Kardeim artk yok oktaym

inşallah kardeşinin başına birşey gelmez
kendini savunması bu durumda çok zor
Allahım onunla birlikte olsun

çok şaşırdım canım.. ben merak ediyordum ne yapıyor acaba diye.. konuyu görünce şok oldum.

inşallah iyi bir iş ve iyi bir ev yer bulunmuştur onun için. bazı kadın sığınma evleri var çalışanlar bir arada oturuyor gözetim altında belki öyle birşey olmuştur. ama sizinle irtibatı kesmesine gerek yok ki..

Allah yardımcınız olsun canım.

Biraz önce sosyal hizmetlere gittim hiçbir şekilde bilgi vermediler yalvardım resmen vermiyolar kardeşim mesajda çocuk ondan değil beni kurtarmak için nikah yapcaktı ailesi ikna edemedi onlarıda rahatsız etmeyın yazmıs zamanında komutanlarınıda aramıstık hıcbısey cıkmadı şimdi bu lafın uzerıne nasıl cocugun yakasına yapısıcaz annemi acile götürdüm fenalaştı ben öyle kabul edemem diyor nasıl bakayım diyor babam her sucu annemde buluyo zaten en ufak hatada durumlar cok farklı yani ne nişanlısı ne başka birşeyi şimdi zaten onları düşünmüyorum oanki ruh halimle yazmışım herşey olacagına varır olmazsa olmaz

okudum okudum daha bir içinden çıkamadım ya kardeşin sürekli yalan söylüyor yada sizinle bir ilişkisi kalmasın istiyor peki gerçekten sığınma evi yardımıylamı biyere gönderilmiş ya kendi kafasınca bişey yapıyosa allah korusun . çözüm öneremiyorum şimdilik kafam çok karıştı çünkü. gelişmeleri takip etmeye çalışacağım. sana kolaylıklar ve sabırlar dilerim hertürlü şeyde senin üstünde kalmış hay allah :1no2:

Daha öncede bahsetmiştim kardeşim evllilik dışı hamileydi babası kabul etmedi en son çare sığınma evine gitmişti üç aydırda ordaydı sürekli haber alıyorduk bikaç haftadır hiç haber alamadım çocugu evlatlık verıcektı ma aşuan çocuk olmuş biraz önce bir mesaj beni artık aramayın hiçbiriniz hakkınızı helal edin ben bebeğimide alıp gidiyorum burdan imkan tanıcaklar sığınnma evinden yazdı arıyorum kapatmış açmaz artık biliyorum napar ne eder bilmiyorum lçok büyük bir şoktayız babama nasıl söylicez memlekette biliyodu hayatı hepimize zindan eder insanlara ne dicez nişanlımın ailesi öğrencek en ufak bişey desinler bigün sürdürmem bitiririm bu kadar yükü nasıl kaldırıcam okadar saftıki kendine bakamıyordu ona nasıl bakıcak şoktayım ya olamaz heralde böyle bişi naparız biz şimdi

babanın hatası, cocugun sucu ne!??! , kardesinize ulasmaya calısın, yapabileceginiz her seyi yapın bence

cocugun babasida sizin bildiginiz oglan degilmis benim anladigim ?..ya senin kardesin biraz safmi canim bu ne pervasizlik siniroldum ya, bence sucun buyugu kardesinde kusura bakma ama tamam bende kesinlikle karsiyim dusene vurmaktan yana degilim ama birazda baskalarini suclamaktansa kendimize bakalim lutfen

ustelik birde ortadan kayboluyor sizimi cezalandiriyor ? ne yapmaya calisiyor ? bir hata yapmissa bunu en hafif zararla atlatmaya calisacagina daha da batmaya calisiyor :KK43:

aa ben bu konuyu hatırlıyorum..
kardeşin 7 aylık olunca farkına varmıştı hamile olduğunun..
doğum yapmış ve sığınma evine gittiğini bilmiyordum...

bi gelişme yok mu daha :uhm:

yazık olmuş gencecik bir kız 19 yaşında ve çektiklerine bak
o küçük bebeğin suçu ne
aslında kardeşinizde hatasız değil ama artık olmuş olan
hep saflıktan herkesi kendimiz gibi görmekten kaybediyoruz ya
Rabbim yardımcısı olsun
babanada hidayet versin
onu böyle ortada bırakan erkeğim diye geçinenide allah ıslah etsin
etme bulma dünyası kardeşinin ahları birgün ona da vurur
RAB tövleri pişmanlıkları affederken nasıl oluyoda fani bi kul affedemiyo
birde bu baba ya, nereye gidebilri bu kız babası sahip cıkmıyosa kim sahip cıksın,
babanızla konuşsanız onu buu duruma hazırlasanız yumuşatsanız
kızının perişan halini görse belki vicdana gelir

butun sayfaları okuyamadım ama

hatalı sizsiniz başta kardeşi olarak. sonra anneniz. ona bu cesareti verişsiniz ama gerekli eğitim verilmemiş değerler öğretilmemiş ve ustune ustluk yalnız bırakılmış bır kız... evlilik öncesi ilişki yaşanmalı diyenler ne kadar haklılarmış ya !!!!!!

yazık etmişsiniz kızcagıza onu kendi başına bırakarak.:eek:klava: tum o sorumluluklar nasıl başa çıkacaktı. bi cahillik etmiş SEVGıLıSı yüz üstü bırakmış. destek olacak ailede onu biyere terk etmekte bulmuş çareyi. dogurduktan sonra sizin yanınıza hiç birşey olmamış gibi gelecek miydi.

gamze haber bekliyoruz senden. neler oldu? kardeşinden haber alabildiniz mi?

cocugun babasida sizin bildiginiz oglan degilmis benim anladigim ?..ya senin kardesin biraz safmi canim bu ne pervasizlik siniroldum ya, bence sucun buyugu kardesinde kusura bakma ama tamam bende kesinlikle karsiyim dusene vurmaktan yana degilim ama birazda baskalarini suclamaktansa kendimize bakalim lutfen

muhtemelen cocuk ondandır ama cocugun basına sarmasınlar dıye kız ondan degıl dıyor,
gurur yapıyor cocugun aılesı bunu ıstemeyınce kapanmıs kadın sıgınma evlerıne ooooofffffffffff
senağlama
gunah yaaa, saf yetıstırdınız heralde bu kızı sizzz

okudum tüm yazılanları baştan sona dengesizlik bi vurdumduymazlık var başta baba baba olamamış ne beklersin kızına git sen çalış demesi,öbür kardeşin 12yaşında sigara içmesin senin nişanlınla olan sorunların bunların hepsi kopuk bi ve ilgisiz bi ailede yetişmenizden kaynaklanıyo herhalde allah yardımcınız olsun kardeşine gelincede ne diyeceğimi bilmiyorum cahillik mi saflık mı...

seni hatırladım canım....ablanla ve senin kendi nişanlınla ilgili sorunlarını biliyorum...

bir derdim var dı da epey tartışma konusu olmuştu bebek...

bebeğini kucağına alınca vermekten vazgeçti demek...

kim suçlu olursa olsun önemli olan şu an gelinen noktadır...

bildiğim kadarıyla kadın sığınma evlerinde en fazla 3 ay kalmaya izin veriyorlar...üstelik çalışması şartı da var...nasıl bir imkan sağlayacaklar anlamadım.

hayatından endişe endiyoruz diye savcılığa başvuruda bulunun annen biliyor nasıl olsa, bilgi vereceklerdir.

kızcağızı yüz üstü bırakmışsınız allah yardımcınız olsun kardeşinden bir haber yokmu?

kardeşinden haber varmı içim yandi okuyunca :KK43:

Canim Allah yardimciniz olsun. Kim ne der diye dusunme
kimse sizden onemli degil, kiz kardesinden ve o bebekten onemli degil.
Bence polisi arayin derim. Bir an evvel bir haber alirsiniz insallah Allahin izniyle..

Muhtemelen 19 yasindaki annede bebekte ziyan olacaklar

X