Kardeşim 2 buçuk senedir eşiyle birlikte olamıyor. Eşi kasılıp kalıyor. Yardım edin!

Siz de kızın bayılmasını hemen cinsel hayatlarına mı bağladınız ? Pes.
Cinsel hayatına değil psikolojik olarak iyi olmadığına bağladım. Çünkü hep birlikte tatile gittiğimiz gün oldu. Ve o gece acile gittik ondan öncesinde de olmuştu hiçbir fiziksel sebebi yok. Doktorlar bir sorun bulamadılar. Check up yaptırdılar yine bir sorun yoktu. Ben bu yüzden strese girdiğini düşündüm. Aklım onda ve psikolojik olarak bunalıma gireceğimden korkuyorum. Bunun nesini anlayamıyorsunuz?

Cinsel hayatına değil psikolojik olarak iyi olmadığına bağladım. Çünkü hep birlikte tatile gittiğimiz gün oldu. Ve o gece acile gittik ondan öncesinde de olmuştu hiçbir fiziksel sebebi yok. Doktorlar bir sorun bulamadılar. Check up yaptırdılar yine bir sorun yoktu. Ben bu yüzden strese girdiğini düşündüm. Aklım onda ve psikolojik olarak bunalıma gireceğimden korkuyorum. Bunun nesini anlayamıyorsunuz?

Aslında hiç bilmemeniz gereken ancak şu anda bildiğiniz bir bilgi sebebiyle herşeyi cinsel hayatlarına bağladığınızın farkında mısınız ?

Aslında hiç bilmemeniz gereken ancak şu anda bildiğiniz bir bilgi sebebiyle herşeyi cinsel hayatlarına bağladığınızın farkında mısınız ?
Öyle olduğunu düşünmüyorum. Neyse sanırım siz saçma sapan yargı dağıtmaya devam edeceksiniz. Size iyi geceler

Öyle olduğunu düşünmüyorum. Neyse sanırım siz saçma sapan yargı dağıtmaya devam edeceksiniz. Size iyi geceler

Üstteki mesajınızı yeniden okuyun. Bu konuyu bilmeseniz nöroloji doktoruna gitmesi için ısrarcı olmaz mıydınız ? Ya stres değilse sorunu ?

Samimiyetinize inaniyorum. Onlarin mahremiyetine saygi duyarak bir çözüm bulacaginiza inaniyorum. Kardeşiniz bir doktor randevusu alarak başlasın.

Üstteki mesajınızı yeniden okuyun. Bu konuyu bilmeseniz nöroloji doktoruna gitmesi için ısrarcı olmaz mıydınız ? Ya stres değilse sorunu ?
Gitti diyorum anlamıyorsunuz sanırım. Nörolojiye gitti hatta üstüne check up yaptırdı. Buna rağmen bayılmaları arttı. Tatile gittiğimiz gün durup dururken bayıldı doktor stresten olabilir dedi ama biz gülüşüyorduk gayet iyiydik. Bu sorunu da bilmiyordum zaten. Ben kendimce strese girmesinin sebebi bu olabileceğini düşündüm diyorum. Kesin ondan demiyorum hanımefendi. Bence siz mesajlarımı dikkatli okuyun

Samimiyetinize inaniyorum. Onlarin mahremiyetine saygi duyarak bir çözüm bulacaginiza inaniyorum. Kardeşiniz bir doktor randevusu alarak başlasın.
Çok teşekkür ederim. Dediğim gibi kız bana açılmadan zaten omu kıracak üzecek bir duruma asla sokmam ne kendimi ne onu. Sanırım en doğrusu vajinusmus için doktora gitmesini söylemek olacak anneme. O da kardeşimle konuşur yönlendirir. Tekrardan teşekkür ederim 🙏🏻

Gitti diyorum anlamıyorsunuz sanırım. Nörolojiye gitti hatta üstüne check up yaptırdı. Buna rağmen bayılmaları arttı. Tatile gittiğimiz gün durup dururken bayıldı doktor stresten olabilir dedi ama biz gülüşüyorduk gayet iyiydik. Bu sorunu da bilmiyordum zaten. Ben kendimce strese girmesinin sebebi bu olabileceğini düşündüm diyorum. Kesin ondan demiyorum hanımefendi. Bence siz mesajlarımı dikkatli okuyun

Bayılmanın birden fazla nedeni olabilir. Stres kısmını kabul edip, durumu normalleştirmekten kaçının. Sağlıklı bir bireye yönelik genel check up' ta gözden kaçan bir şeyler olabilir. Ailesinde genetik rahatsızlıklar var mı ? Kardiyolog ve nörolog tarafından muayene edildi mi ? Fiziksel bir rahatsızlık olmadığından emin olduktan sonra, özel hayatlarıyla ilgili uzman yardımı ve psikolojik danışmanlık alarak ilerleyebilirler.

Ben sizi anlıyorum ama herkes ön yargıyla yaklaşmış yazdıklarıma. Bu bir sağlık sorunu ve ne annem ne ben ona ayıplı bir mal gibi bakmıyoruz. O bizim canımız ciğerimiz bu konuda bir kadın olarak yanında olmak istiyoruz. Tedaviye gitmemelerini anlayamıyorum. Doktor önermedi mi ne yaptı bilmiyorum. Benim tek istediğim onların iyi olması. Bu bir kusur değil bizim gözümüzde. Tedavisi olduğunu okumuştum bende ve ne yapabiliriz acaba diye düşünüyorum ve bu yüzden buraya danıştım. Ama herkes klasik bir görümcenin bu işlere burnunu sokması gibi algılamış olayı. Kardeşimin de niyeti kötü değildir öyle olsa bunca zaman beklemezdi anlatmak için. Gerçekten yazdıklarımı dikkatle okursanız samimiyetle danıştığımı anlarsınız.
Gelinini cok seven bir baska gorumce olarak sizi ve gonlunuzu cok iyi anliyorum. Ben okuduklarimda onyargi degil tecrube gordum. Boyle dusunmeniz size daha faydali olacaktir. Seks cok mahrem bir konu, bunun ailelerle paylasilmasinin kirici bulunmasi cok normal bence. Psikologa gidiyorlar demissiniz yani tedavi goruyorlar. Kimse bilemez belki gelinin gecmiste bir taciz tecrubesi var o nedenle kilitliyor kendini, belki vakti zamaninda komsunun kizi bir sey soyledi bilinc altina o isledi o nedenle. Yani bunu psikologla birlikte cozecekler. Buradan okuduğum kadariyla baskasinin care olamayacagi bir rahatsizlik bu.

Bayılmanın birden fazla nedeni olabilir. Stres kısmını kabul edip, durumu normalleştirmekten kaçının. Sağlıklı bir bireye yönelik genel check up' ta gözden kaçan bir şeyler olabilir. Ailesinde genetik rahatsızlıklar var mı ? Kardiyolog ve nörolog tarafından muayene edildi mi ? Fiziksel bir rahatsızlık olmadığından emin olduktan sonra, özel hayatlarıyla ilgili uzman yardımı ve psikolojik danışmanlık alarak ilerleyebilirler.
Tabi ki bayılmanın birden fazla sebebi olabilir ama söylediğim gibi nöroloğa gittiler mr çekildi ve bir sorun görülmedi. Çarpıntısı vardı kısa süre önce vardı onun için de kardiyolojiye gittiler ekg bakıldı doktor görünürde bir sorun olmadığını psikolojik olabileceğini, panik atak yaşıyor olabileceğini söyledi. Psikoloğa yönlendirdi.
Benim sormak istediğim gittikleri psikolog ile bunları konuşurken ilişki konu oralara gelmiştir. Çünkü psikologlar o an ki stresinizden başlayıp çok geçmişte olan bir şeye dayanabileceğini biliyorlar ve konular o an olmaktan çıkıyor. Ve ben vajinusmus konusunu biraz araştırdım. Tedavi ile iyileşen çok hasta var ve bu tedaviler yıllar alıyor diyeni görmedim. Acaba gittikleri doktorlar yönlendirmedi mi bu işler nasıl ilerliyor öğrenmek ve elimden geldiğince farkettirmeden yardımcı olmak isterim. Konuyu bu yüzden açtım zaten özel hayatlarını irdelemek için değil 😕

Ya iyi de sizi ilgilendirmez bu konu? Evli bir çift kendi aralarında çözmesi lazım. Kardesiniz nasıl açtı size bu konuyu anlamıs değilim bana normal gelmedi
ben size katılmıyorum .napsın eşiyle çözemiyorsa sorunu yada doktora gitmek istemiyorsa hayatı kendine zehir edip,içinemi atsın tabiki ablasıyla yada bir yakınıyla paylaşacak nesi ayıp bunun.bende eşimle bir dönem cinsel sorunlar yaşadım.eşim doktora gitmeye karşıydı.ayrılmaya kadar geldim avukat bile tuttum.içime atan bir tipte değilim normalde.sonra gittim ablamla paylaştım. bunları yaşamadan yorum yapmayın

Gelinini cok seven bir baska gorumce olarak sizi ve gonlunuzu cok iyi anliyorum. Ben okuduklarimda onyargi degil tecrube gordum. Boyle dusunmeniz size daha faydali olacaktir. Seks cok mahrem bir konu, bunun ailelerle paylasilmasinin kirici bulunmasi cok normal bence. Psikologa gidiyorlar demissiniz yani tedavi goruyorlar. Kimse bilemez belki gelinin gecmiste bir taciz tecrubesi var o nedenle kilitliyor kendini, belki vakti zamaninda komsunun kizi bir sey soyledi bilinc altina o isledi o nedenle. Yani bunu psikologla birlikte cozecekler. Buradan okuduğum kadariyla baskasinin care olamayacagi bir rahatsizlik bu.
Kimseye anlatamayıp kendi içlerinde kendilerini bitirmeleri daha iyi mi sizce? Belki stresten akıllarına gelmemiş bir çok yol olabilir. Sonuçta ilk kez evlendiler bu gibi durumlarla nasıl başa çıkacaklarını bilememiş olabilirler. Birbirlerini çok seviyorlar ve kendilerince çözüm bulma peşindeler. Belki gittikleri doktor iyi değildir. Ben bu yüzden buraya danışmak ve vajinusmus yaşayan insanlardan bilgi almak istedim. Maksadım özel hayatlarına müdahil olmak değil. Bakın ben seks hayatlarına müdahale etme peşinde değilim. Evet seks mahrem bir konu fakat ortada gerçekleşmeyen bir durum var ve bunu çözmeye çalışırken kızın yıprandığını strese girdiğini görüyorum. Ben bunu bilmesemde ortada bir sorun olduğu bariz çözemeyip kavga etseler bir anda biz boşanıyoruz deseler daha mı iyi yoksa aileden birinden destek alabilmek mi? Herkesin psikolojisi her durumu kaldıramayabilir. Erkekler bu tarz durumlarda cahiller etrafında çocuğu olan insanları gördükçe özenebilir karısına olan sevgisinde değişiklik olabilir ve ben bu durumlardan korkuyorum. Çünkü 11 sene birlikte olupta bu sorun yüzünden aralarının bozulmasından korkuyorum.
Konuyu açma sebebimde yaşayan insanlardan bilgi almak

Merhaba arkadaşlar, kardeşim iki buçuk senedir eşiyle birlikte olamıyormuş. Doktora gittiler psikolojik diyorlar. Panik atak geçiriyor ve kitlenip kalıyormuş kızcağız. Bir türlü bu sorunlarını çözemediler. Acaba bunun gibi bir sorun yaşayıp çözümünü bulan var mı ne olursunuz yardım edin. Artık evlilikleri çıkmaza gitmek üzere. Kardeşimi seviyorum ama gelinimizi de seviyorum çok iyi kız. Kız kardeşim olarak görüyorum desem yeridir.
Yaşayan ve çözen varsa lütfen yardımcı olsun 😞

Vajinismus yüzde yüz çözümü olan bir durum, benim vücudum da benzer tepkiler veriyordu. Doktor tedavisi ile 5 seansta yendim. 2,5 yıl çok uzun ve çok yıpratıcı bir süreç. Vajinismus tedavisi yapan pek çok doktor, klinik, terapist var. (Kendi sürecimde vajinismus tedavisi yapan bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile yendim.) Kardeşiniz ve eşi buraları arayıp süreçle ilgili bilgi alıp içlerine sinen bir doktorla tedaviye başlarsa kısa sürede çözerler.
Ama ben vajinismus ile cebelleşirken eşimin bunu kendi ailesine anlatması o süreçte evliliğimin gidişatını kesinlikle değiştirirdi. Vajinismus bir eş sorunu ve eşler arasında kalması, çözülmesi gereken mahrem bir konu. Sizi de anlıyorum ancak kardeşinizin bunu paylaşmasını doğru bulmuyorum.

Konunun sana kadar gelmesi kadında daha psikolojik baskı oluşturacak neden anlatıyor ki kardeşin. Üzüldüm kıza şimdi.
Doktor vs gitmiyorlar mı? 2.5 sene çok uzun bir zaman. Bir sürü yöntem var psikolojik destek almalı.

Benim bildiğimden haberdar değil kız. Kimsenin ona baskı yapma gibi bir amacı yok. Kardeşim de biz çözemiyoruz doktora da gittik bir çözüm olmadı diyerek zaten paylaşmış annemle. Bir büyük olarak ne yapabileceklerine dair tavsiye istemiş. Annem çok duygusal bir kadın inanın görseniz ne dediğimi anlarsınız biz ailecek onu çok seviyoruz yıllardır tanıyoruz evimizin gelini değil kızı o. Ve böyle bir stresle başa çıkamaz da bunalıma girerse diye endişeleniyoruz. Bildiğim kadarıyla psikoloğa gittiler ama detaylı bilgiyi kimse sormadı nerelere hangi doktorlara gittiniz diye. Öyle insanlar değiliz zaten. Ben ona nasıl yaklaşıp derdini bana açmasını nasıl sağlayabilirim diye düşündüm ve buraya yazdım. Böyle zor bir süreçte yıpranmasını istemiyorum inanın. Ve dediğiniz gibi 2,5 sene uzun bir süre kimbilir neler yaşıyor kendi içinde

ben size katılmıyorum .napsın eşiyle çözemiyorsa sorunu yada doktora gitmek istemiyorsa hayatı kendine zehir edip,içinemi atsın tabiki ablasıyla yada bir yakınıyla paylaşacak nesi ayıp bunun.bende eşimle bir dönem cinsel sorunlar yaşadım.eşim doktora gitmeye karşıydı.ayrılmaya kadar geldim avukat bile tuttum.içime atan bir tipte değilim normalde.sonra gittim ablamla paylaştım. bunları yaşamadan yorum yapmayın
Ne yaşayıp yaşamadığımı nereden biliyorsunuz hanımefendi? Aferin ablanız çözmüş işi keşke baştan söyleseydiniz

İnsanlar herkesin farklı karakterleri aile yapıları olduğunu unutuyor. Herkes kızı utandıracak bir durum olduğunu düşünüyor ama tam tersine biz bu durumun utanılacak bir durum olmadığını ve çözümü olan bir durumu giderek daha da zorlaştırıp korkularını kendi içinde büyüterek bunalıma girmesini istemiyoruz. Herkes özel hayat diye tutturmuş. Bakın kimse şu pozisyonu benimle yapmıyor diyerek özel hayatını paylaşmıyor önemli ve ciddi bir soruna çözüm bulmak için paylaşmış. Ve gidip etrafta anlatmıyor ailesine danışıyor. Sizin dediğiniz gibi ne yapsınlar çözemeyip huzursuzları büyüsün mü? Herkesin psikolojisi güçlü olamaz ki. Ailesine danışması karısını kötülemek amaçlı değil inanın.

Merhaba arkadaşlar, kardeşim iki buçuk senedir eşiyle birlikte olamıyormuş. Doktora gittiler psikolojik diyorlar. Panik atak geçiriyor ve kitlenip kalıyormuş kızcağız. Bir türlü bu sorunlarını çözemediler. Acaba bunun gibi bir sorun yaşayıp çözümünü bulan var mı ne olursunuz yardım edin. Artık evlilikleri çıkmaza gitmek üzere. Kardeşimi seviyorum ama gelinimizi de seviyorum çok iyi kız. Kız kardeşim olarak görüyorum desem yeridir.

Yaşayan ve çözen varsa lütfen yardımcı olsun 😞
Yaşamdım ama gelininiz için üzüldüm Allah yardımcısı olsun bir kadın olarak sizin yaklşımınızı çare arayışı içinde olmanızı beğendim. İnsan başına gelmeyince bilemiyor gelininiz zaten zor bir durum içerisinde kolay değil anlatmak herkese hersey anlatılmıyor evet mahrem bir konu ama çozülmuyor ve her iki tarafı yıpratıyorsa etraftakiler de seyirci kalamaz sizin gönlünuz de el vermiyor zaten insallah en kısa zamanda sorun çözülur vajinusmusu yenen çok kadın var sizin gelininiz de başarıcaktır😊

Ne yaşayıp yaşamadığımı nereden biliyorsunuz hanımefendi? Aferin ablanız çözmüş işi keşke baştan söyleseydiniz
işte,kimse kimin ne yaşadıgını bilmiyor o yüzden çok yorum yapmayalım.ablamın olayı çözmesi değil ki mevzu.içini dökmek,rahatlamak vs diyorum ya yaşamayan anlamaz diye.

X