:
2 kayısı kıvamı yumurta
1 ince tost ekmeği kadar peynir
10 ad. zeytin
2 küçük domates
1 biber
1 çay bardağı fındık-fıstık
2 fincan şekersiz çay
4 ad. gün kurusu kayısı

öğlen:
yarım kase tarhana çorbası
yarım kaseden az fındık-fıstık-badem

akşam:
Zeytinyağlı Barbunya
1 kase yoğurt

su:3 Lt 2 fincan yeşil çay

spor:30 dk

keten tohumumu bir tüketsem belki böyle bir sorun yaşamayacağım da,unutuyorum işte
canım forumda ilaç ismi önermek yasak,bilgin olsun.Bu bölüm benim değil ama bu bölümle ilgilenen arkadaşım silebilir

Bahsettiğim şey ilaç değil zaten macun da ateşsizprensesin konusundan alıntı.
Doğal olduğu için sakıncası olmadığını söylemişti.

Canım, ben Karabükte yaşıyorum ve de Safranbolu ilçemiz biliyosun.
Safran ve zerdeçal farklı baharatlar. Zerdeçal kökünün öğütülmesi ile, safran ise safran çiçeğinin ortasındaki 3 parçalı ve portakal renkli dişi organların toplanıp (150 çiçek 1kg kuru lif verir) kurutulması ile elde edillir.

Biz Karabük' te yaşıyoruz ama kökenimiz Çankırı. Rahmetli annenannem çok bilgili ve becerikli bir kadındı. Zerdeçalın, karaciğeri temzileme özelliğinin çok fazla olduğunu eskiler çok iyi biliyormuş. Lohusa olanlara zerdeçaldan helva yapıp yedirirdi annenannem Çankırı' da. "İçini temizler" derdi.

Annem de ara sıra yapar, tadı da çok güzel, deneyin dicem ama şeker konuyo. Biraz düşünüp bize uygun hale getiririz belki :)
Ben zerdecal dıyeyım o zaman cok pardon yanı ben zerdecal ı demlıyırum,ya da sekersız lımonata ya koyuyorum dıyeyım,zerdecal dıye alıyorum zaten,demek kı bır kere aktarın azızlıgıne ugramısım.
:KK59: pardon kızlar zerdecal ı demlıyorum anlayın ıste ondan :KK66:,rose :KK71:

Kızlar sabah 2 yumurta tuketılecek kılo verınceye kadar.Resımde gordugunuz buyukluktek yumurtaları once suya koyuyorum,sonra ocagın en kucuk gozune koyuyorum,su kaynamaya baslayınca 6-7 dakıka sure tutup cıkarıyorum kaysı kıvamında oluyorlar.Ya da hızlı omlet yapabılırsınız altı pısınce hemen tersyuz edıp kapagı kapatın,ocagı kapatın tavanın ısısıyla pıssın.

Eklentiler

• $IMG01809-20110907-0710.jpg
    $IMG01809-20110907-0710.jpg
    16,6 KB · Görüntüleme: 54
Sabah :Su,omega3 takvıye, 2yumuta,bır avuc peynır,bır cay bardagını dolduracak kadar cevızkırdım,onbes tane zeytın,domates ,bır bıber,4 hurma(adet donemım dıye yoksa yemem),bır bardak cay.

Eklentiler

• $IMG01856-20110913-0652.jpg
    $IMG01856-20110913-0652.jpg
    23,4 KB · Görüntüleme: 95
Sekersız kahve yanında hurma.(Kahverengı kuru kaysı tercıhım ama kalmamıs evde,baktım hurmada soluk benızlı tamamdır dedım(bazı hurmalar uzerıne glıkoz sekerı dokuyorla))

Eklentiler

• $IMG01857-20110913-0727.jpg
    $IMG01857-20110913-0727.jpg
    19,9 KB · Görüntüleme: 63
Kızlar bugun yumurtaları annem fazla pısırmıstı neyse omega3 takvıyemızı aldık yedık napalım olacak o kadar. :KK1:

Hafta sonu yediklerimi yazamadım, topluca yazayım :))

Cumartesi :
2.öğün:Somon, salata, maden suyu, 1 dilim maraş dondurması (helva yerine)
3.öğün:Et döner, cacık

Pazar :
1.öğün:1 çay bardağı ceviz, peynir, domates
2.öğün:Biftek, salata, maden suyu, tuzsuz badem
3.öğün:Zeytinyağlı sebze, domates, salatalık

Pazartesi :
2.öğün:İstavrit, salata
3.öğün:Barbun, soğan, roka, teze fasulye, tahin helvası
Sıvı :2 lt su

afiyet olsun canım.harika bir menü.yanlız dondurma tahın helvası yerıne gecmiyor.hocaya doktorlar sıtesınde sorulmuş,şeker yasak dıyorsunuz ama balıktan sonra tahın helvası verıyorsunuz diye o da tahın helvası susam yagıdır aslında,balıktan sonra 1-2 kıbrıt kutusu kadar yıyebılırsınız ,uzerıne de 20-30 dk yuruyus yaparsanız dinçleşmiş olursunuz demıs.yıne az miktarda bıtter cıkolata yıyebılırmıyım dıye bırıne,size kalmıs yıyebılırsınız ama ınsulın dırencınız gec kırılır,dıyetten soguyabılırsınız demıs.özellikle insulın direncını kırmak ıcın hoca şeker,ekmek,un sıfır olacak dıyor.

hergun balık yemene de bayıldım bu arada,omega-3 almana gerek bıle yok:97:

779572 | Soran : hasta61-903379 | Soru Grubu : Genel
Soru : Doktor hanım benim bir sorum daha olacak; karatay diyetiyle 26 Hazirandan beri 75 kg dan 68 kg a düştüm. çok mutluyum yalnız yıllardır halsizlik sorunum var ve beslenme tarzımı da değiştirmiş olmama rağmen düzelmedi. bazı günler daha da halsiz oluyorum. önerebileceğiniz bir şey var mı bu konuda? şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Kanınızı, kan demiri ve D-vitaminizi kontrol ettirin...Vitamin takviyesi öneml,.bol bol ızgara ve buğulama hamzi yeyin. Trabzon yağını ihmal etmeyin!! Tokluk kan şekerinize ve insüline de baktırmalısınız. Bol bol yüzmelisiniz!!! Kolay gele. Aç klamanıza gerek yok..Doyuncaya kadar yeterli miktarda yemelisiniz. Kabız olmayın sakın Prof. Dr. MCanan Efendigil Karatay
Detay için burayı tıklayınız
Cevap Tarihi : 11.09.2011 10:KK45:00

778027 | Soran : atem58 | Soru Grup : Genel
Soru : HOCAM İYİ GÜNLER.1 BARDAK KOLANIN VÜCUDUNUZA 60 DAKİKADA VERDİĞİ ZARAR ! LA İLGİLİ HERYERDE BİR MAKALENİZ YAYINLANIYOR .SİZİN BÖYLE BİR MAKALENİZ VARMI ACABA. 1 KOLA ÇOK MU ZARARLIDIR. SİZDEN BİLGİ ALMAK İSTEDİM. SAYGILARIMLA.
09.09.2011 09:KK16:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :
Kolalar ve tüm şekerli içecekler sakıncalıdır. Karaciğer ve pankresa organlarında yağlanma başlatır. Yağlanma ise bütün hastalıkların başlamasının nedenidir artık bilimsel olarak gösterilmiştir. Hastalıkalrı başltanlar et, yağlar değil, şeker ve şekerli içeceklerdir

kızlar hoca sureklı vurguluyor,az yemek yemeyın doyuncaya kadar yıyın dıye

: Merhaba Canan Hanım,
Kitabınızı okudum ve son bir aydır uyguluyorum. Haftada yarım kilo ancak verebiliyorum, bence sağlıklı bir hız. Genelde hiçbir sağlık problemim yok, 6-7 kilo fazlamdan başka. Ama sürekli halsizim, ciddi bir kansızlıkta yok, limitin biraz altında sadece.
43 yaşındayım, günlük omega 3 kapsülü dışında, kullanmamız gereken “günlük, haftalık veya kür olarak önerebileceğiniz” vitamin veya minarel takviyesi var mı?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

07.09.2011 00:06:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap : Omega 3 ile kuvvetli bir antioksidan almalısınız. Kan demirinize ve D-vitaminize baktırmalısınız. Yürümeye de başlayın ve bol su için...

Az yemek yemeyin, doyuncya dadar yemeliniz.

Prof. Dr. M Canana Efendigil Karatay

Kızlar bugun toksın atma gunlerım adet donemını sonlarına dogru sauna esofmanları da gıyeyeyım,tuz hadısemı hala cozemedım cunku,tuzlu peynırlerım fıla cozecem,hele bı ayaga kalkayım gerısı kolay :KK66:,bugun temızlık yapacam yıne bunlar aylardır gıyemedıgım sauna esofmanım.en cok tuzu ayda yedıgım 45. Ekmekten alıyordum,az da alsam adamlar krıstal kaya tuzu kullanmıyordu buyuk ıhtımalle,zaten ekmekle uyusup devre dısı kalıyordum gec uyanıyordum,ustune 15 kılo meyve,30 tabak pılav,90 cıkolata her ay ben olmustum kızlar olmeden olmustum. :KK59: Stresle olusan toksınlerın uzerıne bır de gıdalardan aldıklarım ben olmustum.Karatay dıyetını yapıyorum ac kalmadan :KK66:

Eklentiler

• $IMG01860-20110913-0814.jpg
    $IMG01860-20110913-0814.jpg
    23 KB · Görüntüleme: 92
Kedım takıpte ben temızlık yaparken o da boyle dolasır benle,hedef belırler ve ona kıtlenır ondan ayrılmaz,ınsan kulagı 40 mega hertz ı duyabılıyor,kedıler 60 mega hertz ı duyabılıyorlarmıs,yanı delıktekı farenın kalp atıslarını duyabılıyorlar,canlı oyuncagım askım tatlım bıdenem bu ya nese kaynagımız seyret seyret gul,haserelerın ayak seslerını duyabılıyorlar,aslanlar da bu kedıgıllerden,bana arkadas aslında yasam kocum sabah gun ısıdı mı mıy mıy mıy yanı kalk dıyor kapıyı ac,ben onun hedefe kıtlenmesıne hastayım,bu dıyetı yaparken de oyle olmaya calısıyorum lıstede ne varsa butceme gore,uydurabılırsem damak zevkıme gorre uyarlıyorum talı yollara gırmıyorum,coK da ozel beslendıgım soylenemez su an ıcın lıste,omega3 balık yagı,bır de krıstal saydam kaya tuzu bunlar olmazsa olmazlarım,tukettıgım zeytın tamamen tuzsuz degıl napalım ya zamanla olacak ıste,sımdılık sukrettıgım seyley yetıyor,ayda 45 ekmek,90 cıkolata,15 kılo meyve,30 tabak pılav yemıyorum,karbonhıdratlı olabılır dıye corba dahı yok ugrasamam sımdı hele kıs gelsı dusunurum :KK66:

Eklentiler

• $IMG01861-20110913-0906.jpg
    $IMG01861-20110913-0906.jpg
    15,4 KB · Görüntüleme: 94
X