Kaşık Biberon Kullanan Var Mı?

Cigupukule

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2023
115
28
28
Selamlar anneler. Gün geçmiyor ki emzirmeyle alakalı güncellenmiş yeni bir problem yaşamayayım. Bebeğim 8 aylık ve işe başladığım için evdeyken işyerinde sağdığım sütü biberonlar veriyorlar. 2 aydır böyle ben eve gelince bide geceleri emziriyordum normalde ama bikaç gündür memeyi emmiyor. Diş çıkarıyor onla alakalı da olabilir fakat biberon verince içiyor copur copur. Kaşık biberon meme reddi yapmıyor diyorlar. Bunu kullanan var mı acaba ? Sütü sürekli azar azar kaşıkla vermek zor olmuyor mu ilk sorum diğeri de kullandıysanız memeye döndürebildiniz mi? Hep emsin istiyorum bebeğim beni iki yaşına kadar inşallah fakat böylr giderse emmeyecek ve ben doyamadım emzirmeye

Canım benimki de emiyor ama asla biberon almıyor. Ben de kaşık biberonla veriyorum, çoğu ziyan oluyor. Bir de kaşık biberonlar 50cc. Yeterli olacağını sanmıyorum. Ek gıdaya uygun olan bebekler için daha farklı alternatifler vardı. Onları da düşünebilirsin
Memeyi uyurken vermeyi dene. Benimki de biberonu sadece o zaman alıyor
Meme reddi yapıyorsa da daha yavaş akışlı olanlar var. Avent yeni çıkarmış bir tane. Emmeden gelmiyor. Öbürleri gibi dolu dolu gelip meme reddi yapmıyor. Aynı memedeki gibi emdikçe, emeceği kadar geliyor. Onlara bence bak
Hiçbir şey yapamasan gene sağdığını biberonla verirsin yenidoğan döneminden itibaren bu şekilde verenler var. Seninki ki en fazla öyle olur. Sıkma canını

Selamlar anneler. Gün geçmiyor ki emzirmeyle alakalı güncellenmiş yeni bir problem yaşamayayım. Bebeğim 8 aylık ve işe başladığım için evdeyken işyerinde sağdığım sütü biberonlar veriyorlar. 2 aydır böyle ben eve gelince bide geceleri emziriyordum normalde ama bikaç gündür memeyi emmiyor. Diş çıkarıyor onla alakalı da olabilir fakat biberon verince içiyor copur copur. Kaşık biberon meme reddi yapmıyor diyorlar. Bunu kullanan var mı acaba ? Sütü sürekli azar azar kaşıkla vermek zor olmuyor mu ilk sorum diğeri de kullandıysanız memeye döndürebildiniz mi? Hep emsin istiyorum bebeğim beni iki yaşına kadar inşallah fakat böylr giderse emmeyecek ve ben doyamadım emzirmeye
Bütün biberonlar üst üste verilirse red yapar . Anne memesine en yakın söylemi şeklini karsilar fakat Memeden emmesiyle biberon emmesi bir degil. Bebek kolay olanı secer. Bu yüzden emme refleksini memede yapması lazim. Kaşık biberon 4 ay kullandım. Öyle az filan gelmiyor. bebek alışınca ya kadar bir süre zorlandım sonra kolay geldi sadece benimki ,50 CC olanı idi az gelir sizede .CC miktarı yüksek olanlarında vardı fakat bana yetiyordu zaten emzirme sonrası veriyordum . Ayrica yandan siktikca geliyor ritmi bebeğin yutkunmasina göre ayarliyorsun. Emmeyide bırakmadı redlede karşılaşmadım. Fakat bebeğin bayağı büyük . Ben 4 ay sonunda silikon uçlu alıştırma bardağına 7 aylık olduğunda pipetli suluga geçtim. Bunlarda da redle karşılaşmadım.

Son düzenleme:
Memeye de geç döndürdüm bebeğimi o yüzden hep bağımız zayıf gibi geliyor emzirmeyle aşarız diye düşündüm hep. Böyle olunca da çok üzüldüm. 150cclik mama kaşıkları varmış şimdi ondan istettim bakalım. İnşallah kolay verilir ve ben hep emziririm yavrumu

X