Kardeim artk yok oktaym

Tüm mesajlari tam okumadim fakat bence kardesin seni annenizi ve kendini korumak icin bu yolu tercih etti canim...

Muhtemelen bebegi vermekten vazgecti..siginma evinden ona yardimci oldular ve oda kendi yolunu cizmeye karar verdi...

Mutlaka bir zaman sonra size ulasacaktir....ne kadar oldu haber alamadigniz bilmiyorum fakta bence biraz bekleyin...olmazsa kaldigi o kurumla iletisime gecin onlarin bilgisi vardir..

Allah yardimciniz olsun:çok üzgünüm:...rabbim kardesine ve yavrusuna sahip ciksin insallah:Saruboceq:

daha 19 yaşında arkasında kimse yok nasıl yapar bilemiyorum ama umarım ALLAH bebeğinin yüzüne bakarda iyilerle karşılaştırır keşke istanbulda filan olsa gözüm kapalı kendi kardeşim gibi arkasında dursam ne olur tatlım eğer istanbulda filan olursa muhakkak haber ver tanıdıklar vs bi ekilde yardımcı olmaya çalışırım of nedenir ki elimden gelen başka bişey yok...

nişanlınla ne alakaki canım sen kendı düzenini bu yüzden yıkma bence.kardesinide polıs bulabilir yardım alabilirsiniz.

gamzee canım .. ben senin diger konularınıda okumuştum..
ben sakın yanlış anlama neden bu dengesizlik huzursuzluk...
bi kardeşin hamile sıgınma evinde..
diger 12 yaşındaki kardeşin sigara içiyo oda tuhaf...
nişanlın umursamaz...
ailesi tuhaf.. seni degersiz görürler..
yani kızma ama bunların sorumlusu kim..
acaba ailen olabilirmi..
sana, kardeşlerine karşı nasıllar..
neden bütün bu olumsuzluklar seni buluyo.. türk filmi gibi...
kardeşin çocugu evlatlık vercek demişsin.. neden böyle.. annen sahiplik etmiycekmi.. olmuş bir hata deyip bagrına basmıycakmı...
bilmiyorum ama bana bütün bunların sorumlusu ailen gibi geliyor...
çünkü arkanda dağ gibi bir ailen olsaydı ne nişanlın sana bunları yapabilirdi..
ne ailesi ..
nede kardeşinin başına bunlar gelirdi....
bunları neden yazıyorum çünkü sana üzülüyorum

Son düzenleme:
Çok üzüldüm yaa... nedir bu kadınların erkeklerden çektiğiii

Yapanda erkek, sokağa atanda erkek (baba)

Allah yardımcısı olsun..iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah :KK43:

tamam bi hata yapmış ve hamile kalmışş ama kendi hayatınıda o bebeğin hayatınıda zehir etmek için bu çaba neden..aldırabilrdi vbe bencesi böyle daha doğru olurdu..şu an nasıl bi çözüm bulunur bilemiyorum..

allah yardımcınız olsun demekten başka şey bulamıyorum.....:1no2:

ailesi bebeği kabul etmiyormuş...oldu yaprken iyi hoş güzel iş icraata gelince kabul etmesinler.Kızcağaz tek başına mı yaptı bu işide ceremesini tek o sırtlanıyor.Askerdeymiş çocuk değil mi bu çok güzel bulunduğu ili biliyorsanız eğer telefon numarası bulmak kolay durumu komutanının kulağına gitmesi yeterli olucaktır.Kulağından tuttukları gibi Dna testinee sonra kabul etmesinde göreyim ben o hödüğü!!! :mymeka:askeri mahkemeye çıkarırlar gerekirse bi çok insan askeri mahkemeden korkar.Öyle yada böyle kabul etmeliii aman şu duyar aman babam vurur yok elalem ne der bilemem ne kabul etmiyorum gamzecim kardeşin bir başınaaa onun bunun korkusundan o pisliğin yüzünden bütün sorunları tek başına sırtlanıyor.eğer siz korkmayıp babanıza durumu anlatırsanız ki zordur bize söylemesi kolay biliyorum baban napar ne eder bu işi halleder.KArdeşin bu acımasız hayatta bir hiç uğruna kurda kuşa yem etme.Sessiz kalma annene de söyle ağlamakla çözülmüyor bu işler dişini göstersin babana kızına sahip çıksın onlar elhamdülillah hayattalar kadın sığınam evlerinde bilmeme nerelerde işi yok kardeşinin lütfen yaaa içim sızladı.

güvenebilceğiniz yakınlarınızda birisi yokmu? bebeği ona bıraksa,gidip emzirse baksa orada bir müddet..sonra bir iş bulup kendi evini tutsa birlikte bişeyler yapmaya çalışsanız..??

allahım kimsecikleri çaresiz bırakma yüce mevlammmmmm
:Saruboceq:

daha önce açtığın konuları okudum çok üzüldüm sizin için.

kardeşinin başından daha önce bir olay geçmiş ya işte siz bence önceki tecavüz olayını bahane yapıp babanıza olayı farklı bir şekilde anlatın yada dayınıza. bir şekilde kızkardeşienize sahip çıkmanız lazım. Allah göstermesin yarın kardeşinizin başına birşey gelse vicdan azabından yaşayamazsınız. başkaları kardeşinizden daha mı önemli. nişanlın için üzüleceğine bırakta kardeşinle ilgilen. baba nda söyle (( baba kardeşimi yine biri kandırmış senden korkusundan kimseye anlatamamış kandıran kişide kabul etmemiş evlenmeyi şimdi doğum yapmış sığınma evindeymiş ama bebeğide almış şimdi kayıp bari birkez olsun bize sahip çık. vb şeyler söyle ve o hamile bırakan şahsıda askerliği bitmeden komutanlarına şikayet edin onlar bilirler ne yapacaklarını gerekirse kardeşini oraya çağırıp nikah da kıydırırlar. oda olmadımı çocuk onun çocuğu mutlaka nikahsız da olsalar nafakasını ödemek zorunda. babandan dayak yesende bunları babana anlatmak zorundasın.

yoksa sonra off keşke demenin bir faydası olmaz keşkeler gidenleri geri getirmiyor canım.

katılıyorum gamzecim..nişanlın böyle günlerde sizi kınayacaksa eliniden tutmayacaksa zaten olmasın yaa..!! bırak onlar duyacak demeyi..suyarsa duysun,hayata onlar içinmi geldiniz siz? kardeş herşeyden önemlidir..bişeyleri duyupta sizi kınayacak olan nişanlıdan daha kıymetlidir..o kısmı boşver..kardeşin için yapılacaklara bak bence..

ay başlığı görünce aklıma başka bişey geldi ya kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı
Allah kimseyi çaresiz bırakmasın :çok üzgünüm:

gamzeciğim naptınız bilgi alabildiniz mi? merak ediyorum. dilerim güzel haberler verirsin. bazı arkadaşlar komutanlarla görüşün demiş. bence de mantıklı. bunu bir değerlendirin bence. bizi merakta bırakma bütün gece kardeşini düşündüm valla dualar ettim. ne olursa olsun kardeşinin peşini bırakma.

keske sahip ciksaydinizda siginma evine gitmek zorunda kalmasaydi yazik cok yazik uzuldum simdi:çok üzgünüm:

Biraz önce sosyal hizmetlere gittim hiçbir şekilde bilgi vermediler yalvardım resmen vermiyolar kardeşim mesajda çocuk ondan değil beni kurtarmak için nikah yapcaktı ailesi ikna edemedi onlarıda rahatsız etmeyın yazmıs zamanında komutanlarınıda aramıstık hıcbısey cıkmadı şimdi bu lafın uzerıne nasıl cocugun yakasına yapısıcaz annemi acile götürdüm fenalaştı ben öyle kabul edemem diyor nasıl bakayım diyor babam her sucu annemde buluyo zaten en ufak hatada durumlar cok farklı yani ne nişanlısı ne başka birşeyi şimdi zaten onları düşünmüyorum oanki ruh halimle yazmışım herşey olacagına varır olmazsa olmaz

bişeyi anlayamadım. kardeşin kendisi mi terketmiş sığınma evini yoksa onlar mı göndermiş? aman annene iyi bak güzelim. anladığım kadarıyla babanın yanlış davranışların dolayı buraya kadar gelmiş tüm herşey.

Biraz önce sosyal hizmetlere gittim hiçbir şekilde bilgi vermediler yalvardım resmen vermiyolar kardeşim mesajda çocuk ondan değil beni kurtarmak için nikah yapcaktı ailesi ikna edemedi onlarıda rahatsız etmeyın yazmıs zamanında komutanlarınıda aramıstık hıcbısey cıkmadı şimdi bu lafın uzerıne nasıl cocugun yakasına yapısıcaz annemi acile götürdüm fenalaştı ben öyle kabul edemem diyor nasıl bakayım diyor babam her sucu annemde buluyo zaten en ufak hatada durumlar cok farklı yani ne nişanlısı ne başka birşeyi şimdi zaten onları düşünmüyorum oanki ruh halimle yazmışım herşey olacagına varır olmazsa olmaz

kardeşiniz anlaşılan sizlere çok kırılmış... ve sizlere yerinin bildirilmemesini istemiş...
o bir hata yapmış ama sanırım sizler onu dahada mahvetmişsiniz . çok üzmüşsünüz ki,hayatınızdan tamamen çıkma kararı almış...
işte bazı şeyleri söylerken ,yada yaparken çok iyi düşünüp,tartmamız gerekiyor. o kadar yargılamamız. da,.
sonuçta olan bu...

Bu bebeğin babası hala ortalarda ben erkeğim diye geziyormu
bu ne sorumsuzluktur

yapmasını nasıl becerdiyse sahip çıkmasınıda becericek..
yüzünü şeytan görsün ama maddi desteğini esirgemesin bari
suyla büyütemezsin onu. en azından bir ev tutulur kızcağıza yerini yurdunu bilir bebekle beraber sokakta kalmaz.. baba madem sorumsuzmuş arayıp sormazmış onada başka bir şehirde çalışıyor denir ve biraz sular duruluncaya kadar orada kalınır.aklıma başka bişey gelmedi

Kardeşinin tek şansı başka yerde yaşamakmış zaten baksana. Annenle baban kabul etmediklerine göre kızcağız devlete sığınmış.

yaşadıklarınıza çok üzüldüm canım
inşallah kardeşinden bir haber çıkar.biliyorum yaşanan olay hiç hoş değil ama ne olursa olsun kardeşine sahip çık.allah kimseyi yanıltmasın.bir cahillik yapmış.şimdi kendide masum bebeğide sizde acısını çekiyosunuz
umarım annen babanda daha anlayışlı olup kızlarına sahip çıkarlar
haberlerini bekliyoruz canım.allah yardımcınız olsun:Saruboceq:

X