Karbonat İle Gebelik Testi

Dün denedim olmamıştı sabah uykudan uyaninca karbonat testini tekrar denedim kopurdu anlamadım birşey cidden.

Kızlar bende Reglime 1 hafta kala çok silik bi çizgi görmüştüm ondan 2 gün önce de bu karbonatla çamaşır suyu testini yaptım ikisi de köpürdü. Yani testleri ben denedim sırf meraktan hakkaten hamile çıktım :) şimdi allah izin verirse 3.bebiş geliyo :)
Hayırlı olsun . Darısı bizlere olsun :) akıntı Car mıydı sizde? Yani adet olmayı beklerken akıntı oldu mu? Benim günüm geçmek üzere ama yok denecek kadar az akıntım ? Bi ümit işte

Allah sağlıklı kucağına almayı nasip etsin.Ne kadar dogruluk payi var sizce çünkü geçen aksam yaptigimda olmadi sabah deneyim dedim kopurdu.bnimki nedir sizce adet gunume 10 gün kaldı iyice heyecanlandım.

Hamile olabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Peki size hamilelik testi almadan önce evde karbonatla hamilelik testi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Diş macunu, kavanoz, sabun ve şeker ile evde hamilelik testi konusunda size yardımcı olabilir.

Hamile olup olmadığınızı öğrenmenin en doğru yolu tabi ki doktor kontrolü olacaktır. Ancak yüzyıllardır uygulanan geleneksel yöntemlerde size bu konuda yardımcı olabilir. Çünkü bu yöntemler ilkel yollarla bazı hormon testleri yapabiliyor.

karbonatla_hamilelik_testi_gebelik-600x319.jpg

Evde Karbonatla Hamilelik Testi
Karbonatla hamilelik testi
Pet bardağa koyulan idrara 1 tatlı kaşığı kadar karbonat ekeyin eğer bardağın içinde kabarcıklar oluşuyorsa hamilesiniz.

Diş macunu ile hamilelik testi

Bir miktar diş macununun üzerine idrar dökün. Diş macununda kabarcıklar ve mavimsi bir ton oluştuşturursa hamilesiniz. Bu testte biraz beklemeniz gerekebilir.

Şeker ile hamilelik testi

2-3 çorba kaşığı şekere bir miktar idrar ekleyin. Şeker erimeye başlarsa hamile değilsiniz. Ancak, karışım birlikte toplanırsa muhtemelen hamilesiniz.

Çamaşır suyu ile hamilelik testi? için Tıklayın!
Kavanoz ile hamilelik testi

Temiz bir kavanozun içine idrar koyun. 24 saat kadar bekletin.Döndüğünüzde üzerinde ince beyaz bir tabaka görürseniz muhtemelen hamilesiniz.

Sabun ile hamilelik testi

Az miktarda sabunun üzerine bir iki damla idrar damlatın. Eğer kabarcık bir miktar havaya kalkıyorsa hamile olabirsiniz.

Karbonat hikaye arkadaşlar . Hiç umut bağlayıp denemeyin . Denemiş olan birisi olarak yazıyorum .

Merhaba bayanlar ben hem karbonatı hemde çamaşır suyunu denedim 2 aylık hamile eltim ve 16 yaşında bekar kuzenimin idarı ile eltimin idrarında köpürdü kuzenimin idararında hiç birşey olmadı merak edenler varsa bilginiz olsun :)

Merhaba bende denicem şimdi adetim 4 gün gecikti kan testi adet günü yaptırmıştım negatif ama gelen giden yok hala yapıp haber veririm inş hamileyimdir

Yaptım sadece çok az köpürdü köpürmekte köpürmemek arası ve koyduğum karbonlarım yarısı üstte kaldı negatif sanırım zaten adet günü kan testide negatifdi

Her ne kadar inanmasamda 5 gun ust uste bende yaptm ilk iki gun biseu olmadi dibe coktu ikinci gun cok ama cok az köprdu ama 2 gundur yarim cay kasigi bile koymadan oyle kopuruyor ki 2 3 parmak kopuk oluyor tabi hic umudum yok bel bagladik herseye

Arkadaşlar dün çok sevdiğimizi yaşlı bir teyzeyle karşılaştım.Çocuğum olup olmadığını sordu.Bende yok herhalde 4 gün geçti ama testte negatif çıktı dedim.Bana dur bide biz yapalım dedi.Ben 5 çocuğumda da böyle öğrendim gebeliğimi dedi.Temiz plastik bi kabın içine idrar koyduk ve dedi ki;şimdi içine karbonat dökeceğim eğer kabarıp kalkarsa hamilesin.Denedik kalkmadı sabahta test yaptım yine negatif.Böyle birşey duydunuz mu?
Canım 5 yıllık evliyim evliliğimin 2. senesinde karbonatı duyup yapmıştım üstelik 12 gün geçmişti adetimi kabarmıştı artı dalga olsun diye eşimin idrarınıda yapmıştık onunku benden fazla kabarıp baloncuklar oluşmuştu nasıl güldük anlatamam yani 5. senemin içindeyim hala bebeğim olmadı hanımlar asla inanmayın böyle bişey yok ilk olarak troidlerinize baktırın troid sorunu olanların bebeği benim gibi malesef olmuyor Allah ın izniyle bebek isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın sevgiler

X