karbonatlı su

ben dün başladım karbonatlı su içmeye. ama bildiğimiz karbonat aldım. ingiliz karbonatı değil. malum kış ayı; en fazla 2 lt su içebildim. yalnız sürekli wc deyim :KK70: pazardan pazara yazacam ayrıca diyete de başladım. bakalım sonuç ne olacak?

henüz zayıflayan olmadı sanırım?var mı yoksa?

Merhaba, karbonat tek başına zayıflatmaz, besin değeri de yoktur. Dengeli ve düzenli zamanlı beslenmek şartıyla zayıflarsınız, tabi buna engel bir rahatsızlığınız bulunmuyorsa. Canın istediği gibi dengesizce yenip istenildiği kadar karbonatlı su tüketilsin işe yaramaz. Daha önce de paylaşmıştım yine paylaşayım;

Alıntıdır;

Dr. Aysegül Çoruhlu; abartarak çok fazla koyuyor insanlar. zannediyorlar karbonat zayiflatir.

Alıntıdır;

Karbonatli suyun faydalari:

Asitlerin oluştuktan hemen sonra nötralize edilmesi, kandaki asit dengeleyici bikarbonatların yüksek tutulması ile mümkün olur. Bunun en temiz ve en etkili yolu ise alkali su tüketmektir.

Alkalilik, yağ asitlerini yakmaz onları çözer, nötralize eder ve sıvılaştırarak böbreklerden güvenli şekilde atılmasını sağlar.

Çiğ et veya tavuğa dokunduğumuzda ellerimiz yağdan kaygan ve yapışkan olur. Ellerimizi sadece su ile yıkamak sorunu çözmez, ancak sabunla yıkandığı zaman ellerimiz normal duruma döner. Bunun en basit açıklaması; yağın asit, sabunun ise alkali olmasıdır.

***Alkali suyun herhangi bir besin değeri veya tıbbi değeri yoktur. Sadece vücuttaki fazla asitleri nötralize ederek etkisiz hale getirir, kanın kıvamını inceltir, kan akışını kolaylaştırarak birçok hastalığın önüne geçilmesine ve kendimizi daha iyi hissetmemize katkı sağlar.

Merhaba, karbonat tek başına zayıflatmaz, besin değeri de yoktur. Dengeli ve düzenli zamanlı beslenmek şartıyla zayıflarsınız, tabi buna engel bir rahatsızlığınız bulunmuyorsa. Canın istediği gibi dengesizce yenip istenildiği kadar karbonatlı su tüketilsin işe yaramaz. Daha önce de paylaşmıştım yine paylaşayım;

Alıntıdır;

Dr. Aysegül Çoruhlu; abartarak çok fazla koyuyor insanlar. zannediyorlar karbonat zayiflatir.

Alıntıdır;

Karbonatli suyun faydalari:

Asitlerin oluştuktan hemen sonra nötralize edilmesi, kandaki asit dengeleyici bikarbonatların yüksek tutulması ile mümkün olur. Bunun en temiz ve en etkili yolu ise alkali su tüketmektir.

Alkalilik, yağ asitlerini yakmaz onları çözer, nötralize eder ve sıvılaştırarak böbreklerden güvenli şekilde atılmasını sağlar.

Çiğ et veya tavuğa dokunduğumuzda ellerimiz yağdan kaygan ve yapışkan olur. Ellerimizi sadece su ile yıkamak sorunu çözmez, ancak sabunla yıkandığı zaman ellerimiz normal duruma döner. Bunun en basit açıklaması; yağın asit, sabunun ise alkali olmasıdır.

***Alkali suyun herhangi bir besin değeri veya tıbbi değeri yoktur. Sadece vücuttaki fazla asitleri nötralize ederek etkisiz hale getirir, kanın kıvamını inceltir, kan akışını kolaylaştırarak birçok hastalığın önüne geçilmesine ve kendimizi daha iyi hissetmemize katkı sağlar.

Daha ne olsun, gayette faydalıymış işte :) Ben başlıyorum bacılar :KK8:

3.gün bıraktım ama fırsat olupta yazamadım buraya. ben de mide bulantısı oldu. ama normal karbonat aldım, ingiliz karbonatı değil di.

inatla içiyorum fakat daha faydasını görmedim. ilk bardakta mide bulantısı yapıyor evet

arkadaslar bende 6 gün oldu hem bagırsaklarımın temızlenmesı hem alkalı su olayı mıde şişlıgı ıcın basladım.kortizon kullandıgım ıcıcn yıllar onun atılması ıcıcn devam edıcem ve o kadar cok yememe hıcbırsey ayrıt etmeden ekmek,hamur işi, bir kılo verdım.ve midem rahatladı ılk ıkı gün su bıraz degısık geldı ama sonra alıstım arada ıccıne az lımonda sıkıyorum degısık degısık ıcıyorum günlük suyumu...bırden cok fazla yukelmeyın ben ıkı lıtre ıcıyorum en fazla onada ıkı bucuk cay ksıgı falan koyuyurum karbonatı ve karıstırırıyorum ara ara yazarım.bır ıkı kılo verıp bunla devam ederek bır kac farklı dıyetle 8,9 kılo vermek ıstıyorum baklaım hayırlısı arkadaslar ...:KK25:

Arkadaslar bende karbonat mucizesini internette okuduktan sonra denemek istedim...
1,5 aydir feci bir tikaniklik yasiyorum ne yaptiysam fayda etmedi hava degisimi olabilir ingiltereye tasindim.

bu karbonati denedim ilik suya 1 kasik atarak gunde 3 defa ictim fakat inanilmaz derecede sisirdi ve gaz yapti.
ama eger uzun vadede faydasini gorduyseniz tekrar denemek isterim.
:KK14:

Şişkinlik yapmaması için yemeklerden yarım saat önce içilmesi gerekiyormuş. Aç karnına içilmesi daha iyiymiş. İshal oldun mu? Vücutta fazla asit varsa o şekilde de atılıyor.

Son düzenleme:
ben dün başladım karbonatlı su içmeye. ama bildiğimiz karbonat aldım. ingiliz karbonatı değil. malum kış ayı; en fazla 2 lt su içebildim. yalnız sürekli wc deyim :KK70: pazardan pazara yazacam ayrıca diyete de başladım. bakalım sonuç ne olacak?

Merhaba karbonatlı su deneyiminizi yazar mısın?Sonuc nasıl?

3. Gune kadar gayet iyiydi. 1, 5 lt suya 1 cay ks koyuyordum. Sonra midem bulanmaya basladi agzimin tadi degisti resmen. Ve biraktim. Ben normal karbonat aldim. Esas olan ecz de satilan ingiliz karbonati olmaliymis

Uzun sureli forum takibinden sonra yazayim dedim :) simdi benim boyum 176 kilom 70 cok fazla kilom olmasada hem yaza hizli guzel bir giris hemde yaz sonunda dusundugum gebelik icin vucudu hazirlama amacli bugun itibari ile hem karbonatli suya hemde yogurt kurune basliyorum umarim ise yarar :) tadinin kotu olmasi onemli degil benim icin hersekilde gideri var :)

Merhaba karbonatlı su tecrübelerinizi paylasır mısınız?

Karbonat li suda ki amacımız alkali olması ya hani. Ictigimiz suyu alkali oranı yüksek olarak alsak ? Oda aynı şeyi sağlar mı ?

X